Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Rozmowa z Krzysztofem Puszczewiczem - spec. dla Forum Brzeg
Autor Wiadomość
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-04-27, 07:54   

mulder napisał/a:
Dlatego tez możemy mieć szanse na druga przeprawę mostowa i obwodnicę płn.-płd. jeżeli politycy z regionu umiejętnie to rozegrają.

Od 4 lat PO rządzi w regionie, a od 3 w kraju. Największe szanse w przypadku kontynuacji tej linii mamy na kolejne iluminacje wokół kościołów. Ale chciałbym, żebyś jednak Ty miał rację :wink: .
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-04-27, 08:13   

Pamietaj, ze jak juz jeden cel zostanie osiagniety, trzeba postawic sobie nastepny. Ja jestem za tym, zeby luminacje kosciolow brzeskich powstaly jak najszybciej (z wiadomych wzgledow) ;-)
0 UP 0 DOWN
 
pietro 


Wiek: 54
Dołączył: 18 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-04-27, 13:19   

mulder napisał/a:
Bartku T. , nie zauważyłeś, ze PO od początku ma rzucane kłody pod nogi. Stałe weta prezydenckie ustaw rządowych, kryzys finansowy, wyjątkowo wredna opozycja , mam na myśli PiSiaków. PO chcąc ugruntować swoje wpływy nie powinna próbować przekupić Polski wschodniej , a rozpieszczać swoje mateczniki , czyli Polskę zachodnią. Dlatego tez możemy mieć szanse na druga przeprawę mostowa i obwodnicę płn.-płd. jeżeli politycy z regionu umiejętnie to rozegrają. Nie pisz proszę w odpowiedzi, że jestem ofiarą manipulacji społecznej prowadzonej przez PO przy pomocy usłużnych mediów.


No ta wypowiedź to jest czyste powielanie opinii ferowanych w TVN i GW przez członków PO. Niestety nie mogę spełnić Twego postulatu bo wykazujesz niemal 100% objawy „zdurczokowania” ewentualnie „michnikizacji”. Konkretnie proszę przedstawić które to ustawy zostały przygotowane przez PO, przyjęte przez sejm i dotknęło je veto prezydenta? Powtarzanie bezmyślne dyrdymałów zasłyszanych w ww. mediach niestety nie sprawi, że te bzdury staną się prawdą.

Pytam się „mulderze” czy Twoim zdaniem zmiana ustawy o finansach publicznych wprowadzona przez PO zmieniająca nazwę agencji państwowych na agencje wykonawcze i nazwę zakład budżetowy na samorządowy zakład budżetowy oraz likwidująca gospodarstwa pomocnicze w sposób taki, że na ich miejsce powstały jednostki budżetowe, które w żaden sposób nie mogą prowadzić działalności gospodarczej jest spełnieniem oczekiwań w zakresie reformy finansów publicznych?

Kolejna sprawa „mapa drogowa” do wspólnej waluty EURO. Gdzie dziś są wszyscy entuzjaści wspólnej waluty po krachu w Grecji i Hiszpanii jakoś zamilkli wszyscy znawcy tematu z PO. Nie ma już w tej chwili presji na wypełnianie chorych wymogów hamujących rozwój gospodarczy, których jak się okazuje nie spełniają członkowie strefy EURO z Niemcami i Francją na czele. Nikt nie stawia sobie jakichś granicznych dat, a jak mówili o tym ludzie z PIS np. Pani Gilowska czy śp Gęsicka i Pan Skrzypek to uznawano ich za hamulcowych. Dziś czas pokazuje kto miał rację, jak kruche są sztuczne konglomeraty i cała ta unia walutowa to pic na wodę bo do pomocy Grecji nikt się nie kwapi.

Sprawa kolejna spór o zyski NBP. Zakusy rządu pazernego premiera z „Kaszub” na zysk NBP-u po to by pokryć deficyt budżetu czyt. sfinansować kampanię wyborczą w sytuacji gdzie propozycje NBP były takie, aby środki te utworzyły swoistą rezerwę walutową. Walczył o to śp. Prezes Skrzypek, chciał uchronić przed spekulantami naszą złotówkę i mieć możliwość interwencji walutowej, ale oczywiście tu także mówi się o kłodach pod nogi a nie o zapewnieniu bezpieczeństwa finansowego tym wszystkim, którzy na skutek braku jakiejkolwiek interwencji podczas kryzysu ponieśli straty podczas kryzysu finansowego.

Temat następny obsługiwania poza kolejnością osób płacących samodzielnie za usługi medyczne w publicznych ZOZ-ach. Informował o tym z szelmowskim uśmiechem nasz Marszałek Józef S. na konwencie marszałków na Opolszczyźnie. Jeżeli to ma być efekt reformy służby zdrowia Pani Kopacz to dziękuję bardzo. Przestańcie więc pobierać składkę zdrowotną z mojego wynagrodzenia (prawie 900 zł na m-c) i ja też sobie zapłacę za zabiegi. Niestety obciążenia fiskalne pozostają, a dostępność do usług maleje bo rzeczą oczywistą jest, że szpitale wtedy będą jeszcze bardziej ograniczały dostępność do usług finansowanych z naszych składek przez NFZ zwiększając udział w swoich dochodach indywidualnych wpłat.

Nie wiem nic na temat veta w sprawie ustawy reformującej KRUS, wprowadzającej podatek liniowy, wprowadzającej jednomandatowe okręgi wyborcze, próby zmian w konstytucji polegających na likwidacji senatu. Aaaaa... chyba nie zostały wprowadzone pod obrady sejmu. Zawsze oczywiście można powiedzieć, że pewnie i tak dotknęło by je veto prezydenta. Pozostaje jednak wątpliwość czy znalazłyby aprobatę w szeregach samej PO nie mówiąc o koalicjancie.

Proszę więc nie próbuj nam wmawiać, ze tu na dole w Brzegu pod rządami PO będzie nam dobrze i dostaniemy pieniądze na przeprawę mostową na złość wszystkim mieszkańcom Polski wschodniej w politycznej zemście za brak poparcia dla jedynie słusznej linii prezentowanej przez PO.
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-04-27, 13:36   

Salve Pietro!
A propos sukcesów PO: w mojej działce tj. w służbie zdrowia same sukcesy: zbiorczo w tym roku o 10 % mniej pieniędzy na leczenie-czyli w efekcie wydłużenie kolejek do specjalistów i na zabiegi operacyjne. Na leczenie sanatoryjne-20% mniej pieniędzy, na rehabilitację, w tym rehabilitację dzieci -20% mniej pieniędzy. Także rok 2009 to same sukcesy PO -w październiku, listopadzie i grudniu w całej Polsce z braku pieniędzy wstrzymano planowe zabiegi. No po prostu pasmo sukcesów. PO to jak widać banda ekonomicznych nieudaczników. Ale za to bardzo eleganckich. W czasie rządów PiS pensje lekarzy wzrosły o około 130%. Za rządów PO (dłuższych) wzrosły o 10 procent. Dlatego jako lekarz uważam że PiS rządził 13 razy lepiej od PO. Co najmniej
0 UP 1 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-04-27, 19:33   do JJ

Do JJ - czyli dla Ciebie, jako lekarza, jedynym wyznacznikiem pozytywnej oceny rządu w dziedzinie "służba zdrowia" jest to, jakie ów rząd dał podwyżki grupie zawodowej tę dziedzinę reprezentującej? Zapewne z Twego punktu widzenia, jako beneficjenta tej populistycznej a politycznej decyzji ona sama jawi się jako pozytywna, ale pomysl o innych aspektach - już nie będzie Twa opinia tak jednoznaczna, jestem pewien.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2010-04-27, 21:05   

Jacek Jastrzębski napisał/a:
W czasie rządów PiS pensje lekarzy wzrosły o około 130%. Za rządów PO (dłuższych) wzrosły o 10 procent. Dlatego jako lekarz uważam że PiS rządził 13 razy lepiej od PO. Co najmniej
Jak widać każdy argument dla poparcia PiS jest dobry. A czy czasem nie było tak, że był to jedyny pomysł PiS w jaki sposób zatrzymać w kraju lekarzy, aby nie wzbudzić niepokojów społecznych z powodu braku dostępu do opieki medycznej? A ile na tym skorzystał średni personel medyczny pracujący obecnie za niewielki ułamek tego co zarabia lekarz? A w końcu czyim kosztem przeprowadzono te drastyczne (bo trudno to inaczej nazwać) podwyżki dla lekarzy? I nazywasz to sukcesem w sprawowaniu władzy?
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-04-27, 21:17   

Oczywiście. Lekarze za granicę wyjeżdżali z powodu niskich zarobków w Polsce, rząd PiSu jako pierwszy w historii ostatnich kilkunastu lat( tyle pracuję) znacząąco podniósł pensje lekarzy.Pracuję dla pieniędzy, by żyć na odpowiednim poziomie. Dlatego popieram partię która doceniła moje wysokie kwalifikacje i ciężką pracę. Rozumiem że Wy w ramach uwielbienia dla PO zgodzilibyście się na obniżkę a nawet odebranie wynagrodzenia przez JeJ rząd i dalej wielbilibyście Rudego Donka. To się chyba nazywa zaślepieniem. A co do ograniczenia dostępu do opieki medycznej-za rządów PO nakłady na służbę zdrowia znacząco spadły.
0 UP 1 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-04-27, 21:24   

Jak czytam Jacka to już całkowicie tracę szacunek dla lekarzy. Skoro pracujesz tylko dla pieniędzy to gdzie przysięga Hipokratesa? Uwierz mi, że będąc Strażakiem napracuję się o wiele więcej jak ty. A pieniądze mam o wieeeeeeeeele mniej jak Ty.

Jak wszyscy lekarze będą tacy cyniczni to będą umierali na zawał w wieku 40 lat. Mało Ci? pewnie i tak już masz dyżur, prywatną praktykę i pracę w kolejnej prywatnej praktyce.

Po tym co napisałeś można powiedzieć, że lekarze to nie ludzie z powołania a najzwyklejsi materialiści.

PTFU.
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-04-27, 21:46   

Dziwne rzeczy piszesz Yasiu.Niedawno opublikowano ranking 10 najlepiej zarabiających zawodów w USA. 9 miejsc w tej dziesiątce zajęły specjalności lekarskie. średnie roczne wynagrodzenie chirurga to ponad 200 000 tysięcy dolarów. I tam to nikogo nie dziwi. podobnie jest w krajach Europy zachodniej. I nie widzę związku z przysięgą Hipokratesa. Jeżeli uważasz że dobrze pracować można tylko za darmo lub za tzw. "psie pieniądze" to zawsze możesz zrezygnować z pensji. . Ja mam wielki szacunek dla pracy strażaków i życzę im dobrych zarobków. I sobie też.
0 UP 1 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-04-27, 21:54   

Rozumiem inaczej wypowiedź JJ - napisał, że pracuje dla pieniędzy, bo chce za zarobione pieniądze godnie zyć. Zapewne ma na mysli to, że człowiek pracuje i dostaje wynagrodzenie w formie pieniędzy, by nie umrzeć z głodu. Przysięga Hipokratesa ma tu niewielkie znaczenie, o wiele większa krytyka należy się w takiej perspektywie księżom rzymskokatolickim i siostrom zakonnym, którzy pracują za publiczne pieniądze w szkołach. Tym razem krytyka JJ w dużej częsci nieuzasadniona. Krytyka JJ nalęży się za to, że w swym proPiSowskim zrywie pisze takie bzdury, jakie plota sami politycy tej partii...
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-04-27, 21:59   

Ja również yasiu uważam, ze przysięga Hipokratesa to zupełnie odrębna sprawa, a to jak i czy sobie lekarz kombinuje to już jego sprawa i czy ma prywatną praktykę czy dyżur to też jego sprawa i czas..a za czas i wiedzę się płaci, a w przypadku lekarzy to i tak sporo go inwestują podczas edukacji,.. gorzej jeśli np. kolesiostwo, znajomości itp. tworzą jakąś niesprawiedliwą "ekonomiczną hermetyczność", której władzy nie na rękę rozbijać, bo np. mogą mieć z tego korzyść.. nie chce nikogo oceniać, ale PiS dążył (oby nadal dążył) hmm coby tu za wiele nie szukać do propagowania "prawa i sprawiedliwości".
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-04-27, 22:22   

Tak, i w kamasze!
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-04-27, 22:30   

Pietro, dodaj, ze zapewne jestem Żydem, co poczytałbym sobie za komplement. Pozdro dla Torunia.
0 UP 0 DOWN
 
beneck 


Wiek: 38
Dołączył: 11 Wrz 2006

UP 26 / UP 16



Wysłany: 2010-04-27, 22:32   

Tak czytam te Wasze komentarze i nasuneła mi się taka myśl. Bierzcie pod uwage ze np PO czy PIS czy Lewica w centrali to nie do konca to samo co w samorządzie, wszystkie te ugrupowania mają troche pecha bo wielu "karierowiczów" obok naprawde wartościowych osób zapisuje sie do tych partii na dole. Problemem PO nie jest Tusk który naprawde jest jednym z lepszych premierów jakich mieliśmy, problemem są np. takie osoby jak p. Niesiołowski, Palikot, którzy doprowadzają polityke do rynsztoku, z Pis-u na pewno jest taką osobą obecny kandydat na prezydenta, ale to nie oznacza że ta partia to jedno wielkie nieporozumienie, bo po cześci zgadzam się tym co smooth powyżej napisał
smooth napisał/a:
ale PiS dążył (oby nadal dążył) hmm coby tu za wiele nie szukać do propagowania "prawa i sprawiedliwości".
. Chodzi mi też o to że do Platformy która jest teraz na fali garnią się ludzie, których idealnie obrazował jeden bilboard (nie pamietam dokładnie gdzie) ale gość miał hasło Po pierwsze gospodarka a pod spodem wyborcy dodali notke: "po siódme nie kradnij", są to osoby które przez swoje cwaniactwo wiele razy próbowali wykorzystywać koneksje polityczne do koneksji biznesowych, za rządow pisu pewnie tez takie coś sie zdarzało, ale jestem przekonany że teraz takich zdarzen jest wiecej, afera hazardowa jest jednym z takich przykładów. Jestem ciekaw do której grupy zalicza sie nasza samorządowa platforma....
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-04-27, 22:40   

To nie ma nic wspólnego z tą czy inną partią: wszyscy politycy są po jednych pieniądzach.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeg, dla, forum, krzysztofem, puszczewiczem, rozmowa, spec.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu