Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Zaskoczeni zimą drogowcy, czyli stara świecka tradycja
Autor Wiadomość
adagre 



Wiek: 50
Dołączył: 01 Maj 2007

UP 104 / UP 28



Wysłany: 2009-12-17, 16:27   Zaskoczeni zimą drogowcy, czyli stara świecka tradycja

Spadł snieg... zima, mróz trzyma. Niby normalna rzecz , bo jak "jest zima to musi być zimno" jak głoszą słowa palacza CO w jednej z głośnych polskich DOBRYCH komedii. I nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że spadł śnieg - a to jak na warunki naszego kraju juz stanowczo za dużo. ŚNIEG to generalnie biały puch który, gdy sie pojawi na czarnym asfalcie i szarej kostce wprawia w zdziwienie i osłupienie drogowców naszego kochanego powiatu. Rozumiem zatem, że dzis nasi dzielni drogowcy w powadze i skupieniu zamarli z przerażenia .... Zapewne nastepnie, zebrało sie uczone w drogownictwie consylium "sztabu kryzysowego", debatując nad tym "nieszczęściem" jakie nawiedziło naszą ojcowiznę. Obrady "sztabu" widac trwają nadal, bo nijak nie podjeto decyzji, co temu zaradzić i jak owo "nieszczescie" na drogach zlikwidować. No moze pod wieczór samochody same szlaki przetrą , a te czterokołowce co leżą po rowach wiosną się powyciąga, jak lody puszczą. Dodam tylko, że ul Wrocławska i jak dalej na Oławe patrzeć, to dzis przypominała NARTOSTRADĘ na dobrze utrzymanym stoku (bo jak wwszem i wobec wiadomo - pagórków na tej "drodze" ci nie brakuje). Zastanawiam sie zatem, czy może z racji tej klęski zywiołowej wojsko by nie zmobilizować, gdyz drogowcy rady nie dadza ... Toć to całe ze 3 cm sniegu spadło !!!!, którego nie widac było w brzeskim powiecie od hoho ...chyba roku ??? !!!
Pozdrawiam kierowców pługów spycharek, piaskarek i "sztab kryzysowy" Zarzadu Dróg... Na zakonczenie rada....w Kauflandzie widziałem sól paczkowaną....może by kazdy kupił z woreczek i jadąc do pracy posypywał ???? wtedy nasi drogowcy mogli by wogóle tylko debatowac nad "kleską" nie zawracajac sobie głowy jej likwidacją, bo to w rozważaniach wybitnie przeszkadza.
pozdrawiam serdecznie :)
Ostatnio zmieniony przez adagre 2009-12-17, 16:37, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
dahek 



Wiek: 41
Dołączył: 12 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-17, 17:21   

nie ma sensu dyskutowac..
Ostatnio zmieniony przez dahek 2009-12-17, 17:26, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2009-12-17, 18:41   

zostawie temat w spokoju ale proszę o zamknięcie tematu i zostawienia go w spokoju...
0 UP 0 DOWN
 
mrowa13 


Wiek: 29
Dołączył: 24 Cze 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: z Brzegu;)

Wysłany: 2009-12-17, 18:50   

Jak drogi porównujemy już do nartostrad :D to powiem że widziałem dzisiaj 3 ratraki przechadzające się ulicami .Elegancko jeden po drugim jechali powoli z klasą ,ale oczywiście bo jak inaczej ,panowie maszyniści nie raczyli opuścić pługu mocy.
Lecz by przycynić ,włączyli se pomarańczowe lampki.
Pewnie chcieli wmieszać się w elegancki i barwny klimat świąt :D :D :D
0 UP 0 DOWN
 
Pandzik 
Nic na siłę,wszystko młotkiem!



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lut 2008

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-17, 19:50   

Mnie się tam podoba jak jest, cały dzien jeździłem od 11 - 19godz i jest dobrze, wszyscy wolno jadą, kulturka na drodze itp. Do tego świetna zabawa na parkingach xD Tylko ten piasek na drogach to straszna breja się robi, no ale coś za coś
Ostatnio zmieniony przez Pandzik 2009-12-17, 19:50, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2009-12-17, 20:50   

a mnie panowie Drogowcy bardzo zaskoczyli spotkałam ich na całkiem bocznych drogach gdzie na nich nie liczyłam, ale oprócz sypania mogli by też odśnieżać główne ulice!

Jednak to co działo się na A4 to skandal, cysterna wywróciła się na oblodzonej nawierzchni blokując ruch na blisko 2h, drogowcy łopatami rozsypywali sól..
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-17, 23:35   

A mnie się tam podoba: jest biało, jest klimatycznie.
Jak jest zima to musi być zimno. I pada śnieg. Ja co roku odnoszę wrażenie, że to nie drogowców, a kierowców zima zaskakuje...

W kamienicy, nad moją firmą są mieszkania. Dzisiaj jak wchodziłem do biura gość "z góry" zmieniał opony - wnoszę że na zimowe. Zmieniał sam bo miał pełne koła z oponami.
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2009-12-17, 23:46   

a ja mam pytanie:) jak jest z tymi oponami z kolcami można czy nie??
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-17, 23:51   

RaZoR, raczej na pewno nie
0 UP 0 DOWN
 
adagre 



Wiek: 50
Dołączył: 01 Maj 2007

UP 104 / UP 28



Wysłany: 2010-01-10, 18:57   Zima trzyma

To co sie dzieje na brzeskich drogach to juz nie skandal...to tragedia. Dla czego zawsze musze miec rację???? ( to nawiazanie do mojego postu otwierajacego temat) W naszym kraju wszystko jest na opak....Kiedys (za komuny) snieg sprzatano przed domami, dozorcy dbali, by z bloków mozna było wyjść...chodniki w miare starano sie ze śniegu oczyścić. Mam czasami wrażenie, że w wielu kwestiach (chociażby sluzba zdrowia - swoja droga to ile lekarz wyciaga to skandal !!!!!) cofamy sie. Zwróćcie uwage, jak wiele jest zapóźnień...PKP chociazby - przeciez tak źle nie było nigdy z ta firmą....ale to tak na marginesie - odnosnie cofania sie w czasie do epoki sprzed elektryczności, bo wiele rzeczy tak u nas zaczyna wyglądać. Zwróciliscie też moze forumowicze uwagę, że wiele rzeczy w naszej Przeczyniepospolitej dzieje sie na zasadzie eksperymentu? Praca trwa na żywym organizmie. Zaniechania rzecz u nas powszednia. Dopiero jak sie cos wydarzy to larum grają !!!! i w tvn-ach sie madrza mysliciele. To tak jak z opadami sniegu....bo przecież zimy powinny byc lekkie, a tu masz. Więc sie oszczedzało przez lata na pługopisakarkach....olewało sie rezerwe na zakóp soli ...no i efekty widać. U nas jednak najpierw sie musi cos zawalic, by stwierdził inny madry, ze konstrukcja była od poczatku do d.... i tzreba więc znów o 180 stopni ( co wcale nie znaczy , że będzie dobrze). Brak w naszym narodzie myslenia perspektywicznego. Tymczasowość, bylejakość, byle było, jakos to będzie... Dzis ogladałem zawalony daszek na przystanku PKS-u w Brzegu... Tak wyglada wiekszość u nas spraw ...nie tylko budynków. Byle było i sie kupy trzymało - bo nie ma czasu i pieniedzy by było nadzwyczajnie....czyli w naszym przypadku po prostu - NORMALNIE. Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
zipi 



Wiek: 70
Dołączył: 20 Kwi 2005

UP 64 / UP 34


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-10, 19:38   

Cytat:
Kiedys (za komuny) snieg sprzatano przed domami, dozorcy dbali, by z bloków mozna było wyjść...chodniki w miare starano sie ze śniegu oczyścić.

I komuś to przeszkadzało, więc zmienili :)
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2010-01-10, 19:47   

przez Skarbimierz przejść można suchą nogą, w Brzegu na spacerze od wieżowców na Chocimskiej do ronda już w butach pływało.....
0 UP 0 DOWN
 
Pabloss 
Audi A3



Wiek: 32
Dołączył: 18 Paź 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-10, 20:59   

Dziadek mi mowil, ze za komuny snieg ladowano na ciezarowki i wywozono za miasto.
0 UP 0 DOWN
 
lakikol 


Wiek: 46
Dołączył: 19 Gru 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-01-11, 08:51   

Pabloss napisał/a:
Dziadek mi mowil, ze za komuny snieg ladowano na ciezarowki i wywozono za miasto.


Dobry pomysł. W całym mieście zalega dużo śniegu który tylko leży i utrudnia życie. Szkoda że władze nie wpadną na pomysł wywózki tego śniegu poza granice miasta. Ułatwiło by to życie nam wszystkim.
A tak pozatym to wkońcu jesat śliczna biała zima. Życzę wszystkim miłej zabawy z śniegiem i na śniegu.
0 UP 0 DOWN
 
KaTaSia 

Wiek: 44
Dołączyła: 30 Lis 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-01-11, 09:00   

lakikol napisał/a:
Szkoda że władze nie wpadną na pomysł wywózki tego śniegu poza granice miasta. Ułatwiło by to życie nam wszystkim.


Mogłaby powstać całkiem fajna górka dla saneczkarzy i narciarzy ;)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: czyli, drogowcy, stara, swiecka, tradycja, zaskoczeni, zima


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu