Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Ortodoksyjna katoliczka czy umysłowo chora?
Autor Wiadomość
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-09-16, 17:07   Ortodoksyjna katoliczka czy umysłowo chora?

Idę ul. Łokietka i słyszę za sobą "halo, proszę pana". Zatrzymałem się dogoniła mnie młoda dziewczyna z plecakiem około 25 lat i zadaje pytanie "jakieś kościoły katolickie tu macie?" Zgodnie z prawdą odpowiedziałem, że w tamtym kierunku pokazując w stronę kościoła św. Mikołaja. A ten to jaki? zapytała dziewczyna wskazując na kościół na przeciwko Kauflanda.
Ewangielicko-augsburski - odpowiedziałem. Widać, że nie zrozumiała bo pyta dalej - to znaczy jaki? Ja na to, że chrześcijański ale nie katolicki. Jej odpowiedź "to dlaczego go nie zburzycie" zakończyła naszą dyskusję. Nie wiem, czy ortodoksyjna katoliczka wychowana na Oazach, czy umysłowo chora, a może badaczka reakcji na głupie pytania?
0 UP 0 DOWN
 
lipek 
służe pomocą...



Wiek: 36
Dołączył: 02 Lut 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-09-16, 17:15   

raczej opcja druga lub trzecia , bo na ortodoksa to mi nie wyglada , nasuneło mi to tylko myśl ze niby kazda wiara jest tolerancyjna a rzeczywistość pokazuje co innego :shock:
0 UP 0 DOWN
 
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-09-18, 08:31   

Dobra prowokacja Panie Roztropek, bo co niektórzy już się na to łapią :wink:
0 UP 0 DOWN
 
lipek 
służe pomocą...



Wiek: 36
Dołączył: 02 Lut 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-09-18, 15:04   

forum jest po to aby dyskutować , czyż nie? nie wazne jak i czy na temat :D przynajmniej nie ma licznika postów, jak to było kiedyś
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2009-09-19, 17:27   

robin napisał/a:
Dobra prowokacja Panie Roztropek, bo co niektórzy już się na to łapią :wink:


Jakie są przesłanki, by uważać tekst Roztropka za prowokację?
Ostatnio zmieniony przez Grzech 2009-09-19, 17:27, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-09-19, 20:02   

Grzech napisał/a:
Jakie są przesłanki, by uważać tekst Roztropka za prowokację?

Wynikają zapewne z dogłębnej wiedzy i wiary w to, że wyznawcy kościoła rzymskokatolickiego w Polsce są niezwykle tolerancyjni i przyjaźnie nastawieni do wszystkiego co inne :)
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-09-20, 10:27   

robin napisał/a:
Dobra prowokacja Panie Roztropek, bo co niektórzy już się na to łapią :wink:


w podstawowce kiedy powiedziałem do księdza że to jest jedna wielka bzdura, bo jak to czytam to zero logiki tylko jakbym jakies bajki czytal to na przerwie zostałem poturbowany przez kolegow przy akompaniamencie dziewczyn , sprawa wylądowała u derektora dzieki czemu nie musiałem chodzic na Lekcje u Marmola w szkole podstawowej nr 6 w latach 90tych

Nie ma co Katole to bardzo dobre ludzie :D bogobojni i prawi hehehehe
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-09-20, 15:57   

robin napisał/a:
Dobra prowokacja Panie Roztropek, bo co niektórzy już się na to łapią
Nie jestem w stanie tego udowodnić, a zresztą w jakim celu? Fanatycy religijni żyją wśród nas a ich możliwości, chociaż w innym wydaniu, widać w Afganistanie. To ten sam rodzaj fanatyzmu chociaż inna religia.
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-09-20, 16:25   

W sumie nieważne czy prowokacja Roztropka czy dziewczyny z 25-letnim plecakiem ;-) jak to Roztropek napisał. :)

Pytanie czemu jeszcze nie zburzony nie było wcale takie od czapy. W Brzegu po wojnie zburzono trzy kościoły, a były w całkiem dobrym stanie. A czwarty doprowadzono do niemal kompletnej ruiny. Więc w sumie dziwne, że ten ewangelicki się ostał.
0 UP 0 DOWN
 
Maniana 


Wiek: 46
Dołączył: 10 Paź 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-09-21, 15:15   

A czy ktoś wie, czy ten kościół żyje swoim życiem, czy też jest raczej wspomnieniem dawnych lat? Swoją drogą ciekawe ile w Brzegu żyje protestantów?
A tak na marginesie to ciekawe ilu katolików, tzn takich zwykłych, którzy chodzą tylko od niedzieli do kościoła, wie w ogóle co to za kościół z jakiego nurtu się wywodzi, z jakich przyczyn powstał protestantyzm itp. Obawiam się, że nie wielu .....
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-09-21, 16:25   

Oczywiście jest to kościół chrześcijański i w zasadzie nic (teoretycznie) nie stoi na przeszkodzie, aby odbywały się tam msze katolickie. Nieżyjący już niestety kś. Zbigniew Stefaniak, były proboszcz Parafii Katolickiej, gdzieś około roku 2002 był nawet w trakcie uzgodnień tej sprawy. O ile wiem sprawa rozbiła się z braku zgody zwierzchników kościoła katolickiego. Niestety nie wiem na jakim szczeblu. Jedna msza niedzielna miała się odbywać w kościele ewangielicko-augsburskim oczywiście w obrządku katolickim, z przyczyny ciasnoty w kościele wojskowym. To tak na marginesie nawoływania do ekumenizmu.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: chora, czy, katoliczka, ortodoksyjna, umyslowo


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu