Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Koniec starań
Autor Wiadomość
barmanik 


Wiek: 49
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 1624 / UP 147


Skąd: OB/GSL

Wysłany: 2010-10-01, 14:37   Koniec starań

Kod:
Jest decyzja ws. centrów na Euro


Zgodnie z zapowiedziami na liście znalazły się Wrocław i Jelenia Góra.

Potwierdziły się informacje Radia Wrocław - oba miasta znalazły się na liście centrów pobytowych dla piłkarzy podczas Euro 2012. Wiadomo też, że drużyny, które trafią na mecz do Wrocławia, będą sobie mogły wybrać na miejsce terningu i noclegu obiekty w Krakowie czy Tychach.

Łącznie 21 ośrodków w Polsce i 17 ukraińskich znajduje się na rekomendowanej przez UEFA liście centrów pobytowych przeznaczonych dla drużyn zagranicznych uczestniczących w piłkarskich mistrzostwach Europy w 2012 roku.

Dyrektor turnieju UEFA Euro-2012 Polska Adam Olkowicz potwierdził, że bazą polskiej ekipy będzie Grodzisk Wielkopolski. Umowę w tej sprawie władze PZPN podpisały już z gospodarzem ośrodka.

Lista polskich ośrodków rekomendowanych przez UEFA na turniej Euro-2012:

Władysławowo, Gniewino, Słupsk, Gdynia, Gdańsk, Ostróda, Lubawa, Kołobrzeg, Międzychód, Opalenica, Legionowo, Warszawa, Józefów, Warka, Puławy, Kielce, Wrocław, Jelenia Góra, Tychy, Kraków, Wieliczka.


radio wrocław
0 UP 0 DOWN
 
Masta Eis 
Son of the audio cassette era



Wiek: 40
Dołączył: 29 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-10-01, 16:34   

Jestem tylko ciekaw jakie t1 pojawią się pomysły na wykorzystanie naszego "pięknego" stadionu :?:
Pieniądze wyrzucone w błoto a można było za nie tyle fajnych rzeczy zrobić :(
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-10-01, 19:31   

Partie polityczne, których radni głosowali za budżetem, zapewne odpowiedzą jeszcze przed wyborami :) .

Ja w każdym razie z chęcią posłucham.

Czekam też na konkretne propozycje zagospodarowania od tubylatorów ;) .

Przy czym zaznaczam, że jeszcze ze dwa lata temu sam byłem eurooptymistą. Ale cóż - czas płynie, bielmo z oczy zmywa....
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2010-10-01, 22:16   

Tytuł tematu nieadekwatny do treści. To tylko rekomendowana lista ośrodków, nie znaczy że wszystkie miejscowości które na niej są będą gościć piłkarzy i nie znaczy, że ośrodki spoza niej nie mają szans. Bo z tego, co mi wiadomo nieraz było tak, że federacje wybierały inne miejsca pobytu.

Oczywiście szanse są małe (od początku były), ale jak zaczniemy mówić, że to "koniec starań", to już na pewno nic z tego nie będzie.

Cytat:
Pieniądze wyrzucone w błoto a można było za nie tyle fajnych rzeczy zrobić


Moim zdaniem stadion to fajna rzecz ;)
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2010-10-01, 22:51   

skalpel napisał/a:
nie znaczy że wszystkie miejscowości które na niej są będą gościć piłkarzy


Zwłaszcza że na liście w sumie jest 38 miejscowości a drużyn będzie 16 :-P

skalpel, ma racje
O tym, że Brzegu na liście nie będzie było wiadome już dawno. Więc to nic nowego.
0 UP 0 DOWN
 
Piterosss 



Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2009

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2010-10-01, 23:24   

Za te pieniądze,które poszły na stadion, faktycznie można by było część z nich wykorzystać na budowę nie jakiegoś fikcyjnego **** hotelu, tylko tak jak wcześniej było,że na tym placu powinna stanąć nowoczesna galeria handlowa. Byłby z niej większy pożytek niż z tego hotelu - taka jest prawda i pewnie większość z was będzie przeciwna mnie. Nawet będąc w Opolu czy we Wrocławiu w galerii fajnie jest się przejść na zakupy,a i w między czasie usiąść gdzieś, na jakieś smaczne jedzonko. Przyznajmy jednego bardziej w Brzegu przydałaby się taka galeria, a dopiero później taki hotel ****.
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-10-01, 23:34   

Piterosss napisał/a:
Za te pieniądze,które poszły na stadion, faktycznie można by było część z nich wykorzystać na budowę nie jakiegoś fikcyjnego **** hotelu, tylko tak jak wcześniej było,że na tym placu powinna stanąć nowoczesna galeria handlowa. Byłby z niej większy pożytek niż z tego hotelu - taka jest prawda i pewnie większość z was będzie przeciwna mnie. Nawet będąc w Opolu czy we Wrocławiu w galerii fajnie jest się przejść na zakupy,a i w między czasie usiąść gdzieś, na jakieś smaczne jedzonko. Przyznajmy jednego bardziej w Brzegu przydałaby się taka galeria, a dopiero później taki hotel ****.


bezsensu galeria to inicjatywa prywatna a nie publiczna wiec chyba dobrze ze publiczne pieniądze idą na stadion bo skorzystają na tym mieszkańcy Brzegu.
co do galerii cierpliwości kiedyś powstaną tylko żeby Brzeg się dalej rozwijał
0 UP 0 DOWN
 
Roberto930 


Wiek: 30
Dołączył: 24 Wrz 2008

UP 5 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-10-01, 23:54   

Piterosss napisał/a:
Za te pieniądze,które poszły na stadion, faktycznie można by było część z nich wykorzystać na budowę nie jakiegoś fikcyjnego **** hotelu, tylko tak jak wcześniej było,że na tym placu powinna stanąć nowoczesna galeria handlowa. Byłby z niej większy pożytek niż z tego hotelu - taka jest prawda i pewnie większość z was będzie przeciwna mnie. Nawet będąc w Opolu czy we Wrocławiu w galerii fajnie jest się przejść na zakupy,a i w między czasie usiąść gdzieś, na jakieś smaczne jedzonko. Przyznajmy jednego bardziej w Brzegu przydałaby się taka galeria, a dopiero później taki hotel ****.


Przejdź się po Brzegu i zobacz ile w tym momencie jest pustych lokali w samym centrum. To tylko obrazuje jak wiele sklepów upadło, a ty marzysz że powstanie tu jakaś galeria? Człowieku obudź się. W dobie kryzysu nikt nie zainwestuje tu większej kasy, żeby wybudować galerię, tym bardziej, że nie ma szans żeby znalazł jakiegokolwiek najemcę.
Nawet gdyby taka galeria powstała to nic dobrego by z tego nie wyniknęło, bo jedynym skutkiem takiego przedsięwzięcia byłoby całkowite opustoszenie centrum miasta.

Do tego nie wiem jakim prawem chciałbyś spożytkować publiczne pieniądze na realizację prywatnego projektu...
Ostatnio zmieniony przez Roberto930 2010-10-02, 00:00, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-10-02, 06:24   

Ostatni głos ma zawsze federacja i miejmy nadzieję, że przed Euro dowiemy się, że jednak ktoś u nas zagości. Ale nawet , gdy się tak nie stanie ,to będziemy mieli stadion i całe zaplecze z prawdziwego zdarzenia. Słyszę już , jakie larum byłoby w sytuacji nie wybudowania takiego obiektu.
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2010-10-02, 13:52   

Najlepsza jest ta Jelenia Góra - zupełnie blisko Wrocka, bliżej niż Brzeg... ciekawe ilu mają posłów w sejmie...
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2010-10-02, 18:22   

Trifonas napisał/a:
Najlepsza jest ta Jelenia Góra - zupełnie blisko Wrocka, bliżej niż Brzeg... ciekawe ilu mają posłów w sejmie...


a co ma sejm do UEFA :?: to UEFA wybierała ośrodki pobytowe...
0 UP 0 DOWN
 
Roberto930 


Wiek: 30
Dołączył: 24 Wrz 2008

UP 5 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-10-02, 18:44   

warlike napisał/a:
Trifonas napisał/a:
Najlepsza jest ta Jelenia Góra - zupełnie blisko Wrocka, bliżej niż Brzeg... ciekawe ilu mają posłów w sejmie...


a co ma sejm do UEFA :?: to UEFA wybierała ośrodki pobytowe...


Z tego co wiem UEFA wybierała, ale tylko pośrednio. To przedstawiciele spółki PL.2012 monitorowali i wizytowali wszystkie bazy i zapewne to oni mieli duży wpływ na wybór ośrodków.
Co do samej spółki to można o jej strukturze i zarządzie można poczytać tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/PL.2012
Ciekawy jest też raport Najwyższej Izby Kontroli dot. PL.2012 http://biznes.gazetaprawn...gospodarni.html

Co do Brzegu to jeszcze nie wszystko stracone. Jeśli do końca przyszłego roku zostanie wybudowany hotel to mamy szansę gościć jakąś drużynę.
Cytat:
W katalogu jest 21 ośrodków z Polski i 17 z Ukrainy. W turnieju grać będzie 16 drużyn. Miejsc, w których będą mieszkać i trenować, nie muszą wybierać tylko z oficjalnego katalogu UEFA.

- Na poprzednich turniejach połowa reprezentacji wybierała centra z oficjalnego katalogu - mówi Michał Janicki, pełnomocnik prezydenta Wrocławia do spraw Euro 2012. - Reprezentacja Polski na ostatnich dwóch imprezach (mistrzostwach Europy w 2008 i mistrzostwach świata w 2006 - przyp. red. M.R.) mieszkała w ośrodkach spoza katalogu.

http://www.gazetawroclaws...t.html?cookie=1

Tylko na ile realna jest budowa hotelu :roll:
Ostatnio zmieniony przez Roberto930 2010-10-02, 18:44, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2010-10-02, 18:50   

Nie wiem ilu Jelenia Góra ma posłów, ale za to wiem że ten ich hotel to ośrodek pierwszej klasy i na pewno któraś z federacji skusi się na takie luksusy. Jak dobrze pamiętam to Włosi czy Francuzi lubią wynajdować sobie takie pałacyki gdzieś na uboczu ;)
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2010-10-02, 21:12   

skalpel napisał/a:
Nie wiem ilu Jelenia Góra ma posłów, ale za to wiem że ten ich hotel to ośrodek pierwszej klasy


Faktycznie tam jest git. Brzeg się może schować/. Chociaż te boiska (pokazywali dzisiaj w tv) to troszeczke melinka.

No ale nie oto chodzi - były kryteria odległościowe! Skoro godzina to godzina. W Gołębiewskim w Wiśle też jest na bogato, może nawet lepiej, ale to za Katowicami. W takim wypadku szanse powinien mieć również właściciel pensjonatu Szarotka! ;)
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2010-10-02, 21:22   

Tyle, że dużo łatwiej dobudować boisko treningowe do hotelu (jak w Jeleniej Górze) niż hotel do boiska treningowego (jak u nas) ;)

Nie wiem dokładnie o co chodzi z kryteriami odległościowymi, ale z Jeleniej Góry do Wrocławia jest chyba około 100 km. Myślę, że podróż w policyjnej eskorcie nie trwałaby znowu tak strasznie długo ;)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: koniec, staran


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu