Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Apoteoza klęski - czyli jak jak to robią inni...
Autor Wiadomość
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-07-29, 07:55   

Franiu, daj sobie wreszcie spokój, bo coraz bardziej sam się ośmieszasz.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-07-29, 08:10   

Bartek T. napisał/a:
Żeby nie było wątpliwości - w PW ginęli powstańcy różnych barw politycznych. A ja mam nieodparte wrażenie, że jedna z dzisiejszych partii politycznych zawłaszcza sobie prawo do reprezentowania ofiar. Bzdura. .


Batku ! Twój, i wielu innych na tych Forum (które kiedyś nazwałbym zacnym), problem polega na tym, że Wy wszystko widzicie przez pryzmat partii i polityki. Psychoza. Wystarczy zagaić coś o Powstaniu, a jeden idiota wrzeszczy o "propagandzie PiS", drugi wszędzie nawiązuje do upolitycznienia (np. moich zachowań - boję się do kibelka wchodzić, czy aby już tam swojego "oka" nie wsadził, aby nie krzyknąć wszem i wobec, że "Franek robi to politycznie").

Macie obsesję. Takie mam wrażenie. Po prostu wyłącz "politykierstwo", poczytaj wypowiedzi tu na Forum ludzi, którzy z Wami polemizowali (A konkretnie z jezykiem i sposobem, w jaki się wypowiadacie). Bo... ja widzę jednogłos ludzi, których sympatie polityczne są różne, albo nawet żadne. Z reguły chodzi o jedno "tam walczył mój dziadek, wujek... chcę zrozumieć... szacunek". Szacunek dla historii, dla ofiary przodków, dla nauk dziadków i ojców.

To co robicie, to nic innego, jak nazwanie kogoś "Sku...synem" - szarganie świętości Matki, przodka. Tradycji. I tyle.

Kiedy to zrozumiesz, przestanę nazywać Was "bolszewikami". Chociaż zauważ, że w ramach wyciszania agresywności wypowiedzi. zacząłem stosować cudzysłów. Jako kolejny gest dobrej woli, zaczyna pisać to przez duże "B". Ok?

Czytałeś zapewne wywiad z K.Z., poniekąd jesteś jednym z jego bohaterów, czytałeś opinię redakcji Prawdziwie Patriotycznej Bibuły. Co Ty na to?

Z felietonem Marcina popolemizuję, gdy znajdę czas. Szelma z niego, ale końcówka jakby "bolszewicka" (w tym wypadku przez małe "b").


W każdym razie do zobaczenia w sobotę.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2010-07-29, 08:13, w całości zmieniany 4 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-07-29, 08:19   

Franco Zarrazzo napisał/a:
końcówka jakby "bolszewicka" (w tym wypadku przez małe "b").

Toż Franiu właśnie w końcówce po bolszewikach pojechałem jak po łysej kobyle. Problemy z czytaniem i rozumieniem?
0 UP 1 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-07-29, 09:03   

Franco, nie wiem dlaczego reagujesz w ten sposób. Nikt nie neguje odwagi i poświęcenia walczących, jedyne ,i to najważniejsze, zastrzeżenia budzą decyzje dowództwa, obłędne i nieodpowiedzialne. Ustawianie dyskusji w sposób taki, że krytyka decyzji o wszczęciu powstania, kwestionowanie słuszności wydarzenia równane jest z bolszewizmem, awanturnictwem czy idiotyzmem jest nie tyle niesprawiedliwe, co infantylne, a przypomina niestety histeryczne " rzucanie się ' skrajnie prawicowych środowisk.
Franiu mam w rodzinie przodka, który był powstańcem styczniowym, ale nie przeszkadza mi to w negatywnej ocenie tamtego zrywu. Jestem także na tropie rodzinnej sensacji. Mianowicie w 2 regimencie szwoleżerów gwardii służyło dwóch Przybylskich , którzy walczyli pod Mont Saint Jean ( posiadali oni pełen napoleoński życiorys od 1807 r. ), a jeden z nich zginął tam lub został ranny. Wiadomym jest, że regiment formował się w 1807 r. na terenie Wielkopolski ( skąd mój ród ). Czy zatem wobec głosów mówiących, że Polska była wykorzystywana przez Napoleona ( co spotyka się zawsze z moim sprzeciwem), mam reagować równie histerycznie na szkalowanie daniny krwi moich przodków?
0 UP 1 DOWN
 
bartek74 



Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2008

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg/Sanok

Wysłany: 2010-08-21, 21:07   

Czołem!
Dawno mnie tu nie było i przegapiłem taką dyskusję...
Co do Powstania Warszawskiego to wybuchło w świetnym momencie, front się zbliża itd. Co z tego skoro oddziały powstańcze uzbrojone były jak policja z Bantustanu, czyli na ok. srednio 100 osób tylko kilkanaście miało karabiny, kolejne kilkanaście pistolety a reszta biegła z parą granatów.... Było to uzbrojenie bardziej na dodanie animuszu niż wykonanie zadań najważniejszych, czyli zdobycie mostów na Wiśle dla sowieckich tanków. Ataki na mosty odparto szybko i bez większych problemów ze wzg. na przewagę przeciwnika w broni ciężkiej i p.lot.
Gdyby nie Stalin i zajęcie Polski i jej wasalizacja, po 1945 roku przywódcy PW najpewniej skończyli by swą "historyczną misję" przed plutonem egzekucyjnym lub gnili w więzieniu do końca życia, za takie "fajerwerki" nad Wisłą.
A twierdzenie, że dzięki PW mamy wolną Polskę to już "lekka" przesada i przeginanie w drugą stronę.
Pozdrawiam
Bartek74
0 UP 0 DOWN
 
StaRSoft 


Wiek: 83
Dołączył: 11 Sty 2008

UP 0 / UP 3



Wysłany: 2010-08-22, 08:03   

Nawiązuję do cytatu Pana "bartek74"

"Gdyby nie Stalin i zajęcie Polski i jej wasalizacja, po 1945 roku przywódcy PW najpewniej skończyli by swą "historyczną misję" przed plutonem egzekucyjnym lub gnili w więzieniu do końca życia, za takie "fajerwerki" nad Wisłą."

Jest to najzwyklejsza prawda wyprana z wszelkich mitów.

Nie zgadzam się jednak co do alternatywnych losów "przywódców PW" - idiotów się nie karze. Na poparcie swej opinii podaję dowód:

http://www.youtube.com/watch?v=zgjYhuuhUZI

Aby uchronić Warszawę przed walkami ulicznymi rozpętano te walki na skalę Stalingradu.
W ciągu 63-ch dni tego nieszczęsnego "zrywu" w Warszawie codziennie ginęło więcej ludzi niż w ataku na World Trade Center 11-go września 2001 roku.

Pozostałe główne miasta Dystryktów GG: Lublin, Kraków i Radom ocalały z pożogi bo rozkaz "Bora" ich nie dotyczył.

W 1944 roku miast nie zdobywało się frontalnym atakiem lecz przez oskrzydlenie bez zamykania pierścienia okrążenia o czym ten dyletant nie mógł wiedzieć.

Niemcy wiedzieli, że ze względów czysto politycznych Powstanie powstrzymuje Rosjan przed marszem na Berlin więc dorzynali Warszawę z rozmysłem, dokładnie i powoli dając sobie czas na budowę lini umocnień takich jak Wał Pomorski i Linia Bartholda.

Rozbrajanie Niemców w listopadzie 1918 roku nie chciało się powtórzyć, a nieodpowiedzialność Przywódców PW przysłużyła się wszystkim za wyjątkiem Polski i Polaków.
Ostatnio zmieniony przez StaRSoft 2010-08-22, 08:18, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
damian1217 



Wiek: 44
Dołączył: 26 Maj 2010

UP 204 / UP 216


Skąd: brzeg

Wysłany: 2010-09-17, 22:17   

http://www.youtube.com/watch?v=Y7dRBmMsevk
Nawet szwedzi doceniają PW!!!
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: apoteoza, czyli, inni..., jak, jak, kleski, robia, to


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 25
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu