Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Pytania i problemy
Autor Wiadomość
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-04-30, 17:01   

Mój laptop to moje narzędzie pracy jako radnego - nie dostaję - na własne życzenie materiałów sesyjnych na papierze. Jeśli mnie pamięć nie myli troje radnych oszczędza w ten sposób drzewa (w tym żaden z PO). W związku z tym, fakt że gapię się na monitor komputera podczas sesji może świadczyć o tym, że czytam materiały na sesję (np. projekt uchwały, który właśnie jest omawiany).
Tak wyjaśniam bo coś strasznie ten mój komputer Twoją uwagę absorbuje.

P. S. Materiały sesyjne to stos - najczęściej spory - dokumentów drukowanych jednorazowo dla każdego (z trzema wyjątkami) radnego. Każdy projekt uchwały, informacja, plan, strategia czy sprawozdanie jest drukowane ze wszystkimi załącznikami i uzasadnieniami. Po sesji trafia to do kosza (chyba że ktoś ma piec) bo zazwyczaj na sesji nanosi się poprawki. Dokumenty przyjęte na sesji są na www.bip.brzeg.pl w formie elektronicznej i w wersji końcowej. Na początku kadencji po pół roku zbierał mnie się całkiem pokaźny stosik takich materiałów. Są samorządy, które kupiły radnym laptopy właśnie żeby zaoszczędzić na papierze i tonerach. U nas to nie przejdzie - przynajmniej w tej kadencji.

A USG naprawdę polecam - ja poczytałem zanim wystartowałem - przydatna lektura. Przynajmniej nie siłą byś Franku herezji i nie gotowałbyś się tak kiedy Ci to wyłuszczam. Podobnie jak Statut Brzegu.

P. S. USG to oczywiście ustawa o samorządzie gminnym. Piszę bo już oczami wyobraźni widzę Twój post na sto zdań ośmieszający czytanie USG (jako wyniku badań lekarskich).
Ostatnio zmieniony przez Bartek T. 2010-04-30, 17:03, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-04-30, 18:19   

Bartek T. napisał/a:
. W związku z tym, fakt że gapię się na monitor komputera podczas sesji może świadczyć o tym, że czytam materiały na sesję (np. projekt uchwały, który właśnie jest omawiany).


Ależ mówiłem, że nie gapiłem się na Ciebie, tylko w monitor. Miałeś pootwierane portale typu onet, zdaje się, ze stronę SLD, nie widziałem BIPu (akurat na tej stronie jestem BARDZO CZĘSTYM gościem) i potrafię ją wyróżnić. Zresztą, przecież nie gapiłem się w Twój monitor przez cały czas. Jak już pisałem, próbowałem rozwiązać kilka problemów, których Ty nie chciałeś nawet dotknąć.

Ustawy - czytuję różne na bieżąco. Studia, praca.... A do tego nadal nie powiedziałem, że zamierzam startować :) . Nie mierz mnie Bartku swoją miarą. Może i erudytą w kwestii ustaw okołosamorządowych nie jestem, nie mniej gwarantuję, że i na studiach i w pracy i poza, bywało co nieco :) .Nie tylko z racji tego, ze rzekomo zamierzam startować :) .

Serdelki
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: problemy, pytania


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 20
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu