Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Zadłużone Miasto Brzeg
Autor Wiadomość
Ironman 


Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2009

UP 18 / UP 11



  Wysłany: 2009-11-26, 09:13   Zadłużone Miasto Brzeg

Niestety sprawa budowy stadionu nie jest taka ciekawa, szczególnie że miasto musiało zaciągnąć spory kredyt żeby dostać dofinansowanie. Jako mieszkańcy tego miasta ZASTANÓWMY SIĘ !!!

Czy zadłużanie naszego miasta na sporo lat jest tego warte i czy miasto zarobi (w każdym znaczeniu) na tym biznesie?
W takim razie kto pokryje koszty kredytu ?
Czy potrzebny nam jest taki obiekt ?
Czy Brzeg w pełni wykorzysta ten obiekt ?
Na jakim poziomie jest piłka nożna w Brzegu?
Ile miasto inwestuje w rozwój piłki i innych sportów że nagle się obudziło z budowa stadionu?
Czy i dlaczego kolejna inwestycje dostaje Energy Inwestors?
Jakie kryteria przyjęto w przetargu, ze ta firma prowadzi kolejna inwestycje?
W takim razie jakie jest doświadczenie tej firmy w budowie takich obiektów?
Dlaczego w takim razie nie zaczęto do tej pory realizacji budowy hotelu ?
Raczej bez hotelu nie ma Euro 2012 ?
Dlaczego nowa hala sportowa została spartaczona, przez to koszykówka też się nie rozwija?
Dlaczego nikt nie poniósł konsekwencji za złe wybudowanie hali ?
Takich pytań jest wiele odpowiedzmy sobie na nie a ujrzymy prawdę która nas otacza.

Już ktoś kiedyś spartolił Lotnisko Skarbimierz i szybko wydelegował je poza granice miasta zamiast poczynić inwestycje na tym terenie i rozwinąć miasto, ale do tego błędu trzeba było dorosnąć, żeby historia dobrej decyzji się nie powtórzyła z budową stadionu.
Ale stadion który nigdy nie będzie w pełni wykorzystany, stadion na którym nie zagra za prędko Ekstra klasa, bo w cudów w Brzegu nie ma, zrujnuje nam budrzet i doprowadzi do rosnących podatków "bo ktoś musi dać żeby ktoś mógł brać" doprowadźmy miasto do użytku drogi, chodniki, budynki, amfiteatr, parki, rozszerzmy strefę socjalną i wiele innych miejsc zróbmy strefy mieszkalne, przemysłowe dajmy się rozwijać społeczeństwu kulturowo i w sporcie, a przede wszystkim mierzmy siły na zamiary !!
Nie skupiajmy się na budowie nieużytecznych obiektów. Ale do tego potrzebny jest sztab ludzi który to oceni, no sztab ludzi był ale jak ocenił sytuacje hmmmm to się okaże w praniu.

Ku chwale władzom i budowniczym naszego miasta
Iron
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-11-26, 10:59   

Również podpisuje się pod tym. Chęci wśród władzy były, ale teraz to już jest przesada.

Ile miasto inwestuje w rozwój piłki i innych sportów że nagle się obudziło z budowa stadionu?

Koszykówka ok. 20 tys. zł - brydż (jeśli wogóle to jest w Brzegu) lub szachy - 10 tys. zł - piłka ręczna seniorzy - 0 zł !!! - nie wiem jak z piłką nożna, ale chyba będą mieli za to nowy stadion.
0 UP 0 DOWN
 
Ironman 


Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2009

UP 18 / UP 11



Wysłany: 2009-11-26, 11:22   Wyższe opłaty

Chciałbym zauważyć że nie długo spółki miasta kolejny raz podniosą opłaty za media, wzrosną inne podatki urzędowe które muszą nadrobić zaciągnięty kredyt. A pozatym prosze zwrócić uwage na bardzo duze oprocentowanie które w dobie "kryzysu" zostało podniesione, a które my musimy spłacić.
Miasto zostanie dojechane a my jak niewolnicy będziemy spłacać czyjeś widzimisię, czy to jest ten dobrobyt i rozwój dla nas mieszkańców obiecany przez władze miasta ?
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2009-11-26, 11:52   

Juz chyba przepadła nadzieje ze w Brzegu zagoszczą piłkarze w związku z Euro2012 wiec może by zreifikować plany na stadion, np mniejszy itd.
Później przyjdzie problem ze z dużym stadionem wiąże sie obowiązek ochrony przy większej liczbie kibiców..
Kiedyś słyszałam w radiu jak przebudowywali stadion zeby było mniej miejsc bo nie stac ich bylo na ochronę...
0 UP 0 DOWN
 
Ironman 


Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2009

UP 18 / UP 11



  Wysłany: 2009-11-26, 12:01   Obsługa

To fakt duże opłaty za ochronę i nie tylko na meczach, a gdzie jeszcze utrzymanie pracowników obsługi stadionu, wszytskich mediów, urządzeń potrzebnych do jego utrzymania etc.
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2009-11-26, 12:35   

Ale Oława jakoś sobie z tym wszystkim radzi. Stadion remontują. To czemu Brzeg ma sobie nie poradzić :?:

Necia napisał/a:
Juz chyba przepadła nadzieje ze w Brzegu zagoszczą piłkarze w związku z Euro2012 wiec może by zreifikować plany na stadion, np mniejszy itd.


Mi się wydaje że chyba lepiej cały teren zagospodarować Pamiętajcie ze tam nie będzie tylko boisko do piłki nożnej.
Nawiązując do drużyny na Euro, to ośrodków które chcą przyjąć drużynę jest kilkadziesiąt...drużyn na finale 16. Szanse i tak były małe.
0 UP 0 DOWN
 
Ironman 


Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2009

UP 18 / UP 11



Wysłany: 2009-11-26, 12:47   

"Ale Oława jakoś sobie z tym wszystkim radzi. Stadion remontują. To czemu Brzeg ma sobie nie poradzić?" zgadzam się z tym stwierdzeniem, ale nie buduje stadionu tylko remontuje mimo iż ma bliżej do Wrocławia i też dojazd do autostrady itd. Poza tym Oława to nie Brzeg i rozwija się 10x szybciej i nie pchają się mimo tego w duże koszty żeby zajechać miasto i gminę.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-11-26, 14:34   

Po pierwsze teraz to już trochę na to za późno. Zaraz otwarte mają być oferty przetargowe na budowę stadionu. Po drugie miasto w przyszłym roku przewiduje pozostawienie stawek podatkowych na poziomie 2009 r. To tyle na gorąco - odniosę się do tego jeszcze szczegółowo później.
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2009-11-26, 14:52   

Bartek T. napisał/a:
Zaraz otwarte mają być oferty przetargowe na budowę stadionu.

Ironman napisał/a:
Czy i dlaczego kolejna inwestycje dostaje Energy Inwestors?
Jakie kryteria przyjęto w przetargu, ze ta firma prowadzi kolejna inwestycje?
W takim razie jakie jest doświadczenie tej firmy w budowie takich obiektów?

Domniemam, ze juz wiadomo kto bedzie remontowal ten stadion.
0 UP 0 DOWN
 
Ironman 


Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2009

UP 18 / UP 11



Wysłany: 2009-11-26, 14:58   

Panie radny niech Pan nie daje takich gwarancji bo podwyżek za wodę czy inne media też nie miało być a niestety życie pokazało co innego wielokrotnie. A poza tym kredyt który zaciągnęło bądź zaciągnie miasto nie jest tylko na przyszły rok który jednocześnie jest rokiem wyborczym to kto by sobie podcinał gałąź podatkami ?
Bądźmy realistami i patrzmy w szerszym zakresie tego tematu czyli na cały termin spłaty kredytu oraz na warunki które zaistniały.
Proszę pamiętać że za późno nigdy nie jest żeby odwołać przetarg zamknąć projekt i w końcu wziąć się za coś pożytecznego dla tego miasta.
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2009-11-26, 15:22   

warlike napisał/a:
Mi się wydaje że chyba lepiej cały teren zagospodarować Pamiętajcie ze tam nie będzie tylko boisko do piłki nożnej.


owszem jestem za, mam nadzieje ze jak powstanie inwestycja będzie z niej korzystać wiele osob, tylko żeby została ona przypilnowana i zrobiona z głowa, nie jak w przypadku zrobionej ostatnio sali, fajnie ze jest, dzieciaki maja gdzie ćwiczyć, ale miała byc ona zrobiona również pod koszykarki i to jakos nie wypaliło.. chodzi mi o to ze lepiej zrobic cos mniejszego ale porządnie niż z rozmachem a po łepkach i pozniej i tak nie będzie z tego korzystać więcej osób...

co do Oławy to oni maja III ligowy klub ktory jak sadze dokłada sie do utrzymania stadionu, nie wiem czy BTP posiada takie środki żeby sami zapłacili za ochronę na meczach, czy obsługę stadionu itp czy będzie to sponsorować miasto..

nie wiem dokładnie ile ma mieć miejsc nowy stadion, ale ile teraz osob przychodzi tam na mecze?? 200-300??
0 UP 0 DOWN
 
krystek4846 

Wiek: 31
Dołączył: 21 Sie 2009

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2009-11-26, 16:28   

1. Nie ma miasta wielkości Brzegu, które zarabiałoby na stadionie. Generalnie tylko stadiony budowane z myślą o EURO 2012, prowadzone przez operatorów mogą na siebie zarabiać (ponieważ na tym polega biznes prowadzony przez te firmy). Tego typu inwestycje nie są nastawione na zysk. Na takiej samej zasadzie działa komunikacja miejska - ma ona odciążać transport samochodowy i ułatwiać komunikację, a nie przynosić zysk.

2. Jest to jedyna szansa na tego typu inwestycję. Nie po to władze walczyły o duże dofinansowanie, aby teraz z tego zrezygnować. Z resztą, generalnie dla mnie unieważnienie przetargu na tym etapie to jakiś absurd.

3. Dlaczego frekwencja na meczach w Brzegu jest tak niska? Nie chodzi tylko o poziom sportowy. W praktyce kto ma ochotę iść obejrzeć mecz na starym, zniszczonym obiekcie, na którym dodatkowo w czasie deszczu można zmoknąć do suchej nitki, bez możliwości skorzystania z tak elementarnej rzeczy, jaką są toalety. Ten stadion jest szansą na wzmocnienie pozycji brzeskiej piłki nożnej, ponieważ, nie oszukujmy się, nie ma inwestora, który sponsorowałby sport na takim obiekcie, jaki obecnie znajduje się w Brzegu.

4. Skąd masz informacje odnośnie tego, kto wygrał przetarg, jeśli oferty nie zostały jeszcze otwarte? Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości odnośnie prowadzenia przetargu, to polecam wybrać się do prokuratury.

5. Piszesz, aby inwestować w m.in. strefy mieszkalne. Nie dalej, jak miesiąc temu miasto informowało, iż miało wydzielić ok. 150 działek pod budownictwo jednorodzinne, lecz obecnie nie ma na nie chętnych. Ponadto, dlaczego ma to być nieużyteczny obiekt? Generalnie projekt jest przemyślany, dający mieszkańcom szansę do uprawiania wielu dyscyplin sportu. Zostanie ucywilizowany spory fragment południowej - wschodniej częsci
miasta, który może być wizytówką Brzegu.

6. Wątpię, aby obiekt na 2000 widzów był przesadnie wielki. Na miłość Boską, my nie mieszkamy na wsi, gdzie mieszka 200 osób, tylko w prawie 40-tysięcznym mieście, które wraz z najbliższą okolicą znacznie przekracza tę liczbę. Miasta o podobniej lub nawet mniejszej liczbie mieszkańców budują obiekty na 3-4 tysiące widzów, o takim samym, bądź nawet większym koszcie (sugeruję się orientacyjną ceną - ostateczna pojawi się dopiero po otwarciu kopert, no chyba, że ktoś coś już wie :P ),i tam generalnie nikt nie zastanawia się na tym, że inwestycja nie przyniesie zysków.

Pozdrawiam. :)
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2009-11-26, 16:45   

Ironman napisał/a:
To fakt duże opłaty za ochronę i nie tylko na meczach, a gdzie jeszcze utrzymanie pracowników obsługi stadionu, wszytskich mediów, urządzeń potrzebnych do jego utrzymania etc.


Necia napisał/a:
co do Oławy to oni maja III ligowy klub ktory jak sadze dokłada sie do utrzymania stadionu, nie wiem czy BTP posiada takie środki żeby sami zapłacili za ochronę na meczach, czy obsługę stadionu itp czy będzie to sponsorować miasto..

nie wiem dokładnie ile ma mieć miejsc nowy stadion, ale ile teraz osob przychodzi tam na mecze?? 200-300??


Mam wrażenie, że parę osób myli stadion w Brzegu ze stadionami jakie widział tylko w telewizji (akurat na ciebie padło Necia, wybacz :) ) A już na pewno niektórzy nie mają pojęcia o czym piszą (to do Ironmana).

1. Co ma "liczba miejsc" i liczba widzów na meczach ligowych w kontekście przebudowy brzeskiego stadionu i kosztów jego utrzymania?
Bardzo mało.
Jeśli ktoś dawno nie był, to przypominam: stadion w Brzegu, to wielohektarowy teren, na którym dotąd były/są: cztery duże boiska (10 lat temu jedno przerobione na softballowe), w tym jedno z trybunami, kilka mniejszych boisk i placów zielonych, dwa budynki, utwardzony teren z niewielkim skateparkiem, dróżki i alejki (wszystko oczywiście dawno wymagające remontu).
Jeśli ktoś pisze o "miejscach" to pewnie ma na myśli trybuny wokół głównego boiska. Zamiast ławek będą plastikowe krzesełka, będzie dach nad częścią trybun, ale to tylko jeden z wielu elementów stadionu. I jak to się ma do utrzymania stadionu?

2. Co do stadionu ma kwestia ochrony meczu?
Nic.
Chociaż nie, po przebudowie stadionu być może klubowi/klubom będzie łatwiej organizować mecze z udziałem gości, bo będzie pewnie ogrodzenia wokół głównego boiska. To kluby (albo inne podmioty) płacą za ewentualną ochronę i całą organizację imprezy sportowej/meczu. Miasto nic do tego nie ma.

3. Co ma utrzymanie stadionu do jego remontu?
Bardzo mało (ocierające się o nic).
Przecież dziś też trzeba utrzymać identyczny teren. Zajmuje się tym, z tego co wiem, jeden człowiek, choć powinni przynajmniej dwaj, bo jeden ewidentnie nie nadąża. I to nie ma nic wspólnego z tym czy stadion będzie wyremontowany czy nie.
Chociaż, nie - ma: utrzymanie powinno być, szczególnie w pierwszych latach, tańsze, bo pewnie skończy się zalewanie boisk wodami gruntowymi, będzie sprzęt do utrzymania (kupiony w ramach tych pieniędzy), będą nowe krzesełka, których nie trzeba będzie sztukować, jak dotąd ławek.

Dodatkowo, sztuczne boisko z oświetleniem daje możliwość ściągania tu ligowych drużyn na treningi, mecze i krótkie obozy. To powinno pokryć jakąś część utrzymania stadionu.

4. Co ma wspólnego utrzymanie stadionu z ligą, w której gra brzeski klub?
Nic.
Miałoby, gdyby grał w ekstraklasie, bo wtedy pewnie można byłoby wymagać od profesjonalnego klubu, że płacił za wynajem obiektu.
Ale teraz w klubie ćwiczy ze dwie setki piłkarzy, z których 90 procent to uczniowie (niektórzy z pierwszych klas szkoły podstawowej). Wreszcie będą mieli szatnie (dotąd część z nich przebierała się na trybunach).
Do tego dochodzą niezrzeszeni miłośnicy piłki nożnej, którzy regularnie przychodzą na stadion. Do tego dochodzą różni biegacze, którzy wreszcie będą mogli ćwiczyć na normalnej bierzni.
To też a propos pkt. 1 i pytania Neci ile osób przychodzi na mecze. To nie ma nic do rzeczy, bo na stadion w niektóre dni przychodzi więcej uczestników zajęć sportowych, niż widzów na mecze ligowe (które z udziałem dorosłej drużyny odbywają się 15 razy w roku).

Jak dla mnie sposób wywołania tematy, który nagle "odkrył" Iroman to jakaś demagogia.
Skoro Iroman masz 91 lat, to się trochę późno obudziłeś: na tydzień przed rozstrzygnięciem przetargu i na jakiś miesiąc-dwa przed rozpoczęciem inwestycji, do której przygotowania trwały z dwa lata.
Oczywiście jako nowy forumowicz (z 8-godzinnym stażem) masz prawo się nie orientować w wielu sprawach, ale tym bardziej wypadałoby zacząć od czytania, a nie od siania zamętu.

Jak ktoś przez moje pisanie przebrnął, to pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony przez Jamps 2009-11-26, 16:48, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
beneck 


Wiek: 38
Dołączył: 11 Wrz 2006

UP 26 / UP 16



Wysłany: 2009-11-26, 21:38   

Jestem ciekaw "żelazny" forumowiczu co Ty tak naprawde chcesz osiagnąć tym sianiem zamętu, pachnie mi tu takim "ogonkowym" pitoleniem, na szczescie inwestycja juz nie bedzie wstrzymana i stadion bedzie zmodernizowany i to jest najwiekszy plus, czy by bylo euro w brzegu czy nie to i tak jest Pan Pikuś bo władze doskonale sobie zdawali sprawe z tego ze obiekt nie zwroci sie gdyby przyjechala tu ktoras z reprezentacji, tak jak wypowiedzialem sie dzis w innym temacie:
1. szkolenie młodziezy nie na kartoflisku tylko na boisku z prawdziwego zdarzenia
2. korzystanie ze stadionu przez mieszkańców
3. Sportowe wakacje, turnieje młodzieży, mecze towarzyskie Stali ( kto wie może z druzynami lepszymi przygotowującymi sie do sezonu w trzeciej, drugiej, a moze w ekstraklasie)
4. Liga- jak jest kameralny stadion z prawdziwego zdarzenia, teortycznie łatwiej znaleźć sponsorów przez co 3 liga nie musi być nieosiągalna
5. Spotkania z PZPN moze zaowocować meczem młodziezowych reprezentacji Polski w Brzegu
6. Festyny koncerty, etc moga zawitać w te rejony gdy nie bedzie odbudowany amfiteatr

Korzyści są na tyle widoczne ze warto zaciągnąć taki dług, pieniądze mieszkańców nie beda wyrzucone w błoto, tylko bedą służyć mieszkańcom i oto chyba tu chodzi, Ja jestem za modernizacją stadionu
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2009-11-26, 22:00   

beneck napisał/a:
Korzyści są na tyle widoczne ze warto zaciągnąć taki dług, pieniądze mieszkańców nie beda wyrzucone w błoto, tylko bedą służyć mieszkańcom i oto chyba tu chodzi, Ja jestem za modernizacją stadionu

Ja też. Tym bardziej, że mamy kryzys - takie sprawy są po prostu tańsze. Kto wie ile trzeba by było za modernizację stadionu zapłacić za rok albo 2.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeg, miasto, zadluzone


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu