Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Górska Odznaka Turystyczna
Autor Wiadomość
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-01-24, 21:16   

noclegi jak widac na jednym foto - w namiocie ;] czasem na campingu, gdzie bylo sie mozna wykapac, a czasem zupelnie na dziko na jakiejs polance, woda prosto z rzeki lub tez zupelnie bez wody :P gotowanie na kuchence gazowej (co tez widac na jednym foto), obowiazkowo tabletki do uzdatniania wody, bo bedac w gorach daleko od cywilizacji nie bylo jej gdzie kupic... czy daleko?? no kawałek ;) cenowo razem z przelotami Polska-Hiszpania, Hiszpania-Anglia (odwiedziny u znajomego), Anglia-Polska wyszlo mi jak tydzien nad naszym polskim morzem ze spaniem w jakims hotelu/motelu/domku... warunki mialam czasami spartanskie, ale wtedy wlasnie zaczyna sie przygoda :D tak ze z czystym sercem moge polecic Pireneje, bo bardzo warto i wbrew pozorom wcale nie jest tak drogo! najdrozsze z tego sa przejazdy autokarami po Hiszpanii, ale mozna smialo jezdzic tam na stopa! turysci sa chetnie zabierani, a im wiekszy masz ze soba plecak tym chyba nawet chetniej :D jakby kiedys ktos chcial sie tam wybrac, to zglaszam chec zostania przewodnikiem ;)


co do KGP to mysle, ze lepiej zaczac w maju. ew. pod koniec kwietnia :)
0 UP 0 DOWN
 
OlaMania 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Sie 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-24, 21:28   

No w sumie jakby byli chętni i jakby to dobrze zorganizować to można by było jechać też w zimie :D
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-01-24, 21:37   

do tego trzeba miec odpowiednie ubrania i wiecej sprzetu dla wlasnego bezpieczenstwa :( ja niestety jeszcze sie nie dorobilam :(
0 UP 0 DOWN
 
OlaMania 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Sie 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-24, 21:41   

W niskie góry nie trzeba mieć żadnego sprzętu i jak się idzie w lesie to bez problemu można iść nawet w jeansach bo w lesie nie wieje. Wystarczy ciepła kurtka i można chodzić :)
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-24, 21:43   

OlaMania napisał/a:
No w sumie jakby byli chętni i jakby to dobrze zorganizować to można by było jechać też w zimie
colutea napisał/a:
do tego trzeba miec odpowiednie ubrania i wiecej sprzetu dla wlasnego bezpieczenstwa ja niestety jeszcze sie nie dorobilam
OlaMania napisał/a:
W niskie góry nie trzeba mieć żadnego sprzętu i jak się idzie w lesie to bez problemu można iść nawet w jeansach bo w lesie nie wieje. Wystarczy ciepła kurtka i można chodzić

w zimie to trzeba sie na nartach i snowboardzie najeździć, bo za 3 miesiące już mozna bedzie o tym zapomnieć... wiec czekamy na ciepełko :D chyć nigdy nie mów nigdy ;]
dodatkowo w okolicy 7 maja 100tja z hakiem wiec można bedzie się kondycyjnie przygotowac;]
Ostatnio zmieniony przez butter 2010-01-24, 21:47, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
OlaMania 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Sie 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-24, 21:47   

butter napisał/a:
w zimie to trzeba sie na nartach i snowboardzie najeździć

To też, ale pochodzić też trzeba, bo zimą chodzi się lepiej niż latem.
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-01-24, 21:57   

OlaMania, ja na Śniezce bylam w weekend majowy i jak mi buty zamokly po 16km brodzenia po kolana w sniegu i myslalam ze umre :P to juz mi nikt nie wmowi ze zima nie trzeba lepszych ubran/sprzetu :) buty mialam trekingowe a i tak zamokly, wiec nie wyobrazam sobie ani tez nie popieram chodzenia w gory w adidaskach czy trampkach i chodzi tu tez o moje wlasne bezpieczenstwo! po drugie na zimowe wejscia (nawet na niewysokie szczyty) dobrze miec cos a'la raki, nawet takie male 'raczki' jak to nazywaja moga uratowac przed niepotrzebnym zjazdem na tylku z gorki ;) ja myslalam ze zejde na zawal jak sie poslizgnelam na skalce w Pirenejach i zaczelam zjezdzac w strone jeziorka, a dodam ze plywac nie umiem :P serce mi na moment doslownie stanelo!
0 UP 0 DOWN
 
OlaMania 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Sie 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-24, 22:09   

No wiadomo, że w adidasach się nie chodzi, tym bardziej w zimie, ale na zimę wystarczają buty trekkingowe z wysoką cholewką. Trzeba je zaimpregnować i nie ma problemu. W weekend majowy na Równi pod Śnieżką i na Śnieżce jest mokro dlatego, że temperatury sa dość wysokie, a teren jest odkryty, więc wszystko się topi. W środku zimy nie ma co się martwić o mokry śnieg ;p Sprzęt typu raki nie jest konieczny w niskich górach, ale jeśli ktoś się bardzo uprze to można wypożyczyć
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-01-24, 22:17   

prawie mnie przekonalas juz :D :wink:
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-24, 22:22   

colutea napisał/a:
prawie mnie przekonalas juz :D :wink:

Ona to potrafi :roll:

Na śneiżke jeszcze bym sie skusił :) nie ma tragedii z podejsiem, widoczki ładne i w ogóle, byle by nie w śnieżyce, deszcz i wichure... i było by fajnie:) i nawet 1 dzień na to wystarczy 8)
0 UP 0 DOWN
 
cirek 



Wiek: 43
Dołączył: 15 Maj 2008

UP 19 / UP 2654


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-25, 06:23   

Chyba że pogoda będzie taka jak na Babiej ostatnio :wink: :D że ustać się nie dało :x
0 UP 0 DOWN
 
OlaMania 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Sie 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-25, 10:58   

No to był jakiś koszmarny niefart ;p Ale jakbyśmy sie wyspali i poszli później to mielibyśmy naprawdę idealną pogodę. Opalać by się było można :D
0 UP 0 DOWN
 
cirek 



Wiek: 43
Dołączył: 15 Maj 2008

UP 19 / UP 2654


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-25, 16:34   

OlaMania napisał/a:
Opalać by się było można :D


jasne chyba w sierpniu :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-01-28, 06:13   

1. Ciesze się, że mój temat się tak rozrósł w ostatnich dniach
2. Gdy będziecie cokolwiek ustalać co do wspólnego wyjazdu, dajcie znać, jeśli wycieczka bedie w te rejony, gdzie jeszcze nie byłem, rozważę udział
3. Pirenejskich szczytów szczerze gratuluję
0 UP 0 DOWN
 
cirek 



Wiek: 43
Dołączył: 15 Maj 2008

UP 19 / UP 2654


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-28, 06:18   

Jak by się udało zebrać ekipę to można by chyba dodać moich 2 znajomych to się okażę przed wyjazdem
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: gorska, odznaka, turystyczna


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu