Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Księga ocalenia
Autor Wiadomość
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2010-02-12, 07:43   Księga ocalenia

Pozycja obowiązkowa dla fanów Falloutów, S.T.A.L.K.E.R'a oraz postnuklearnych klimatów.
Akcia ma miejsce gdzies w przyszłości po zagładzie nuklearnej. Ludzkość zaczyna powoli odbudowywać cywilizację. Przez jałowe pustkowia kroczy samotny podróznik. Jest w posiadaniu tajemnicy zawartej w księdze, którą co wieczor czyta. W trakcie podrózy okazuje sie, ze jest to Biblia. W trakcie swej podrózy trafia do miasteczka, którym trzesie miejscowy watażka. I tu zaczyna sie wlasciwa akcja.

Generalnie film powolny z kilkoma blyskotliwymi akcjami walki. Calosc raczej skromna jesli chodzi o dialogi i ich intelektualna zawartosc. Jednak film calkowicie broni sie swoim postnuklearnym klimatem. To w zasadzie jedyny wielki plus tego filmu. W trakcie ogladania moze sie wydac, iz jest to film z przeslaniem chrzescijanskim. I wydaje mi sie, ze jest to jak najbardziej zasadne spostrzezenie. Uwaga: moze byc to pozywka dla osob atakujacych chrzescijanstwo i wiare jakakolwiek.

Polecam ten film dla fanow MadMaxa.
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-02-12, 08:13   

Również polecam film. Byłem na premierze i jestem zachwycony może nie do końca z powodu jakby to powiedzieć poruszaniu wszystkich spraw i wątków w 1 filmie :)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-02-12, 10:48   

MadMax, Fallout - zatem nic tylko oglądać!
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-02-12, 15:34   

no przyznam że filmik konkretny, chętnie się oglądalo, dodatkowo czarno-biala klisza zrobiła swój klimat
0 UP 0 DOWN
 
plojdzik 



Wiek: 51
Dołączył: 08 Lip 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg...kiedyś

Wysłany: 2010-11-29, 12:59   

I rzekł Pan: "Nagrajcie jeszcze jeden taki durny film, a zmiotę Hollywood z powierzchni ziemi"
0 UP 0 DOWN
 
lord 
antysikork



Wiek: 32
Dołączył: 20 Wrz 2008

UP 242 / UP 264



Wysłany: 2010-11-29, 17:45   

dobry film naprawdę polecam :)
0 UP 0 DOWN
 
pilzPL 



Wiek: 42
Dołączył: 07 Gru 2007

UP 6 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-29, 22:43   

Jak dla mnie jedna akcja obcinania łapki maczetą, reszta to kopia madmaxa- niczym nie zaskakuje.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-30, 02:03   

pilzPL napisał/a:
Jak dla mnie jedna akcja obcinania łapki maczetą, reszta to kopia madmaxa- niczym nie zaskakuje.


No to w pewnym sensie mam odwrotne odczucia.. w Mad Max była sympatyczna scena z próbą łapania bumerangu :) - to w kwestii ucinania łapki ;) , klimat mniej więcej podobny, ale główne wątki, jak również sposób zarysowania głównych postaci.. całe zaplecze psychologiczne itp itd... zupełnie inne ;) zatem
pilzPL, muszę Ci pomachać palcem i wytknąć odrobinę ignorancji filmowej :) ..i to nie dlatego, że jeden gorszy od drugiego, ale że po prostu inny :) ... tzn. tfu.. moim zdaniem ;)
0 UP 0 DOWN
 
pilzPL 



Wiek: 42
Dołączył: 07 Gru 2007

UP 6 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-30, 09:10   

Hehe Smooth, moje odczucia co do tego filmu są jakie są, widziałem dużo filmów o niebo lepszych od tego. Mimo tego koniec filmu zaskakujący- nie widać było że główny bohater jest ślepy <lol>
PS: co do filmów mam ich sporo, bo lecą z sieci non stop:) więc mogę zostać skromnym krytykiem filmowym:) hehe
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-30, 09:52   

pilzPL napisał/a:
niczym nie zaskakuje.

+
pilzPL napisał/a:
koniec filmu zaskakujący

= :wink:

pilzPL napisał/a:
widziałem dużo filmów o niebo lepszych od tego


i ja również, choć łatwiej mi napisać "o piekło gorszych", ale własnie jak zaznaczyłem wcześniej, nie chodziło mi o to czy gorszy, czy lepszy, ale o to, że inny ;)

pilzPL napisał/a:
co do filmów mam ich sporo, bo lecą z sieci non stop:) więc mogę zostać skromnym krytykiem filmowym:) hehe


no podobnie jak ogromna ilość osób, które mają internet i korzystają z serwisów typu www.ekino.tv
Poza tym osobą krytykującą owszem, ale krytykiem filmowym to już ;) ta skromność sama w sobie się kłania, pomijając, że skromny krytyk filmowy, to prawie oksymoron ;) ...
Niemniej jednak mam nadzieję, że trzon mojej wypowiedzi jest czytelny... i po prostu jako sympatyk takich klimatów pozwoliłem sobie na inną opinie, która wiadomo dla zbioru A będzie trafniejsza, a dla zbioru B - nie ;)
0 UP 0 DOWN
 
pilzPL 



Wiek: 42
Dołączył: 07 Gru 2007

UP 6 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-30, 16:03   

Wypowiedz o zbiorach przypomina mi studia na matmie- widać smooth miałeś z tym do czynienia:) hehe
No dobra- przyznaje- również skromnie (heh) że filmik można obejrzeć w niedzielne popołudnie, przysłaniając oczy młodzieży w momentach krwawych scen:)
8)
PS: Smooth- z tym serwisem eKino to mnie zdziwiłeś:) muszę tam zajrzeć:) hehe
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: ksiega, ocalenia


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu