Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Protestantyzm a katolicyzm!!!
Autor Wiadomość
damian1217 



Wiek: 44
Dołączył: 26 Maj 2010

UP 204 / UP 216


Skąd: brzeg

Wysłany: 2010-06-03, 14:21   

Dziedzic_Pruski napisał/a:
Gorliwość neofity.
Jeśli "pijesz"coś do mnie to muszę cię zmartwić,miała być to dyskusja na temat różnic,więc staram się je podawać w miarę możliwości.Z niczym się nie obnoszę ,tak że nie insynuuj niczego!!!
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-06-03, 14:29   

A mnie się po prostu tylko widzi, że ktoś stara się tu być w sprawie "protestantyzmu" bardziej katolicki od papieża. :lol:
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-06-03, 14:29   

RB napisał/a:
Ciekawym też jest, że w Watykanie trzymają sekrety, których nie chcą ujawniać.. dziwne, nie ? bo tam ktoś napisał prawdę i jakby to wyszło na jaw to nagle cała wiara by przestała istnieć..

wg mnie tak to wygląda, ale długo by o tym wszystkim pisać.. więc w tym momencie zakończę swoją wypowiedz, dodam tylko, że w miejscu narodzin Jezusa aktualnie jest wysypisko śmieci.. tyle, że o tym też się głośno nie mówi, bo po co...
Każdy wierzy w co chce i ocenia to jak chce, "Twoje życie, Twoje decyzje.."


Przyjąłeś sobie za cel krytykowanie wiary katolickiej - bez sensu bo to przypomina reklamę, moja wiara lepsza bo ma monopol na prawdę a tamta gorsza bo to czy tamto.
Ja nie widzę żadnej różnicy w religiach wszystkie bazują na jednym, różnica polega kogo jest więcej - padło na Katolików
0 UP 0 DOWN
 
damian1217 



Wiek: 44
Dołączył: 26 Maj 2010

UP 204 / UP 216


Skąd: brzeg

Wysłany: 2010-06-03, 14:43   

Dziedzic_Pruski napisał/a:
ktoś stara się tu być w sprawie "protestantyzmu" bardziej katolicki od papieża.

Można prosić jaśniej bo nie za bardzo "łapię" :?:
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-06-03, 15:01   

To było tylko wyjaśnienie i rozszerzenie poprzedniego postu. :)
0 UP 0 DOWN
 
damian1217 



Wiek: 44
Dołączył: 26 Maj 2010

UP 204 / UP 216


Skąd: brzeg

Wysłany: 2010-06-03, 15:23   

Więc odpowiadam Ci jak Walterowi.Jestem w tej wspólnocie niezbyt długo,i cały czas się"ich"uczę,poznaję.Jak już pisalem staram się pokazać rożnicę.A co do wiadomości na ten temat,to chyba mam jakieś.Może jeszcze nie umię cytować namiętnie bibli jak większość z mojego kościola, ale staram się nadrabiać.A co do twoich wiadomaści to sądzę że są na pozimie 0,stwierdzenie że Oranżyści są sektą wyjaśnia wszystko.(i nie pisz że się wymądrzam)
0 UP 0 DOWN
 
RB 


Wiek: 38
Dołączył: 18 Maj 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-06-03, 15:26   

krt napisał/a:
Przyjąłeś sobie za cel krytykowanie wiary katolickiej - bez sensu bo to przypomina reklamę, moja wiara lepsza bo ma monopol na prawdę a tamta gorsza bo to czy tamto.
Ja nie widzę żadnej różnicy w religiach wszystkie bazują na jednym, różnica polega kogo jest więcej - padło na Katolików


nie nie, to nie tak, nie mówię, że moja wiara lepsza, bo ja w żadnego boga nie wierzę, a krytykuje katolicyzm, bo to najbliższe otoczeniu aktualnie jest, pewnie jakbym mieszkał gdzieś indziej to bym krytykował wiarę, która tam jest uznana za "urzędową", tzn teoretycznie obowiązująca w całym państwie. A katolików jest więcej....

ponieważ były krucjaty, wyżynanie niewinnych ludzi, by na siłę ich zmusić do przyjęcia katolicyzmu,

no i efekt jest jaki jest, że jest najwięcej katolików i innych odłamów, podobnych do katolicyzmu.. chociaż możliwe, że wyznawców buddyzmu jest ogólnie więcej na świecie niż katolików, ale to nie o to chodzi, kogo jest więcej, tylko, że wg. mnie wszelkie bóstwa to bajki wymyślone w celu otumaniania ludzi, bo ktoś jest chory na coś tam to leci do kościoła modląc się i wyzdrowieje, "jak bóg da", albo te całe stworzenie świata, Adam i Ewa.. heh, człowiek powstał w wyniku ewolucji a nie tam jakichś raj wąż jabłko itd

Nie mówię też, że zasady katolicyzmu są złe, np. 10 przykazań, bo nie są, tzn 4-10, nie podoba mi się tylko te wpompowywanie głupoty do ludzkich głów i to już od tyle wieków..
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-06-04, 07:04   

damian1217 napisał/a:
Grzech apostazji nie składałem.(Jeszcze)A co do secesji to jak każdy myślący czlowiek widzę co się dzieje dookoła mnie.Zacząłem zauważać więcej szczegółów takich jak:Większość księy to homoseksualiści, lub mają potajemne dzieci,żyją w ubustwie z nowymi samochodami,czynią darmowe sakramenty według cenników,To jest normalna firma świadcząca usługi w zakresie duchowym.Zapytałem kiedyś katechety jak to jest z biblią pisze w niej że adam i ewa mieli 3 synow,kaina,abla i seta,a w następnym wersecie pisze że set miał żonę więc się zapytałem skąd ta żona jeżeli byli tylko adam i ewa.A on mi na to że nie wie ale trzeba wierzyć w słowo boże!To jest wyczerpująca odpowiedz?A zresztą popatrz oni sami nie mogą się dogadać między sobą!!Ze o ojcu redaktorze nie wspomnę!!!!


Wiadomo od niedawna, że w czasach prehistorycznych współistniały na Ziemi różne grupy hominidów. Wcześniej uważano, że ewolucja powodowała wypieranie jednej grupy przez drugą bardziej rozwinięta, ale to twierdzenie okazało się błędne.Ewą była Lucy, a Set wziął sobie za" żonę" innego gatunkowo hominida.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: katolicyzm, protestantyzm


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu