Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Warszawa - nocą i za dnia
Autor Wiadomość
Aranea 


Wiek: 29
Dołączył: 08 Mar 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-13, 22:25   Warszawa - nocą i za dnia

Witam ;)

Chciałbym się trochę pochwalić zdjęciami i szukam też opinii o moich zdjęciach ;)
Warszawa

Które z nich według Was jest najlepsze? ;)
Warto z takimi zdjęciami brać udział w konkursach?
Osobiście mi się średnio podobają, ale to przez niską samoocenę i to, że zrobiłem je sam.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-05-14, 14:35   

Moze najpierw wyjasnie - troche za duzo zdjec, zeby je przegladnac na raz. Przyznam sie, ze zdecydowana wiekszosc ogladnalem tylko na miniaturkach, jakies 20-30 w powiekszeniu.

Czy warto brac udzial w konkursach? To zalezy od rodzaju konkursu i od Twoich oczekiwan.

Jesli pytasz sie, czy masz szanse wygrac w jakis powazniejszych konkursach, to moim zdaniem - nie. Prezentujesz typ fotografii wartosciowej, ale bardziej "dokumentacyjnej" niz artystycznej, a takiej trudno jest wygrywac. Szczegolnie, ze mam watpliwosci co do Twoich zdjec i ich jakosci technicznej (np. bardzo czesto slaba ostrosc lub poruszenie) i kadrowania.

Ogolnie jednak nie masz czym sie wstydzic, bo zadnej tragedii nie ma, w swojej kolekcji mam czasem gorsze zdjecia ;)
0 UP 0 DOWN
 
kubut 
Antyreporter



Wiek: 31
Dołączył: 31 Maj 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-15, 01:37   

To może i ja się wypowiem, jestem podobny wiekowo, więc myślę że mam prawo ;)

Na wstępie chciałbym poruszyć kwestię już napomnianą przez Masona-za dużo. Przy takiej ilości zdjęć widz nie skupia się na jakości, tylko na "ile jeszcze do końca". Nie ma czasu obejrzeć na spokojnie, bo (zazwyczaj) chce obejrzeć jak najwięcej, więc się śpieszy, a w połowie nudzi i wyłącza. Proponuje Ci założenie fotobloga (link do mojego w podpisie-zapraszam do oceniania). Tam możesz sobie dodać system oceniania do każdego zdjęcia, i wrzucać jakieś serie po 10-20 zdjęć na kilka dni. Jakbyś miał kłopoty ze zrobieniem takiego bloga-możesz zawsze do mnie napisać, pomogę.

Co do samych zdjęć: Sam nie mam wybitnych, jednak wychodzę z założenia, że komentować może każdy, nie zależnie od własnego poziomu-byle obiektywnie. Spora część zdjęć jest typowo turystyczna. Nie można nim nic zarzucić, jednak nie są olśniewające. Aczkolwiek jest 20-30 zdjęć które mi się podobają, zaskakują kadrem, pomysłem. I właśnie takie zdjęcia warto wrzucić na swojego bloga.

Podsumowanie nie będzie się różniło nazbyt od podsumowania Masona - ogólnie zdjęcia nie są tragiczne, sam często robię o wiele gorsze. Proponuje Ci na start spróbować sił w konkursach forumowych, które co jakiś czas się pojawiają. Bo na konkursy o większej skali raczej nie masz szans (nie przejmuj się - ja też nie ;) )
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-05-15, 06:59   

Przepraszam, ale mamy w okolicy piękniejsze miasta, choćby naszą stolicę, niż miasto stołeczne Mazowsza!
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-05-15, 10:42   

mulder napisał/a:
mamy w okolicy piękniejsze miasta, choćby naszą stolicę

No przeciez Aranea sfotografowal nasza stolice?
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-15, 13:19   

A.Mason napisał/a:
No przeciez Aranea sfotografowal nasza stolice?
mulder miał zapewne na myśli - stolicę dolnego śląska (chyba), no ale w końcu mulderze - wycieczek klasowych się nie wybiera ;)
Co do zdjęć, to mogłabym powiedzieć dokładnie to samo, co powiedział A.Mason i kubut :)
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-05-15, 15:17   

mulder napisał/a:
Przepraszam, ale mamy w okolicy piękniejsze miasta, choćby naszą stolicę, niż miasto stołeczne Mazowsza!
I w ogóle i w szczególe i pod każdym innym względem. :lol:
Ostatnio zmieniony przez Dziedzic_Pruski 2010-05-15, 15:19, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Aranea 


Wiek: 29
Dołączył: 08 Mar 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-15, 15:56   

Zdjęcia były ogólnie wrzucane, nie robiłem selekcji na te "najpiękniejsze" ;)
O fotoblogu pomyślę w najbliższym czasie.

Samemu wycieczki sobie nie wybierałem :P
A poza tym miałem na niej odpoczywać a nie robić zdjęcia.
Na niektóre zdjęcia już mi brakowało weny ;)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dnia, noca, warszawa, za


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu