Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Rowerzyści
Autor Wiadomość
robson 

Wiek: 50
Dołączył: 15 Paź 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-12-19, 17:23   Rowerzyści

Witam wszystkich. Co powiecie na temat obowiązkowego OC dla rowerzystów.
0 UP 0 DOWN
 
adamus253 


Wiek: 41
Dołączył: 03 Lip 2008

UP 4 / UP 2


Skąd: Lubsza/Brzeg

Wysłany: 2009-12-19, 17:32   

Uważam że to nie jest głupi pomysl tyklo czy wszyscy rowerzyści bedą chcieli miec takie OC
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-12-19, 17:35   

Bardzo ladnie opisane jest to w artykule http://rowery.trojmiasto....tow-n33971.html
0 UP 0 DOWN
 
DamianKB 

Wiek: 43
Dołączył: 05 Lis 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-12-19, 17:51   

Moim zdaniem powinno być obowiązkowe. Tym bardziej że koszt takiego ubezpieczenia nie jest duży, a w przypadku jakiego zdarzenia z winy rowerzysty, rowerzysta nie będzie musiał pokrywać strat z własnej kieszeni, pozostaje tylko pytanie czy ubezpieczenie obejmowało by dany rower, czy rowerzystę, który mógłby się poruszać dowolnym jednośladem?
0 UP 0 DOWN
 
funiek. 
rafal


Wiek: 50
Dołączył: 28 Wrz 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-19, 23:09   

Zaczerpnięte z linku podanego przez A.Mason'a: "Ogromna większość polskich rowerzystów to niezamożni mieszkańcy wsi i małych miast, dla których rower jest jedynym, tanim i dostępnym środkiem transportu. Dla nich każda kwota ubezpieczenia to za dużo. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez GUS, w 64 polskich domach na 100 jest przynajmniej jeden rower. Jednak, na naszych drogach przybywa również samochodów, a liczba kolizji z udziałem samochodów i rowerów rośnie. To jeden z głównych argumentów zwolenników projektu obowiązkowego OC dla cyklistów.

Zdaniem Czesława Langa, pomysł z obowiązkowym OC dla rowerzystów jest absurdalny. Z opinią kolarskiego mistrza olimpijskiego zgadza się również sporo trójmiejskich rowerzystów, którzy korzystają z roweru na co dzień jeżdżąc nie tylko zawodowo, ale i w ramach hobby. Wg nich ubezpieczenie takie powinno być dobrowolne."

Zgadzam się całkowicie z tym, że Ubezpieczenia powinno być dobrowolne. odsetek kolizji z udziałem cyklistów jest znikomy w porównaniu do pojazdów zmechanizowanych. Wielu z nas korzysta tylko okazyjnie z roweru i nie widzę potrzeby obowiązkowego ubezpieczenia z tego tytułu[b].
Sam mam wykupione ubezpieczenie z tytułu OC dla członków rodziny w ramach polisy dla potrzeb ubezpieczenia majątku trwałego. Moim zdaniem powinno całkowicie wystarczyć. To był taki mój i mojej rodziny wymysł "by zapłacic". Myślę jednak, że większość rodzin używa tego środka lokomocji okazyjnie. Wiele pakietów różnych towarzystw ubezpieczeniowych posiada w swojej ofercie zawarcia takiej umowy.
[b]Osobiście nie widzę potrzeby wprowadzania obowiązkowego OC dla cyklistów.
[/b]
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2009-12-19, 23:20   

ludzie to jest paranoja jeszcze moze zróbcie oc za chodzenie na chodnikach no i po domu i wogle. jak czytam te głupoty to jestem za aborcją i karą śmierci za głupoty
Ostatnio zmieniony przez RaZoR 2009-12-20, 10:42, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2009-12-20, 09:53   

adamus253 napisał/a:
Uważam że to nie jest głupi pomysl tyklo czy wszyscy rowerzyści bedą chcieli miec takie OC


żeby było jasne - dobrowolne oc jest już teraz możliwe i niektórzy rowerzyści po prostu go wykupują

jak rozumiem tu chodzi oczywiście o obowiązkowe i zgadzam się z przedmówcą:

RaZoR napisał/a:
udzie to jest paranoja jeszcze moze zróbcie oc za chodzenie na chodnikach no i po domu
0 UP 0 DOWN
 
zibi 


Wiek: 46
Dołączył: 12 Gru 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-12-21, 15:15   

powodzenia w realizacji projektu... czyli może za jakieś 10 lat
0 UP 0 DOWN
 
Bilu 



Wiek: 39
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 66 / UP 43



Wysłany: 2009-12-21, 16:53   

korzystajac z okazji pozdrawiam wszystkich dzisiejszych emerytow na dwóch kółkach szosujacych po błotnej śniegowej zmarzlinie na drodze :twisted:
oc dla emerytow na rowerach !
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-22, 15:20   

Bilu napisał/a:
korzystajac z okazji pozdrawiam wszystkich dzisiejszych emerytow na dwóch kółkach szosujacych po błotnej śniegowej zmarzlinie na drodze :twisted:
oc dla emerytow na rowerach !


A co Cię tak boli? Zazdrościsz im kondycji? Zazdrościsz im roweru? Przeszkadzają Ci w szybkiej i niebezpiecznej jeździe? Czy może uważasz, że rowerem po śniegu jeździć nie wolno?
Kiedyś tez będziesz stary i co wtedy? Eutanazja czy areszt domowy?
0 UP 0 DOWN
 
conix 
xyz ;d


Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Kościerzyce

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-12-22, 15:29   

Brzeski napisał/a:
Bilu napisał/a:
korzystajac z okazji pozdrawiam wszystkich dzisiejszych emerytow na dwóch kółkach szosujacych po błotnej śniegowej zmarzlinie na drodze :twisted:
oc dla emerytow na rowerach !


A co Cię tak boli? Zazdrościsz im kondycji? Zazdrościsz im roweru? Przeszkadzają Ci w szybkiej i niebezpiecznej jeździe? Czy może uważasz, że rowerem po śniegu jeździć nie wolno?
Kiedyś tez będziesz stary i co wtedy? Eutanazja czy areszt domowy?



Wydaje mi się, że on chciał przez to powiedzieć, że jazda rowerem w takich warunkach, przez osoby starsze nie jest rozsądna.. a wręcz niebezpieczna. :roll: :roll:
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2009-12-22, 17:02   

takie teksty jak ten Bila świadczą o polu widzenia ograniczonym do okolic własnego pępka

czy naprawdę myślisz, że ci starsi ludzie mają alternatywę: auto z klimą i podgrzewanymi lusterkami albo rower? i dla rozrywki wybierają rower?

skoro jeżdżą w największe mrozy na rowerze, to oznacza, że mają alternatywę:
- kupić margarynę do chleba albo bilet na autobus
lub też:
- zostać w domu i nie przeszkadzać bilopodobnym kierowcom na ulicy albo coś jednak zjeść
lub dla odmiany:
- ruszać się i nie umrzeć w rok po przejściu na emeryturę albo jeździć jedynym dostępnym środkiem transportu

są wśród nich też tacy, którzy rower lubią i nie zsiadają z niego nawet zimą - szacun!
ja im brzeski rzeczywiście zazdroszczę, bo czuję się młody, ale nie stać mnie na taki wyczyn
ale to trochę inny rodzaj zazdrości niż bila :)
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-22, 17:05   

Jamps, ja rozumiem Bila akurat dzis 2 krotnie człowiek w sędziwym wieku prawie wpadl mi pod kola raz na reja gdy staral sie jechac w brei i rzucalo go od prawej do lewej po ulicy a drugi raz na parkingu jak wędrowal miedzy samochodami.

Więc mysle ze zanim kogos zjedziecie dajcie mu sie wypowiedziec do konca
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2009-12-22, 17:20   

a ktoś komuś zabraniał się wypowiadania do końca? :)

a po za tym co znaczy, że rowerzysta
blaster napisał/a:
prawie wpadl mi pod kola
?
tzn. że wyprzedzałeś go nie zachowując np. 1,5 metra odległości?
czy może było tylko 90 cm bo po lewej stały auta?
a może ktoś nie odśnieżył jak trzeba ulicy (tzn. zgarnął śnieg na bok, tak że przy krawężniku nie da się jechać) i naraził użytkowników dróg na niebezpieczeństwo?

w takich warunkach (szczególnie między piątkiem a poniedziałkiem rano) niejeden samochód rzucało i to powód, żeby zabraniać komuś jeżdżenia na rowerze?

ale może już się wyłączę, żebyś nie odczuł, że po tobie jeżdżę i nie daję się wypowiedzieć do końca

(sorki za te złośliwości blaster :) )
0 UP 0 DOWN
 
misterio 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 47
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 17 / UP 6


Skąd: B R Z E G

Wysłany: 2009-12-22, 18:00   

Nie jestem zwolennikiem OC dla rowerzystów, jestem natomiast za zwiększeniem wysokości mandatu za jazdę nieoświetlonym rowerem po zmroku. Nieoświetleni rowerzyści to plaga.
Komplet oświetlenia rowerowego to około 10 zł. Zapraszam każdego dnia roboczego na drogę między wsią a osiedlem Skarbimierz, nieoświetlone bezmózgie istoty poruszają się tamtędy regularnie a zwrócenie om uwagi powoduje tylko wulgarną odpowiedź.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: rowerzysci


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu