Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Profesjonalne Portfolio! - Fotografia artystyczna
Autor Wiadomość
woyteg 
Glupota nie boli



Wiek: 49
Dołączył: 08 Sty 2006

UP 0 / UP 1


Skąd: Wies kolo Ciupago

Wysłany: 2006-05-11, 21:14   

Przepraszam wszystkich tych, ktorych moj, podobno mentorski, ton wypowiedzi urazil. Nie taki mialem zamiar. Jednak na swoje usprawiedliwienie chcialem zauwazyc, ze uzywalem skrotu IMHO, ktory uzywany jest na tym forum, wiec tym bardziej JA nie widze mentorskiego tonu. Wszystko bylo "moim zdaniem", nawet skromnym.

Polska wersja stroyn; Pomimo tego, ze 2 z 6 stron jakie mam sa po polsku, wystarczylo kliknac gdzie trzeba, nie widze potrzeby, zeby pisac po polsku. Cala moja praca, poza wspolpraca z PAP odbywa sie na nowym kontynencie, gdzie tez mieszkam, wiec "No, I don't give a shit about Polish version of the site!"

Co do zdjec; nie musza sie one nikomu podobac. Jak napisalem poprzednio ile osob, tyle opinii, ile fotografow, tyle stylow. A prasowa fotografia jest ta, ktora MOIM ZDANIEM najtrudniej sie ocenia i czesto nie jedno zdjecie, a seria lub wrecz dorobek fotografa powinny byc oceniane.

Konczac swoja wypowiedz na dobre w tym temacie, zycze wszystkim zeby byli zadowolenie z tego co robia, bo to najwazniejsze.

Pozdrawiam wszystkich ze slonecznej Kalifornii, stolYcy bezdomnych i freakow!

PS--
Skoro temat schodzi na inny tor, moze administrator powinien go przeniesc do innej kategorii?
Ostatnio zmieniony przez woyteg 2006-05-12, 10:52, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-05-11, 21:38   

Ludzie aleście drażliwi. Zadałem proste pytanie tylko. Powiedziałem tylko swoje skromne zdanie. Czy ktoś się obraził za "mentorski ton" ? Matko Boska - czy wszystkim już na mózg wali? Czy ktoś tu jeszcze ma pojęcie o dyskusji? Wymianie zdań? Czy ja mówiłem, że masz złe zdjęcia?
Nie padam przed nimi na kolana, bo nie. Bo nie powalają - mnie. Z reporterami miałem NIEPRZYJEMNOSC na jednym pseudoportalu, ktory ten portal Ci zawodowcy po prostu rozpierdzielili...
I ponawiam pytanie - "czy masz jakieś wykształcenie bądź papiery?" Potrafisz odpowiedzieć na jedno proste i NIEOBRAŹLIWE pytanie? Potrafisz? Kurde - przecież ja zostałem przepytany tutaj z tego samego i odpowiedziałem bardzo szczegółowo i dobitnie. To dlaczego Ty masz się obrażać i "SHITEM" po oczach rzucać? "Twoje MZIMU dobre", "Franka Mzimu złe" ? Dżizas....
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2006-05-11, 21:44   

dla mnie woyteg to niesamowicie utalentowany czlowiek. czesto zerkam na jego zdjecia z LA. kazde kolejne zdjecie jest ciekawsze. zycze sukcesow w projekcie: 'around the world in one camera'
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-05-11, 21:54   

Rich Kramer napisał/a:
dla mnie woyteg to niesamowicie utalentowany czlowiek. czesto zerkam na jego zdjecia z LA. kazde kolejne zdjecie jest ciekawsze. zycze sukcesow w projekcie: 'around the world in one camera'

A czy ja powiedziałem, że nie jest utalentowany? Że robi złe zdjęcia? Kurde a może to jednak mi na móżg wali... tak zdecydowanie mi wali. Pisze mieszaniną cyrylicy z kaligrafią mandaryńską i żądam od ludzi, żeby to rozumieli...
Technicznie są ok -> IMHO. Jeśli chodzi o kompozycję obrazu - jakoś mi nie leży tak na ZAYEFAJNE - IMHO. I nie potrafię wyjaśnić dlaczego...
I przepraszam za poprzedniego posta...
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2006-05-11, 21:58   

spox Franek (jesli moge do Ciebie w ten sposob sie zwrocic). wyrazilem swoja opinie i tyle.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-05-11, 22:02   

woyteg napisał/a:

Polska wersja stroyn; Pomimo tego, ze 2 z 6 stron jakie mam sa po Polsku, wystarczylo kliknac gdzie trzeba, nie widze potrzeby, zeby pisac po Polsku. Cala moja praca, poza wspolpraca z PAP odbywa sie na nowym kontynencie, gdzie tez mieszkam, wiec "No, I don't give a shit about Polish version of the site!"


Sorki - kliknąłem tam, gdzie trzeba, czyli w PROFILU i trafiam dalej do strony anglojęzycznej. A znam na ten przykład strony anglojęzyczne pisane przez anglikow i amerykanow z białoczerwoną flagą...
A skoro tak sprawę stawiasz, jak to opisałeś wyżej, to po co w ogole tu zaglądasz? Po co się trudzisz pisaniem po Polsku ???
Wybacz - dla mnie to jest jakby lekko nietaktowne... co najmniej...

[ Dodano: 2006-05-11, 22:04 ]
Rich Kramer napisał/a:
spox Franek (jesli moge do Ciebie w ten sposob sie zwrocic). wyrazilem swoja opinie i tyle.

Call me Franek - przecież pisze ;) .

A czy dobrze zrozumiałem: "No, I don't give a shit about Polish version of the site!" =

"nie przyjmuje tego gowna o polskiej wersji tej strony" ???
0 UP 0 DOWN
 
fotoo 



Wiek: 44
Dołączył: 07 Paź 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-05-11, 23:23   

Wow, widać Franco nie tylko ze mna skóre dzieli na niedźwiedziu.... Woytkowi też się oberwało kaligraficznym postem po uszach. Ale czytając Franco Twoje powyższe wypowiedzi to sam twierdzisz że to jest forum i można wszystko pisać i to co się myśli, bo chyba szczerość jest tu najbardziej doceniana.
Zauważyłem też że im bardziej ktoś jest mniej otwary na udzielanie jakich kolwiek informacji o sobie lub o swojej pracy czy co już wogóle przechodzi śmielsze oczekiwania - życiu to tym bardziej się na niego naciska starając się wywrzeć na nim odpowiedź na pytanie które nas irytuje. Ja szanuję czyjąś prywatność, jęśli ktoś zamierza pozostać w cieniu, nie wychylając się za bardzo to chyba ma do tego prawo.
Też przeglądałem stronę Woytka i powiem Ci że w jego fotach można dostrzec coś co można nazwać mianem duszy. Każda fota coś w sobie ma, nawet jak by była ona najprostszą formą wyrażająca choćby białą kropkę na czarnym tle, to dla autora na pewno miała by jakieś znaczenie. Bo to autor ma w swojej głowie zamysł, zarys jakąś wizję którą potem przelewa w formie fotografii IMHO!
Powiem szczerze że czasmi surowa krytyka jest jak dobry łomot po głowie, każdemu się przyda aby się ockną, ale bez przesady. Trochę się poprzekomarzaliśmy na tym forum osam temat, potem o inne kwestie, teraz już widzę jak nie ma czego się chwycić to rzucamy się innym do gardła i broniąc swoich tez oraz przekonań.
Całkiem inny był zamysł tego forum. Ja dałem ogłoszeni w sprawie portfolio, teraz piszemy zupełnie o czym innym. Ehh, można prowadzić konwersację, ale czemu zaraz taką ostrą.
Chcecie to piszcie Tu sobie, ja zmieniam forum, założe inny temat. Od czasu do czasu wdepne popatrzeć co kto dopisał. Na Forum FOTOGRAFIA jest sporo miejsca. Zapraszam.

Franco, powiem Ci jedno - łebski z Ciebie kolo, może i masz wiedzę i doświadczenie, ale daj też innym sznsę zabłysnąć. A piwo nie zając, nie ucieknie IMHO , he he he!
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-05-11, 23:52   

fotoo napisał/a:
Ja dałem ogłoszeni w sprawie portfolio, teraz piszemy zupełnie o czym innym.

Ponieważ sam napisałeś :
fotoo napisał/a:
Ale możecie się pochwalić swoimi, więc jak zobaczymy coś ?


Zaczęły się prezentacje, ktos pokazał coś i temat przeszedł z profilio bardziej w stronę fotografii artystycznej, ale na prośbę autora tematu czyli Twoją.

Można by powiedzieć "chciałes - masz".

P.S. Sam się juz w tutejszym wątku trochę pogubiłem, ale może wróci na swe tory.
0 UP 0 DOWN
 
fotoo 



Wiek: 44
Dołączył: 07 Paź 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-05-12, 00:04   

Zamierzenie było inne, a od bardzo dawna przybrało to forum inny temat.

I nie tak od razu "chcesz to masz". Dużo rzeczy bym chciał a jednak nie mam!
0 UP 0 DOWN
 
egejta 
coffee person



Wiek: 41
Dołączyła: 18 Paź 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Put-In-Bay

Wysłany: 2006-05-12, 00:55   

Cytat:
A czy dobrze zrozumiałem: "No, I don't give a shit about Polish version of the site!" =

"nie przyjmuje tego gowna o polskiej wersji tej strony" ???


don't give a shit - znaczy nie byc czyms zainteresowanym, nie dbac o cos

http://blogpl.wojtekgil.com/ a tu jest adres polskiej strony, ja znalazlam ja bez trudu. zdecydowanie polecam tez http://aroundtheworldinonecamera.wojtekgil.com/ chociaz jest po angielsku. swietny pomysl, naprawde. mnie wojtka zdjecia powalaja na kolana :D
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-05-12, 07:53   

woyteg napisał/a:
"... Inna sprawa ze trudno jest ciekawie pokazac tak ogolne kady, jezeli bylabys u mnie w klasie, poradzilbym Ci zebybs skupila sie na szczegolach, pokrzywila aparatem troche, podeszla blizej... (sprawe korekcji bieli, polaryzacji etc, pozostawiam na lekcje dalsze)

tylko mi prosze bledow nie wytykac, moja jezyk slaba.


Ja to jednak potrafię ludziom na odciski nadeptywać i drażnić ego... Powinniście mnie tytułem MISTRZA ZARAZY uchonorować...

Powyższy cytat Woteg'a jest tym, co spowodowało we mnie zadanie pytania. Ktoś chce udzielać lekcji, pisze o klasach. Tedy ja pytam o kwalifikacje. O papiery. Po prostu o kompetencje. Źle czynię?
Widocznie źle...
To co dla mnie jest mentorstwem, dla innych równie dobrze może być zarozumialstwem. Bo pewnikiem teraz tak bym określił zachowanie Woyteg'a. Nie gniewam się, nie obrażam - zadaję proste pytanie. I to wcale nie godzące w czyjąś prywatność - to nie ja sie narzucam ze swoimi zdjęciami i "udzielaniem lekcji", tylko robi to WOYTEG. Jego sprawa - ja tylko PYTAM, jakie ma przygotowanie, papiery, może kursy a może staż w parcowaniach mistrzów. Zanim zadałem to pytanie, kliknąłem w link znajdujący się na polskojęzycznym forum w dziale PROFIL WOYTEG. Link prowadzi do anglojęzycznej strony. Próba zwróćenia uwagi, że coś chyba nie do końca jest ok, że mógłby jako jak domniemywam Polak-emigrant pokusić się o polskojęzyczną wersję stronki, kończy się fochami na Stary Kontynent i demonstracyjną ucieczką w zawodowstwo w agencjach za oceanem. Proszę bardzo - droga wolna. Przy okazji zostawia jakiś "shit", do zatuszowania smrodu którego zatrudniać trzeba tłumaczy znających obce języki.
I żeby nie było, że się obrażam, bo robię gorsze/słabsze zdjęcia. TAK robię gorsze technicznie zdjęcia od WOJTEGa. Z wielu różnych względów. Ale jego prace nie leżą mi z innych względów, niż piksele, tonacje czy kolorystyka. To mój gust, moja dusza, moje odczucia. Czy napisałem zatem, że WOYTEG robi złe zdjęcia? Wciórności...

Z.

[ Dodano: 2006-05-12, 08:20 ]
fotoo napisał/a:
Wysłany: 2006-05-11, 23:23 "... im bardziej ktoś jest mniej otwary na udzielanie jakich kolwiek informacji o sobie lub o swojej pracy czy co już wogóle przechodzi śmielsze oczekiwania - życiu to tym bardziej się na niego naciska starając się wywrzeć na nim odpowiedź na pytanie które nas irytuje. Ja szanuję czyjąś prywatność, jęśli ktoś zamierza pozostać w cieniu, nie wychylając się za bardzo to chyba ma do tego prawo.


[ Dodano: 2006-05-12, 08:27 ]
Wysłany: 2006-04-23, 16:29 :
fotoo napisał/a:
Domyślam się jaką kolega ZARAZA lubi sztukę. Jest to chyba sztuka wpatrywania się w monitor, a w szczególności śledzenia forum i brania w nich udziału. No cóż to też jest sztuka, wytrzymać tyle przy monitorze! Nic do kolegi nie mam, ale nie lubię wywyższania się i mówienia czegoś o czym kompletnie się nie ma pojęcia, używając tylko wykwintnych słów aby lepiej zabrzmiało dla czytających. Jak już wcześniej wspomniałem nie interesuje się portretem lecz czymś głębszym więc proszę nie pisz mi o przedszkolu fotograficznym jeśli nie masz pojęcia o fotografii i jej różnorodnych formach wyrazu. Tak dla przykładu powiem Ci jakie są rodzaje fotografii: artystyczna, reklamowa, wgłębiając się dalej możesz robić zdjęcia budynkom, kwiatuszkom, robakom i wiele innym rzeczom na które masz ochotę i w których jesteś dobry lub po prostu sprawia Ci to przyjemność. Jak dobrze pomyślisz lub poczytasz na necie to dowiesz się jakie są inne jeszcze dziedziny które dzielą fotografię nie tylko na Portretowa!
Pozdrawiam i życzę miłego spędzania czasu przy kompie !
P.S.
Jeśli masz zamiar krytykować każdego na forum za wyrażanie swoich myśli to proszę bardzo, załóż sobie swóje własne forum.


Faktycznie nie ingerujesz w czyjąś prywatność. Bardzo dziwne pojęcie o szanowaniu kogoś obcego i jego prywatności. Nie dość, że nie szanujesz, to jeszcze obrażasz i próbujesz w oczach innych forumowiczów kształtować spaczone przez swoje widzimisię wizerunki. Przestaje mi się podobać Twoje zachowanie. Zareklamowałes się, zostałeś zapytany o kompetencje. Obraziłeś się, podobnie jak WOYTEG zacząłeś fochami rzucać i obrażać forumowiczów, np. mnie. Ja wiem, że mam ciężki charakter. Ale to nie ja go ukształtowałem - ukształtowało go 20 lat życia i zmagań ze zdrowiem, urzędami i rzeczywistością... I jaki jestem to wiem ja i moi bliscy. A nie jakiś ktoś niewiadomo kto ukryty za jakimś nikiem i nic nie mówiącym zdjęciem. Tedy facet - albo dajesz pas i przeprosisz, albo zacznę naciskać adminów na wprowadzenie trybu moderowanego dla Twoich i, jeśli uznają to za dobre dla klimatu forum, także moich wypowiedzi.

Pozdrawiam

Z.
0 UP 0 DOWN
 
butters



Dołączył: 30 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-05-14, 23:36   

woyteg napisał/a:
JA nie widze mentorskiego tonu. Wszystko bylo "moim zdaniem", nawet skromnym.


Moim skromnym zdaniem dość nieskormnie jest polecanie Inez średniego i dużego formatu. Nie podoba mi się coś takiego równie bardzo, jak "ambitne" wypowiedzi fotoo. Stary - napisales, ze Canon A95 nie nadaje sie do robienia zdjec i dlatego twoje zdjecia z Katowic są w mojej opinii - i chyba nie tylko mojej - fatalne. Ja umieściłem trochę zdjęć z mojego starego Canona A80 (już ich tu nie ma) żeby udowodnić, że da się zrobić takim aparatem zdjęcia. Boisz się rozmawiać o fotografii - nie ma sprawy, nie będę na pewno już liczył na rzeczowe posty z twojej strony i zdjęcia inne niż polokokta na betonie.

Jeżeli Franka interesuje dlaczego nie chcę tu umieścić innych swoich zdjęć, to odpowiadam. Nie sądzę, żeby to forum było przygotowane na dyskutowanie o zdjęciach. Zobaczmy ten wątek. Przykład fotoo, który wyskakuje tutaj z hasłami o profesjonalizmie, a później umieszcza zdjęcie płotu, albo Wojtka, który Inez poleca średni format... No niestety z Wojtkiem chybą też nie mogę porozmawiać, bo nie latam jeszcze z Markiem II na szyi, nie mam też w szafce średniego formatu i ochoty "być w jego klasie". Franek jest skierowany na fotografie artystyczną, z którą ja obecnie nie mam nic wspólnego, jednak jeżeli będę kiedyś potrzebował kilku rad w tym zakresie to na pewno będzie można z nim potozmawiać. Inez i AlferX to "pstrykacze" :wink: i z nimi też można pogadać, ale oni nie tytułują się profesjonalistami. Pozostałych dwóch panów sprzętowców pozdrawiam;)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: artystyczna, fotografia, portfolio, profesjonalne


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 30
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu