Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Miejska Biblioteka Publiczna w Brzegu
Autor Wiadomość
zalev 
szyderca


Wiek: 33
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 7 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-03-16, 22:38   Miejska Biblioteka Publiczna w Brzegu

krótka moja historia z naszą miejską biblioteką zaczęła się wczoraj:
przychodzę do domciu, a tam elegancko w skrzynce pocztowej upomnienie za... książki, których nie wypożyczyłem :) po wyszperaniu tytułów w internecie okazało się, że wypożyczone rzekomo pozycje to społeczno-obyczajowe powiastki, typowo kobiece w dodatku ;) "pewnie zwykła pomyłka" pomyślałem.

udałem się więc dziś do pięknego budyneczku przy ul. Jana Pawła II celem wyjaśnienia sytuacji.. miła pani przywitała mnie, wysłuchała i pokazała moją kartę, a tam - ku mojemu zdziwieniu - dwie pozycje gratis, wypożyczone w czerwcu 2009, opatrzone podpisem! podpis był nie byle jaki - szlaczek w stylu pijacko-arabskim. pokazałem miłej pani kontrast między moim czytelnym, standardowym autografem w rubryczce wyżej, a tym świeżym "czymś". miła pani zapytała czy mieszkam tam, gdzie mieszkam (adres wyczytała z karty), po czym stwierdziła, że to musiałem być ja...

po chwili nakreśliłem pani bibliotekarce hipotetyczną sytuację, w której:
a) wchodzę do biblioteki
b) wybieram książki
c) wyciągam na chybił-trafił kartę czytelnika z pliku na biurku
d) walę parafkę
e) wychodzę
w odpowiedzi usłyszałem, że czytelników dorosłych nie legitymuje się, a porównywanie podpisów ze wzorem nie ma miejsca.

sprawa ma być wyjaśniona, gdy książki się znajdą. wówczas przeproszą, anulują mi kary itp. jeśli nie, to zgodnie z regulaminem czeka mnie odkupienie książek lub pokrycie strat. podejrzewam, że pozycje się nie znajdą (skoro ktoś używa czyjegoś nazwiska to chyba nie po to, żeby wypożyczyć książki i je oddać...) i będę zmuszony bronić swoich racji ponownie. płacić niczego oczywiście nie zamierzam.

nurtuje mnie to, jak można dopuścić do takich sytuacji. po co te podpisy skoro i tak nikt nie zwraca na nie uwagi? czy ktoś już był w podobnej sytuacji? czy faktycznie nie sprawdza się dowodów osobistych, legitymacji, itp? może jakiś stały bywalec naprowadzi mnie delikatnie ;)

pozdrawiam!
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2010-03-16, 22:46   

Korzystam regularnie i nie spotkałem się nigdy ze sprawdzaniem tożsamości.

Głupia sprawa, nie wiem co poradzić :roll:
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2010-03-16, 23:49   

zalev, a ja proponuje udać się do biblioteki jeszcze raz. I niech pani bibliotekarka sprawdzi czy nie ma osoby z podobnym nazwiskiem, bo moze po prostu pomylila karty przy wyciaganiu i tak wpisala przypadkowo do ciebie ksiazki. Miałam taka sytuacje w szkole jeszcze tez nie bardzo legitymowali jak tam chodzilam wiec czasem przez pomylke wyciagala kartw innej osoby dopiero jak np oddawalam dana ksiazke okazywalo sie ze nie mam jej w karcie a ma osoba o tym samym nazwisku ale innym imieniu.
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2010-03-17, 00:37   

Często korzystam z Miejskiej Biblioteki Publicznej i nic podobnego mi się nie przytrafiło, a Panie z Biblioteki są zawsze miłe i pomocne. Co innego, iż pojawiam się tam z częstotliwością pozwalającą na zapamiętanie twarzy i identyfikowanie jej z nazwiskiem i imieniem. Jednakże Twój przypadek musi być jakąś jednostkową, paskudną pomyłka. Może, jak już zostało powiedziane, pójdź tam jeszcze raz i na spokojnie wyjaśnij sytuację.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2010-03-17, 00:39, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-03-17, 06:35   

Dziwne troche. juz chyba z dziesiec lat mija jak pamietam, ze w bibliotekach, do ktorych nalezalem wprowadzano tzw. karty identyfikacyjne. W praktyce byl to jedynie kartonowy swistek z danymi czytelnika i podbity pieczatka biblioteki.
Moze nalezaloby cos takiego wprowadzic takze w Brzegu?
0 UP 0 DOWN
 
piotruś-niuniuś 


Wiek: 39
Dołączyła: 16 Mar 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-03-17, 07:37   

coś jest na rzeczy...
a po ilu dniach od terminu oddania zostało wysłane powiadomienie? bo mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu już ponad rok i kilka dni temu na ten adres przyszła kartka z upomnieniem, ale na inne nazwisko. pytałam właścicielkę mieszkania, ale ona nie zna takiej osoby... czyli ktoś zapisując się podał lewy adres... nie pamiętem czy jak ja się tam zapisywałam to ktoś sprawdzał mi adres w dowodzie.
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2010-03-17, 11:43   

Ja z tą biblioteką miała raz taką sytuację, że mama poszła oddać książki, które wypożyczyłam, a pani bibliotekarka powiedziała jej, że to nie są książki z tej biblioteki. Dziwne, bo przecież na każdej książce jest pieczątka. Po jakimś czasie przyszło pocztą upomnienie, że nie oddałam wcześniej wspomnianych książek w terminie. Sprawę poszłam wyjaśnić, panie mnie przeprosiły, że musiała zajść jakaś pomyłka i w ramach tego błędu anulują mi odsetki. Tłumaczyły się tym, że był remont i miały zamieszanie. Także może i Twoją sprawę da się jakoś załatwić.
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2010-03-18, 10:00   

zalev musisz koniecznie wyjasnic te kwestie zeby sprawa nie doszla do firmy windykacyjnej, a potem wpis w KRD. Takie przypadki sa w bibliotece w opolu.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: biblioteka, brzegu, miejska, publiczna


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu