Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
dziwny hałas
Autor Wiadomość
Pandzik 
Nic na siłę,wszystko młotkiem!



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lut 2008

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-08-09, 11:48   dziwny hałas

Od paru dni w moim W202 C180 pojawia się dziwny dźwięk, jak mi się wydaje z okolic przedniego koła od str pasażera. Hałas pojawiał się nagle zazwyczaj w granicach 60-70km/h, podobny dzwięk/świst jak przy najechaniu na białą linie oddzielającą pobocze na naszej obwodnicy, jest dość głośny. Czasami hałas nagle się pojawia i sie przez chwilę nasila a potem przestaje bez przczyny, próbowałem w tych momentach poruszać kierownicą, hamować, przyspieszać, puszczać gaz i nie ustaliłem nic, dzwięk był niezależnie od tego co robiłem, a potem ustawał sam. Jednak przy prędkosciach 80 i większych nie ma go zupełnie.

Myślałem ze to może wina opony, w której zbliżał się ogranicznik, a do tego miała nierówne zużycie (wymieniłem drązek kierownicy wraz z amortyzatorem drążka oraz podjechałem na zbieżność, co wyeliminowałem przeszło tydzien temu) zmiana na nowe opony nic nie dała. Dzwięk nawet nie przypomina huku łożyska, sprawdzałem też czy pod osłoną tarczy zaden kamień się nie zatrzymał.
Miał ktoś podobny przypadek?
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-08-09, 11:58   

ja mam takie cos u siebie w pugu, niestety w moim przypadku półoś do wymiany pękła jakas sprezyna w niej i czasem jak sie przesunie to cyka.

Zawsze mozesz podniesc auto na lewarek i krecic kolem jak bedzie cykalo w tym samym momencie przy kazdym zakreceniu moglo Ci się rozsypać lozysko :)
0 UP 0 DOWN
 
piter307 



Wiek: 46
Dołączył: 05 Sie 2008

UP 9 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-08-09, 13:33   

Blaster - jakiego masz puga?
0 UP 0 DOWN
 
Pandzik 
Nic na siłę,wszystko młotkiem!



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lut 2008

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-08-09, 13:36   

Ja mam tylny napęd, olej w moście i skrzyni ma trochę ponad 3tys km, a hałas jest z przodu. W kręcenie kołami na podnośniku już sie bawiłem i nic, dodam że na początku zeszłego tygodnia moje auto przechodziło przegląd. Przerwy miedzy hałasem są nieregularne.

Dźwięk jest trudny do określenia, to nie jest huk jak przy łozysku, ani pisk stali jak przy resztkach klocków hamulcowych. Można ten dzwięk porównać np do szybko zbliżającego się ścigacza na wysokich obrotach :shock:
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-08-09, 13:37   

piter307, 206
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dziwny, halas


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 23
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu