Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przyjmę kotka
Autor Wiadomość
bers 


Wiek: 43
Dołączył: 16 Cze 2008

UP 22 / UP 26



Wysłany: 2009-12-23, 17:13   Przyjmę kotka

Mam w domu roczną kotkę, trafiła do mnie jak miała 2 tyg. Ogólnie nie znam się na "hodowli" kotów, więc proszę o odpowiedz kogoś obeznanego w temacie. Moja kotka ma adhd;) i chyba przydałby sie jej kumpel do zabawy. Chciałbym się dowiedzieć czy dobrze bym postąpił biorąc drugiego kota, czy może koty wola byc "jedynakami".
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-23, 17:36   

bers, może to nie ADHD tylko po prostu kotek ma taki charakter? Mój np. od zawsze był leniwy, na starość niewiele mu się zmieniło, jedynie można zaobserwować różne dziwne zachowania.
Jeśli wiesz, że kot będzie tolerował innego to czemu nie. Jeśli nie masz pewności - początkowo może być ciężko, wiem to z doświadczenia, choć ja mojego bym już nie naraziła na taki stres (ma 14 lat), a wiem, że nie znosi innych zwierząt.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2009-12-24, 06:01   

Moi znajomi mają po parze kotów ( każdy z nich miał po jednym , ale załatwiłem im drugie kociaki z adopcji- z działek) i te szybko się do siebie przyzwyczaiły , są młode ok. roku i roznoszą dom, ale jak się lubi zwierzęta to takie sytuacje nie przerażają. Polecam jakieś znajdy.
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-24, 12:04   

No a ja zapomniałam dodać jeszcze, że właśnie efekt może być odwrotny od zamierzonego - może być jeszcze większe "ADHD" po przyjęciu drugiego kociaka. :)
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2009-12-24, 15:22   

A ja mam dwa koty i odnoszę wrażenie, że chowają się lepiej niż kotek, którego wcześniej miałam i był sam. Zresztą weterynarz powiedział to samo. Jeśli masz już jednego kota, to drugi nie jest naprawdę jakimś specjalnym kłopotem. A dwa koty są urocze, ganiają się po całym domu, bawią. A jak się wyszaleją to i nie niszczą nic. (chyba, że przypadkiem :wink: ) A co do ADHD, to pogłębiło się ono tylko mojemu psu, koty zdrowe i bez zaburzeń. :) Na pewno trzeba będzie poświęcić kilka dni na to, żeby 'zaprzyjaźnić' kotki, ale to nie jest duży problem. :)
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2009-12-25, 09:04   

Znajomi , o których wspominałem mieli dwuletniego kocura ( jego brat zginął ) , a ode mnie otrzymali ok. czteromiesięcznego kocurka ( znalezionego notabene w dzień św. Mikołaja przez mojego psa w rowie na lotnisku ). Zaprzyjaźnili się i teraz nie mogą żyć bez siebie.
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2009-12-26, 15:36   

Jakieś półtorej roku temu byłem w podobnej sytuacji jak Ty. Też zastanawiałem się nad tzw. dokoceniem czyli przyjęciem kolejnego (w moim przypadku kolejnej) kociaka do mojej półtorarocznej wtedy kotki. W moim przypadku sugerowałem się tym, że często kotka zostawała w domu sama i z tego powodu zdecydowałem się na koleżankę, która dotrzymywałaby jej towarzystwa. Zdecydowałem się i była to właściwa decyzja. Kotki wspaniale razem się bawią, a zmęczone zabawą razem zasypiają.
Co ważne pierwsze dni na pewno będą ciężkie. Koty niełatwo się zaprzyjaźniają, ale trzeba przeczekać wzajemne syczenie i kuksańce. Z czasem będzie tylko lepiej.
Jeżeli masz zamiar dokacać, to im wcześniej to zrobisz tym lepiej.
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-26, 15:43   

A ja jestem ciekawa jak mój 14-letni pers-egoista by zareagował na nowego członka rodziny... Już nie raz zastanawialiśmy się nad tym, ale po jego zachowaniu wobec innych zwierząt (straszy wszystkie psy i koty) i doświadczeniu, kiedy to rodzina przyjechała z dwoma kociakami, a mój je tak przestraszył, że jednego nie mogliśmy znaleźć (odnalazł się pod agregatem w lodówce :shock: ), stwierdziliśmy, że chyba nie jest dobrym pomysłem narażać go na taki stres na starość, choć bardzo chciałabym drugiego kociaka. :)
0 UP 0 DOWN
 
basiek8 


Wiek: 56
Dołączyła: 06 Lis 2007

UP 7 / UP 1



Wysłany: 2009-12-26, 22:36   

Ja też ostatnio przygarnęłam małego kotka, serce mi pękało jak widziałam w ten ostry mróz biednego bezbronnego słodziaka. Moja decyzja była bardzo spontaniczna, w domu jest już pies i kot. Klika pierwszych dni było trudne, pies dostawał szału zazdrości a kot na 2 dni wyniósł się do garażu, ale jest już ok, powoli się zaprzyjażniają. Już nawet mały śpi w objęciach psa.
0 UP 0 DOWN
 
bers 


Wiek: 43
Dołączył: 16 Cze 2008

UP 22 / UP 26



Wysłany: 2009-12-27, 11:10   

no i stało się:) zamiast koleżanki ma przystojnego kolegę ( trochę spasłego 8) ). Kot ma jakieś 8 miesięcy i wziąłem go z fundacji z Opola. Jak na razie prawie cały czas śpi (chyba przez stres) bo kicia nie szczędzi mu syków i warków. Mimo, że jest on od niej 3razy większy ona sieje terror i np. wyjada mu jedzenie. Ale myślę, że to kwestia czasu i po jakimś czasie się oba uspokoją, bo na razie ciągle tylko słyszę :chhchhhcszzzzz rrrrrrrr itp.
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2009-12-28, 07:13   

bers napisał/a:
Mimo, że jest on od niej 3razy większy ona sieje terror
nie zapominaj, że to ona jest u siebie :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: kotka, przyjme


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu