Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Moja propozycja
Autor Wiadomość
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-07-27, 22:14   Moja propozycja

http://gospodarka.dzienni...chodow-jak.html
Mając na uwadze dobro finansów Naszej Ojczyzny,
Kategorycznie DOMAGAM SIĘ:

1.wprowadzenia 30% VATu
2.podwyższenie ceny paliwa do 8zł
3.wprowadzenie podatku od wydychanego powietrza
a/dorośli: 60zł miesięcznie
b/dzieci do lat 12: 40zł miesięcznie
4.podwyższenie wieku emerytalnego do 80lat
5.wprowadzenie obowiązku exportu całej krajowej produkcji masła, w kraju będzie wolno jeść tylko masmix i margarynę
6.podwyższenie składek ZUS o 40%

wszelkie inne propozycje mile widziane

Przy okazji chciałbym gorąco podziękować politykom Lewicy i Prawicy że tak lekką ręką wydawali i wydają pieniądze z budżetu
0 UP 0 DOWN
 
pietro 


Wiek: 54
Dołączył: 18 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-07-28, 09:18   

Tak się właśnie żyje na "zielonej wyspie" pełnej cudów które czyni Donald Tusk. Dalej połowa społeczeństwa chce aby ten "cudak" nami rządził więc liberalne podwyższenie podatków na pewno poplecznikom Donalda nie przeszkodzi kochać go miłością pełną.

To nic że każdy zakupiony towar w 1/4 będzie daniną na szczęśliwe życie Mira Zbycha i Donalda. Kamil Durczok powiedział że to tak ma być w nowoczesnej Europie więc wszystko jest OK.
Poparcie dla PO
0 UP 0 DOWN
 
zipi 



Wiek: 70
Dołączył: 20 Kwi 2005

UP 64 / UP 34


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-07-28, 10:24   

pietro napisał/a:
To nic że każdy zakupiony towar w 1/4 będzie daniną na szczęśliwe życie Mira Zbycha i Donalda.

Życie nie zna próżni. Jak nie dla Mira, Zbycha to dla ojca dyrektora i jego przyjaciół.Oni też potrzebują pieniędzy dla siebie, a jeszcze są bardziej potrzebujący.
Pozdrawiam
Zbyszek
0 UP 0 DOWN
 
pietro 


Wiek: 54
Dołączył: 18 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-07-28, 13:38   

Przepraszam, za śmiałość ale muszę Cię Zbyszku zapytać ile zapłaciłeś ostatnio dla "Ojca Dyrektora" czyżbyś wykupił jakieś cegiełki, a może opłacasz jakieś składki czy też może pod przymusem jakiś proboszcz kazał ci składać ofiarę na tacę kiedy spacerowałeś sobie jako nie katolik gdzieś po Polsce, czy może Twój szef potrącił Ci część pensji na jakiegoś księdza, czy też ktoś zmusił Cię do zamówienia mszy św. w jakiejś intencji i tu poniosłeś jakieś koszty? Nie bardzo wiem gdzie widzisz obowiązek płacenia czegokolwiek dla ludzi związanych z kościołem. Przecież nikt nie karze Ci chodzić do kościoła słuchać "obłudnego' radia M czy oglądać TV Trwam i składać ofiar.

Jak mogliśmy się przekonać w wypowiedziach na tym forum ludzi związanych z ateistyczną brzeską lewicą ze środków publicznych należy łożyć na utrzymanie zabytkowych i nie tylko świątyń placów czy innych obiektów stanowiących dziedzictwo naszej kultury. Procedura jest taka, że jak z jakiegokolwiek budżetu (samorządowego, czy centralnego) ktoś otrzymuje dotację to dostaje ją na konkretny cel i rozlicza ją na podstawie poniesionych wydatków inaczej organy udzielające dotację są zobligowane do tego aby żądać jej zwrotu z odsetkami. Tak więc ze środków publicznych można dotować obiekty i konkretne przedsięwzięcia szczegółowo opisane i skosztorysowane, a nie "jakieś" wydatki ( nie dotyczy wójta Pulita), a następnie żądać rozliczenia poniesionych wydatków i ewentualnych zwrotów.

Moim zdaniem jest zasadnicza różnica pomiędzy podatkiem VAT, który płacisz w niemal każdym towarze i usłudze, a tym co katolicy (podkreślam katolicy) łożą na kościół i ludzi kościoła. O ile wiem także składki na TV Trwam i Radio M nie są obowiązkowe przynajmniej ja nic nie płacę bo tego nie oglądam i nie słucham.
0 UP 0 DOWN
 
Kaspersky 


Wiek: 36
Dołączył: 10 Cze 2005

UP 15 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-07-28, 13:45   

Nie rozumiem tutaj czegoś... Państwo jest jak duże przedsiębiorstwo; skoro więc kiepsko się mu wiedzie, dlaczego nie poprosić o radę przedsiębiorców, tych największych, a mam tu na myśli kapitalistów.

Pierwsze słowa z usta takiej osoby na zawsze wyjaśniłyby pewną kwestię; bogactwo/zamożność nie zaczyna się od dużych wpływów, ale od zmniejszenia kosztów.

Jak podniosą VAT na cokolwiek, zareaguje na to cała gospodarka. Z prostej raczej przyczyny, nie można gospodarki traktować instrumentalnie, ale całościowo. Wymienione w artykule "pomysły" na zwiększenie wpływów to takie chwilowe "złote kury". Kiedy reszta w zagrodzie zobaczy, że kura podniosła ceny za swoje jajka, to i mleko od krowy zdrożeje...

Wszystko to jest oczywiście omówieniem...

Smutny los tej naszej Ojczyzny... kapitalizm wprowadzany siłą podczas gdy mentalnie i rząd i naród tkwią w socjalizmie. Heh...
0 UP 0 DOWN
 
zipi 



Wiek: 70
Dołączył: 20 Kwi 2005

UP 64 / UP 34


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-07-28, 14:42   

pietro napisał/a:
Nie bardzo wiem gdzie widzisz obowiązek płacenia czegokolwiek dla ludzi związanych z kościołem. Przecież nikt nie karze Ci chodzić do kościoła słuchać "obłudnego' radia M czy oglądać TV Trwam i składać ofiar.

Pietro, to może ja zapytam, kiedy i ile zapłaciłeś daniny na szczęśliwe życie, Mira, Zbycha i Donalda? Chyba nie powiesz, że Miro chodził z kapeluszem i zbierał pieniądze dla siebie. Tak samo nie pisałem, że ktoś mnie zmusza do składania ofiar na kler. Chodziło mi o instytucjonalne wspieranie kleru. Teraz jak piszesz rząd wspiera Mira i jemu podobnych, ja napisałem, że jak zmieni się rząd, to będzie wspierał ojca dyrektora i jemu podobnych.
Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
pietro 


Wiek: 54
Dołączył: 18 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-07-28, 15:39   

No przepraszam jeżeli mniejsze wpływy z podatków od hazardu to nie jest uszczuplenie budżetu? To (uszczuplenie) z kolei wzbudza apetyt fiskusa na moje dochody poprzez np zwiększenie VAT. Wolałbym aby firmy parające się hazardem płaciły wyższe podatki, a nie My robiąc codzienne zakupy.

Pan Zbychu i Miro byli opłacani z budżetu państwa, a więc z moich podatków i za sprawą pełnionych funkcji doprowadzili do tej sytuacji więc ewidentnie opłacaliśmy tych ludzi z podatków.
0 UP 0 DOWN
 
manieq 



Wiek: 64
Dołączył: 13 Lis 2006

UP 10 / UP 4


Skąd: Skarbimierz Oś.

Wysłany: 2010-07-28, 18:05   

pietro napisał/a:
Pan Zbychu i Miro byli opłacani z budżetu państwa, a więc z moich podatków i za sprawą pełnionych funkcji doprowadzili do tej sytuacji więc ewidentnie opłacaliśmy tych ludzi z podatków


A czy kwota ok. 10 miliardów pln. z tytułu Konkordatu to nie jest z naszych podatków ?
Za takie pieniądze można by było wybudować pewnie kilka stadionów , czy budować nowe autostrady ,czy dać najeść się głodnym dzieciom ........ itd.

A tak darmozjady w purpurowych sukienkach w Watykanie zapełniają swoje tłuste brzuchy i wciskają nam ciemnotę jak to im jest teraz ciężko i jak są prześladowani . :evil:
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-07-28, 18:34   

A, dopłaty za rządów PiS dla Padre Directore na poszukiwanie cieplutkiej wody ?
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-07-28, 20:51   

Nie zapomnijmy o Świątyni Opatrzności czy jakoś tak, jak się nie mylę to 30 milionów. Dodatkowo "zwroty" ziem wielokrotnie przewyższające wartość.
0 UP 0 DOWN
 
pietro 


Wiek: 54
Dołączył: 18 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-07-28, 22:10   

Wasze argumenty są moim zdaniem nie na temat. Wszystkie wymienione przez Was wydatki były zgodne z prawem i wolą bądź to parlamentu bądź rządu desygnowanego przez społeczeństwo. Są to wydatki z naszych podatków ale usankcjonowane prawnie i te na które rząd i parlament wyraziły zgodę. Jakoś nikt z rządzących bez względu na przynależność partyjną nie chciał znosić konkordatu. Źródła termalne w Toruniu to był normalny projekt unijny gdyby nie szum medialny wokół wnioskodawcy byłby to projekt wychwalany przez wszystkich i na pewno dostałby dofinansowanie. Świątynia Opatrzności Bożej to taka inwestycja jak wiele innych w kraju, można by rzec, że zgodna z wypowiedziami nawet naszych lokalnych działaczy lewicy którzy uważają za prawidłowe finansowanie dziedzictwa kulturowego.

Skoro już tak się licytujemy to co mamy powiedzieć o składkach do UE dlaczego wszyscy milczą że jesteśmy do tyłu na tym biznesie tu rok po roku dopłacamy do finansowania farmerów we Francji czy Włochów, którzy za zgodą naszego premiera cudotwórcy zabierają produkcję Pandy do siebie bo dla nich ważniejszy jest interes narodowy od socjalistycznego tworu pod nazwą UE.
0 UP 0 DOWN
 
pietro 


Wiek: 54
Dołączył: 18 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-07-28, 22:11   

Zwroty nieruchomości dla Niemców i Żydów są OK ale dla kościoła to już nie? Taka moralność Kalego.
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-07-28, 23:07   

To się wiąże z tym, że partie polityczne wszelakiej maści traktują kk jak świętą krowę.
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-07-28, 23:53   

sikork napisał/a:
Nie zapomnijmy o Świątyni Opatrzności czy jakoś tak, jak się nie mylę to 30 milionów. Dodatkowo "zwroty" ziem wielokrotnie przewyższające wartość.


38mln zl
temat rzeka

PO zamiast myslec jak nas wydoic powinno sie zastanowic, np nad legalizacja prostytucji przeciez to sa miliardy nieopodatkowanej kasy, do tego opodatkowac kosciol podatkiem dochodowym a nie tym smiesznym ryczaltem i zaraz pojawilyby sie pieniadze na łatanie dziury budzetowej.

ech marzenia
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-07-29, 06:33   

Twierdzenie, że dopłacamy do rolników UE kosztem naszego dobra w sytuacji, gdy my , nasi rolnicy dokonaliśmy realnego "skoku cywilizacyjnego" po wejściu do UE , jest nieuczciwe. Nie można istnieć we wspólnych strukturach licząc na jedynie własne korzyści. Dotychczas składa się tak, że to Niemcy dopłacają do polskiego rolnictwa, ponieważ są największym płatnikiem w UE.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: moja, propozycja


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu