Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dokąd zmierzasz Polsko
Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-09-12, 00:09   

Mi się to zaczyna kojarzyć z dyktaturą, nie pasuje "wypad". To jak Jarek gra ostatkiem sił tymi co mu się "oddali" na wieczność to porażka. Po co miał jechać na Wawel? by w ciszy zobaczyć jak odsłaniają tablicę na cześć ofiar? Lepiej było porozmawiać z tymi co go kochają (obrońcy krzyża), później się spotkać z naczelnym gazety która napisze jedynie "słuszne słowa" niż inne "mniej sprawiedliwe".

Dla mnie ten człowiek jest już totalnym dnem, a teraz ciągnie partię tak samo nisko jak On sam się znalazł.

Co do dawaniu nauczycielom, stoczniowcom, i innym silnym związkom zawodowym to ja mam dość. Dość dlatego, że między innymi ja za to płacę. Nie chcę by mieli łatwiej jak ja jedynie dla tego, że potrafią się zebrać i krzyczeć.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-09-12, 06:48   

yasiu napisał/a:


Co do dawaniu nauczycielom, stoczniowcom, i innym silnym związkom zawodowym to ja mam dość. Dość dlatego, że między innymi ja za to płacę. Nie chcę by mieli łatwiej jak ja jedynie dla tego, że potrafią się zebrać i krzyczeć.


Yasiu, mała poprawka. Nauczyciele nie palą opon , ni rzucają kamieniami w policję, jak mają w zwyczaju stoczniowcy. Wiem coś o tym :wink: .
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-09-12, 06:52   

butter napisał/a:

burozo2 napisał/a:
dam emerytom

Dał emerytom, waloryzacja emerytur przebiegała jak w najlepszym porządku


Moja babcia prezentuje skrajnie odmienne zdanie od Twojego. Pamięta waloryzację pisowską i wypada ona marnie wobec waloryzacji wprowadzonej przez PO. Babcia ma 80 lat i jest wyborcą PO :) .
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-09-12, 06:59   

butter napisał/a:

burozo2 napisał/a:
dam stoczniowcom

głebsza sprawa...

burozo2 napisał/a:
dam nauczycielom

Zagwarantował w budżecie środki na jedne z najwyzszych podwyzek dla nauczycieli.


Żartujesz sobie? :x
Za Romcia Giertycha, ministra w rządzie PiS otrzymałem wyrównanie w 2006 r. za 4 miesiące w kwocie, o której nie chcę nawet pamiętać, ponieważ jako traumatyczne wspomnienie staram się je " wykasować " z podświadomości.
Faktem jest, że od 20 lat nie mamy , nauczyciele, szczęścia do " swojego" ministra. Teraz też mam wiele zastrzeżeń do działań ministerstwa , ale podwyżki powodują, że jest trochę tego miodu na serce. Zapewniam, że obecnie żyje mi się o wiele lepiej niż w czasach słusznie minionych rządów pisowskich nieudaczników. :)

Co do stoczniowców, to chyba Jareczek maczał tłuściutkie paluszki w prywatyzacji jednej ze stoczni?
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-09-12, 07:02   

Sorry, zapomniałem, ze nie mam tu opcji edycji.
Chciałem coś dopisać, ale w sumie forumowicz Burozo2 streścił również i moje zdanie, zatem podpisuję się pod jego postem. No, może coś wpadnie mi później do głowy. :) [/b]
0 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2010-09-12, 08:37   Re: Dokąd zmierzasz Polsko

A ja pójdę w tą stronę, nie opowiadając się po żadnej ze stron tym razem...

brzeżanin napisał/a:
.Dlaczego władze niezależnego ,suwerennego kraju pozwalają na to aby mniejszość uprawiała ta hucpę .Kiedy policja wkroczy zdecydowanie i to rozpędzi.

Marzyła się demokracja? Marzyły się wolne wybory, możliwość demonstracji, strajków, możliwość wygłaszania swojego zdania, czyli wolność słowa?
Policja ma wkroczyć? Drugie Zomo ci się marzy? Pałowanie ludzi, którzy mają inne zdanie niż inni? Może od razu czołgi wyprowadzić i wprowadzić stan wojenny? To by było najlepsze wg ciebie rozwiązanie?
Skoro banda pedałów może urządzać demonstracje, dlaczego politycy jakiejkolwiek opcji mieli by tego prawa zostać pozbawieni?

Masz już trochę lat (jeśli to prawda, to co wpisałeś w profilu) więc tym bardziej się dziwie do jakich metod próbujesz uciekać. Czyżbyś tak bardzo tęsknił za starymi czasami sprzed 89 roku?
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7273



Wysłany: 2010-09-12, 08:58   

Istnieje zasadnicza różnica między głoszeniem własnego zdania a podejmowaniem nielegalnych akcji.
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2010-09-12, 09:05   

Własnie o to chodzi że mam juz troche lat jak napisales ,pamietam dobrze tamten system narzucony nam po 1945 jako jedyny sluszny.Dzisiaj to Kaczynski przeobrazil sie w jedynego sprawiedliwego i wrecz nieomylnego i nie ma to nic wspolnego z demokracja. Tak zgodze sie z tym ze na to oszolomstwo pod palacem prezydenckim napuscilbym ZOMO bo te siusmajtki z dzisiejszej prewencji rady sobie z nimi nie dadza ,wiecej politycy jak widza krzyz to sr..a ze strachu .Mieszasz pojecia facet ,a majac ten wiek nic nie wiesz co bylo przed 1989 r,i żeby wyprzedzic bzdurne zarzuty nie bylem w zadnej parti i nie jestem .
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2010-09-12, 09:17   

Dziedzic_Pruski napisał/a:
Istnieje zasadnicza różnica między głoszeniem własnego zdania a podejmowaniem nielegalnych akcji.
To nie jest nielegalna akcja toz to zwykla rozroba proba destabilizacji panstwa ,kwestionowanie wynikow wyborow tu trza doktora
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7273



Wysłany: 2010-09-12, 09:22   

Gdyby ktoś wszedł do kościółka, otworzył piwko i zajarał szluga, to nie byłoby to wprawdzie nielegalne, ale jaka byłaby reakcja?
0 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2010-09-12, 09:50   

brzeżanin napisał/a:
Dzisiaj to Kaczynski przeobrazil sie w jedynego sprawiedliwego i wrecz nieomylnego i nie ma to nic wspolnego z demokracja.

Ale on nie ma żadnej władzy. Każdy z nas może powiedzieć o sobie, że jest jedyny sprawiedliwy, niech każdy z nas znajdzie sobie zwolenników, którzy będą go popierać i stanie sobie na rynku odczytując swoje przemówienie - zatem czy każdy z nas będzie kwalifikować się do "rozpędzenia przez policję"?

Cytat:
majac ten wiek nic nie wiesz co bylo przed 1989 r

wiedzieć - wiem, bo dużo czytam a lubię czytać o tamtych czasach, poza tym dziadek lubił dużo opowiadać o życiu we Lwowie, o sprowadzeniu się na te ziemie, o handlu z ruskimi a potem o komunie... ja mogę co najwyżej nie mieć wspomnień z tego okresu.
Zgadzam się, że Jarosław Kaczyński przesadza - jego brat pod tym względem był bardziej "wyważony" i wiem, że demokracja to beznadziejny ustrój polityczny, bo tak naprawdę pozwala wszystkim na wszystko wg niejasnych praw - ale tak się składa, że osoba o której mówimy jest doktorem nauk prawnych - więc na pewno lepiej od nas wie, co jest legalne a co nie.
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7273



Wysłany: 2010-09-12, 11:14   

Osoba o której mówimy to zwykły wichrzyciel, warchoł i demagog, zresztą Joseph Goebbels również obronił pracę doktorską.
0 UP 0 DOWN
 
Mrówa 
Stanisław Mrowiec


Wiek: 37
Dołączył: 29 Lis 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-09-12, 13:38   Re: Dokąd zmierzasz Polsko

Emill napisał/a:
A ja pójdę w tą stronę, nie opowiadając się po żadnej ze stron tym razem...

brzeżanin napisał/a:
.Dlaczego władze niezależnego ,suwerennego kraju pozwalają na to aby mniejszość uprawiała ta hucpę .Kiedy policja wkroczy zdecydowanie i to rozpędzi.

Marzyła się demokracja? Marzyły się wolne wybory, możliwość demonstracji, strajków, możliwość wygłaszania swojego zdania, czyli wolność słowa?
Policja ma wkroczyć? Drugie Zomo ci się marzy? Pałowanie ludzi, którzy mają inne zdanie niż inni? Może od razu czołgi wyprowadzić i wprowadzić stan wojenny? To by było najlepsze wg ciebie rozwiązanie?
Skoro banda pedałów może urządzać demonstracje, dlaczego politycy jakiejkolwiek opcji mieli by tego prawa zostać pozbawieni?


A zapomniałeś Emilku jak się rząd PiSu pozbywał strajkujących pielęgniarek? Nie użyto wtedy siły? Setki policjantów tak o sobie bez rozkazów zaczęły je usuwać spod Kancelarii Premiera?
0 UP 0 DOWN
 
Mrówa 
Stanisław Mrowiec


Wiek: 37
Dołączył: 29 Lis 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-09-12, 13:41   

edytować nie można, tak dla przypomnienia sielankowych rządów PiS: http://www.youtube.com/wa...feature=related
0 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2010-09-12, 15:46   

@Mrówa: ja nie mówię, że to co robił PIS było dobre.. ja mówię o prawie człowieka do protestu, do manifestacji i takich tam głupotach o których zapominamy, lub które lekceważymy gdy tylko nie są one nam na rękę..
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dokad, polsko, zmierzasz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu