Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Rudy , trujący dym.
Autor Wiadomość
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-09-30, 19:08   Rudy , trujący dym.

Ostatnio była audycja w radiowej " Trójce" o mało przyjemnym jesienno-zimowo-wiosennym zwyczaju polskim palenia w piecu plastikowymi odpadami. Ile związków , ciężkich związków chemicznych znajduje się w rudym dymie opadającym na okoliczne ogrody i wdychanym przez ludzi i zwierzęta nie wspomnę, ale przyprawia to, dosłownie, o zawrót głowy. Przydałyby się patrole SM w rejonach domków jednorodzinnych , by ukrócić ten proceder, a w rejonie ulic Słowackiego i Grudziądzkiej, a także Korfantego jest kilku takich chamskich delikwentów.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-09-30, 19:17   

mulder, z przykrością muszę się z Tobą zgodzić, w rejonach wymienionych przez Ciebie jest kilka baaardzo upierdliwych osób pod tym względem.
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2010-09-30, 22:27   

Jak mnie pamięć nie myli widziałem jakiś apel burmistrza o zgłaszanie tego typu rzeczy, rzekomo straż miejska ma interweniować w takich przypadkach.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-09-30, 22:37   

Z tego , co słyszałem w radiu, to zachęcano do zgłaszania tego typu zdarzeń policji lub SM. Wieczorem ul. Grudziądzką przejechał patrol policji, może ktoś już zadziałał, ponieważ nawet w weekendy nie widuję zbyt często policji w naszym rejonie.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-09-30, 22:51   

Tak, straż miejska będzie interweniowała, tylko oni nie pracują wieczorami, a wtedy najbardziej kopcą.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-10-01, 07:13   

Dwóch wesołków rozpala w piecu już o zmroku, a przed nami zima zatem mam nadzieję, że ich dopadną.Co z pomysłem pracy SM do godz. 22 , moim zdaniem powinni mieć jeszcze zmianę do 6 rano. No, ale trzeba wtedy zatrudnić i przeszkolić więcej osób.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2010-10-01, 13:42   

Nie tylko spalanie tworzyw sztucznych ma miejsce w Brzegu. Przy ul. Łokietka 11 w podwórku istnieje jak się okazuje całkiem legalny zakład utylizacji drewnianych ram okiennych. Utylizacja tych ram powinna wyglądać w ten sposób, że stara farba powinna być opalana, a pozostałe drewno sproszkowywane w odpowiednich urządzeniach i składowane na składowisku. Tajemnicą poliszynela jest fakt spalania tego drewna przez okolicznych mieszkańców. Jaki jest problem sprawdzenia przez odpowiednie służby miejskie, czy przestrzegana jest technologia , którą opisałem. Wystarczy sprawdzić, czy są odpowiednie urządzenia i jak cała sprawa wygląda od strony zestawień ilościowych (ile ram dostarczyły firmy wymieniające okna a ile jest kwitów ze składowania sproszkowanego drewna na składowisku). Być może wszystko jest w najlepszym porządku, tylko ten śmierdzący biały dym nie daje mi spokoju.
0 UP 0 DOWN
 
Bajabajka 


Wiek: 47
Dołączyła: 24 Maj 2007

UP 8 / UP 74



Wysłany: 2010-10-01, 18:04   

I możemy sobie szukać problemu bez końca........... Czym pali w piecu przeciętny człowiek z Brzegu, czy okolic? Wszystkim! Z tego co wiem i nawet się tam kiedyś nauczyłam, to największym zatruwaczem środowiska są gospodarstwa domowe. Pali się czym się da, a jak węgiel czy koks, to wiadomo najtańszy.......... a ten ma w sobie tyle siarki i innych związków trujących, że dym jaki idzie każdy widzi... Nie dbamy o siebie, nie dbamy o środowisko... a potem tylko narzekania!
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dym., rudy, trujacy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu