Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Bandycki Atak Brzeskiej Koszykarki
Autor Wiadomość
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-20, 11:22   Bandycki Atak Brzeskiej Koszykarki

Niezwykle dramatyczny przebieg miał mecz Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet pomiędzy Wisłą Can-Pack Kraków i Odrą Brzeg. Po bandyckim ataku zawodniczki Odry do szpitala trafiła kapitan Wisły, Dorota Gburczyk.

Do feralnej sytuacji doszło w drugiej kwarcie przy stanie 25:19. Po ciosie jaki zadała Brittany Denson, Gburczyk upadła na parkiet.

Kapitan Wisły Can-Pack musiała zostać odwieziona do szpitala, a jej sytuacja okazała się bardzo poważna.

U zawodniczki po ciosie nastąpiło zatrzymanie oddechu i akcji serca. Gburczyk doznała również skomplikowanego złamania nosa z przemieszczeniami kości. Czeka ją teraz poważna operacja.

- Według mnie, to było bandyckie wejście i bandytyzmowi na parkiecie należy położyć kres. Miałem okazję tą sytuację widzieć dokładnie siedząc na wysokości całego zdarzenia. Był faktycznie faul Doroty, o którym pan sędzia potem mówił. Natomiast już po tym gwizdku był wyraźny ruch łokciem i ten ruch spowodował opłakane skutki. To zdarzenie było na tyle poważne, że zatrzymana została akcja serca oraz oddechu - powiedział na konferencji prasowej generalny menedżer Wisły Can-Pack Piotr Dunin-Suligostowski

Ostatecznie Wisła pokonała Odrę, a zawodniczki krakowskiego klubu zadedykowały zwycięstwo kontuzjowanej Gburczyk.

Źródło:WP.pl
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-12-20, 14:46   

Czy ten mecz nie byl filmowany przypadkiem?
Na stronie PLKK i Wisly po pobieznym przejrzeniu nie znalazlem zadnego oficjalnego (ani nieoficjalnego) komentarza, choc moglem cos przeoczyc.
Fakt, ze o sprawie sie nie wspomina i tytul artykulu oraz brak w nim jakiegokolwiek innego komentarza niz menedzera Wisly budzi moje powazne podejrzenia, ze sprawa wcale nie jest tak oczywista.
0 UP 0 DOWN
 
Roberto930 


Wiek: 30
Dołączył: 24 Wrz 2008

UP 5 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-20, 15:05   

A.Mason napisał/a:
Czy ten mecz nie byl filmowany przypadkiem?
Na stronie PLKK i Wisly po pobieznym przejrzeniu nie znalazlem zadnego oficjalnego (ani nieoficjalnego) komentarza, choc moglem cos przeoczyc.
Fakt, ze o sprawie sie nie wspomina i tytul artykulu oraz brak w nim jakiegokolwiek innego komentarza niz menedzera Wisly budzi moje powazne podejrzenia, ze sprawa wcale nie jest tak oczywista.


Materiał filmowy podobno będzie można dzisiaj znaleźć na stronie TVP Kraków.

Na plkk.pl, w relacji z meczu są tylko 2 zdania na temat tego incydentu:

PLKK.PL napisał/a:
W drugiej kwarcie przy stanie 25:19 po ciosie od jednej z rywalek na parkiet upadła Dorota Gburczyk. Kapitan Wisły musiała zostać odwieziona do szpitala a jej koleżanki długo nie mogły podnieść się po tym ciosie.


Komentarz trenera Zyskowskiego na ten temat można przeczytać tutaj:
http://www.sportowefakty....n-pack-krakow-/

Warto też poczytać komentarze krakowskich kibiców na kkforum:
http://www.kkforum.pl/vie...&t=9852&start=0

Pozwole sobie zacytować relację jednego z nich:

Greebo-kkforum napisał/a:
Była walka o zbiórkę, wygrała ja Denson a Doris próbowała dośc agresywnie dobrać sie jakoś do piłki będąc z tyłu tamtej (zreszta faulowała w tej akcji) Denson łokciami robiła sobie miejsce no i trafila Gburczyk w nos. Tamta padłą trzymając sie za twarz.

Nie wiem na jakiej zasadzie doszło do problemów z sercem, może jako efekt wtórny problemów z oddychaniem.


Ja z oceną tego zdarzenia poczekam do ukazania się materiału video.
Wszystkie największe polskie serwisy internetowe wydały już osąd nad Brittany, podejrzewam, że tylko na podstawie komentarza prezesa Wisły...
Ostatnio zmieniony przez Roberto930 2009-12-20, 15:07, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Roberto930 


Wiek: 30
Dołączył: 24 Wrz 2008

UP 5 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-20, 19:03   

Pojawił się już materiał z meczu (relacja z meczu od 1:25 min)
http://ww6.tvp.pl/8944,20091220949831.strona

No sorry, ale ja w tym nie widze celowego, "bandyckiego" jak to określiły polskie media faulu Denson. :shock:
Jak dla mnie w 100% nieumyślny faul, popełniony w ferworze walki o piłkę. W tej sytuacji to Gburczyk faulowała, Denson próbowała się uwolnić no i niestety trafiła łokciem w twarz... zdarza się. Rzeczywiście Brittany trochę za mocno operuje łokciami, ale w tym wypadku ja nie widze celowości tego zagrania i tego, że Denson chciała D.Gburczyk zrobić krzywdę, jak można było dzisiaj przeczytać na wszytkich polskich serwisach internetowych.
Wypada tylko życzyć Dorocie Gburczyk szybkiego powroru do zdrowia.
Ostatnio zmieniony przez Roberto930 2009-12-20, 19:13, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Bafana 


Wiek: 34
Dołączył: 07 Paź 2009

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-20, 19:31   

Zgadzam się w pełni z Roberto930, nie widzę tam żadnego umyślnego zagrania Brittany! Nie wiem skąd te pomysły żeby zawiesić albo jakoś inaczej ukarać naszą koszykarkę.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-12-20, 20:00   

Ogladnalem filmik - moim zdaniem generalny menedzer mocno przesadzil ze swoja ocena sytuacji. Gdyby nie moje wolne lacze i lenistwo, przegladnalbym sobie wszystkie relacje z meczy Wisly i wyszukal znacznie bardziej brutalne faule zawodniczek gospodarzy.

Moim zdaniem to byl ewidentny przypadek, ze doszlo do urazu, a Denson w najgorszym przypadku powinna dostac pouczenie (choc lepiej byloby pouczyc wszystkie zawodniczki w ogolnym obiewszczeniu), zeby ograniczyla gre lokciami.
0 UP 0 DOWN
 
TC 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-20, 20:10   

Zwykła walka o piłkę i w ferworze walki Gburczyk zebrała,czysty przypadek a nie jakiś tam bandytyzm jak to nazwał tą sytuację Pan Piotr,dobrze że się nie rozpłakał przed kamerami jak się skarżył w Wiadomościach... Całe szczęście,że z Gburczyk wszystko w porządku,szybkiego powrotu do zdrowia życze.


Ps. Gdyby to byłby mecz Odry z jakąś drużyną z dolnych rejonów tabeli moge się założyć,że nawet byśmy o tym nie usłyszeli a,że to była super Wisła to wielka afera się zrobiła...
Ostatnio zmieniony przez TC 2009-12-20, 20:14, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-20, 20:22   

tez po ogladnieciu filmu sądze ze to byla walka o pilke no coz kazdy sport kontaktowy moze się tak zakonczyc. Duzo zdrowka zycze
0 UP 0 DOWN
 
beneck 


Wiek: 38
Dołączył: 11 Wrz 2006

UP 26 / UP 16



Wysłany: 2009-12-20, 20:33   

Jejku ale zrobili awanture a to naprawde zwykła walka o piłke i tu naprawde trzeba byc obiektywnym, na gazeta.pl sami rasisci z tekstami o małpach itp.... co za dno, boje sie tylko ze naprawde po takim szumie PLKK zawiesi Britney i jeszcze dowalic mogą jakąś kare finansową....
0 UP 0 DOWN
 
Marko1 

Wiek: 56
Dołączył: 20 Gru 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-12-20, 20:43   

"Bandycki atak"-sory ale pan prezes to musi pooglądac archiwa gry Wisły chociażby w zeszłym sezonie i poprzednich latach.Gra w koszykówkę jest grą kontaktową i są możliwe takie urazy jak u p.Doroty .Myśllę panie prezesie że i pan powinien udac się do lekarz chociażby sprawdzic wzrok.A media i ich relacje sory żenuła.Brak obiektywizmu i profeski.
Pozdrawiam p.Dorotę i życzę szybkiego powrotu do zdrowia i na parkiet.
0 UP 0 DOWN
 
Roberto930 


Wiek: 30
Dołączył: 24 Wrz 2008

UP 5 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-21, 19:12   

gazeta.pl napisał/a:

Denson jest przykro po uderzeniu rywalki

- Szkoda, że zarzucający naszej zawodniczce bandyckie zachowanie na parkiecie, nie zobaczyli najpierw jej starcia z rywalką na wideo - mówi Bolesław Garnczarczyk, prezes Odry Brzeg.

Przypomnijmy, że podczas sobotniego meczu Wisła Kraków - Odra Brzeg w walce o piłkę brzeżanka Brittany Denson znokautowała wiślaczkę Dorotę Gburczyk. Rozbiła jej nos, krakowianka trafiła do szpitala.

Piotr Dunin-Suligostowski nazwał zachowanie Denson bandytyzmem.

- Wysłałem oficjalne pismo do PLKK i do Wisły Kraków. Po obejrzeniu wydarzenia na wideo nie dopatrzyłem się tam umyślnego zagrania. W tym przekonaniu utwierdziłem się po rozmowie z Brittany - komentuje prezes Odry.

- Szkoda, że wiceprezes Wisły, zanim użył tak ostrych zwrotów, nie obejrzał też tej sytuacji na spokojnie. Naszej zawodniczce jest bardzo przykro, że doszło do takiego wydarzenia, ale nie zrobiła tego specjalnie. Chciała po tej sytuacji od razu przeprosić poszkodowaną, została jednak odciągnięta i nawet nie miała ku temu możliwości - wyjaśnia prezes brzeskiego klubu.

Dodał, że po meczu Odry z CCC Polkowice też musiał zawozić Chinyere Ukoh do szpitala z rozbitym łukiem brwiowym. - Ale afery z tego nie zrobiłem - podkreśla zdenerwowany prezes Odry.

O tym, czy Denson zostanie ukarana, władze PLKK mają zdecydować we wtorek.

http://opole.gazeta.pl/op...iu_rywalki.html

100% racji Garnczarczyka.
Prezes Wisły użył nieadekwatnych słów, a potem media rozdmuchały aferę, powołując się wyłącznie na jego wypowiedź.
Ostatnio zmieniony przez Roberto930 2009-12-21, 19:13, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
MaRiO 
..


Wiek: 82
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2009-12-22, 09:59   

Pozwólcie, że i ja się wypowiem jeszcze raz w tej sprawie. Temat już poruszany na skalę całej Polski, a chodzi o zwykłe przypadkowe złamanie nosa. Byłem na meczu w Krakowie, widziałem całą sytuację na żywo, a potem w odtworzeniu nagranie video. Faul ewidentny Doroty Gburczyk po zbiórce Denson. Nasza zawodniczka chroniła piłkę (naturalne zagranie) a, że była faulowana i łapana z tyłu (niedozwolone zagranie w koszykówce). Pech chciał, że broniąc się przed faulem i chroniąc piłkę nieszczęśliwie, powtarzam NIESZCZĘŚLIWIE (!) trafiła łokciem zawodniczkę Wisły w nos. Nie był to ani atak umyślny, ani zagranie bandyckie! Gwizdek sędziów zabrzmiał o ułamki sekund za późno - sędziowie dostrzegli faul Gbruczyk, jednek minimalnie się spóźnili. Menadżer Wisły Can-Pack Kraków użył zbyt mocnych słów na pomeczowej konferencji. Wiadomo - emocje, wszystko na gorąco, interwencja lekarzy itp. Owszem - bandytyzmowi mówię stanowcze NIE, jednak podczas meczu Wisły z Odrą takiego zagrania się nie dopatrzyłem. Pech i tyle. Nie pierwsza i nie ostatnia taka kontuzja podczas meczu basketu. Koszykówka to sport bardzo kontaktowy, walczy się o każdą piłkę a przez to narażenie na kontuzje jest ogromne. Ryzyko wpisane w ten zawód. Koszykówka to nie siatkówka (bez urazy dla sympatyków siatkówki).

Jedyne, kogo można w tym temacie ukarać i osądzić cywilnie to ludzi obrażających i wyzywających zawodniczkę Odry Brzeg Brittany Denson!

Dziś Zarząd PLKK dokładnie przyglądnie się tej i innym sytuacjom z tego mecz ii jutro zostanie podjęta słuszna decyzja.

Dorocie Gburczyk życzę szybkiego powrotu do zdrowia i na parkiety ekstraklasy. Po nastawieniu nosa, została już wypisana ze szpitala.

Tyle ja w temacie.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez MaRiO 2009-12-22, 10:12, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
zejen 



Wiek: 33
Dołączył: 27 Cze 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-23, 12:12   

W związku z kontuzją zawodniczki drużyny Wisły Can-Pack Pani Doroty Gburczyk podczas meczu Ford Germaz Ekstraklasy rozegranego w dniu 19.12.2009 r. w Krakowie pomiędzy drużynami Wisły Can-Pack Kraków i Odry Brzeg, Polska Liga Koszykówki Kobiet po zabadaniu okoliczności zaistniałej sytuacji stwierdza, że zdarzenie nie ma znamion celowogo działania, było przypadkowe i wynikało z zaciętości gry.

Źródło: http://plkk.pl/index.php?id=4913
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-12-23, 13:35   

No, na szczescie PLKK to nie PZPN :-D
Uff, ulzylo mi. Naprawde.
0 UP 0 DOWN
 
Roberto930 


Wiek: 30
Dołączył: 24 Wrz 2008

UP 5 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-23, 15:15   

Jedyna słuszna decyzja jaką mogło w tej sprawie podjąć PLKK.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: atak, bandycki, brzeskiej, koszykarki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu