Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Grożą Bartoszewskiemu
Autor Wiadomość
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-06-15, 04:39   Grożą Bartoszewskiemu

http://wyborcza.pl/1,7524...szewskiemu.html
Oto, jak wygląda moralność prawdziwych Polaków, katolików, patriotów
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-06-15, 05:51   

Stare, "dobre", esbeckie metody... Grzech! Ty naprawdę bezkrytycznie uważasz, że są to "jedynie" listy od "prawdziwych Polaków, katolików, patriotów" ??? Nie masz żadnych wątpliwości na temat tego, że to może być prowokacja i element czarnego PR?
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-06-15, 06:23   

Tak, Franiu, szczerze wierzę, iż takie zachowania za strony polskich środowisk okołokościelnych są ze wszech miar możliwe. Jako antropolog uzasadnienie znasz równie dobrze, jak ja, o ile nie (akademicko) lepiej.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-06-15, 06:51   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Stare, "dobre", esbeckie metody... Grzech! Ty naprawdę bezkrytycznie uważasz, że są to "jedynie" listy od "prawdziwych Polaków, katolików, patriotów" ??? Nie masz żadnych wątpliwości na temat tego, że to może być prowokacja i element czarnego PR?


A, czyje złoto opłaca demonstracje " Prawdziwie Prawych Polaków" przed kościołami czy ostatnim polskim radiem z Torunia? Takie jest społeczeństwo, ale zdaje się, że sprawdza się teoria o przyciąganiu przez PiS gros ludzi agresywnych , sfrustrowanych , z kompleksami i przeróżnymi deficytami emocjonalnymi.Tak sądziłem od dawna i utwierdzam się w tym przekonaniu każdego dnia przybliżającego nas do wyborów.
0 UP 0 DOWN
 
pietro 


Wiek: 54
Dołączył: 18 Lis 2006

UP 0 / UP 0



  Wysłany: 2010-06-15, 08:12   

Jakoś tytuł profesora wyparował i w tym artykule i w komentarzach do niego.
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-06-15, 12:51   

Grzech napisał/a:
Oto, jak wygląda moralność prawdziwych Polaków, katolików, patriotów

Tyle, że w tym artykule nie ma ani słowa o katolikach czy Kościele Katolickim.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-06-15, 13:00   

Grzech napisał/a:
Franiu, szczerze wierzę, iż takie zachowania za strony polskich środowisk okołokościelnych są ze wszech miar możliwe. Jako antropolog uzasadnienie znasz równie dobrze, jak ja, o ile nie (akademicko) lepiej.


Nie wiem, czy w swoim zacietrzewieniu wyłapujesz intencje (a może to ja źle formułuję komunikat - przecież dość dobrze znam odbiorcę) - chodzi mi o bezrefleksyjne wskazywanie winnych, Grzech.

Dodam też, że nie wiem już, czy mnie śmieszy, czy przeraża fakt, że powołując się na idee lewicowe, razem np z Mulderem występujecie przeciw esencji tego, czym wg mnie powinna być lewicowość - nastawienie na ludzi pracy, na ludzi prostych, uwikłanych w zniewolenie kapitałem (albo klasą mającą w posiadniu środki produkcji). Wydaje mi się, że obecnie "środki produkcji" w durzej mierze należą do np do Pańśtwa, bo to chyba ono jest największym pracodawcą, Wydaje mi się też, że takie wypowiedzi, jak:

mulder napisał/a:
Takie jest społeczeństwo, ale zdaje się, że sprawdza się teoria o przyciąganiu przez PiS gros ludzi agresywnych , sfrustrowanych , z kompleksami i przeróżnymi deficytami emocjonalnymi.

dobitnie świadczą o jakiejś dziwnej hyipokryzji Waszej lewackości (przypominam, że też się uważam za osobę z poglądami częściowo lewicującymi). Bo przecież skoro wg Was nie istnieje Najwyższa Istota (czy jak Go tam zwiecie), to kto inny odpowiada za tę agresję, frustrację i kompleksy? Istoty z Wenus? Czy samo społeczeństwo? Kto więc ma się zająć tymi ludźmi, skoro deklarujący się z lewackością, gardzą nimi?

Gdzie ta lewicowość? To skrajny konserwatyzm i prawicowość ze zmienioną wykładnią.
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2010-06-15, 14:28   Re: Grożą Bartoszewskiemu

Grzech napisał/a:
http://wyborcza.pl/1,75248,8014151,_Prawdziwi_Polacy__groza_Bartoszewskiemu.html
Oto, jak wygląda moralność prawdziwych Polaków, katolików, patriotów


Takie listy otrzymują politycy ze wszystkich sił politycznych i dziennikarze bez względu na poglądy, od lewa do prawa. Idąc twoim tokiem rozumowania autorami wszystkich muszą być katolicy. Oczywiście to pusta gadka.
0 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2010-06-15, 14:44   

Bartoszewski sam zaczął... jak on zaczyna obrażać to dobrze, ale jak jego to już nie?

Polecam przeczytać listę pytań do ów pana, na które nigdy nie uzyskamy odpowiedzi:
http://wiadomosci.onet.pl...GZvcnVtMDAxLmpz
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-06-15, 14:49   

Ja chciałem tylko dodać, że nie wszystkim POwcom odpowiada postawa Bartoszewskiego i Wajdy. Kilku z nas nawet tu w Brzegu zazgrzytało zębami. Przeciwnik polityczny w naszym mniemaniu, to nie wróg na śmierć i życie. Chociaż w zasadzie wszelkie dyskusje prowadzą prędzej czy później do eskalacji napięć. Ale cóż. Ludźmi jesteśmy (chyba jeszcze), a nie automatami. Poleciłbym przedwojenną książkę s-f polskiego autora o dehumanizacji polityków, ale pewnikiem zaraz się zacznie, że nie na temat i tak dalej... To "se" może pójdę dalej ;) .
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-06-15, 15:30   

Franco Zarrazzo napisał/a:
nie wszystkim POwcom odpowiada postawa Bartoszewskiego i Wajdy

Nie wątpię. Przecież tu i ówdzie hurtem wszechpolaków przyjmujecie :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7273



Wysłany: 2010-06-15, 16:49   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Przeciwnik polityczny w naszym mniemaniu, to nie wróg na śmierć i życie.
Tym bardziej, że wtedy zawsze istnieje możliwość odwrotu na” z góry upatrzone pozycje”. :D
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-06-15, 17:18   

Cytat:
Nie wątpię. Przecież tu i ówdzie hurtem wszechpolaków przyjmujecie :wink:


Dzisiejszy przykład Moszewicza dobitnie wskazuje na to, że wszystkie drogi prowadzą do P.O. Możesz liczyć na moje poparcie, Marcin. Szelma z Ciebie, ale jednak bystry :P . Obecny Burmistrz też Wodnik, więc pewnikiem nie będzie miał nic przeciwko, a i konszachty z Ojcem Redaktorem mogą co nieco dawać do myślenia. Będziesz tak jak Bartek przeciw, ale w głosowaniach wstrzymywał się albo za?
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-06-15, 19:57   

Franco Zarrazzo napisał/a:
wszystkie drogi prowadzą do P.O. Możesz liczyć na moje poparcie, Marcin.

Bóg zapłać! Postoję. Do PO przychodzą tylko "interesanci", a Ty znów jesteś w partii wyjątkiem - poczciwiec - idealista, który jeszcze nie wie jakie idee wyznaje. Wykorzystają Cię, porzucą albo jeszcze szybciej się rozwiążą. :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Ironman 


Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2009

UP 18 / UP 11



Wysłany: 2010-06-17, 15:14   

Podobno Bartoszewski to żyd, więc jaki tu patriotyzm hmmmm chyba do Syjonu

http://www.polonica.net/L...ej_Polsce.htm#B http://www.polonica.net/L...ej_Polsce.htm#B
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: bartoszewskiemu, groza


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu