Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Stowarzyszenie Myśli Samorządowej ruszyło
Autor Wiadomość
Dizel07 



Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-10-17, 22:23   Stowarzyszenie Myśli Samorządowej ruszyło

.
.

źródło: http://www.nto.pl/apps/pb...RY2010/85282503



Stowarzyszenie Myśli Samorządowej to nowe ugrupowanie na brzeskiej scenie politycznej



- Naszą siłą są ludzie - przekonują działacze.

Większość w naszym stowarzyszeniu tworzą 20-, 30- i 40-latkowie, którzy w najbliższych dekadach będą współdecydować o życiu miasta - mówią Paweł Ciszewski (wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Brzegu) i Robert Karlikowski, założyciele SMS-u.

Obaj to znani działacze, którzy niedawno zrezygnowali z zasiadania we władzach powiatowego SLD.
- Nie chcemy jednak, żeby stowarzyszenie utożsamiano z jakąkolwiek opcją polityczną. Jest u nas miejsce dla wszystkich, którzy chcą działać na rzecz miasta i powiatu - podkreślają.

Wśród członków stowarzyszenia nie brakuje młodych, ale już znanych ze swojej działalności w sporcie, kulturze, biznesie i samorządzie osób.

Kandydatem SMS-u na burmistrza będzie przedsiębiorca Artur Ptaszkiewicz, a stowarzyszenie zamierza wystawić kandydatów także do Rady Miejskiej w Brzegu i Rady Powiatu.

Co ciekawe, stowarzyszenie nie zamierza pisać swojego programu.
reklama

- 95 procent mieszkańców popiera to samo: chcieliby mieć proste chodniki, drogi bez dziur, więcej miejsc do parkowania, czyste ulice itp. - mówi Karlikowski. - Tworzenie programu na takim poziomie ogólności to tylko produkowanie papieru.

Dlatego SMS chce zostawić decyzje wyborcom. - Nasi kandydaci, którzy zostaną radnymi będą słuchać ludzi, utrzymywać kontakt z mieszkańcami, popierać oddolne inicjatywy. A nasze poparcie będzie miał każdy dobry pomysł, niezależnie od tego, kto go zgłosi - zapewnia Ciszewski.




Ot, taki artykuł pojawił się już jakiś czas temu w NTO.


.
0 UP 0 DOWN
 
poniedziałek 


Wiek: 44
Dołączył: 19 Maj 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-10-19, 23:15   

Super!Cieszę się, że powstało coś "młodego" i nowego. Młodzi ludzie mają świeże spojrzenie na problemy i potrzeby mieszkańców. Mają wiekszy zapał do działania oraz bardziej innowacyjne pomysły i rozwiązania. Ja już mam dosyć tych samych politycznych twarzy i zmęczonych życiem działaczy. To stowarzyszenie to może jakaś szansa dla Brzegu...?
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-10-20, 07:39   

Radny Surdyka ? Ostatnio otrzymaliśmy od nich koszulki do przytuliska :) .
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-10-20, 08:46   

Radny Surdyka z SMS nie ma wiele wspólnego, rzeczone stowarzyszenie tworzą inni samorządowcy i działacze lokalni. Faktycznie, jak wyżej zauwazono, jest to coś nowego i coś "młodego," to drugie ze względu na średnią wieku większości zaangazowanych w ten samorządowy projekt.
0 UP 0 DOWN
 
Ojejku 



Wiek: 48
Dołączył: 16 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-10-20, 09:05   

Ciekawa inicjatywa .Ptaszkiewicz to człowiek sukcesu , i takiego Burmistrza nam potrzeba , dosyć mam już marzycieli i nieudaczników , którym działalnosc polityczna zycie uratowała . Popieram
0 UP 0 DOWN
 
mlodybrzeg 


Wiek: 38
Dołączył: 20 Paź 2010

UP 0 / UP 0



  Wysłany: 2010-10-20, 09:51   

Człowiek sukcesu? Czy mógłbyś przybliżyć jego sukcesy? Bo ja słyszałem tylko o kolejnym sklepie i rozpadzie małżeństwa.
Na razie działania SMS przypominaja bardziej konspirację niz kampanię. Jeden ruch mi się spodobał: umieszczenie zdjęcia członków SMS przy cmentarzu. Pomysł genialny, teraz dużo ludzi odwiedza cmentarze. I jeśli siłą SMS mają być ludzie, to patrząc na zdjęcie doszedłem do wniosku, że niestety niektórzy ludzie mogą byc jego słabością i to dużą.
0 UP 0 DOWN
 
Ojejku 



Wiek: 48
Dołączył: 16 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-10-20, 09:56   

Mysle ze to nie jest taki sobie kolejny sklep i zeby zrealizować taką inwestycje trzeba mieć głowę na karku .
Co do małzeństwa to nic nie wiem , szczerze mówiąć to myslałem ze specjalisci od prania prywatnych brudów to raczej PPB , PTWK i spólka, po młodymbrzegu to raczej się tego nie spodziewałem , spory zawód panowie.
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-10-20, 10:04   

Ojejku napisał/a:
Co do małzeństwa to nic nie wiem , szczerze mówiąć to myslałem ze specjalisci od prania prywatnych brudów to raczej PPB , PTWK
Przyganiał kocioł garnkowi :wink:
Ja się pytam gdzie są zdjęcia z tego rozwodu? :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Ojejku 



Wiek: 48
Dołączył: 16 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-10-20, 10:14   

Szczerze mówiąć to wali mnie to czy ktoś się rozwiódł , czy jest gejem , satanistą , filatelistą , burmistrz ma byc dobrym gospodarzem ,zadbać o te nieszczęsne dziury w jezdniach , chodniki ulice itd > co do programu i czy też jego braku to dodałbym jedno hasło , ze władza odwali sie od ludzi przedsiębiorczych z inicjatywą i pozwoli im swobodnie działać zamiast rzucac kłody pod nogi , tylko tyle.
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-10-20, 10:23   

Ojejku napisał/a:
Szczerze mówiąć to wali mnie to czy ktoś się rozwiódł , czy jest gejem , satanistą , filatelistą


i z innego tematu

Ojejku napisał/a:
PTWK twierdzi ze to jego prywatna sprawa, prwywatna nie jest bo zalega na publicznej ławeczce w publicznym miejscu , co innego gdyby zalegał w sypialni wtedu wara nam od tego.


No to jak to jest "wali cię to" czy nie? Tu trzeba być konsekwentnym, bo albo domagamy się wyjaśnienia wszystkich kontrowersji wokół prywatnych spraw w kontekście kampanii albo zostawiamy to poza strefą działań sztabowców.
0 UP 0 DOWN
 
mlodybrzeg 


Wiek: 38
Dołączył: 20 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-10-20, 10:31   

Ojejku napisał/a:
Szczerze mówiąć to wali mnie to czy ktoś się rozwiódł...

Szczerze mowiąc mnie też, napisałem tylko, że to są jedyne wiadomości, które słyszałem o kandydacie na burmistrza a chciałbym wiedzieć coś więcej. W momencie kandydowania człowiek staje się osobą publiczną, więc jeżeli mam zagłosować na kandydata, chcę o nim wiedzieć jak najwięcej. I tak przy okazji; nie mam NIC wspólnego z ugrupowaniem Młody Brzeg. Ot taki nick mi sie wymyslił.
W Brzegu z pewnościa potrzebne są zmiany, ale nawet najlepszy burmistrz nic nie zrobi, mając tak beznadziejną radę miasta, jak ta z obecnej kadencji. Czekam więc niecierpliwie na kolejne informacje stowarzyszenia bez programu ;-) . Hmm... dobry biznesmen, jakim niewątpliwie jest Pan Artur Ptaszkiewicz, to zapewne zawsze przed kolejna inwestycją tworzy biznesplan? Poprawcie mnie, jeśli się mylę...
0 UP 0 DOWN
 
Ojejku 



Wiek: 48
Dołączył: 16 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-10-20, 10:31   

1.Ławeczka nie była prywatna to raz.
2.PTWK oceniam nie jako przyszłego kandydata na fotel Burmistrza(smiech) ale jako mentora i moralizatora komentującego nasze zycie publiczne (wyobraż sobie ksiedza proboszcza spiącego na ławce)
0 UP 0 DOWN
 
qwerty 



Wiek: 85
Dołączył: 07 Lut 2006

UP 7 / UP 1


Skąd: OB

Wysłany: 2010-10-20, 10:37   

mlodybrzeg napisał/a:
Jeden ruch mi się spodobał: umieszczenie zdjęcia członków SMS przy cmentarzu.

Jadę popatrzeć :o
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-10-20, 10:47   

Ojejku napisał/a:
1.Ławeczka nie była prywatna to raz.

Jeżeli tak uważasz to ok. Więc równie istotne byłoby powód rozwodu innego kandydata na funkcję publiczną. Wszak może to wskazywać na przyszłe relacje w związku z nową RM.

Oczywiście mnie to tam szczerze "wali" (jak to określiłby Ojejku), zarówno w kontekście PK jak i kandydata SMSu. Nie widziałem nigdy PK na ławeczce, nie znam kontekstu tego zdjęcia i nie mam supermocy (prze)radnego do określania z materiałów operacyjnych (wideo/zdjęcia) stopnia trzeźwości. Tak samo nie zamierzam zaglądać do spraw rodzinnych kandydata SMSu.

Ci którzy tak jednak czynią musza być konsekwentni w działaniu.


P.S. Czy pan Ptaszkiewicz był właścicielem (współ?) BRICOMARCHE? Ewentualnie do kiedy?
0 UP 0 DOWN
 
Ojejku 



Wiek: 48
Dołączył: 16 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-10-20, 10:51   

Widzę ze dalej nie czaisz róznicy . Nie mogę ci pomóc przyjacielu.
Twoja determinacja w obronie PTWK jest godna podziwu , co was łaczy panowie?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: mysli, ruszylo, samorzadowej, stowarzyszenie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu