Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Cyrk na P K P
Autor Wiadomość
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2010-04-08, 23:00   Cyrk na P K P

Czy ktoś miał dzisiaj przyjemność korzystać z transportu kolejowego? Takiego bałaganu jak dziś to jeszcze nie widziałem - we Wrocławiu na dworcu totalna dezinformacja, peronowi, konduktorzy gdzieś pouciekali byle tylko nie musieć gadać z pasażerami, tablic informujących o połączeniach już nie ma (fizycznie) bo zabrali je na tymczasowy dworzec.

Aha, i pytanie do zorientowanych (wiadomo że w domyśle dla Krakonosa ;) ): Czy mając ważny bilet danej relacji w przypadku opóźnienia powyżej jakiegoś czasu (nie wiem np. 60min) mam prawo wsiąść do czego chcę bez względu na przewoźnika(Intercity, PR)??
Ostatnio zmieniony przez Trifonas 2010-04-08, 23:01, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-04-08, 23:43   

Klik:

Cytat:
19:45 Informacja o opóźnieniach

Z powodu usterki samoczynnej blokady liniowej (SBL) na odcinku pomiędzy Oławą i Brzegiem na szlaku Wrocław - Opole, opóźnione zostały następujące pociągi:

TLK83100 rel. Szczecin Główny - Przemyśl Główny - 35 min.
TLK53108 rel. Gdynia Główna/Jelenia Góra - Przemyśl Główny - 68 min.
TLK38100 rel. Przemyśl Główny - Szczecin Główny - 71 min.
TLK3710 rel. Zielona Góra/Poznań Główny - Przemyśl Główny - 78 min.
TLK83110 rel. Szczecin Główny - Kraków Główny - 90 min. (H)

Aktualizacja (21:15)
Z powodu opisanej wyżej usterki SBL i późnego przejścia wagonów, wtórnie opóźniony o 45 min. jest pociąg TLK63110 rel. Wrocław Główny - Kraków Główny. (H)


A tablica z holu faktycznie znikły, choć jeszcze dzisiaj działały te przy wejściu od Suchej :)

Co do drugiej części pytanie: niestety nie można przechodzić swobodnie pomiędzy pociągami różnych przewoźników (np. IC i PR). Czasami takie cos jest możliwe od wielkiego dzwony, tj. kiedy zdarzy się jakiś wypadek czy totalny paraliż. A i wtedy wszystko decyduje się pomiędzy dyspozytorami spółek. Musza oni każdorazowo wydawać zgodę na skorzystanie z pociągu przez pasażerów innego przewoźnika.

Pozostaje jedynie dokonanie dopłaty lub wymiany biletu w przypadku pociągów tego samego przewoźnika, vide Regio->InterRegio (spółka PR), czy TLK -> EIC (spółka PKP IC).
Kiedy chcemy skorzystać z przejazdu u innego przewoźnika, bilet trzeba wymienić.
Przy czym PKP IC zwraca całość a PR potrącają sobie 15% odstępnego za niewykorzystany bilet.

PS. Jutro o 19:00 zamykają Dworzec Główny we Wrocławiu (znaczy hol, plus parkingi przed dworcem), obsługa pasażera w dworcu tymczasowym przy Suchej. Perony nadal działają, wejście/wyjście tunelem wschodnim (ten przy dawnej stacji paliw).
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-04-09, 00:02   

Wojtek Boros, który dzisiaj miał spotkanie autorskie w Herbaciarni spóźnił się na nie dwie godziny przez ten bajzel, impreze uratowalimy, ale faktycznie działy się jakieś jaja.
0 UP 0 DOWN
 
Natek 



Wiek: 37
Dołączyła: 04 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-04-09, 00:07   

Hehe, tak... Dzisiaj było wesoło... ;) Widzę, że w info uwzględnili tylko TLK, o opóźnieniach regio i interregio nie wspominają (w sumie to się nie dziwię, bo tyle tego było, że lista zrobiłaby się dłuuuga).
Tablice były - z tyłu dworca i na peronach. Chociaż nie wiem, czy się na cokolwiek przydały przy tych 100 minutowych opóźnieniach ;)
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2010-04-09, 01:01   

Trifonas napisał/a:
Czy ktoś miał dzisiaj przyjemność korzystać z transportu kolejowego?

Tak, mam przyjemność codziennie korzystać, ale o żadnym bałaganie nic mi nie wiadomo. Moja podróż (tam i powrót) przebiegła punktualnie i bez zakłóceń. :shock:
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-04-09, 01:03   

Pierwszy raz po świętach wsiadłem w Opolu przy powrocie z pracy do pociągu, który odjechał planowo. Moja radość skończyła się kilka km przed Brzegiem. Pociąg stanął. Po 20 min. podjechał z kilometr i znowu stanął na wysokości JW. Konduktor się przeszedł i powiedział że będziemy tak stali min. pół godziny bo jest awaria w Brzegu ruch jest wahadłowy.

Krakonos napisał/a:
i późnego przejścia wagonów

Ja rozumiem, że slang, ale czy to wzięte ze strony wyłącznie dla kolejarzy? Co to u licha jest późne przejście wagonów?? :shock:

:wink:
Ostatnio zmieniony przez Bartek T. 2010-04-09, 01:03, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-04-09, 07:11   

Jutro będę miała pierwszą próbę jazdy po zamknięciu dworca we Wrocławiu - jadę właśnie go sfotografować (info w tym temacie: http://www.forumbrzeg.pl/...p=248728#248728 ), a przy okazji zwiedzę sobie dworzec tymczasowy, przetestuję dojazdy itp. - na pewno zdam relację :)
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-04-09, 10:10   

Bartek T. napisał/a:
Ja rozumiem, że slang, ale czy to wzięte ze strony wyłącznie dla kolejarzy? Co to u licha jest późne przejście wagonów??
Hehe, po prostu "brat bliźniak" pociągu przybył zapewne z opóźnieniem. W przypadku gdy te samem wagony jadą w podróż powrotną, nie zdążyli je tak szybko przygotować. W połączeniu z usterką na szlaku, pociąg dostał +45 minut na starcie :D

jadore, liczę na wrzucenie fotek z miejsc teraz niedostępnych (szczególnie tunel piwny :wink: ) Hol to lepiej dzisiaj jeszcze fotografować, mniej osób :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 38
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-04-09, 12:05   

I ja wczoraj natrafiłam na 'korek' na torach.
Planowo z Wro wyjechałam 16.44, przejechałam Wro Brochów i stanęliśmy na 40minut w Św. Katarzynie, dowiadując się, że przed Oławą stoi kolejka pociągów i nie wiadomo ile my będziemy jeszcze tak stać. Po 40min. ruszyliśmy i stanęliśmy na kolejnej stacji w Zębicach, tam już jednak wysiadłam, bo szczęśliwie spotkałam znajomych którzy załatwili sobie transport samochodowy z Zębic, jednak jak jechaliśmy przez Oławę to pociągi tam dalej stały :/
Jak to się wszystko skończyło - nie wiem.
Nie wiem też, po jakim czasie dostałabym się do Brzegu, gdyby nie znajomi :)
0 UP 0 DOWN
 
naaliaa 

Wiek: 34
Dołączyła: 16 Sty 2007

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-04-09, 12:19   

No rzeczywiście fajnie wczoraj było, poszłam na pociąg, który miał odjechać z Wrocławia o 17.49 a w Brzegu byłam o 21 :)
0 UP 0 DOWN
 
DoruSia 


Wiek: 40
Dołączyła: 06 Maj 2006

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2010-04-09, 12:49   

W Brzegu też sa niezłe zamieszania z pociągami, nie zapowiadają wszystkich, nie wyświetlają prawidłowych opóźnień, a na dodatek idąc holem na peron 2 zostałam obsypana gruzem przez robotników. Paranoja !
0 UP 0 DOWN
 
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-04-09, 12:53   

Wczoraj pociąg z Opola do Brzegu - odj. z Opola 16.09, planowany przyjazd 16.40 przyjechał 17.30... :) na wysokości jednostki wojskowej wysiadłem ;D
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-04-09, 19:13   

Wczoraj odjechałem z Wrocka Interregio ( planowy odjazd 17.07)o godz. 18.10. Za Oławą stanęliśmy przepuszczając 9 pociągów z Brzegu, później postój przed Lipkami , pomiędzy szparagowymi polami, a następnie zatrzymaliśmy się w Lipkach, ponieważ pociąg najzwyklej w świecie zepsuł się. Ostatecznie dotarliśmy do Brzegu ok. 20. 30 !
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2010-04-10, 00:28   

Aha, no i największa głupota! We wrocku przez megafon zapowiadane są pociągi z Kędzierzyna do... Kędzierzyna!!!!! Albo z Krakowa do.... (uwaga!) .... Krakowa!!!

Czy połączenie czasem nie po to jest z punktu A do B aby pokazywało relację??

Na prawdę trudno mi zrozumieć cel jakiemu miałaby służyć taka zmiana! Chyba tylko w Polsce coś takiego można wymyślić.
Ostatnio zmieniony przez Trifonas 2010-04-10, 00:29, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
MakakRepArt 



Wiek: 30
Dołączył: 20 Sty 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-04-10, 11:33   

naaliaa, no to wygląda na to, że byliśmy w tym samym pociągu :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: cyrk, na


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu