Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Szukam nowego palmtopa? Jaki system wybrać?
Autor Wiadomość
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2009-11-06, 10:57   Szukam nowego palmtopa? Jaki system wybrać?

Obecnie mam HTC Wizzard (kupiony w UK 3 lata temu) który powoli się już psuje i czas na wymianę. Mój telefon jest bardzo fajny - ma dotykowy ekran który w zasadzie da się obsługiwać bez rysika, ma wysuwaną klawiaturę, system Windows Mobile i bardzo przyjemny w używaniu terminarz który fajnie działa.

Jednak czas na coś nowego. Wszystkie funkcje które wymieniłem wyżej (oprócz Windows) są dla mnie ważne czyli: klawiatura, organizer i dotykowy ekran! Chciałbym nowy telefon, ale nie wiem co by to miało być.

1. Trochę boję się Androida - moim zdaniem jest zbyt zintegrowany z Googlem. Aby wejść do głupiego terminarza trzeba być połączonym z siecią - a co jak nie ma zasięgu?

2. Symbian - powszechne opinie o nim są bardzo złe. Chociaż ta nowa nokia z klawiaturą podobno chodzi bezbłędnie i nowe wersje Symbiana są stabilne.

3. Windows Mobile - system który znam, dużo aplikacji (których się nie wykorzystuje ;) ) trochę upierdliwy, np. w moim HTC są tylko domyślne dźwięki Alarmu (które da radę zmienić bo to windows więc mam rejestr, natomiast nie chcę spędzić życia na programowaniu telefonu - niech się w to bawią pasjonaci). Podobno producenci (np. Samsung) robią nakładki na interfejs WM - czy to coś jest warte?

No i skoro to są moje kryteria to jakie telefony powinny leżeć w obszarze poszukiwań?
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2009-11-06, 11:31   

spiros napisał/a:
1. Trochę boję się Androida - moim zdaniem jest zbyt zintegrowany z Googlem. Aby wejść do głupiego terminarza trzeba być połączonym z siecią - a co jak nie ma zasięgu?
tez nie mam o nim zdania to ci nie powiem

spiros napisał/a:
2. Symbian - powszechne opinie o nim są bardzo złe. Chociaż ta nowa nokia z klawiaturą podobno chodzi bezbłędnie i nowe wersje Symbiana są stabilne.
jest to GSM + system(jako dodatek) nic nowego na niego nie napisza a jak wychodzi nowy system i chcesz go miec to musisz zmienic telefon.

spiros napisał/a:
3. Windows Mobile - system który znam, dużo aplikacji (których się nie wykorzystuje ;) ) trochę upierdliwy, np. w moim HTC są tylko domyślne dźwięki Alarmu (które da radę zmienić bo to windows więc mam rejestr, natomiast nie chcę spędzić życia na programowaniu telefonu - niech się w to bawią pasjonaci). Podobno producenci (np. Samsung) robią nakładki na interfejs WM - czy to coś jest warte?
PDA+ moduł GSM. najlepsza konfiguracja na rynku(moje zdanie[albo moze android ale sie nim nie bawilem]) zawsze mozesz zmienic system np. dzisiaj mam WM6 a za 10min 6.5. Samsunga nie polecam ale na Twoim miejscu bym wybral jakiego HTC
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2009-11-06, 21:28   

Ja poleciłbym szczególnie smartphone'a HTC Touch HD 2. Obecnie można dostać go w polskiej wersji językowej.

Długo zastanawiałem się nad tym jakiego smartphone'a zakupić, przewertowałem dziesiątki stron, przeczytałem kilkadziesiąt recenzji, opinii, porównań. Generalnie przekopałem internet w szerz i wzdłuż i nie znalazłem niczego co by wyglądem, funkcjonalnością, parametrami przewyższało wyżej wymieniony model firmy HTC.

Nie jestem wielkim fachowcem, ale przy odrobinie chęci można dowiedzieć się wszystkiego korzystając z wyspecjalizowanych stron. Dlatego też sądzę, że HTC Touch HD 2 to najlepszy wybór i z pewnością spełni wszelkie oczekiwania każdego użytkownika. Dodatkowo można dokupić pakiet gwarancyjny, który będzie uprawniał do naprawy uszkodzeń powstałych w skutek niewłaściwego użytkowania i to zupełnie za darmo :) . Pakiet taki ma również swoją cenę bo to wydatek rzędu 700pln + koszt smartphone'a 2599pln, ale jeśli ktoś stawia na jakość i funkcjonalność to niczego lepszego nie znajdzie chyba, że się mylę?

Zastanawiałem się jeszcze nad Apple IPhone 3GS, ale HTC bije go na głowę osiągami i niezawodnością.

Polecam obejrzeć prezentację HTC Touch HD 2 w serwisie YouTube.
0 UP 0 DOWN
 
Pandzik 
Nic na siłę,wszystko młotkiem!



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lut 2008

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-11-07, 01:42   

To ja się podłącze pod temat :)

zawsze jakoś ufałem symbianowi pod nokią (6260, e50, n73,e65, e51 teraz myślałem nad e66 lub e71) aczkolwiek jednocześnie używam HTC SPV M650 no i nie narzekam chociaz mogłby być szybszy i stabilniejszy, poinstalowałem w nim lepsze klawiery (aby paluchem trafiać), wygaszacze, programy blokujące ekran itp wiec używa się go lepiej, no jakoś jednak ten dotyk i navi to przyjazna, fajna pomocna rzecz. Mialem też do czynienia z BlackBerry Storm fajne bajery przyzwoita waga, tak że wiesz ze masz zabawke w kieszeni, szybko idzie sie przyzwyczaic ze dotyk tylko podświetla opcje a ekran się wciska jak wielki przycisk ale czujnik ruchu sie pierniczy po jakimś czasie no i internet tylko po wykupieniu pakietu bądź dodatkowego abonamentu.. niby fajna zabawka ale w sumie troche przerost formy nad treścią.
Teraz kupiłbym G1 google bo podoba mi się możliwośc wysuwania klaw qwerty + dotyk + gps i reszta bajerow. Z tego co się orientuje początkowo nie ma klawiery dotykowej ale można juz update robic z dodatkami no i co chwila to powstają nowe rzeczy do niego tylko wlasnie troche te łączenie przez google i youtube a'la iPhone takie jakies niepewne (śmierdzi troche taką iPhonową biedą jak brat netu bezprzewodowego). Widział to kto na żywo, telefon wytrzyma codzienne molestowanie, czeste łączenie z PC i klepanie po ekranie ?
Ostatnio zmieniony przez Pandzik 2009-11-07, 01:46, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
negroz 


Wiek: 37
Dołączył: 14 Cze 2007

UP 14 / UP 18



Wysłany: 2009-11-07, 03:10   

Mała uwaga. Piszesz w topicu Palmtop, a pytasz o Pocket'a PC/WM PPC.
Palmtopy to urządzenia oparte na systemie Palm OS. To co łączy je z Pocketami to tylko dotykowy wyświetlacz.
Porównałbym to do ludzi nazywającyh każdą kątówkę 'boszem' (od marki Bosch) ;)
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2009-11-07, 08:53   

negroz napisał/a:
Mała uwaga. Piszesz w topicu Palmtop, a pytasz o Pocket'a PC/WM PPC.
Palmtopy to urządzenia oparte na systemie Palm OS. To co łączy je z Pocketami to tylko dotykowy wyświetlacz.
Porównałbym to do ludzi nazywającyh każdą kątówkę 'boszem' (od marki Bosch) ;)
ehhhh... znalazł sie inteligent...
negroz idz jeszcze poczytaj troche wojka google i mozesz wrócić na strone


Ps. Nergoz ten obrazek jest tylko dla ciebie bla...
Ostatnio zmieniony przez RaZoR 2009-11-07, 08:54, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2009-11-08, 09:03   

Pandzik napisał/a:
To ja się podłącze pod temat :)

zawsze jakoś ufałem symbianowi pod nokią (6260, e50, n73,e65, e51 teraz myślałem nad e66 lub e71) aczkolwiek jednocześnie używam HTC SPV M650 no i nie narzekam chociaz mogłby być szybszy i stabilniejszy, poinstalowałem w nim lepsze klawiery (aby paluchem trafiać), wygaszacze, programy blokujące ekran itp wiec używa się go lepiej, no jakoś jednak ten dotyk i navi to przyjazna, fajna pomocna rzecz. Mialem też do czynienia z BlackBerry Storm fajne bajery przyzwoita waga, tak że wiesz ze masz zabawke w kieszeni, szybko idzie sie przyzwyczaic ze dotyk tylko podświetla opcje a ekran się wciska jak wielki przycisk ale czujnik ruchu sie pierniczy po jakimś czasie no i internet tylko po wykupieniu pakietu bądź dodatkowego abonamentu.. niby fajna zabawka ale w sumie troche przerost formy nad treścią.
Teraz kupiłbym G1 google bo podoba mi się możliwośc wysuwania klaw qwerty + dotyk + gps i reszta bajerow. Z tego co się orientuje początkowo nie ma klawiery dotykowej ale można juz update robic z dodatkami no i co chwila to powstają nowe rzeczy do niego tylko wlasnie troche te łączenie przez google i youtube a'la iPhone takie jakies niepewne (śmierdzi troche taką iPhonową biedą jak brat netu bezprzewodowego). Widział to kto na żywo, telefon wytrzyma codzienne molestowanie, czeste łączenie z PC i klepanie po ekranie ?


Czyli co? Miałeś Blackberry bez BIS/BES tzn ze nie wykorzystywałeś ca. 90% funkcji tego terminala. Taki abonament w przypadku pierwszej opcji kosztuje 20 zł, a jeśli dołożymy do tego nielimitowany transfer danych to cena należy do nienajgorszych. Ostatnio RIM wypuścił na rynek Storm 2, więc już niedługo będzie na allegro. Sądzę że ma kilku ulepszeń w stosunku do starszego brata acz nie mam zdania nt. touch screenów od RIM. Ja nie polecam żadnego telefonu z WM - ten system jest njagorszym ze wszystkich, co zresztą przyznał sam Ballmer.
0 UP 0 DOWN
 
Pandzik 
Nic na siłę,wszystko młotkiem!



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lut 2008

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-11-08, 20:14   

Rich Kramer napisał/a:

Czyli co? Miałeś Blackberry bez BIS/BES tzn ze nie wykorzystywałeś ca. 90% funkcji tego terminala. Taki abonament w przypadku pierwszej opcji kosztuje 20 zł, a jeśli dołożymy do tego nielimitowany transfer danych to cena należy do nienajgorszych. Ostatnio RIM wypuścił na rynek Storm 2, więc już niedługo będzie na allegro. Sądzę że ma kilku ulepszeń w stosunku do starszego brata acz nie mam zdania nt. touch screenów od RIM. Ja nie polecam żadnego telefonu z WM - ten system jest njagorszym ze wszystkich, co zresztą przyznał sam Ballmer.


Miałem styczność a nie kupiłem, a to spora różnica, bawiłem się nim około tygodnia, dlatego abonament na neta nie wchodził w gre. Mimo, że storm jest porządnie zaprojektowany i zastosowano w nim wiele innowacyjnych pomysłow to jakos nie przypadł mi do gustu, w pierwszej chwili czujnik ruchu reagujący na wszystko był swietna zabawa, jednak szwankuje po pewnym czasie, ekran jest ciekawy jednak zastosowanie go jako wielki przycisk trochę mnie przeraża i denerwuje, nie mogłem się przyzwyczaić pisać na tym, lubie takie zabawki jak każdy z was ale blackberry jakoś do mnie nie przemawia . Możliwości to on ma owszem potężne. Pracowałem przez jakiś czas jako serwisant to też i miałem możliwość obejrzenia wielu tel z każdej strony. zainteresował mnie właśnie już jakiś czas temu G1 chciałbym zobaczyć jakieś wiarygodne opinie a nie wypisane w telepolis przez nie wiadomo kogo, mimo ze on nie wygląda, nie szokuje i nie jest 8mpx cyfrówką tak jak to sie staje modne to chciałbym go wypróbować
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: jaki, nowego, palmtopa, system, szukam, wybrac


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu