Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Wybory na burmistrza Brzegu 2010
Autor Wiadomość
SPP_Brzeg 


Wiek: 55
Dołączył: 25 Maj 2009

UP 0 / UP 0


Skąd: powiat brzeski

Wysłany: 2010-09-02, 22:19   

Informacje nierzetelne i nieprawdziwe niestety wymagają sprostowania, dlatego chciałbym Szanownym internautom odwiedzającym forumbrzeg.pl przedstawić rzetelne informacje na temat Stowarzyszenia SPP. Nasz poprzedni Komitet Wyborczy SPP po ostatnich wyborach samorządowych został rozwiązany. Następnie zawiązała się grupa inicjatywna, która powołała do życia Stowarzyszenie Samorządowe Porozumienie Prawicy z siedzibą w Brzegu. Stowarzyszenie zostało zarejestrowane, posiada swój statut a także demokratycznie wybrane władze. Już od ponad trzech lat staramy się aktywnie działać na terenie całego powiatu brzeskiego. Obecnie nasze Stowarzyszenie liczy kilkadziesiąt osób i są to mieszkańcy Brzegu, Lewina Brzeskiego oraz osoby zamieszkałe na terenie gminy Olszanka, Skarbimierza i Lubszy. Natomiast więcej informacji o Nas można zaczerpnąć zaglądając na naszą stronę internetową, gdzie na stronie głównej został zamieszczony mój ostatni wywiad dla PPB, w którym bardzo szeroko opisuję historię powstania SPP oraz prezentuję osoby, które na dzień dzisiejszy reprezentują nasze Stowarzyszenie w radzie miejskiej i powiatu.
Z góry przepraszamy za niedociągnięcia, gdyż nasza strona internetowa www.spp.vel.pl jest w trakcie uaktualniania.

Na temat naszych kandydatów startujących w jesiennych wyborach samorządowych postaramy się na bieżąco informować, gdy tylko zapadną wiążące decyzje naszego Zarządu.

Z poważaniem
Przewodniczący SPP
Eugeniusz Zwierzchowski
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-09-02, 22:33   

Szanowny Panie, czy to ugrupowanie polityczne nie było związane z LPR lub też osoby tworzące SPP to byli lokalni działacze LPR ?
0 UP 0 DOWN
 
SPP_Brzeg 


Wiek: 55
Dołączył: 25 Maj 2009

UP 0 / UP 0


Skąd: powiat brzeski

Wysłany: 2010-09-02, 23:37   

W odpowiedzi na Pana pytania informuję, że SPP nie jest ugrupowaniem politycznym tylko ma charakter stowarzyszenia lokalnego o zasięgu powiatowym. Stowarzyszenie SPP nigdy nie wspierało LPR, gdyż powstało dużo później niż rozwiązano się miejskie koło LPR. Natomiast na prawie dwudziestu członków założycieli SPP tylko dwie osoby były kiedyś czynnymi działaczami LPR, kilka osób działało lub nadal działa w innych prawicowych formacjach politycznych a inni członkowie założyciele są tylko działaczami SPP, gdyż wcześniej nie chcieli się angażować w żadną działalność polityczną.


E.Z.
0 UP 0 DOWN
 
Młody_89 


Wiek: 34
Dołączył: 01 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-09-02, 23:51   

Po przerwie wakacyjnej może jednak warto wrócić do głównego wątku związanego z wyborami na burmistrza naszego piastowskiego grodu. Może już odkryto więcej kart wyborczych i wreście poznamy wszystkich poważnych kandydatów do fotela burmistrza. Ale jeśli tylko SLD na 100% ogłosiło swojego kandydata na burmistrza w osobie Janusza Gila, który pomimo swoich zalet na pewno nie reprezentuje działaczy młodszego pokolenia, to zastanawiam się, czy jest zgodne z nowym kierunkiem Grzegorza Napieralskigo odmładzania kadr SLD, który osobiście uważam za bardzo słuszny. Myślę, że młodszy kandydat reprezentujący środowisko SLD np. Paweł Ciszewski miałby dużo większe szanse wyborcze, ale trudno jeśli taka decyzja zapadła w łonie brzeskiego SLD to jestem ciekaw dlaczego?

Czyżby SLD postanowiło wybory na burmistrza oddać walkowerem?
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-09-03, 11:53   

Młody_89 napisał/a:
Czyżby SLD postanowiło wybory na burmistrza oddać walkowerem?
Młody_89 napisał/a:
Ale jeśli tylko SLD na 100% ogłosiło swojego kandydata na burmistrza w osobie Janusza Gila...


Sam sobie przeczysz :) Walkowerem jest nie podjęcie wyzwania.

Młody_89 napisał/a:
ale trudno jeśli taka decyzja zapadła w łonie brzeskiego SLD to jestem ciekaw dlaczego?

Pomimo tego co chcieli by zaczarować niektórzy członkowie różnorakich stowarzyszeń tworzonych na potrzeby wyborów, SLD nikt nigdy z Warszawy czy Opola nie narzucał kandydata na burmistrza. Na zebraniu na poziomie miejskim w demokratycznym głosowaniu członkowie SLD podjęli taką decyzję a nie inną. Wybory były tajne więc jak sama nazwa wskazuje wybór nie był uzasadniany. Podczas kampanii wyborczej natomiast myślę, że sam kandydat będzie odpowiadał na pytanie dlaczego on a nie ktoś inny.
0 UP 0 DOWN
 
Młody_89 


Wiek: 34
Dołączył: 01 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-09-03, 20:36   

Bardziej chodziło mnie o to, że z tego co słyszałem Janusz Gil już startował do fotela burmistrza i to bez powodzenia a myslę, że w tych wyborach konkurencja może być jeszcze mocniejsza niż w poprzednich wyborach. Na pewno obecny burmistrz Huczyński jeśli wystartuje oraz kandydaci z PO i PiS będą się liczyć w najbliższych wyborach, więc pomyślałem sobie, że jakiś młody działacz SLD kandydujacy na burmistrz może być atrakcyjną propozycją dla wyborcy i zaskoczeniem dla konkurencji. Ale oczywiscie jeśli taka wola była wiekszości to mogę tylko podziękować za wyjasnienie.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-09-03, 22:57   

I co wynika z tego, że Janusz Gil startował na burmistrza w 2002 roku, poza tym, że startował? :) Czasy się zmieniają, ludzie się zmieniają, sytuacja się zmienia, panta rei. Inne komitety na razie chowają się po krzakach, więc skąd wiesz, że nie wystartuje ktoś, kto już starował? I to bez powodzenia.
Młody_89 napisał/a:
myslę, że w tych wyborach konkurencja może być jeszcze mocniejsza niż w poprzednich wyborach.

Co to znaczy mocniejsza konkurencja" w tym wypadku? W 2002 roku kandydatów było 8. W 2006 - 9. Może się wydawać, że teraz powinno być 10, ale szczerze wątpię. Na pewno wystawią kandydata trzy partie i jedno stowarzyszenie. Po żołądkowaniu się na sesjach jednego radnego wygląda na to, że jeszcze jedno stowarzyszenie wystawi kandydata. Razem 5. Powstaną jeszcze 1, góra dwa komitety "kogucik", które wystawią kandydatów dla przyciągnięcia głosów i tyle.
Młody_89 napisał/a:
młody działacz SLD kandydujacy na burmistrz może być atrakcyjną propozycją dla wyborcy

Zgoda, ale rozumiesz chyba, ze nie można wystawiać kandydata tylko dlatego, że jest młody i że chce?
Młody_89 napisał/a:
zaskoczeniem dla konkurencji
Brzeg jest na tyle małym miastem, że o zaskoczeniu nie ma mowy. Z dozą prawdopodobieństwa graniczącego z pewnością lub z informacji uzyskanych "u źródła" mógłbym wymienić pozostałych kandydatów - ale to nie moja rola. To rola ich partii, komitetów, liderów, etc. Może skoro się ukrywają to mają coś do ukrycia? Może boją się, że ktoś na nich coś znajdzie? Szczerze mówiąc trochę nawet mnie to dziwi, że niecałe trzy miesiące przed wyborami nikt poza SLD nie mówi o tym, kto będzie ich kandydatem. Ba, mogliby chociaż podać jakiś zamknięty zbiór nazwisk. A tu cisza jak po śmierci organisty.
0 UP 0 DOWN
 
damian1217 



Wiek: 44
Dołączył: 26 Maj 2010

UP 204 / UP 216


Skąd: brzeg

Wysłany: 2010-09-03, 23:11   

Bartek T. napisał/a:
Zgoda, ale rozumiesz chyba, ze nie można wystawiać kandydata tylko dlatego, że jest młody i że chce

Bartku rozumiem że jako młody działacz czekasz na swoją kolej,na zajęcie miejsca "starej gwardii" ale może już czas na jakieś zmiany!!!!Tamci ludzie(jak pan Gil) i reszta z innych partii,mieli już szansę i niestety nie wykazali się!!!Czas na postawienie namłodzież taką jak ty!!!!Lub innch młodych z pozostałych partii!!! :wink:
I proszęnie baw się w poprawność odpowiedzi na mój post!!!!
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-09-03, 23:30   

Ja na nic nie czekam. No, może z wyjątkiem wyborów listopadowych, bo już teraz sypiam po 3~4 godziny :)
Trzeba znać swoją wartość i nie być chorym na władzę. Z mojej dzisiejszej pozycji mógłbym np. startować do Sejmiku (właściwie według niektórych wręcz powinienem!) a do tego najlepiej jeszcze dodatkowo na burmistrza Brzegu. Pewnie gdybym postawił sprawę na ostrzu noża z mojej pozycji w partii w województwie to "wyszarpałbym" jedynkę na liście brzesko - nyskiej do Sejmiku. Startując na burmistrza są szanse na mandat do Opola. Ale teraz w ogóle tego nie czuję i nie jestem chory na splendor władzy. Bywam w UMWO, znam kilku radnych, tematykę i politykę tamże także, ale nie czuję tego dzisiaj. Więc jakby kto pytał to czekać wcale nie muszę. Na zebraniu kiedy wybieraliśmy pana Gila nawet podejmowano próby zgłaszania mnie, ale zgasiłem je w zarodku :)
damian1217 napisał/a:
Czas na postawienie na młodzież taką jak ty!!!!

Cztery lata temu ludzie z mojego okręgu wybrali mnie nikomu nie znanego człowieczka. Poczułem się do obowiązku udowodnić, im, że się nie mylili. Przez ten czas starałem się "odrobić zadanie domowe" najlepiej jak umiałem. Nie załatwiłem sobie nic w żadnym urzędzie, nie mam żony zależnej zawodowo od burmistrza (bo nie mam jej wcale), nikt z mojej rodziny nie pracuje w Starostwie, w Urzędzie Miasta czy miejskiej spółce lub szkole. Więc mam zajebisty komfort mówienia tego co myślę! Okropnie sobie to cenię: mogę wypunktować jakiegoś radnego, który moim zdaniem postąpił źle jak i mogę powiedzieć burmistrzowi czy staroście co mnie się nie podoba.
W listopadzie będę znowu ubiegał się o mandat radnego. Z okręgu w którym mieszkam 30 lat, czyli z tzw. "zatorza" (oś Makarskiego, Słowackiego, Westerplatte + wszystko co po drodze). Nie emigruję meldunkowo ani samorządowo. Z tym, że teraz jak zostanę radnym to z bagażem czteroletniej kadencji. Jeśli poprawię wynik wyborczy, całe SLD w Brzegu zrobi dobry wynik (za który jestem odpowiedzialny) a i zawodowo uda mnie się to co zaplanowałem to Możemy powrócić do tematu za 3 i pół roku po tych wyborach. O ile sodówa nie uderzy mi do głowy :P :D
Apeluję do tych co znają mnie osobiście - powiedzcie mi jakby tak się stało! :evil:
0 UP 0 DOWN
 
damian1217 



Wiek: 44
Dołączył: 26 Maj 2010

UP 204 / UP 216


Skąd: brzeg

Wysłany: 2010-09-03, 23:47   

Bartek T. napisał/a:
Cztery lata temu

Mnieosobiście nie interesuje co było,a bardziej skupiam się na tym co będzi!!!I tobie radzęrób to samo!!!!
Bartek T. napisał/a:
nie mam żony zależnej zawodowo od burmistrza

Życie prywatne na bok proszę!!!Bo nie wiem czy się chwalisz,czy żalisz? :P
Ja tylko sądzę że dla mnie byłbyś ciekawszym kandydatem jak...(Oni)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-09-03, 23:56   

damian1217 napisał/a:
Ja tylko sądzę że dla mnie byłbyś ciekawszym kandydatem jak...(Oni)

Dzięki! Naprawdę. Uwierz lub nie, ale ciężko iść "pod prąd" i domagać się czasami rzeczy, które od lat były tematem tabu: radni zawsze wszystko mogli "załatwić", radnym zawsze coś się upiekło, burmistrz jak coś olał to po pewnym czasie wszyscy zapominali i nikt nie przypominał. Radni w większości widzą że coś uderza w interes mieszkańców, chyba, że stoi za tym inny radny, burmistrz, starosta, prezes tego czy owego, itd. Czyją respekt przed tym środowiskiem. Ja wychodzę z założenia, że nie oni mnie wybrali a ludzie, dlatego jest mi to obojętne co sądzi o mnie jeden czy drugi radny, burmistrz czy wiceburmistrz i czy prezes spółki miejskiej.
damian1217 napisał/a:
Życie prywatne na bok proszę!!!

Chciałbym, rozglądnij się gdzie pracują żony radnych, rodzice czy dzieci to zmienisz zdanie. Życie prywatne na bok do czasu aż nie wpływa na osąd i decyzje związane z piastowaniem mandatu.
0 UP 0 DOWN
 
damian1217 



Wiek: 44
Dołączył: 26 Maj 2010

UP 204 / UP 216


Skąd: brzeg

Wysłany: 2010-09-04, 00:03   

Z tym życiem to miałem na myśli ciebie abyś był inny od nich wszystkich!!!!A co do układów wystars=czy uważnie studiować Brzeskie przetargi i ich realizowanie ,a można dostarczyć NIK-owi zajęcia!!! :evil:
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-09-04, 07:32   

Bartku, ja też mieszkam na " zatorzu" już ponad 33 lata, ale przyznam, że pewne środowisko czuje się zapomniane . :( Pamiętasz nas? :) Potrzebujemy nowej instalacji elektrycznej przed zimą, a nawet już , ponieważ wieczory już nie takie długie. :) Lobbujesz na naszą korzyść w UM? Prześlę mał.y prezent na PW :wink:
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-09-04, 07:33   

Proponuję, by kandydaci na radnych, burmistrza otwierali podwoje swoich posesji, by społeczny komitet mógł zorientować się, jak gospodarzą oni na swoim podwórku zanim zaczną porządki na naszym wspólnym. :)
0 UP 0 DOWN
 
Estel 
Imperator Zła



Wiek: 32
Dołączyła: 16 Sie 2009

UP 23 / UP 0


Skąd: Pawłów

Wysłany: 2010-09-04, 10:59   

ja ostatnio musiałam sobie telefonem świecić żeby cokolwiek znaleźć :roll:
przy tej instalacji co tam jest to łatwo o pożar
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 2010, brzegu, burmistrza, na, wybory


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu