Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
prrrrroszę o pomoc
Autor Wiadomość
aniula198929 


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Wrz 2009

UP 0 / UP 1



  Wysłany: 2009-12-06, 16:44   prrrrroszę o pomoc

w czasie remontu zakurzony komputer wyczyściłam odkurzaczem, a po jakieś 1h się wy sam wyłączył i tak z 2 razy. ale jak zdjęłam boczną ściankę kompa i położyłam raczej postawiłam go o 3 cm niżej na podłodze to ani razu mi się nie wyłączyła ale jak już później chciałam położyć to komp mi się po 20 min wyłączył...i nie wiem o co chodzi

i jak usunąć reklamiarza bo jak włączam kompa to wyskakuje mi informacja ze wykryto reklamiarza??? i jakąś prosta odpowiedź proszę bo jestem niekumata z komputerami
0 UP 0 DOWN
 
Pandzik 
Nic na siłę,wszystko młotkiem!



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lut 2008

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-06, 18:52   

To się podłącze pod temat.
Miałem podobne problemy jak mi klękał zasilacz z przemęczenia, wyłączał się czasami jak już łapał pochodzil dluzej (srednio od 2-3godzin wytrzymywał, w letnie upały krócej) aż pewnego dnia zasilacz był w stanie włączyć tylko diody :)
Kupiłem nowy mocniejszy (musiał pociągnąć 3xHDD 2XDVD) do tego mam dodatkowy wentylator który mial zwiększać cyrkulacje powietrza wewnątrz kompa no i ściągnięte boki, pecet postawiony na biurku. Wytrzymał rok czasu, potem potrafil sie restartować sam, wyłączać, włączać czasami dopiero po kilku minutach od naciśnięcia "pwr" i jak już poszedł to razem z zasilaniem płyty głownej i procesorem Athlon'a, w wyniku czego kupilem nową płyte+procesor+chłodzenie+zasilacz. Obecnie nie wiem jakim cudem mam alert biosu o uszkodzeniu, przed kazdym włączeniem musze wyjmować baterie. A kompa nigdy nie traktowalem odkurzaczem, zawsze delikatnie pędzelkiem oczyszczałem z kurzu, a to czego nie da sie zetrzec to sprężonym powietrzem. Dodam, że u mnie w domu stacjonarny chodzi zazwyczaj po 14godzin dziennie, zdarza się ze do 3 dób pod rząd bywał niewyłączany.
Ostatnio zmieniony przez Pandzik 2009-12-06, 18:54, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-06, 19:07   

jak dobrze rozumiem, coś dzieje się z chłodzeniem.... Temp procka zwrasta prawdopodobnie się wtedy wyłącza komputer.

proponuję diagnostykę przy ulicy Piastowskiej 2 - INTER PC
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2009-12-06, 21:36   

aniula198929 jak mozesz to napisz coś o komputerze:) jaki procesor masz i takie tam.
czy ruszałaś może chłodzenie na procesor?? dodam fotkę abyś wiedziała o co mi chodzi:)

IMAGE_008.jpg
Plik ściągnięto 117 raz(y) 275,53 KB

0 UP 0 DOWN
 
d0mino 
The Art Of Torture


Wiek: 42
Dołączył: 04 Sty 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg :]

Wysłany: 2009-12-07, 20:37   

skoro komputer wcześniej się nie wyłączał to nie jest to na pewno kwestia chłodzenia. (chyba że radiator z procesora był ściągany i nie została ponownie nałożona na niego warstwa pasty termoprzewodzącej). Po drugie odradzam uywania odkurzacza do czyszczenia komputerów - najlepszym do tego jest oczywiście sprężone powietrze. Przyczyna najprawdopodobniej tkwi w zasilaczu. Aniula poprostu weź dobrze przedmuchaj zasilacz sprężonym powietrzem ( przy okazji resztę podzespołów komputera możesz przedmuchać też) i powinno pomóc - kurz jest jednym z największych wrogów komputera (cichy morderca). Jeśli nie pomoże pisz na PW to Ci pomogę.
0 UP 0 DOWN
 
aniula198929 


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Wrz 2009

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2009-12-08, 04:56   

wczesniej sie nie wyaczal komputer tylko zaraz jak po tyk odkurzaniu sie zaczoł tak dziwnie wyłaczac a jak stawiałam go w biurku to po 1h sie wylaczył a jak stoi po za to nawet i cały dzien by mogł chodzić. wiatraczek tez odkrecałam i czysciłam ten wiekszy wiatraczek to nie mogłam odkrecic bo na plomby jest
0 UP 0 DOWN
 
Janio 
Express IT



Wiek: 35
Dołączył: 13 Sie 2005

UP 17 / UP 4


Skąd: www.ExpressIT.pl

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-12-09, 23:42   

Pandzik napisał/a:
To się podłącze pod temat.
Miałem podobne problemy jak mi klękał zasilacz z przemęczenia, wyłączał się czasami jak już łapał pochodzil dluzej (srednio od 2-3godzin wytrzymywał, w letnie upały krócej) aż pewnego dnia zasilacz był w stanie włączyć tylko diody :)
Kupiłem nowy mocniejszy (musiał pociągnąć 3xHDD 2XDVD) do tego mam dodatkowy wentylator który mial zwiększać cyrkulacje powietrza wewnątrz kompa no i ściągnięte boki, pecet postawiony na biurku. Wytrzymał rok czasu, potem potrafil sie restartować sam, wyłączać, włączać czasami dopiero po kilku minutach od naciśnięcia "pwr" i jak już poszedł to razem z zasilaniem płyty głownej i procesorem Athlon'a, w wyniku czego kupilem nową płyte+procesor+chłodzenie+zasilacz. Obecnie nie wiem jakim cudem mam alert biosu o uszkodzeniu, przed kazdym włączeniem musze wyjmować baterie. A kompa nigdy nie traktowalem odkurzaczem, zawsze delikatnie pędzelkiem oczyszczałem z kurzu, a to czego nie da sie zetrzec to sprężonym powietrzem. Dodam, że u mnie w domu stacjonarny chodzi zazwyczaj po 14godzin dziennie, zdarza się ze do 3 dób pod rząd bywał niewyłączany.


O czym mówi ten alert? Jeśli bardzo cię drażni, to możesz wyłączyć w biose komunikowanie błędów :)



aniula198929 napisał/a:
wczesniej sie nie wyaczal komputer tylko zaraz jak po tyk odkurzaniu sie zaczoł tak dziwnie wyłaczac a jak stawiałam go w biurku to po 1h sie wylaczył a jak stoi po za to nawet i cały dzien by mogł chodzić. wiatraczek tez odkrecałam i czysciłam ten wiekszy wiatraczek to nie mogłam odkrecic bo na plomby jest


Wszystko wskazuje na przegrzanie, ew. uszkodzone kondensatory na płycie głównej lub w zasilaczu. Jeśli chcesz, to mogę się podjąć naprawy :) Pisz na gg: 3532082.
0 UP 0 DOWN
 
Cuba 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2009-12-10, 07:15   

Dodam jeszcze od siebie, że można sprawdzić co faktycznie bruździ. Najlepiej włączyć program np ORTHOS. Pozwoli Ci on przetestować w "stresie" CPU i ram. A jeśli dalej komp działa prawidłowo wówczas należy sprawdzić GPU np FurMark. Czasami szwankuje pamięć i przydatny jest memtest, który przetestuje je i ewentualnie pokaże uszkodzenia( oby nie)
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2009-12-10, 10:43   

Cuba, gdyby był to problem z kością ram to by wyskoczył blue screen
0 UP 0 DOWN
 
aniula198929 


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Wrz 2009

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2009-12-10, 19:18   

brat zerwał plomby z wiatraczka tego wiekszego wyczyscil i narazie sie nei wyłacza

Cuba napisał/a:
Dodam jeszcze od siebie, że można sprawdzić co faktycznie bruździ. Najlepiej włączyć program np ORTHOS. Pozwoli Ci on przetestować w "stresie" CPU i ram. A jeśli dalej komp działa prawidłowo wówczas należy sprawdzić GPU np FurMark. Czasami szwankuje pamięć i przydatny jest memtest, który przetestuje je i ewentualnie pokaże uszkodzenia( oby nie)

czarna magia jak dla mnie
0 UP 0 DOWN
 
aniula198929 


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Wrz 2009

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2009-12-10, 19:57   

RaZoR, mam troche inaczej ułozony sprzet w kopmie, nie umiem wkliec zdjecia na forum , a co do danych to nie bardzo ci powiem, karta graficzna NAVIDIA GeForce 8500CT, procesor Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @2.00GHX i to 2 razy i cos z asusa taki mały wiatraczek odczepiałam zeby go wyczyscic ale go podłaczyłam wiec nie wiem,
0 UP 0 DOWN
 
Cuba 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2009-12-11, 13:20   

Razor@ ano nie do końca jest to prawda. Miałem podobne objawy i też sądziłem, że przyczyną jest przegrzewanie się kompa. Po wyczyszczeniu z pajęczyny, wyjęciu zdechłej myszy i eksmisji stada pająków :-D nadal reset. I właśnie po sprawdzeniu ( na samym końcu) pamięci okazało się, że jednak kość ma uszkodzoną jedna komórkę. Też byłem zdziwiony, że nie było bsd tylko reset.

Aniula są to programy, które pozwalają na maksymalne obciążenie procesora, pamięci czy karty graficznej. Jeśli spokojnie przejdą test to znaczy, że z elementami komputera jest OK i usterki należy szukać gdzie indziej.
Tu masz program do sprawdzenia procesora pod obciążeniem
http://sp2004.fre3.com/beta/beta2.htm
A tu do karty graficznej
http://www.programosy.pl/program,furmark.html
A jeśli jednak faktycznie jest to dla Ciebie czarna magia, to lepiej dać do sprawdzenia komputer komuś kto wie co robić aby wykryć usterkę i jak sobie z nią poradzić.
Ostatnio zmieniony przez Cuba 2009-12-11, 13:34, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
aniula198929 


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Wrz 2009

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2009-12-11, 16:21   

no teraz niedawnoe brat tylko wyczescił mi ten wiekszy wiataczek i juz sie wyłacza, zostały tylko nieszczesne wirusy jak reklamiarz, ale jako cos to was pinformuje o zmianach zachodzacych w moim komputerze:)
0 UP 0 DOWN
 
aniula198929 


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Wrz 2009

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-02-20, 10:07   

mam taki maly problem, ponownie. cos sostatnio mi wyskakuje niebieski ekran wczesniej to za kazdym rzem jak komputer wlaczylam, był zformatowany, myslalam ze to cos da, ale wczoraj wieczorem znowu wyskozylo ale tylko raz, boje sie ze to z twrdym dyskiem cos jest. przed tymniebieskim ekranem pojawial sie komunikat ze dysk c jest przepelniony ale go zwolniłam, a niz z nim takiego nie rocilam ostatnio to brat siedzial a potem a nie moglam kopmutera uruchomić
0 UP 0 DOWN
 
Bob-One 
The king is only one.



Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-02-20, 10:45   

Zastanawiam się czy to tak ciężko skleć kilka poprawnych zdań, żeby to jakoś wyglądało i brzmiało. Bo ja nie rozumieć za bardzo tej wypowiedzi..
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: pomoc, prrrrrosze


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu