Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
BRZEG Miastem nieprzyjaznym dzieciom
Autor Wiadomość
sabina2 



Wiek: 44
Dołączyła: 17 Cze 2008

UP 20 / UP 6


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-04-27, 17:04   

Ale że co, że uważa że problemu nie ma? Ot tak po prostu się nie zgadza?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-04-28, 14:36   

Bartek T. napisał/a:
Do dziś pamiętam pierwsze przedbudżetowe posiedzenie Komisji Budżetu w roku 2007 kiedy to siedzieliśmy do później nocy (chyba do 2) m. in. dlatego, że radny Ogonek uparł się, żeby zmniejszyć dopłaty do przedszkoli (czyli wprost zwiększyć czesne płacone przez rodziców.


Ale dziś głosował za nieudzieleniem absolutorium Burmistrzowi za realizację budżetu 2009. Z tego co pamiętam, wspominał coś, że jednak należałoby rozpatrzyć propozycję zaciągnięcia dodatkowego kredytu? Nie do końca zrozumiałem - w Sesji Rady uczestniczyłem jeno przelotnie.

Za to wyrażnie zaobserwowałem, że Radny Bartłomiej Tyczyński podniósł rękę przy opcji "ZA" absolutorium dla Burmistrza.

Przy okazji wizyty na sesji Rady Miejskiej można poczynić wiele ciekawych obserwacji, np. typu "jak fajnie mieć laptopa i jak fajnie korzystać z niego podczas sesji". Oczywiście w szeroko rozumianym interesie społeczeństwa miasta... ;) :P . Pozdrawiam Radnego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Bartłomieja T. :)
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2010-04-28, 14:38, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-04-28, 15:07   

Franco Zarrazzo napisał/a:
"jak fajnie mieć laptopa i jak fajnie korzystać z niego podczas sesji".

Narzędzie pracy. Jak kopię w ogródku to sobie nucę: "jak fajnie mieć szpadelek i jak fajnie z niego korzystać podczas pracy". Dobrze, że nikt nie podgląda :wink:
0 UP 0 DOWN
 
tomek1 

Wiek: 44
Dołączył: 20 Sie 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-04-28, 16:18   

Prośba moja jest taka. Ja nie po to poruszyłem temat problemów ze żłobkiem i przedszkolami , aby teraz różnej maści "politycy" urządzali sobie tu pole bitwy.
Jak ktoś nie jest tym tematem zainteresowany to niech idzie pokopać sobie w ogródku albo niech pozdrawia znajomych przez Radio Opole ( może jakaś piosenka - i miło i elegancko).
Jeżeli uważacie ,że zorganizujecie sobie w ten sposób kampanie to chyba jesteście nienormalni. Ludzie mają was dostatecznie dosyć - naprawdę !
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-04-29, 07:33   

Hmm - jakby nie patrzył, to jednak nie jestem Radnym, jeno szeregowym obywatelem, który udał się na Sesję zbadać w jaki sposób Radny Bartłomiej Tyczyński pracuje za Twoje i moje pieniądze, Tom. Jakoś nie zauważyłem, żeby interpelował coś w sprawe przedszkoli. Za to interesowały go fajerwerki, którymi to tematem zainteresował go jeden z moderatorów tego Forum.

Pewnikiem źle odczytałeś intencje. Mam na myśli moje intencje.

Radny Tyczyński interpelował w sprawie "psich kupek", "Fajerwerków", dziur na Starobrzeskiej i Słowackiego (A nie w całej materii dróg miejskich!!!), cos tam było o skate parku i jakiś miejscach parkingowych. Zapewniam Cię, że dopóki ja byłem GOŚCIEM na sesji, nie wspomniał ani słowem o Przedszkolach.

Zdaje się, że też zapowiadałeś się z wizytą?
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-04-29, 08:21   

Franco Zarrazzo napisał/a:
zbadać w jaki sposób Radny Bartłomiej Tyczyński pracuje za Twoje i moje pieniądze


Bez urazy Franku ale czy tylko On pobiera dietę? Ilu jest radnych? I dlaczego tak pałasz nienawiścią akurat do niego?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-04-29, 09:09   

Skąd ta "nienawiść" w Twojej wypowiedzi? Zapewniam Cie, ze Bartka bardzo lubie :) . Chcialbym tylko zwrocic uwage, ze w kilku poprzednich wypowiedziach wyraznie podkreslil, ze tylko on tutaj sie udziala z Radnych i zaczal sie kreowac na forumowy vox populi w sprawach Rady. Sprawdzilem po prostu jak to wyglada. Na sesji bylem z wielu roznych wzgledow. Przy okazji przekonalem sie sam osobiscie, ze nie wykazuje on zadnej dobrej woli w rozwiazanu problemu zwiazanego z poszanowaniem Konstytucji, prawa i jakos tak jakby dotyczacego akurat mojej kwestii - zgodnie z jego prosba zglosilem swoj problem. Jak do niego sie ustosunkowal, jak probowal rozwiazac. Vide inny watek.

Czy Ty Yasiu popierasz takie dzialania? W ogole to okresl sie (wydaje mi sie, ze powinienes, jako Admin) - jestes obecnie czlonkiem jakiegos ugrupowania politycznego? Po prostu nie wiem :) .
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2010-04-29, 09:13, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2010-04-29, 09:37   

:offtopic: przychylam sie do prosby tomka1. Zacznijmy pisac w tym watku na temat. BartekT. to temat rzeka i to niekoniecznie z czysta woda.
0 UP 0 DOWN
 
tomek1 

Wiek: 44
Dołączył: 20 Sie 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-04-29, 09:49   

Widzicie panowie a wy dalej o dietach i Bartkach.
A co do mojej nieobecności to tak się złożyło , że złapałem zapalenia płuc i mam L4 :)
Po za tym odnoszę wrażenie , że ta kadencja jest i tak stracona. Więc jeżeli znacie kogoś kto startuje w przyszłej i pewnie się dostanie to zapraszamy na początek na forum i temat ciągniemy dalej. Dla zainteresowanych to jest ok. 180 głosów więcej ( tyle dzieci oczekuję na miejsce).
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-04-29, 16:15   

Tom, gdybyś rzucił okiem na linka, którego gdzieś tu chyba wrzuciłem, zwróciłbyś uwagę na inicjatywę forumowicza, który próbuje realizować ideę stworzenia programu dla miasta (wspólnego dla wszystkich). Jestem wieloletnim działaczem społecznym, kultury, prowadziłem w Brzegu kilka rzeczy, organizowałem bądź współorganizowałem kilka imprez (dodam, że Bartek też pomagał i organizował - gwoli ścisłości), jestem niepełnosprawny (orzeczenie), studiuję i pracuję. Mam brata, którego dwójka dzieci często siedzi mi na głowie. Mam jeszcze inną pracę, która polega na regularnych wizytach w domach ludzi najczęściej biednych. Mi też się nie przelewa. Piszę to nie z jakiejś ekshibicjonistycznej pobudki, ale żebyś spojrzał na mnie nie jako na polityka, ale na człowieka, który od pół roku akurat jest P.O. Inicjatywa wyszła oddolnie, ode mnie. Znając Forum, forumowiczów, forumowe sprawy, próbuję zarazić ludzi ideą tworzenia czegoś na lata. Programu do realizacji, a nie tylko programu wyborczego.

Platforma Obywatelska jest w trakcie powoływania komisji tematycznych, w których mogą też zasiadać ludzie nie będący członkami P.O. (przy czym fajnie by było, żeby przy okazji nie byli członkami innych, ale to nie jest warunek konieczny). Problem jest znany, problem został wskazany jako jeden do realizacji.

Jeśli chcesz/chcecie - sformułujcie swoje postulaty, wytypujcie osobę do rozmów (taką, która najlepiej zna materię i nie tylko ze strony rodziców, ale coś tak kuma w administracji) i zapraszam do rozmów. Obiecuję (w swoim własnym imieniu) dołożyć wszelkich starań, abyś Ty (albo ktoś od Was) był w jednej z komisji tematycznych. Przecież Platformersi też mają rodziny :) .

Jeśli się coś uda, będzie cool. I wcale nie musisz głosować na P.O. :) . Brzeg jest jeden dla nas wszystkich - sam to napisałeś :) .

Zapraszam na priva.

Serdecznie pozdrawiam i zapewniam, że wbrew pozorom wcale nie było nie na temat w tym, co pisałem w tym wątku.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2010-04-29, 16:35, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-04-29, 19:18   

Franco Zarrazzo napisał/a:
W ogole to okresl sie (wydaje mi sie, ze powinienes, jako Admin) - jestes obecnie czlonkiem jakiegos ugrupowania politycznego?



Nie i wyraziłem jedynie swoje odczucie. Czasami po prostu widać jak się na kogoś uwzięło. Tak odebrałem z tego co przeczytałem.

A ty Franku określ się, startujesz w wyborach?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-04-29, 23:53   

Tak. Prezydenckich 2015.
0 UP 0 DOWN
 
tomek1 

Wiek: 44
Dołączył: 20 Sie 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-05-04, 11:32   

Jak napisałem powyżej ta kadencja jest już stracona. Ale jest trochę czasu do następnej więc może może warto do tego czasu się zorganizować i przedstawić konkretne rozwiązania. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do współpracy lub na prive.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-04, 13:43   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Radny Bartłomiej Tyczyński pracuje za Twoje i moje pieniądze
Radni na sesjach nie pracują. Pełnią funkcję. Zresztą nie tylko na sesjach ale od wyboru do końca kadencji. Dieta radnego (a nie zapłata) to zgodnie z definicją zwrot poniesionych kosztów (dość to wydumane) i uzależniona jest od pełnionej funkcji w radzie (bo tak nakazuje USG).
Franco Zarrazzo napisał/a:
Radny Tyczyński interpelował w sprawie "psich kupek", "Fajerwerków", dziur na Starobrzeskiej i Słowackiego (A nie w całej materii dróg miejskich!!!)

Franku, wierz mi, że gdyby od mojej interpelacji zmniejszyła by się liczba dziur w brzeskich drogach - choć o jedną - to interpelowałbym na każdej sesji i pomiędzy nimi. Interpelacja "drogowa" dotyczyła sposobu łatania dziur miejskich przez wykonawcę. Zostawiał on na noc wyryte kawały asfaltu bez żadnego zabezpieczenia.
Nie wiem o jakie fajerwerki Ci chodzi. Jeśli o "Święto Brzegu" to pytałem jak uczczono ten dzień.
Franco Zarrazzo napisał/a:
nie wspomniał ani słowem o Przedszkolach.

Już napisałem w tym temacie jaka jest obecnie sytuacja. Po co mam pytać o miejsca w żłobku i przedszkolach skoro sytuację znam? Niestety, od mojego pytania także miejsc nie przybędzie. I oczywiście także uważam, że miejsc jest za mało. Jednakże jest to zadanie burmistrza żeby o to zadbać. Burmistrza z PO zresztą :)
0 UP 0 DOWN
 
tomek1 

Wiek: 44
Dołączył: 20 Sie 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-05-04, 15:08   

Panowie PAX!!!
Zamiast się licytować kto ile robi może się ustosunkujecie do mojego postu z dzisiaj. Z pewnością będzie z tego więcej pożytku , niż z pustej nic nie wnoszącej pisaniny.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeg, dzieciom, miastem, nieprzyjaznym


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu