Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwszoklasiści
Autor Wiadomość
honorata8310 



Wiek: 113
Dołączyła: 26 Sie 2010

UP 5 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-03-11, 07:50   Pierwszoklasiści

Wczoraj odbyło się zebranie rodziców przyszłych pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej nr 3.
Rodzice dowiedzieli się, że mają powstać tylko dwie klasy 30 osobowe (jeśli nie ponad).
Taką decyzję podjął nasz burmistrz podobno z powodów finansowych.
Jako matka jestem niezadowolona- delikatnie mówiąć. Chyba nie trzeba mówić, o tym, że w mniejszej grupie nauczyciel ma więcej możliwości, że do każdego dziecka może podejść indywidualnie. Zostało podpisane pismo, w którym nie zgadzamy się na takie załatwienie sprawy. Mam nadzieję, że szanowny pan zacznie kierować się dobrem dzieci. Przecież one są najważniejsze...
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2011-03-11, 10:13   

Heh... z tak pełnymi klasami spotkasz się jeszcze nie jeden raz :)
Ja kończę liceum i w mojej szkolnej karierze zawsze byłem w klasie około 30 osobowej (gdzie klas było nawet 7 na jednym roku) :)
0 UP 0 DOWN
 
honorata8310 



Wiek: 113
Dołączyła: 26 Sie 2010

UP 5 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-03-11, 10:28   

Mimo wszystko uważam, że tak małe dzieci nie powinny trafić do klas tak zatłoczonych. Muszą czuć się bezpiecznie i zauważone. Dzieci znajdą się w nowym środowisku. Chodzi mi tylko o pierwszaczki, bo chyba starszym dzieciom, młodzieży łatwiej jest się zaklimatyzować.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-03-12, 07:26   

Obecnie normą są klasy, gdzie uczy się ca 27 uczniów. Jeżeli dążymy do ideału, to należy reaktywować wiejskie szkoły, gdzie w małych społecznościach bardziej skuteczne jest oddziaływanie wychowawcze środowiska szkolnego i rodzinnego. Wiem , koszty, koszty, ale wydane teraz pieniądze pozwolą w przyszłości zaoszczędzić na profilaktyce i przeciwdziałaniu zachowaniom agresji i innym, nieakceptowanym społecznie.
Klasa składająca się z ponad 30 "pierwszaków"- koszmar. Tym większy, że nowa podstawa programowa programowa powoduje, że do szkoły trafiają dzieci, którym należy poświęcić więcej czasu i pracy, gdyż przedszkole nie spełnia już tej roli , co niegdyś. Głos rodzica przedszkolaka decyduje o zakresie poznawanych przez malucha liter i liczb. Duża liczba sześciolatków nie osiąga wymaganej dojrzałości szkolnej i strach pomyśleć, co będzie za rok, gdy wszystkie dzieci w wieku 6 lat zapełnią - " z ustawy" - klasy.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: pierwszoklasisci


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 18
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu