Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Podłość i bezmyślność ludzi
Autor Wiadomość
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-05, 15:00   Podłość i bezmyślność ludzi

Kim trzeba być by przy temperaturze poniżej zera zostawiać żywą istotę na powietrzu a samemu siedzieć w ciepłym pomieszczeniu.


Na zdjęciu tylko jeden z zaobserwowanych przypadków.
Ale widziałem też ''rodziców" którzy pozostawiali swoje malutkie dzieci w wózkach a sami wchodzili do sklepów, czy też przychodzili z małymi dziećmi do kościoła, a w wózeczku nie było nawet kocyka do okrycia dziecka.

Co do właściciela psa, to on nie widzi w tym problemu bo to kolejny raz jak go tam zostawia. Próba zwrócenia uwagi skończyła się na spojrzeniu pytającym - ale o co chodzi.

Zdjęcie006.jpg
podlosc ludzi
Plik ściągnięto 6396 raz(y) 12,19 KB

0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-01-05, 18:36   

iero10 napisał/a:
Kim trzeba być by przy temperaturze poniżej zera zostawiać żywą istotę na powietrzu a samemu siedzieć w ciepłym pomieszczeniu.

Czy aby odrobine nie przesadzasz? Nie znam opisywanych przez Ciebie sytuacji, ale nie potepialbym w czambul wszystkich, bo dojdziemy do paradoksu, kiedy w ogole nie mozna z dzieckiem wyjsc na spacer (co za roznica, czy dziecko jest pod sklepem, w kosciele, czy w trakcie trasy z miejsca x do y?)...

Potepiac nalezy osoby, ktore narazaja ludzi/zwierzeta na wyziebienie mogace zagrozic ich zdrowiu. Ale moim zdaniem zostawienie psa czy dziecka na chwile przed sklepem samo w sobie pod to sie nie kwalifikuje.
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2010-01-05, 19:26   

iero10, również myślę że przesadzasz, piesek został bo właściciel poszedł na obiad na 15-20 minut, a w tym futerku jest mu tak samo ciepło jak Tobie gdy jesteś ubrany "zimowo" w taki dzień
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-01-05, 19:46   

Niekoniecznie, pies może zaziębić pęcherz, znam właśnie taki przypadek. Uważam , że lepiej dmuchać na zimne , tak jak zrobił iero 10.
Ostatnio zmieniony przez mulder 2010-01-05, 19:47, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-05, 22:28   

może przesadzam.

jednak wiem, że małe dzieci, zwłaszcza te co tylko siedzą lub leżą w wózku bardzo szybka tracą ciepło (ruch jest źródłem energii) i te wspomniane 15-20 minut w najlepszym przypadku mogą zakończyć się katarem.

a co do tego konkretnego psa, wystarczyło popatrzeć w jego oczy by zrozumieć że wcale mu nie jest ciepło i na dodatek źle.
poza tym, jaki jest sens brać psa na "spacer" skoro głównym jego etapem jest obiad właściciela.

a co chorób psa, to przebywanie na mrozie może grozić popękaniem "poduszek" na łapach, wspomnianymi już problemami z pęcherzem i wieloma chorobami o których pies nam nie powie.

także, wole tak jak mi to zostało zarzucone, przesadzać niż patrzeć na cierpienie bezbronnych istot
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-05, 22:48   

iero10 napisał/a:
poza tym, jaki jest sens brać psa na "spacer" skoro głównym jego etapem jest obiad właściciela


no właśnie taki argument wygenerowałem podczas czytania rozmowy..

bo jakby nie patrzeć... nie znam psa i nie znam właściciela.. i nie wiem co, o której, przez ile i z kim robi....
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-01-05, 23:20   

iero10 napisał/a:
te wspomniane 15-20 minut

A nie, przepraszam - nie zauwazylem, ze ten szyld jest "Stolowka".
Myslalem, ze piszesz o wejsciu do sklepu na kilka minut.
15-20, to juz zdecydowanie za duzo.
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2010-01-05, 23:30   

nie wiem jak u was, ale mój kundelek przy takiej temp. jak dziś czyli -2 - -3 st C sam śmiga po podwórku czasami po pół godziny, jak zmarznie to sam się dobija do drzwi. Co innego jakby było -10 - -15 st C. A nie jest tak spasiony jak piesek na zdjeciu, albo takie zdjecie.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-05, 23:50   

slawq napisał/a:
nie wiem jak u was, ale mój kundelek przy takiej temp. jak dziś czyli -2 - -3 st C sam śmiga


no tak, ale śmigać....a być przykutym to też jest różnica.
0 UP 0 DOWN
 
KaTaSia 

Wiek: 44
Dołączyła: 30 Lis 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-01-06, 07:24   

A czy przy tym piesku nie stoi wózek, a czy ten piesek czasem nie pilnuje tego wózka, a czy przypadkiem poprzedni wózek nie zmienił właściciela, bo stał sobie "sam", a może spacer pieska, dziecka w wózku zakończył się na stołówce, bo dziecko zgłodniało...
Piesek wygląda na zadbanego...
Zapraszam na wieś, gdzie pieski trzymane są przez cały rok przypięte do łańcucha...
0 UP 0 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-06, 11:23   

@KaTaSia:

przeczytaj mój pierwszy post dokładnie, to zobaczysz że napisałem że ten pies kolejny raz zostaje tam zostawiony. Także spacer psa jest tylko dodatkiem do obiadu.
Co z tego że wygląda na zadbanego, skoro takie przesiadywanie na mrozie może zakończyć się dla niego chorobą choćby pęcherza.

Zapraszasz na wieś. Dziękuję. Tylko że są pewne różnice. Po pierwsze taki pies jest od małego trzymany na zewnątrz i jest przyzwyczajony do zmiennych warunków, poza tym ma swoją budę do której może się schować jak jest mu zimno.
Ostatnio zmieniony przez iero10 2010-01-06, 11:23, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-01-06, 20:24   

Iero 10 nie zgodzę się , ze te psy podwórkowe są od małego przyzwyczajone do budy i łańcucha. One raczej są już od wieku szczenięcego katowane przez wiejski, także miejski motłoch wyzuty z uczuć , poza tymi, które skierowane są na zaspokajanie ich prymitywnych potrzeb. Dobrze , że zwróciłeś uwagę na tego psa , ale sprawę wiejskich psów łańcuchowych porusza coroczna akcja " Zerwijmy łańcuchy".
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-01-06, 20:28   

slawq napisał/a:
nie wiem jak u was, ale mój kundelek przy takiej temp. jak dziś czyli -2 - -3 st C sam śmiga po podwórku czasami po pół godziny, jak zmarznie to sam się dobija do drzwi. Co innego jakby było -10 - -15 st C. A nie jest tak spasiony jak piesek na zdjeciu, albo takie zdjecie.

Też chciałbym zwrócić uwagę , ze czym innym jest pies śmigający po podwórku, szczęśliwy i wiedzący, że może wrócić do ciepłego domu, a co innego pies na łańcuchu czy na mrozie przed sklepem. A szczerze mówiąc może panie z DDPS mogłyby wziąć na ten czas tego psa do środka. Zapewniam, że chodzą tam osoby, które stanowią o wiele większe zagrożenie epidemiologiczne czy bezpieczeństwa niż taki psiak.
0 UP 0 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-06, 20:54   

masz rację mulder, psy na wsiach są od małego przyzwyczajAne (zmuszane) do przebywania pod gołym niebem.

w poprzednim poście, w odpowiedzi skierowanej do KaTaSia, chodziło mi o pokazanie że "wiejskie" psy na tym gołym powietrzu mają budę, w której mają (powinny mieć) jakiś koc oraz inną izolację od podłoża i jest im tam cieplej niż poza nią.

a co do trzymania psów na łańcuchach to jest to istna głupota, tak samo jak prowadzenie psów w kolczatkach, zwłaszcza teraz zimą, gdzie psy mogą przeziębić sobie krtań od zimnego metalu.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-01-06, 21:52   

Szczerze mówiąc to swojej suczce zamierzam kupić kolczatkę , by uchronić ją od ataku psów prowadzonych, a raczej spuszczanych przez debilnych właścicieli. Byłbym wdzięczny za Wasze opinie na ten temat.
Ostatnio zmieniony przez mulder 2010-01-06, 21:55, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: bezmyslnosc, ludzi, podlosc


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu