Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy jesteś obrażony na Kazika?
Autor Wiadomość
Karpiel 

Wiek: 38
Dołączył: 12 Lip 2009

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2009-09-18, 12:15   Czy jesteś obrażony na Kazika?

Moderowany przez smooth:
Wydzielony z Czego teraz słuchacie? Czyli jakiej muzyki słuchasz !


Maga napisał/a:

A skoro już tu z Kultem wyskoczyłam, to zastanawiam się, czy są na forum osoby obrażone na Kazika. ;)

Ja jestem. Tak się nie zwraca do fanów. Kazik jawił mi się jako bufon od dawna, teraz to tylko potwierdza. Pieniądze mu rozum pomieszały. Jest strasznym hipokrytą. Niby nagród nie przyjmuje, ale jak mu Polityka, czy inna gazeta, przyznała jakąś tam nagrodę, do której przyłączony był suwenir (30 000 PLNów), to jednak poszedł odebrać. Podobną hipokryzją błysnął, kiedy to w 2007 naprany jak żul spod sklepu 'śpiewał' w Katowicach. Potem wielkie przepraszam, obietnica poprawy, niby prohibicja na koncertach. I co? Nie odpowiem, wystarczy wpisać w YouTube 'Notoryczna narzeczona Kolbuszowa' i posłuchać. Kazik też niejednokrotnie wspominał z uśmiechem i rozrzewnieniem, jak to za łepka chodził na giełdę i przegrywał kasety i płyty. Jest jeszcze sprawa płyty 'Spalam się', którą Kazik nagrał z Kufirskim. Pokłócili się pewnego czasu, nie mogli dość chyba do porozumienia w sprawie reedycji materiału. I co Kazik zrobił? Sam puścił pirata w obieg i wręcz zachęcał do kopiowania.
Nie wspominam o tym, że Kazik Staszewski od lat kilku produkuję miernotę, którą bez mrugnięcia okiem wciska swoim fanom. Co do płyty 'Hurra' (tak, ściągnąłem), to muszę napisać, że muzycznie jest całkiem niezła. Wokal też dobrze nagrany, ale, śpiewając na melodię 'Marysi': Kaziku, powiedz, że.. Kaziku, proszę Cię.. Że to nieprawda, że tekściarzem jesteś Ty.... I chyba wszystko w temacie nowego krążka Kultu, liryczna żenada.
Ostatnio zmieniony przez smooth 2009-09-19, 12:03, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-09-18, 13:35   

Moim zdaniem, kiedy ktoś wpuścił do sieci płytę, można było ją ściągnąć, przesłuchać i siedzieć cicho zamiast chwalić się na forum Kultu, że już można ją ściągnąć, podawać źródło i ją recenzować. Większość użytkowników zarzekało się, że i tak kupi płytę, ale to chwalenie się było po prostu bezmyślne. A gdyby nie wiadomość, że już płyta jest do pobrania, pewnie większość by nie wiedziała, po prostu nie szukałaby.

Chociaż uważam, że reakcja Kazika była przesadna, to jednak nie dziwię się, że się wkurzył, bo, po pierwsze: do premiery zostało jeszcze 10 dni (do empikowej 4 dni); po drugie: ludzie chwalą się przed jego nosem, na forum jego zespołu, że już mają płytę, która jeszcze nie wyszła.
Śmieszą mnie też tłumaczenia ludzi, że czekali na płytę cztery lata i ściągnęli syfa w złej jakości, bo już się nie mogli doczekać. Co jednak nie zmienia faktu, że zrażanie do siebie fanów nazywając ich, tak jak ich nazwał, pisząc, żeby nie podchodzili, że ręki nie poda, że na koncerty też nie zaprasza nie było najmądrzejszym posunięciem. Normalnie jak pierwsze słowa piosenki "Goopya peezda".
Zresztą, ogólnie uważam, że to obustronne obrażanie się jest śmieszne i nikomu korzyści nie przyniesie, bo fani nie będą mieli już ochoty jeździć po Polsce za Kazikiem, a Kazik, no cóż, szacunek u fanów stracił i pewnie mniej zarobi -_-. Co nie zmienia faktu, że i tak pójdę na koncert w październiku. Bo nie byłam, bo jestem ciekawa.
0 UP 0 DOWN
 
Karpiel 

Wiek: 38
Dołączył: 12 Lip 2009

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2009-09-18, 16:20   

Wiem, że czytałaś forum Kultu. Ale tylko czytałaś. Ja akurat wiem, jakie panują tam obyczaje i jakie nastroje. Wiem też, że są tam ludzie, którzy Kazika kupują w ciemno. Jakby słabego wytworu nie poczynił, to i tak kupią. Wielu z nich wydaje niemałe pieniądze, by co roku jeździć na kilka(naście) koncertów okołokazikowych. Są poniekąd jego chlebodawcami. I wielu z nich ściągnęło, jak kto woli, ukradło, nowy album. Dam sobie rękę uciąć, znam tych ludzi osobiście, że w dniu premiery pędzili by do sklepu z zamiarem zakupienia jej. Jakby słaba nie była. I w tych właśnie ludzi, w tych najwierniejszych, często żartobliwie nazywanych 'szlachtą koncertową', Kazik wymierzył słowa bardzo mocne i bardzo gorzkie. Rozumiem Jego nerwy. Ale nie rozumiem już, że trwa przy tym, kiedy, jak sądzę, emocje odrobinę opadły. Co więcej, zaczyna rzucać ironiczne komentarze. Jak już napisałem na Forum Kultu: na mnie więcej nie zarobi. Kazik się sprzedał i skończył. Amen.
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-09-18, 17:20   

Ok, przed chwilą przeczytałam nowy temat Kazika i już wiem o co chodzi z tą ironią. Swoją drogą, zaczynam się zastanawiać, czy nie było to zrobione celowo, zwłaszcza, że na forum przed całą tą sprawą założono temat z pytaniem w tytule, co by użytkownicy zrobili, gdyby płyta wyciekła do neta, zresztą w temacie "dziękujemy" ktoś to tak ładnie opisał, a nie chce powtarzać. (no, ale nie mam pojęcia, po prostu kiedy ten wątek zobaczyłam przed całą tą sprawą, to się zastanawiałam, czy już to gdzieś jest i czy można ściągnąć). Btw, pewnie gdybym zobaczyła te posty wcześniej, ściągnęłabym płytę, ale o tym, że jest w sieci dowiedziałam się z jakiegoś serwisu i dopiero wtedy ponownie weszłam na forum i teraz tak mi głupio, bo chyba źle bym się z tym czuła.
0 UP 0 DOWN
 
Karpiel 

Wiek: 38
Dołączył: 12 Lip 2009

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2009-09-18, 17:24   

Maga napisał/a:
Swoją drogą, zaczynam się zastanawiać, czy nie było to zrobione celowo, zwłaszcza, że na forum przed całą tą sprawą założono temat z pytaniem w tytule, co by użytkownicy zrobili, gdyby płyta wyciekła do neta, zresztą w temacie "dziękujemy" ktoś to tak ładnie opisał, a nie chce powtarzać.

Szczerze wątpię, by autor tego wątku mógł cokolwiek ukraść - jest on pastorem jakiegoś tam kościoła. I jak bardzo bym za nim nie przepadał, to muszę przyznać, że to prawy facet. Także domysł, że to Thorgal (bo o nim mowa) jest jak najbardziej nietrafiony. I chyba tyle w temacie. Kazik popisał się wystarczająco. Ja więcej do dodania chyba nie mam.
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-09-18, 17:45   

Nie sądzę, że ktoś byłby na tyle głupi, by najpierw wypytywał, czy jak płyta wycieknie, to będzie na nią popyt, a potem ją wpuszczał na rapida. Piszę tylko, że jak zobaczyłam temat, a potem, że coś takiego się jednak stało, to stwierdziłam, że coś jest nie w porządku. Poza nikogo nie sugeruję, bo nie znam tych ludzi, nie interesują mnie oni. To było tylko impulsem dla myśli, że cała ta akcja była zaplanowana.
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-09-19, 14:50   

Skoro wątek został wydzielony, a nie za bardzo wiadomo o co w nim chodzi, to wrzucę linka do strony, która mnie zainspirowała do zadania pytania: czy jest tu ktoś obrażony na Kazika?

http://muzyka.onet.pl/10174,2044652,newsy.html

poza tym, bardziej spektakularnie temat przedstawiony jest na pudelku, ale nie będę wklejać, bo się brzydzę, a każdy, kogo to zaciekawi, z pewnością znajdzie. :P
0 UP 0 DOWN
 
Krzysieq
[Usunięty]


UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-02-12, 21:43   

Dla zainteresowanych - zapadły wyroki w sprawie wycieku płyty Kultu.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: czy, jestes, kazika, na, obrazony


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu