Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Profesjonalne Portfolio! - Fotografia artystyczna
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-05-10, 21:17   

A na zdjęciach powyżej jest dusza :) . Oczywiście moim zdaniem.
Gdzie taki piękny krzyż nagrobny sfocono?

Pozdr

Zaraza

[ Dodano: 2006-05-10, 21:20 ]
A zdjęcie "Ani mru, mru" wymiata :D .

Nusia na monitorzeciecie.jpg
Zwykła Minolta Dimage X. 2003 rok. Zdjęcie: "Więcej niż żona..."
Plik ściągnięto 98 raz(y) 120,45 KB

Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2006-05-10, 21:23, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
butters



Dołączył: 30 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-05-10, 21:23   

Krzyż znajduje się w Lewinie Brzeskim, za cmentarzem.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-05-10, 21:24   

butters napisał/a:
Krzyż znajduje się w Lewinie Brzeskim, za cmentarzem.


Dzięki. Wyruszę w trasy rowerowe, to poszukam. BTW - masz więcej cmentarnych klimatów?
0 UP 0 DOWN
 
butters



Dołączył: 30 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-05-10, 21:28   

Raczej nie mam, ale sprawdzę i ewentualnie odezwę się na PW.
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-05-10, 22:17   

Franco Zarrazzo napisał/a:
A na zdjęciach powyżej jest dusza

Nie znam się na fotografii, jestem tylko pstrykaczem :) , ale moim zdaniem te fotki mają nie tylko duszę, one po prostu zniewalają :wink: Przede wszystkim mam na myśli widoczki (chmury, promienie i zachód słońca). Ja w ogóle mam fioła na punkcie słońca i chmur. Dorzucę coś od siebie i proszę o w miarę łagodne komentarze :)

KPSK.jpg
Plik ściągnięto 108 raz(y) 194,52 KB

promien.jpg
Plik ściągnięto 102 raz(y) 152,21 KB

wschód.jpg
Plik ściągnięto 93 raz(y) 147,9 KB

0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-05-10, 22:24   

Ojjj Pan Butters naprawdę fajne fotki robi - właśnie je oglądam. I tak się czai - e nie ładnie :) . Chmury też tam są niezłe :D .

Pozdr

F
0 UP 0 DOWN
 
fotoo 



Wiek: 44
Dołączył: 07 Paź 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-05-10, 23:25   

No nareszcie ruszyło Forum, tak długo na to czekałem. Wreszcie piszecie do rzeczy i nawet krytyka jest! Dobrze że nie napisałem że zdjęcia zrobiłem z kom bo pewnie byście mnie tu zjedli. A teraz coś dla Z... he he he he he he, widzę że on To bardzo lubi!
Czekam na słowa krytyki.
0 UP 0 DOWN
 
butters



Dołączył: 30 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-05-11, 00:10   

fotoo napisał/a:
No nareszcie ruszyło Forum, tak długo na to czekałem. Wreszcie piszecie do rzeczy i nawet krytyka jest! Dobrze że nie napisałem że zdjęcia zrobiłem z kom bo pewnie byście mnie tu zjedli. A teraz coś dla Z... he he he he he he, widzę że on To bardzo lubi!
Czekam na słowa krytyki.


Czy mi się wydaje, czy nie potrafisz się ustosunkować do mojego wpisu?




PS. Dzięki Inez i Franco za słowa uznania :wink:
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-05-11, 06:13   

butters, gdybyś w konkursie foto (słońce ) wystartował z tą "szklanką" chyba podobnie jak ostatnie zdjęcie Kimiego byłbyś nie do pokonania.

Foty super, mają w sobie to "coś".
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-05-11, 07:08   

Inez napisał/a:
Ja w ogóle mam fioła na punkcie słońca i chmur. Dorzucę coś od siebie i proszę o w miarę łagodne komentarze :)


Najmniej mi się podoba zdjęcie kościoła - bardzo trudno jest wyłapać tak perspektywy, aby strzeliste budowle nie sprawiały wrażenia walących się w jedną czy drugą stronę /sam tego nie potrafię :P /. W tym wapadku ulica jakby leciała w prawo i po naprostowaniu zdjęcia na pewno budowla by leciała w lewo. Na przyszłość musisz bardziej uważać z wybraniem miejsca cycknięcia. Jak masz cyfrówkę, to wybierz się na kilka rajdów i wywal kilka setek różnych ujęć tego samego miejsca - potem, pamiętając o tym gdzie jak i które było robione, przewal to przez kompa, przypatrz się i sama pomyśl. Tak imho.
Dwa pozostałe moim zdaniem lepsze, szczególnie Słońce w koronie :) . Lubię takie zdjęcia. Tu się chyba nie różnimy - chociaż tego prawdziwego zmuszony jestem unikać na dłuższą metę. Pewnikiem przy pejzażyku ktoś się dowali, że można by było wystające kawałki gałązek wyciachać, ale ja tak właśnie lubię :) .

Pozdroksy

F.

Do Buttersa - nie wsytdź się Butters - pokaż jeszcze jakieś zdjątka. Szczególnie portret Emilka - jest przewymiękającorozbrajająco cudowny :) .

[ Dodano: 2006-05-11, 07:14 ]
fotoo napisał/a:
Dobrze że nie napisałem że zdjęcia zrobiłem z kom bo pewnie byście mnie tu zjedli. A teraz coś dla Z... he he he he he he, widzę że on To bardzo lubi!
Czekam na słowa krytyki.


Facet - czy Ty naprawdę nie umiesz czytać? Ja piszę cały czas, że do zrobienia dobrego zdjęcia wystarczy najprostszy aparat. Może być nawet z komórki. Albo telefonu komórkowego. Ważne, co masz do pokazania. He he he ...

A to co bardzo lubię, to już chyba zdaje się jakby obiecałeś - usiąść przy piwku i pogadać o niuansach i różnicach w ludzkich charakterach, w potrzeganiu świata. I rzeczową, czasami ostrą, ale budującą i rzetelną krytykę... He he he...

[ Dodano: 2006-05-11, 07:51 ]
A w ogóle to poprosze o przeniesienie większości tego wątku do działu o zdjęciach :) .

Pozdr

Zarazek

Wiosna_3_50_kilo.jpg
"Wiosna 3 - z cyklu >>17 mgnień wiosny<<. Park Wolności, wiosna 2004.
Aparatem wielkości pudełka papierosów, z optyką wbudowaną w obudowę. Zykłą Minoltą Dimage X.
Bez statywu, bez kilkudziesięciu tysięcy wydanych na sprzęt. Można?
Teraz w telefonach
Plik ściągnięto 91 raz(y) 49,98 KB

zlote_wrota_50kilo.jpg
"Złote Wrota" - Brama do mojego świata.
Zwykła Minolta Dimage X. Może i nie ma głebi. Ale czyż nie ma czegoś w sobie to zdjątko ? /wiem wiem - skromnością czasami nie grzeszę :P/.
Zagadka -kto zgadnie, gdzie to? Dodam, że odpowiedż typu "W Brzegu" m
Plik ściągnięto 97 raz(y) 49,61 KB

slomiana_galaktyka_50_kilo.jpg
"Słomiana Galaktyka. Z cyklu "Wszechświaty Natury"
Aparat: Zwykła Minolta Dimage X.
Galaktyka odkryta na ściernisku prz betonowym dojeżdzie nad Potok Pępicki za składem paliw w Skarbimierzu jesienią 2005 roku.
Plik ściągnięto 98 raz(y) 74,5 KB

DotaKRAK2004_50kilo_piaskow.jpg
Zdjęcie zrobione zwykła Minoltą Dimage X. Z flashaem po oczach, miało straszne rozbłyski. Ale uznałem, że portret jet wart tego, a szczególnie modelka (;)) aby nad nim poprawcować. Czy zatem należy odrzucać narzędzia dane nam do pracy? Zakopywać talenty?
Plik ściągnięto 103 raz(y) 49,99 KB

0 UP 0 DOWN
 
fotoo 



Wiek: 44
Dołączył: 07 Paź 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-05-11, 10:49   

Wersja macro.......

Róża - kroplą życia.jpg
Zdjęcie jest skanem, gdyż nie miałem jeszcze cyfrzaka wiec nie pisa o złej jakości. Zrobione Zenitem z założonymi pierścieniami makro przy świetle dziennym.
Plik ściągnięto 96 raz(y) 109,61 KB

0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-05-11, 11:07   

A czy ja mówię, że moje są technicznie dobrej jakości? Mają wiele technicznych usterek. Ale moja dusza widzi najpierw obraz, potem dostrzega niuanse w pikselach, rozmyciach itd. Taki jestem. I tyle.
Róża ok. Faktycznie można by nad nią popracować.
0 UP 0 DOWN
 
woyteg 
Glupota nie boli



Wiek: 49
Dołączył: 08 Sty 2006

UP 0 / UP 1


Skąd: Wies kolo Ciupago

Wysłany: 2006-05-11, 18:40   

3 grosze. Buttersowe podoba mi sie tylko 143 i 147, co chyba dowodzi kilku rzeczy. primo, skoro mowa o portfolio, ze to oko fotografa i gust klienta musza sie spotkac zeby nastapila "akcja", po drugie; ilu "fotografow" tyle opini, gustow, sposobow spojrzenia na tenat etc. oczywiscie pewne podstawowe zasady pozostaja niezmienione podobnie jak oczy laikow. Tym sie cos podoba lub nie.

Jeszcze grosik w temacie kosciola, bo jakos tak sie F. przejal. Do architektury jezeli powaznie podchodzimy to imho plecam sredni lub wrecz duzy format z korekta perspektywy. Kosciol nie polityk i nie jak w reporterskiej, nie ucieknie nam z kadru wiec mamy duuzoo czasu na jego przemyslenie, sprawdzenie kiedy jest najlepsze swiatlo, ktora pora dnia uwypukla nam elementy ktore chcemy pokazac etc. Inna sprawa ze trudno jest ciekawie pokazac tak ogolne kady, jezeli bylabys u mnie w klasie, poradzilbym Ci zebybs skupila sie na szczegolach, pokrzywila aparatem troche, podeszla blizej. (sprawe korekcji bieli, polaryzacji etc, pozostawiam na lekcje dalsze)

Pozdrawiam (to temat troche nie zjechal z tematu?)
PS--
tylko mi prosze bledow nie wytykac, moja jezyk slaba.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-05-11, 19:10   

Miałem przyjemność luknąć na nieco więcej Buttersów, niż te prezentowane powyżej. Mam pytanie zasadnicze - WOYTEQ - używasz tonu mentorskiego - możesz mi powiedzieć, czy masz jakieś hmm "papiery" na zawodowstwo? Wykształcenie artystyczne? Fotograficzne? Nie żebym się czepiał, ale zalukałem w Twoją stronkę /maj-kwiecień/ i nie powiem, żebym specjalnie był zaskoczony jakimś bardzo wysokim poziomem fotografii tam prezentowanych. Czasami nawet coś mi aż nie pasowało... Ale nie mówię przecież, że jest źle.
A i jeszcze jedna prośba - Would you make your site in "polska jezyka" ? Tak jakoś fajnie by było. U nas nie wszyscy władają jeszcze językiem dominatorów zachodniej kultury ;) .

A co do kosciola - przejał nie przejal - po prostu krzywawo i tyle. I masz zupelna rację - kosciol nie ucieknie :) .

F.
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-05-11, 20:45   

woyteg napisał/a:
Jeszcze grosik w temacie kosciola, bo jakos tak sie F. przejal. Do architektury jezeli powaznie podchodzimy to imho plecam sredni lub wrecz duzy format z korekta perspektywy. Kosciol nie polityk i nie jak w reporterskiej, nie ucieknie nam z kadru wiec mamy duuzoo czasu na jego przemyslenie, sprawdzenie kiedy jest najlepsze swiatlo, ktora pora dnia uwypukla nam elementy ktore chcemy pokazac etc. Inna sprawa ze trudno jest ciekawie pokazac tak ogolne kady, jezeli bylabys u mnie w klasie, poradzilbym Ci zebybs skupila sie na szczegolach, pokrzywila aparatem troche, podeszla blizej. (sprawe korekcji bieli, polaryzacji etc, pozostawiam na lekcje dalsze)

oraz
Franco Zarrazzo napisał/a:
A co do kosciola - przejał nie przejal - po prostu krzywawo i tyle. I masz zupelna rację - kosciol nie ucieknie .


Macie rację, kościół nie ucieknie, ale aparat czasem tak :( Nie był mój, pożyczyłam tylko na chwilkę. To była jedyna okazja, jedno ujęcie i w sumie bardziej skupiłam się na tym, by było widoczne niebo niż na świetle, porze dnia itp. Na dodatek wstyd się przyznać, ale baterie padły w chwilkę po tym ujęciu :cry:
Dzięki za rady, przydadzą się, bo może już wkrótce posiądę własne foto urządzonko, pewnie najprostszą z cyfrówek, ale za to własną. Wtedy poszaleję :-P A na razie pozostanę przy chmurkach i słońcu :) Choć właśnie mnie zakorciło, by wrzucić jeszcze jakiś kościółek, ciekawe czego się w nim doszukacie :?: I jak Wam się spodoba fotka "uwiązany" :?:

kościółek.jpg
Plik ściągnięto 3663 raz(y) 281,42 KB

uwiązany.jpg
Plik ściągnięto 97 raz(y) 251,92 KB

0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: artystyczna, fotografia, portfolio, profesjonalne


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu