Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Inez
2006-07-01, 15:05
Lubimy sobie poczytać

Co najczęściej czytamy?
poezję
7%
 7%  [ 24 ]
kryminały
10%
 10%  [ 33 ]
romanse
4%
 4%  [ 14 ]
thrillery/horrory
9%
 9%  [ 29 ]
sensacyjne
10%
 10%  [ 33 ]
historyczne
7%
 7%  [ 23 ]
poradniki
7%
 7%  [ 23 ]
fantasy
12%
 12%  [ 39 ]
popularno-naukowe
10%
 10%  [ 32 ]
obyczajowe
12%
 12%  [ 38 ]
sportowe
4%
 4%  [ 14 ]
Głosowań: 126
Wszystkich Głosów: 302

Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-06-28, 08:51   

A ja ostatnio już niewiele... Przeczytałem trochę różnej literatury. Hmm - największy wpływ miały na mnie... książki o Muminkach niezyjącej już Tove Janson, książki Marty Tomaszewskiej, literatura wojenno-marynistyczna J. Pertka, potem nastał czas S-F i Fantasy, z której największy wpływ /wracam często/ Tolkien i Ursula LeGuin. Do najlepszych książek, jakie przeczytałem, zaliczam /kolejność przypadkowa/: "Władca Pierścieni", "Czarnoksiężnik z Archipelagu", "Imię róży", "Paragraf 22", "Ptasiek", "W jasną, księżycową noc", "Rzeźnia numer 5", "Śniadanie Mistrzów", "Mistrz i Małgorzata", "Ubik", "Sprawa Zabójstwa" /Strugaccy/, opowiadania Bułyczowa o Goslarze, "MW", "Empirowy Pasjans", "Lalka"... hmm... "Tytus Groan"... było tego trochę...
Z tych ostatnich polecam "Cień Wiatru" - świetna intryga, klimat, trochę historii itede...
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-06-28, 09:13   

Franco, ja przez "Ptaśka" też przebrnęłam :) Pokręcony, ale potrafi wciągnąć :wink: Z innych pozycji Williama Whartona polecam książkę "Spóźnieni kochankowie" :D to cudownie ciepła opowieść o miłości, która pokonuje wszelkie bariery, nawet śmierć. Aż trudno uwierzyć, że napisał ją mężczyzna :roll:
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2006-06-28, 09:36   

A ma ktos moze w swoim ksiegozbiorze "Powstanie 44" bo chetnie bym przeczytala ale niestety brak raczej na nia funduszy itp:(
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-06-28, 09:40   

Kolega polecił mi 2 książki, które niestety ciężko znaleźć:
1. "Pachnidło", autor: Süskind Patrick,
2. "Powtórka", autor: Grimwood Ken.

Czy ktoś posiada, którąś z tych pozycji :?: Jeśli znajdzie się taka osoba i będzie tak miła, żeby ją użyczyć to chętnie skorzystam :)
0 UP 0 DOWN
 
Cyborg 


Wiek: 53
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-06-28, 09:45   

Franco podał kilka pozycji autorstwa Kurta Vonneguta
Franco Zarrazzo napisał/a:
"Rzeźnia numer 5", "Śniadanie Mistrzów"
ja od siebie dorzuciłbym jeszcze "Recydywista", "Hokus Pokus", "Niedziela Palmowa", "Losy gorsze od śmierci". Książki te zmieniły mój sposób postrzegania społeczeństwa amerykańskiego. I może jeszcze jedna "Wiek niewinności" Edith Wharton ukazująca purytańskie społeczeństwo amerykańskie końca XIX wieku.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-06-28, 14:41   

Cyborg napisał/a:
Franco podał kilka pozycji autorstwa Kurta Vonneguta
Franco Zarrazzo napisał/a:
"Rzeźnia numer 5", "Śniadanie Mistrzów"
ja od siebie dorzuciłbym jeszcze "Recydywista", "Hokus Pokus", "Niedziela Palmowa", "Losy gorsze od śmierci". Książki te zmieniły mój sposób postrzegania społeczeństwa amerykańskiego. I może jeszcze jedna "Wiek niewinności" Edith Wharton ukazująca purytańskie społeczeństwo amerykańskie końca XIX wieku.

Z Vonnegutta czytałem jeszcze "Niech pana Bóg błogosławi, panie Rosewater", "Kocia Kołyska" i "Syreny z tytana". Miałem w rękach jeszcze "Matka Noc", ale chyba nie przeczytałem, tylko obejrzałem film z Nickiem Nolte na jej podstawie. Z tego, co wymieniłeś, nie czytałem nic, za to obejrzałem /szkoda, że tylko jeden raz.../ "Wiek Niewinności" w reż. Martina Scorsese na podstawie wymienionej ksiażki. Uczta dla ducha...
W sumie to jak sięgam pamięciam, to jest trochę tych książek. Z literatury wojennej m.in 08/15 Kirsta, "Okręt", "Cieńka Czerwona Linia" /film też niesamowity/. A ileż to przeczytałem i niewiele po nich pozaostało w pamięci... Teraza jak patrzę na ich grzbiety, to gdzieś tam przez mgłę widzę je w swoich rękach...
0 UP 0 DOWN
 
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-06-28, 15:04   

gosiaczek86 napisał/a:
swiezak, Wisniewskiego -"Samotnosc w sieci"? ( czy cos innego jeszcze ciekawego ma bo chetnie bym cos poczytala jeszcze jego autorstwa)
Ja namietnie czytam wszystko co mi wpadnie w moje male lapki z tworczosci Jonathana Carrolla, chociaz nie powiem thrillery/horrory tez lubie poczytac a szczegolnie lubie lapac za ksiazki tego typu zekranizowane tj Kolekcjoner kosci czy tez Milczenie owiec(chociaz Milczenie owiec bardziej pasuje pod gatunek powiesci psychologicznej).
Z Jonathana Carrolla ciezko wybrac jedna ksiazke bo czesto one sa powiazane ze soba jakims watkiem badz tez i osoba ja zaczelam od Krainy chichow a poznniej to juz lecialy tytuly ktore wpadly mi w reke aktualnie czytam kolejna jego ksiazke Na pastchwę aniolow ;)

poznałem tego autora, kilka lat temu czytałem "Dziecko na niebie" i całkiem fajnie mi się go czytało, ale jakoś na więcej pozycji nie trafiłem
0 UP 0 DOWN
 
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-06-28, 15:07   

gosiaczek86 napisał/a:
A ma ktos moze w swoim ksiegozbiorze "Powstanie 44" bo chetnie bym przeczytala ale niestety brak raczej na nia funduszy itp:(

jeśli chcesz poczytać o Powstaniu Warszawskim to gorąco polecam "Zośka i Parasol", ponad połowa ksiązki traktuje własnie o tym powstaniu, ale tylko z punktu widzenia tych dwóch batalionów, czyli harcerzy wówczas walczących. Opisane jest po mistrzowsku i mocno działa na wyobraźnie
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-06-28, 15:17   

qiero napisał/a:
gosiaczek86 napisał/a:
A ma ktos moze w swoim ksiegozbiorze "Powstanie 44" bo chetnie bym przeczytala ale niestety brak raczej na nia funduszy itp:(

jeśli chcesz poczytać o Powstaniu Warszawskim to gorąco polecam "Zośka i Parasol", ponad połowa ksiązki traktuje własnie o tym powstaniu, ale tylko z punktu widzenia tych dwóch batalionów, czyli harcerzy wówczas walczących. Opisane jest po mistrzowsku i mocno działa na wyobraźnie


Ja mogę pożyczyć "Kolumbowie Rocznik 20" Bratnego. Daaaawno kupione i do dziś nie czytałem. Chociaż ŚP Ojczulek wymaglował nieźle....

F.
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2006-06-29, 01:36   

qiero, co do Carrolla to jedna ksiazke moja ma aktualnie Inez :roll: Jego ksiazki sa dosyc ciezkie do przetrawienia a jeszcze gorsze do opowiedzenia komus .. probowalam kilka razy opowiedziec kraine chichow to w klasie dziwily sie co ja czytam ( ludzie zamienieni w psy bo zle traktowali dziecko swoje, dzieje miasteczka zapisane w kronikach i na kilkanascie lat z wyprzedzeniem bylo wiadomo co stanie sie danego dnia o danej godzinie ..) albo w KOsciach ksiezyca- sen na jawie z gadajacymi ogromnymi zwierzetami i podroz z dzieckiem ktore bohaterka usunela pare lat wczesniej;
A jesli chodzi o ksiazki typowo zwiazane z powstaniem to hm jakos narazie sprobuje wygrzebac ta ktorej poszukuje inne moze innym razem ;) ogolnie w srod lektur znalazlam kilka dosc wciagajacych ksiazek mowa o Opowiadaniach Borowskiego chociaz przeczytalam tylko te wybrane (na reszte nie bylo czasu:() i druga to Zdazyc przed Panem Bogiem .. ta druga mnie wciagnela ze prawie ja wchlonelam w siebie :)
0 UP 0 DOWN
 
Garfield 
Life tastes great



Wiek: 30
Dołączyła: 18 Cze 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-06-30, 15:33   

Mi się bardzo podobała książka "Nigdy w życiu" K. Grocholi. I wogóle książki w tym stylu są super :)
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2006-06-30, 15:50   

Garfield, mnie ta ksiazka rozbroila jak przez chyba caly pierwszy rozdzial powtarzala sie w biografii bohaterki.
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-07-01, 16:50   

ja uwielbiam ksiażki Toma Clancyego i John Grisham "klient" oraz Black Hawk Down, szukam polskiej wersji tej książki
0 UP 0 DOWN
 
kompnet 


Wiek: 37
Dołączył: 03 Lip 2005

UP 5 / UP 3



Wysłany: 2006-07-01, 20:04   

A ja osobiście polecam książki grozy wybitnego Szkota Grahama Mastertona, obecnie zamieszkałego w Irlandii. Książki jakie szczegółnie polecam, które wyszły spod pióra owego pisarza to: Dziecko Ciemności, Kostnica, Walhalla. Polecam również Guy N. Smitha książkę Szatan, również świetny klimat. Duże wrażenie zrobiła na mnie nasza ojczysta pisarka Beata Romańska, która swoim rodzicom zadedykowała Pradawną Klątwę, również trzyma w napięciu. Obecnie powoli zaczynam w wolnych chwilach zabierać się za Bonnie Winter Grahama Mastertona, Patolog Jamesa Goodwinga, oraz Skrzydła Nocy Martin Cruz Smith. A może ktoś poleca jakieś książki grozy, horrory, które można wchłonąć jednej uiornej nocy:-)
0 UP 0 DOWN
 
swiezak 
i wszystko jasne



Wiek: 43
Dołączyła: 05 Maj 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: brzeg

Wysłany: 2006-07-02, 18:07   

gosiaczek86 z Wiśniewskiego poza "Samotnościa..." polecam też
zbiór opowiadań "Zespoły napięć" oraz powieść "Los powtórzony".Jest tez książka którą pisał wspólnie z internautami pt."Martyna". Generalnie J.L. pisze bardzo smutno,zwłaszcza opowiadania-lepiej nie czytac wszystkich od razu bo serce boli.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: lubimy, poczytac, sobie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 37
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu