Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
List Burmistrza do mieszkańców - upał a zwierząta.
Autor Wiadomość
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-06-11, 08:37   List Burmistrza do mieszkańców - upał a zwierząta.

Proszę , by Burmistrz wystosował pismo do mieszkańców miasta informujące o tym, jak należy chronić zwierzęta przed upałem . Swego czasu ,na tablicy ogłoszeń każdej klatki bloków spółdzielczych, pojawiły się powiadomienia o konieczności sprzątania po swoich pupilach. Oczekuję zatem, że podobne ogłoszenia zagoszczą w tych samych miejscach, ale z informacją , jak chronić zwierzęta w tych trudnych dla nich dniach. Koszt przecież byłby taki sam.
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-06-11, 08:46   

Popieram. Ale może najpierw list, adresowany do ludzi starszych i/lub chorych, jak sie chronic przed skutkami upałów.Sądze żę ludzie sa jednak ważniejsi. :wink: .
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-06-11, 08:52   

Jacek Jastrzębski, to pisz na co czekasz
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-06-11, 11:46   

Ja osobiście ich informuję.
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2010-06-11, 15:34   

Wiem, że należę do wyjątków ale powiem tak: lubię upały - wreszcie można wygrzac kosci i ogólnie jest wreszcie ciepło. :)
Zwierzaki jednak strasznie to znoszą. Ludzie zawsze coś logicznie wykombinują aby uchronic się przed upałem jesli go źle znoszą, a zwierz, mówię konkretnie o psie, przyjdzie sapie i szuka pomocy u człowieka. W blokach to już wybitna patelnia. Przy upałach w kiepskiej sytuacji są chomiki, a szerzej mówiąc wszelkie gryzonie.

Dobra inicjatywa mulder.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2010-06-11, 15:37, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-06-12, 06:20   

Jacek Jastrzębski napisał/a:
Popieram. Ale może najpierw list, adresowany do ludzi starszych i/lub chorych, jak sie chronic przed skutkami upałów.Sądze żę ludzie sa jednak ważniejsi. :wink: .


JJ, ale przyznasz,że starszych i chorych nikt nie przywiązuje do budy łańcuchem, który wywraca miskę z wodą lub też nikt nie wlecze ich za sobą na smyczy po ulicach miasta.Pytam się , gdzie w takich przypadkach jest Straż Miejska, Policja, czy funkcjonariusze tych służb zwracają uwagę takim bezmyślnym osobom?Uwielbiam , gdy temperatura przekracza 30 st. C, a ja na rowerze przemierzam nasze okolice, ale i tu nie mam spokoju, ponieważ trzeba zwracać uwagę debilom , którzy z przywiązanym do roweru psem również przemierzają nasze pobliskie okolice.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-06-12, 06:26   

Cmurkolistna:
"Dobra inicjatywa mulder."
Dzięki, ale znowu organizując spotkanie w powyższym temacie z Panem Burmistrzem upłyną tygodnie i koło grudnia pojawią się stosowne ulotki-apele. Czy urzędnicy miejscy nie potrafią wykazać inicjatywy, trochę polotu, wszak istnieje taka komórka organizacyjna , jak Wydział Środowiska.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-06-12, 09:59   

Znając nastawienie społeczeństwa do władzy i powołując się na wiecznie słyszane wszędzie "przez burmistrza to, przez burmistrza tamto", uważam, ze taka inicjatywa narobi jeszcze większej szkody zwierzakom - ludzie zaczną podświadomie (jak to przekorny naród) robić wbrew władzy. Nie mam już siły dyskutować z Tobą Mulder na temat uwarunkowań kulturowych i różnic. Nie jesteśmy narodem zdyscyplinowanych automatów, tylko potomkami sarmatów i warchołów. Zacznij w końcu używać wyobraźni! Proszę!

Nie pomożesz zwierzakom w ten sposób. Poza tym mam propozycję - zamiast pisać na Forum do Burmistrza, umów się na spotkanie, przedstaw problem, przedłóż go na piśmie. Dołożę wszelkich starań, żeby stawić się tam z Tobą i poproszę o wsparcie jeszcze kilka osób. Myślę, że Chmurkolistna będzie jedną z nich, o ile terminy egzaminów jej pozwolą. Ok?

To, że piszesz tu na forum o tym, to imho ok - zwracasz uwagę na problem. Dodać należy idiotów zamykających swoje zwierzaki w samochodach stojących na pełnym słońcu.

Puk Puk BeZet ?
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2010-06-12, 10:04, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2010-06-12, 10:40   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Poza tym mam propozycję - zamiast pisać na Forum

Pisanie o sprawie na Forum też spełnia swego rodzaju funkcję informacyjną. Różne osoby czytają forum, może akurat coś komuś się uświadomi. Ten wątek to już część apelu. Tak przynajmniej mi się wydaje...

Poza tym terminy terminami, Franco, czas zawsze można wygospodarować, a im ma się go mniej tym lepiej jest się zorganizowanym.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-06-13, 06:24   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Znając nastawienie społeczeństwa do władzy i powołując się na wiecznie słyszane wszędzie "przez burmistrza to, przez burmistrza tamto", uważam, ze taka inicjatywa narobi jeszcze większej szkody zwierzakom - ludzie zaczną podświadomie (jak to przekorny naród) robić wbrew władzy. Nie mam już siły dyskutować z Tobą Mulder na temat uwarunkowań kulturowych i różnic. Nie jesteśmy narodem zdyscyplinowanych automatów, tylko potomkami sarmatów i warchołów. Zacznij w końcu używać wyobraźni! Proszę!

Nie pomożesz zwierzakom w ten sposób. Poza tym mam propozycję - zamiast pisać na Forum do Burmistrza, umów się na spotkanie, przedstaw problem, przedłóż go na piśmie. Dołożę wszelkich starań, żeby stawić się tam z Tobą i poproszę o wsparcie jeszcze kilka osób. Myślę, że Chmurkolistna będzie jedną z nich, o ile terminy egzaminów jej pozwolą. Ok?

To, że piszesz tu na forum o tym, to imho ok - zwracasz uwagę na problem. Dodać należy idiotów zamykających swoje zwierzaki w samochodach stojących na pełnym słońcu.

Puk Puk BeZet ?
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-06-13, 06:33   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Znając nastawienie społeczeństwa do władzy i powołując się na wiecznie słyszane wszędzie "przez burmistrza to, przez burmistrza tamto", uważam, ze taka inicjatywa narobi jeszcze większej szkody zwierzakom - ludzie zaczną podświadomie (jak to przekorny naród) robić wbrew władzy. Nie mam już siły dyskutować z Tobą Mulder na temat uwarunkowań kulturowych i różnic. Nie jesteśmy narodem zdyscyplinowanych automatów, tylko potomkami sarmatów i warchołów. Zacznij w końcu używać wyobraźni! Proszę!

Nie pomożesz zwierzakom w ten sposób. Poza tym mam propozycję - zamiast pisać na Forum do Burmistrza, umów się na spotkanie, przedstaw problem, przedłóż go na piśmie. Dołożę wszelkich starań, żeby stawić się tam z Tobą i poproszę o wsparcie jeszcze kilka osób. Myślę, że Chmurkolistna będzie jedną z nich, o ile terminy egzaminów jej pozwolą. Ok?

To, że piszesz tu na forum o tym, to imho ok - zwracasz uwagę na problem. Dodać należy idiotów zamykających swoje zwierzaki w samochodach stojących na pełnym słońcu.

Puk Puk BeZet ?



Franco, więcej cierpliwości do mojej osoby proszę. Jako pedagog jestem niesamowicie spokojny i cierpliwy, polecam taką postawę i Tobie. Taki post ma charakter informacyjno-edukacyjny . Ktoś, coś przeczyta, coś mu zabłyśnie, przebłyśnie, zawita jakaś myśl. Nie zwróciłeś uwagi na zamiar zwrócenia uwagi, że skoro są pieniądze na ulotki nakazujące sprzątanie po swoich psach ( w sytuacji , gdy brak jest odpowiedniej ilości pojemników ! ), tym bardziej powinny być ulotki informujące , jak należy chronić zwierzęta domowe przed upałami. Zbieraliśmy grupę i umawialiśmy się z Burmistrzem w sprawie wolontariatu , także wiem , ile czasu zajmuje taka inicjatywa. Z Twojej pomocy chętnie skorzystam, dzięki.
0 UP 0 DOWN
 
motomaniek77 


Wiek: 46
Dołączył: 31 Lip 2008

UP 39 / UP 22



Wysłany: 2010-06-15, 09:11   

Mam pytanko napiszcie mi na jakich zasadach działa ,,nasze" Przytulisko jeżeli na takich co widziałem to chyba mam odpowiedz dla ciebie drogi Mulderze.
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-06-15, 09:29   

Zwierzęta nie pocą się, zatem nie mają takiego chłodzenia jak ludzie. m. in. to sapanie, o którym napisała chmurkolistna, to forma chłodzenia organizmu.

Psu można pomóc umożliwiając mu położenie się na zimniejszej podłodze z płytek ceramicznych/kafli np. w łazience, dobrze sprawdzają się też wentylatory (ostatnio moja psina tak spała, przed wentylatorem cała noc i była chłodna, chociaż w mieszkaniu sauna). Na spacer do miasta/parku ZAWSZE w takie upały zabierajmy ze sobą wodę dla psa! i pamiętajmy, że jeśli nawet my lubimy przebywać w pełnym słońcu, to nasz zwierzak niekoniecznie, dajmy mu co jakiś czas ochłonąć w cieniu.

Małym zwierzakom polecam wkładać do klatki butelkę plastikową z lodem (zwykle gdy taka nie do końca wypełniona wodą butelka poleży w zamrażalniku 24 godziny, to cała jest zmrożona), owiniętą w jakiś materiał, żeby zwierzę nie mogło jej całkiem bezpośrednio dotykać, bo może to grozić odmrożeniami. Ja gdy wkładam taką butelkową lodową klimatyzację fretce do klatki, to w tym czasie kolejna już się mrozi :) polecam.

Nie polecam natomiast podawania zwierzętom bardzo zimnej wody do picia, kiedy wokół upały! może się to skończyć tak jak u ludzi - chorobą (zwykle to właśnie wtedy chorujemy na anginę!). Z moich sposobów na upały to chyba tyle :) Dbajcie o swoich przyjaciół mniejszych! one są od nas zależne!
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-06-15, 20:33   

Święta prawda!
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-06-15, 20:39   

ludzie i zwierzęta muszą w takie upały pić znacznie więcej. ludzie starsi mają słaby ośrodek pragnienia , dlatego trzeba ich pilnowac, przypominać i poić. Dbajmy o nasze zwierzeta ale też o naszych Kochanych Staruszków. :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: burmistrza, do, list, mieszkancow, upal, zwierzata.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu