Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Pies strasznie się drapie :/
Autor Wiadomość
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-07-23, 17:08   Pies strasznie się drapie :/

Jak w temacie.. skóra wygląda normalnie, nie widzę specjalnych zmian, pcheł raczej nie ma, może pojedyncze sztuki, ale nie mogę ich dojrzeć w tym jego futrze i czarnym kolorze skóry.. drapie się okrutnie! do krwi! w ciągu jednego dnia załatwił się tak, że cały grzbiet ma w zastrupiałych ranach :/ myśleliśmy jakiś czas temu, że to może od jedzenia, zmieniliśmy dietę, ale pomogło na krótko. Tydzień temu miał dużą rozdrapaną ranę, przemyłyśmy z mamą naparem z rumianku (tylko to było pod ręką) i pół dnia łaził w opatrunku, który potem i tak sobie zdjął, ale rana się zagoiła i oprócz wyrwanego w tym miejscu futra, nie ma prawie już śladu... w tym miejscu już się nie drapie, albo na razie... za to w innych miejscach, też na plecach, jest masakra :/ co ja mam z nim zrobić?? wezmę go do weta, ale w poniedziałek dopiero.. ma ktoś jakiś pomysł co na szybko można zrobić? bo wygląda to paskudnie!
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2010-07-23, 17:34   

Kiepska sprawa. Może to byc alergia lub jakieś zapalenie skóry ale obstawiam jednak pasożyta - generalnie pchły. To, że ich nie widzisz nie znaczy, że ich nie ma. Mój kundel miał kiedyś gniazdo pcheł przy ogonie - okropnie to wyglądało, drapał i rozdrapywał się okropnie... Może też byc świerzb.

Możesz próbowac jutro do weta pójśc - "Alaska" na ul. Szkolnej będzie otwarta chyba od 9.00 do 14.00.

Coś na szybko? Ciężko. Pilnowac psa żeby się nie drapał? Może przemywac miejsca Rivanolem aby znieczulic? Nie wiem...może ktoś inny bedzie miał pomysł.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2010-07-23, 17:37, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
biedronka 



Wiek: 34
Dołączyła: 01 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2010-07-23, 17:47   

jak mój piesek się tak drapał, weterynarz przepisał mu dietę ryżową. pieskowi na pewno nie zaszkodzi. oprócz tego, sunia nosiła koszulkę której nie mogła ściągnąć, aby się nie drapała, ale miała przepisaną maść. spróbuj karmić go ryżem... nie zaszkodzi, a przed pójściem do weta warto spróbować. ryż i tylko ryż :)
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-07-23, 17:47   

chmurkolistna, z tego co kojarzę to przy świerzbie jest charakterystyczny zapach zwierzęcia (nie wiem jaki, ale myślę że da się odróżnić od "zwykłego" zapachu psa).. z tego co czytałam na forach, to raczej też żadna egzema (bo wtedy pies drapie się w charakterystycznych miejscach).. może faktycznie APZS, bo to chyba wystarczy, że go pchły raz pogryzły.. z tym pilnowaniem, żeby się nie drapał na bank nie przejdzie, nawet kołnierz by sobie zdjął, nie będę za nim łazić krok w krok... normalnie nieciekawie to wygląda :/
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-07-23, 17:49   

biedronka, on mi chyba z głodu zdechnie na samym ryżu :) spróbować warto, tylko ciekawa jestem po ilu dniach w ogóle zacznie jeść, musiałby bardzo zgłodnieć...
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-07-23, 18:01   

Możesz spróbować, po konsultacji z wetem, nawet telefonicznej, coś antyalergicznego. Może cierpi na alergię?
Ostatnio zmieniony przez mulder 2010-07-23, 18:02, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2010-07-23, 19:27   

colutea napisał/a:
on mi chyba z głodu zdechnie na samym ryżu

To tak jak mój mięsojadek, ryżu nie je od szczeniaka - odrzuca go.

colutea napisał/a:
z tego co kojarzę to przy świerzbie jest charakterystyczny zapach zwierzęcia (nie wiem jaki, ale myślę że da się odróżnić od "zwykłego" zapachu psa)..

No to był raczej strzał, jak widac niecelny. Nie znam się aż tak na psich chorobach. Może faktycznie telefon do weta coś pomoże.
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-07-23, 19:51   

Dałam mu wapno na odczulenie, na razie bez konsultacji, ale bez weterynarza się nie obejdzie!
0 UP 0 DOWN
 
monika_wiki 



Wiek: 48
Dołączyła: 30 Lis 2009

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-07-23, 20:39   

Leki ludzkie nie koniecznie nadają się dla zwierząt ,myślę że najlepiej udaj sie do weta najlepiej jak pobierze próbkę i wsadzi pod mikroskop
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-07-23, 21:45   

colutea napisał/a:
Dałam mu wapno na odczulenie, na razie bez konsultacji, ale bez weterynarza się nie obejdzie!


Sama raczej nie podejmuj się eksperymentów, zaszkodzi niż pomoże!
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-07-23, 21:58   

Bez przesady, to tylko wapno... zaszkodzić na pewno nie zaszkodzi, a może złagodzić choć trochę swędzenie. Byle do poniedziałku
0 UP 0 DOWN
 
daria 
z.o.ł.z.a.



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Paź 2007

UP 1 / UP 1


Skąd: Kościerzyce/Brzeg

Wysłany: 2010-07-23, 22:00   

wapno nie zaszkodzi, podaje się je nawet jako suplement diety, ale innych na alergie itd nie podawaj.

przyczyn moze byc kilka:
-moja suka np ma alergie na pchły....objawia się tak jak to opisałaś
-może być alergia pokarmowa...zmień karmę na MIESIĄC na którąś z karm dla alergików....jeśli się poprawi to rzeczywiście może być to pokarmówka, jeśli nie to wróć do swojej karmy bo te dla alergików są ubogie w składzie
-profilaktycznie psa odepchlij i odrobacz (moja się drapała nawet mając robaki, bo jest na tyle wrażliwa że wszystko ją swędziało)
-zrób badanie zeskrobin, tak jak poleca Monika
-a drapanie się na tle psychicznym chyba mozna wykluczyć skoro nie robi tego od zawsze
0 UP 0 DOWN
 
milunia 



Wiek: 44
Dołączyła: 09 Lip 2010

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2010-07-25, 20:18   

pisze to tu ,bo nie moge wejsc na prywatny watek :cry: ..bo nie wiedziec dlaczego nie mam uprawnień by go przegladac.

karmy:

zaczne od poczatku...

Jak rozpoznać dobrą karmę


to tak jak w kremach ,pierwszy składnik jest najwazniejszy i jest go najwiecej. Skoro w składzie karmy na pierwszym miejscu jest ryż,jeczmień,kukurydza lub inne zboze to znaczy że w tej karmie jest tego składnika najwiecej. (na takie karmy mówie paszówka)
Ja z mety odrzucam karme gdzie na 1 mc. jest jakiekolwiek zboze. Pamietajmy ,ze pies to nie drób i nie je ziarna. Pies to zwierze miesozerne!!

Białko, w formie dobrej jakości składnika mięsnego, jest najważniejszym składnikiem psiej diety. Jako zwierzęta mięsożerne, ich układ pokarmowy jest tak skonstruowany aby posiłkować się głównie mięsem i tłuszczem. Jest to również najdroższy składnik dla producenta i margines zysku z produktu jest drastycznie uzależniony od ilości i jakości użytego mięsa. Idealnie gdy pierwszym składnikiem karmy jest albo określona mączka mięsna lub określone mięso świeże a zaraz po nim mączka.

jak mieso jest na 1 mc- to super..jak na 2- tez jest ok...ale jak jest na 4 to dopa a nie karma...

Pies potrzebuje dużej ilości tłuszczu w swojej diecie, głównie dla skóry i sierści, ale także dla prawidłowego rozwoju mózgu i innych znaczących procesów w organizmie – i dlatego też, niektóre tłuszcze są bardziej wartościowe niż inne. Jako składniki karmy, powinny być ściśle określone i o wysokiej wartości odżywczej.

Jakie tłuszcze powinny się znaleźć w karmie?
- o dużym skoncentrowaniu zawartości kwasów omega, oczywiście w odpowiednich proporcjach. Nie skreślajmy jednak karmy która zawiera małe ilości omega, gdyż łatwo je uzupełnić dodając do diety oleje roślinne czy też tran.
- oczywiście tłuszcze sprecyzowane np. tłuszcz z kurczaka, tran, olej słonecznikowy itd...

Jakich tłuszczy unikać?
- niesprecyzowanych typu tłuszcz drobiowy, tłuszcz roślinny
- olejów mineralnych.

WĘGLOWODANY
Ich źródłem mogą być ziarna: ryż, pszenica, owies, kukurydza, lub inne „alternatywne” np ziemniaki, słodkie ziemniaki, tapioka. Twierdzenie iż wszystkie węglowoadny w karmach są tylko wypełniaczami i nie są dobrze trawione przez psy, jest błędne. Poprawnie przygotowane, poddane odpowiedniej obróbce tak jak właśnie w suchych czy puszkowanych karmach, są bardzo wysoko strawnym i wartościowym źródłem energii.
- Tolerancja różnych typów węglowodanów jest różna u różnych psów. Niektóre lepiej funkcjonują na diecie wysoko węglowodanowej inne lepiej na diecie typu grain-free, z alternatywnymi źródłami węgli.
- Zdecydowanie lepiej gdy w diecie znajdą się węgle niskoglutenowe czyli te które pochodzą np. z ryżu, niż te z pszenicy, owsa czy np. jęczmienia.
- Ważna jest też jakość, „ziarna” odrzucone z produkcji żywności ludzkiej, mogą być nadal z powodzeniem wykorzystane dla zwierzat.
- Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są ziarna w całości, niż zmielona mączka, która jest dużo mniej wartościowa.
- Należy też zwrócić uwagę, czy nie występuje zbyt dużo źródeł węgli. Np. ryż, mączka ryżowa, itd.

Czego należy unikać
- Wszelkich „ogólnych” określeń na produkty mięsne, zwłaszcza na „byproducts” np. mięso, mączka mięsna, mączka mięsno-kostna, mączka rybna itd...
- Wszelkich karm które zawierają kukurydzę jako pierwszy składnik, zwłaszcza jeżeli w składzie występuje ona też np. w formie mączki kukurydzianej, a karma po za tym nie ma skoncentrowanego źródła protein w postaci mączki z konkretnego mięsa.
- Glutenu kukurydzianego i sojowej mączki jako głównych produktów. Wiele psów nie toleruje soji w ogóle. Niewielkie ilości, zwłaszcza soji organicznej, są ok., ale tylko jeżeli pies nie jest na to uczulony. Jest bardzo niewiele produktów które zawierają soję wysokiej jakości i są one praktycznie niedostępne w sprzedaży detalicznej.
0 UP 0 DOWN
 
milunia 



Wiek: 44
Dołączyła: 09 Lip 2010

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2010-07-25, 20:27   

NUTRA GOLD Breeders Bag

białko: 30% składniki: kurczak i ryż tłuszcz: 20%

Waga opakowania: 20 kg.
Cena za 1 kg pokarmu: 7,90 zł

cena 20 kg. wora to - 158.00zł

link: http://www.e-karma.pl/pro...eeders-Bag.html


Nutra Gold® Breeders Bag Chicken & Rice Formula. Karma pełnoporcjowa dla szczeniaków i psów dorosłych z kurczaka i ryżu.

Specjalna karma dedykowana osobom posiadającym hodowle (psy w różnym wieku) lub posiadającym psy mające wysokie zapotrzebowanie energetyczne.

Może być podawana szczeniakom jak i psom dorosłym

Doskonała kondycja i dużo energii dzięki dużej zawartości białka i tłuszczu.
Podstawowym składnikiem karmy jest świeże, nie mrożone mięso z kurczaka
Dodatek glukozaminy i chondroityny.
Dodatek kwasów Omega w optymalnej ilości i proporcji gwarantuje zdrową skórę i sierść.
Naturalne witaminy i minerały w formie chelatowej.




BOSCH Active 15kg - około 100 zeta

http://www.krakvet.pl/bos...5kg-p-1025.html


BRIT Activity 15kg - 100 zł

http://www.krakvet.pl/bri...5kg-p-3143.html

cenowo i jkosciowo bez szału-skład adekwaty do cey...ale o niebo lepsze niz chappi.



a tak wyglafda moje psie dziecie.na 1,5 szklanki karmy (testowałam wszystkie w/w)



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


a tu ast



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us
Ostatnio zmieniony przez milunia 2010-07-25, 20:41, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-07-25, 21:46   

Ło jery, ale byczki ! Nie zasnę w nocy, nie mówiąc o Rudolfie.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: drapie, pies, sie, strasznie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu