Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Cyborg
2006-10-09, 23:06
Dobijcie Nas!!!
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-05-31, 08:38   Dobijcie Nas!!!

Wyborcza sprzed kilku dni donosi /nie wiem, czy miejsce tego postu jest tutaj, ale uważam tę sprawę za bardzo ważną - tacy sami ludzie są wszędzie/:

Zdesperowany rencista żąda od sądu prawa do eutanazji



mw, sid, Kraków 23-05-2006 , ostatnia aktualizacja 23-05-2006 21:14

Rencista z Krakowa domaga się prawa do eutanazji, bo nie jest w stanie wyżyć za 550 zł.

czytaj dalej »



Adam Gibek pracował ciężko od 15. roku życia. Przez 25 lat jako drukarz. Twierdzi, że przez pracę w trudnych warunkach ma dziś poważnie chory kręgosłup, niedowład rąk, zaawansowaną cukrzycę. Stan zdrowia nie pozwala mu na jakąkolwiek pracę.

- Mam orzeczoną II grupę inwalidzką - mówi pan Adam. - Co z tego, skoro leczenie pochłania tyle pieniędzy, ile wynosi moja renta. A za co żyć? Za co zrobić opłaty, kupić jedzenie, utrzymać dom? - pyta drżącym głosem.

"Jestem ekonomicznym dziadem (...) Nawet kryminaliści w więzieniu dostają taką samą kwotę na jedzenie jak ja " - pisze w pozwie.

Ze względów materialnych przeprowadził się z Krakowa na wieś - w okolice Książa Wielkiego. Liczył, że tam będzie mu łatwiej przeżyć do pierwszego. - Pomyliłem się - przyznaje. O sytuacji rodzinnej opowiada niechętnie: - Oboje z żoną mamy głodowe świadczenia. Różnica jest tylko taka, że ona ma emeryturę, a ja rentę.

Żona pana Adama twierdzi, że pogarszający się stan zdrowia i fatalna sytuacja ekonomiczna odbiły się na psychice męża. Mężczyzna ma stany depresyjne. Miewa myśli samobójcze. Raz nawet próbował odebrać sobie życie. Teraz - "by w przyszłości uniknąć cierpienia wynikającego z utraty zdrowia i dalszego poniżania ekonomicznego" - chce poprosić o pomoc lekarzy.

- Wiem, że w Polsce eutanazja jest zabroniona, dlatego wystąpiłem do sądu o przyznanie mi takiego prawa - wyjaśnia pan Adam. - Skoro państwa polskiego nie stać na moje utrzymanie, to niech przynajmniej pozwoli mi godnie umrzeć.

O swoją sytuację obwinia właśnie je ("moich rodziców hitlerowcy traktowali lepiej niż administracja państwowa") i rządzących. Proces ruszy niebawem.

- Traktujemy to raczej jako chęć zwrócenia uwagi na swoją sytuację życiową - mówi Waldemar Żurek, rzecznik Sądu Okręgowego w Krakowie.

Specjaliści od prawa twierdzą, że rencista nie ma szans na pozytywny wynik postępowania.

- Artykuł 150 kodeksu karnego mówi wyraźnie, że kto zabija człowieka na jego żądanie i pod wpływem współczucia dla niego, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat - wyjaśnia prof. Zbigniew Ćwiąkalski, karnista z Uniwersytetu Jagiellońskiego. - W wyjątkowych wypadkach sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary. Żaden sąd nie może jednak wyrazić zgody na przestępstwo. Eutanazji nie mógłby też wykonać żaden z naszych lekarzy, bo kodeks etyki lekarskiej nie dopuszcza takiej możliwości.
Ostatnio zmieniony przez Devon 2006-05-31, 19:10, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
toreo 


Wiek: 43
Dołączył: 14 Lip 2015

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2016-01-30, 13:49   

Kto normalny czyta Wyborczą?
To już lepiej się od razu powiesić niż czytać takie zakłamane badziewie, co by nas Niemcom za pół darmo sprzedało
2 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2016-01-30, 20:55   

Podaj adres ,to ci kalendarz sprezentuję.
0 UP 1 DOWN
 
surokatka 



Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lip 2013

UP 5 / UP 13



Wysłany: 2016-03-22, 09:25   

Takie życie. Straszne, bo straszne, ale nie widzę powodów do tego, by od razu cytować artykuł i to jeszcze do Gazety Wyborczej, która jest zwykłym szmatławcem. Można ją czytać dla hobby, ale nie brałabym tego jako pewnik i coś, czym powinnam się kierować przy zdobywaniu wiadomości z kraju i świata.
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2016-03-22, 09:58   

Ja usypiam i wstaję razem TV Trwam,a czytuję jedynie Gazetę Polską.Mi ona wystarcza,to powinna wystarczyć wszystkim Prawdziwym Polakom.A wszystkie inne to albo bolszewia ,albo szwabskie tuby propagandowe.Albo ,tfu żydowskie.
0 UP 0 DOWN
 
zaq2 


Wiek: 96
Dołączył: 25 Mar 2016

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2016-03-25, 08:28   

yoorek święte słowa hehehehe
0 UP 0 DOWN
 
holmes 



Wiek: 36
Dołączył: 04 Lut 2016

UP 0 / UP 2



Wysłany: 2016-06-25, 23:07   

Ale ja się im kompletnie nie dziwię, najgorzej będzie z nami, my w ogóle emerytur nie będziemy mieć.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dobijcie, nas


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu