Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Forumowicze w kuchni - nasze przepisy :)
Autor Wiadomość
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



  Wysłany: 2006-04-05, 15:52   Forumowicze w kuchni - nasze przepisy :)

Witam Panie i Panów,

Każdy z nas ma jakieś swoje ulubione żarełko, albo sekretny przepis na jakąś pyszotę. Może zechcecie się podzielić z innymi swoimi doświadczeniami kulinarnymi :?: :D

Zapraszam do umieszczania swoich przepisów na smakołyki :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-04-14, 20:21   Re: Forumowicze w kuchni - nasze przepisy :)

Inez napisał/a:
Witam Panie i Panów,

Każdy z nas ma jakieś swoje ulubione żarełko, albo sekretny przepis na jakąś pyszotę. Może zechcecie się podzielić z innymi swoimi doświadczeniami kulinarnymi :?: :D

Zapraszam do umieszczania swoich przepisów na smakołyki :wink:


Hejka!

No ja mam kilka, ale z racji hmm kosztów, to raczej na bardzo wyjątkowe okazje robię. Uwielbiam kuchnie orientalną - wbrew pozorom nie jest trudna i jest b. smaczna. Lubię też zapiekanće ala włoskie. Jak chcecie, to Wam podam na dzień dobry taki przepis na zapiekanke poświąteczną, czyli z tego, co zostaje na stole - podeschnięte wedlinki, jajka, ktore trzeba szybko zużyć itd.
Moim ulubionym sztandarowym daniem jest ... SUSHI - robiłem dopiero cztery razy, ale rozbijałem tym najtwardsze serca niejednej niewiasty :P . Do sushi niestety potrzeba trochę specyfikow trudno osiągalnych w normalnej sprzedaży.
A no i sałatki takie różne. Podstawą ZAWSZE jest półmisek natarty przeciętym na pół ząbkiem czosnku. MAMAMIAAAAA Caramba porca miseria.... pychota!
Jakieś zdjęcią też się znajdą w raziej jakby cyco.

Pozdrawiam

Zaraza
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-04-14, 20:38   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Jak chcecie, to Wam podam na dzień dobry taki przepis na zapiekanke poświąteczną, czyli z tego, co zostaje na stole - podeschnięte wedlinki, jajka, ktore trzeba szybko zużyć itd.


Ja chcę. Czuje że składników mi nie zabraknie :)
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-04-14, 20:50   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Jak chcecie, to Wam podam na dzień dobry taki przepis na zapiekanke poświąteczną, czyli z tego, co zostaje na stole - podeschnięte wedlinki, jajka, ktore trzeba szybko zużyć itd.

Jasne, dawaj. Czasem są takie chwile, kiedy warto po niego sięgnąć :wink:

Ja raczej dużo gotuję i róznych rzeczy, czasem eksperymentuję w kuchni :) Ale dziś postanowiłam się podzielić moim specjałem: KROKIETAMI Z PIECZARKAMI I SEREM ŻÓŁTYM.
Składniki (na około 30 szt):
litr mleka, kg mąki, kg sera żółtego (ciągnącego się), 2 kg pieczarek, 2 cebule, margaryna, przyprawy do smaku (ja używam: soli, pieprzu, papryki słodkiej i ostrej, vegety), jajko i bułka tarta (do obtoczenia) :D
Wykonanie:
Ciasto na naleśniki
Przygotować standardowo mieszając mleko, mąkę, odrobinę soli, można dodać jajko. Ja dodaję troszkę wody, by naleśniki były bardziej elestyczne :)
Naleśniki smażyć na dobrze rozgrzanej patelni, lekko natłuszczonej :) Pozostawić do przestygnięcia, ale nie za długo, bo przesuszone będą się łamać przy zawijaniu :(
Farsz:
Pieczarki oczyścić pokroić na drobne kawałki i podsmażyć na odrobinie tłuszczu, dodać podduszoną cebulę (uprzednio pokrojoną np. w kostkę). Dodać przyprawy (nie podam proporcji bo to robię zawsze na oko i na dodatek nigdy nie próbuję, ale wszystkim smakuje, czyli oko mam niezłe :wink: ).
Po ostudzeniu dodać ser potarty na grubej tarce.
Prace końcowe:
Zawijać krokiety, obtoczyć w jajku i bułce tartej, a następnie smażyć na tłuszczyku. Podawać na gorąco, bo wtedy ser fajnie się ciągnie.
Polecam i życzę smacznego
:wink:
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-04-14, 20:57   

AlferX napisał/a:
Franco Zarrazzo napisał/a:
Jak chcecie, to Wam podam na dzień dobry taki przepis na zapiekanke poświąteczną, czyli z tego, co zostaje na stole - podeschnięte wedlinki, jajka, ktore trzeba szybko zużyć itd.


Ja chcę. Czuje że składników mi nie zabraknie :)


Dobra. Ale to chyba dopiero jutro. Albo nawet w niedzielę. Dziś Wielki Piątek. Za chwilę dodam ostatnie zdjęcie do Drogi Krzyżowej.

Pozdrawiam

Zaraza

Moderowany przez Inez:
Przepis na obiecaną zapiekankę znajduje się w temacie Zapiekanka Powielkanocna, czyli obiad z resztek... do którego serdecznie zapraszam :)


[ Dodano: 2006-04-14, 20:59 ]
A Pieczarki w Cieście Piwnym a'la Harlem? :D :D:D Proste smaczne i wymiatające...

[ Dodano: 2006-04-14, 21:13 ]
No dobra - znalazłem coś w archiwum zdjęć. Odkąd pierwszy raz ponad 30 lat temu zobaczyłem, jak moja matula w ten sposób zdobi sałatkę, zapałałem chęcią podawania potraw w sposób tzw. jajcaty. Myślę, że nie potrzeba opisu - oto rodowy sposób podawania sałatki. Dziś wymyśliłem nazwę "Sałatka Zaczarowanego Księcia" :) .

salatka_wII.jpg
Plik ściągnięto 305 raz(y) 39,97 KB

salatka_zaczarowanego_ksiec.jpg
Plik ściągnięto 2489 raz(y) 38,97 KB

0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2006-04-16, 22:13   

Napiszcie jakie mieliście menu w niedzielę wielkanocną. Bo jak wiadomo tradycje bywają różne.
Na dobry początek:
Śniadanie: żurek z jajeczkiem i kiełbasą (nie przepadam za zupą z rana, ale tradycja ( czyt. żona) nie wyobraża sobie inaczej, a potem: mięsko w plasterkach (pieczone mięso od szynki) z ćwikłą (dużo chrzanu i buraczki do koloru), tradycyjna szynka, troszkę bigosu, niektórzy troszkę sałatki (ziemniaczano, kukurydziano jakiejś tam), obowiązkowe jajeczko i nietypowo (dla mnie) kilka pasków papryki czerwonej. A potem: mazurek, serniczek i coś jeszcze z lukrem na wierzchu (niestety, nie zapytałem nawet o nazwę tego ciasta, ale palce lizać). Co niektórzy z młodszego pokolenia czekoladowe zajączki. Popijałem zimną herbatą z butelki (tzn. przelewałem ją napierw do szklanki).
Obiad: rosół i kurczak, ale już tylko symbolicznie, mizeria.
A potem już tylko suszone śliwki do żucia (żołądek z wiekiem robi się coraz mniejszy).
I na kolację kiełbasa na gorąco znowu z ćwikłą.
Może coś przeoczyłem, ale z grubsza to byłoby wszystko.
Pozdrawiam wszystkich obżartuchów.
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-24, 21:36   

Ponieważ jak sądzę wielu z Was smakowała moja sałatka, oto przepisik na nią -
Sałatka z zupek chińskich:
wzięłam dwie łagodne zupki chińskie złoty kurczak z vifonu - łagodne, ale mogą być też ostra z łagodną lub jak kto woli dwie ostre, makaron podrobiłam drobno i wsypałam przyprawy bez tego tłuszczyku (tłuszczyk do śmieci).
Potem puszkę kukurydzy, puszkę groszku i fasoli czerwonej, dość spory kawałek pora pokroiłam w kostkę, zasypałam ją solą pieprzem i czerowna papryką, do tego wkroiłam kilka drobiowych paroweczek - spokojnie można też wkroić kawałek udka kurczaka wędzonego. Do tego ugotowałam 4 jajka i pokroiłam je w kostkę, oraz ze 3 śrenie ogórki kiszone i pół papryki czerwonej. To wszystko razem wymieszałam i dodałam majonez ok. 4 łyżek i kubek jogurtu naturalnego, doprawiłam do smaku i odstawiłam na jakis czas do lodówki, makaron musi napęcznieć trochę. Moja sałatka wyszła taka sucha dość, ale można też zalać wodą makaran, tak jak normalnei robi się chińskie zupki i wtedy cała sałatka jest bardziej miękka i taka "luźniejsza" :)
0 UP 0 DOWN
 
Baran 


Wiek: 35
Dołączył: 24 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-09-25, 14:00   

najlepszy jest :D salatka ale_baran :D danie na kolacje obiad badz sniadanie ekonomiczne i szybkie :D czas przygotowania okolo 5 minut !
skladniki tunczyk w oleju , puszka k0ukurydzy , jeden pomidor , mala cebula

tunczyka mieszamy z kukurydza dodajemy 2-3 lyzki majonezu + pieprz wrzucamy do lodowki

pomidora i cebule kroimy mieszyma dodajemy pieprzu i soli :)

smarujemy chlebek maselkiem , bierzemy zimna cole badz piwo :)
0 UP 0 DOWN
 
Garfield 
Life tastes great



Wiek: 30
Dołączyła: 18 Cze 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-25, 15:29   

Jakiś czas temu, kiedy to uświadomiłam sobie, że kanapki przez tydzień to już nuda, wzięłam i zrobiłam sobie sałątkę. Do miski wpadło mi:
Ze 3 ogórki konserwowe |ze 3 pomidorki |ze 4 liście sałaty, porwane na kawałki | nie wie ile go było (stawiam na ok.50dag), ale ser topiony | ze 4 łychy majonezu | ze 3 łychy musztardy |sól, pieprz, jakieś zioła do sałatek.
Mi smakuuuje.. :)
(Sałatkę chyba będę jeszcze tuningować).
Pozdrawiam.
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2007-09-25, 15:44   

ja od pewnego czasu jadam prawie codziennie sałatkę w barze przy rondzie (wiem miały być nasze przepisy ale ja ja ubóstwiam :D )
Składniki:
kapusta biała, kapusta czerwona, ogórek konserwowy, sałatka szwedzka, ogórek zielony, marchewka, liść sałaty, pomidor w kostkę, kukurydza, sos czosnkowo-śmietankowy i jeszcze raz te same składniki co wyżej znów sos czosnkowo-śmietankowy i prażona cebulka na koniec... niebo w gębie :D
0 UP 0 DOWN
 
Bajabajka 


Wiek: 47
Dołączyła: 24 Maj 2007

UP 8 / UP 74



Wysłany: 2007-09-27, 22:55   

A ja proponuje............ugotuj ryz, potem wrzuc go na patelnie z maselkiem lub margaryna,z duza iloscia czosnku i przypraw ktore Ci pasuja (bazylia,wegeta,itd.ewent. swiezynki-koper,pietrucha i takie tam) ............mozna jesc bez niczego albo z dodatkiem miesiwa!!!!! Przepis wlasny (chroniony)R :wink:
Ostatnio zmieniony przez Bajabajka 2007-09-28, 12:46, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2007-09-27, 23:03   

a ja proponuje skrzydalka w miodzie:D z ryzem ;)

na skrzydelkach gotujesz rosol pozniej na patelnie jakies 2 lyzki oleju 2-3 lyzki miodu... jak miod zacznie sie pienic wrzucasz skrzydelka i czekasz aż się "okleją" i gotowe ;) pychota :D do tego ryz z papryczka (3 kolory ) i zimne piwo:D (oczywicie dla pelnoletnich ;) )
0 UP 0 DOWN
 
LiscLisc 



Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-02, 15:19   

Inez napisał/a:
Ale dziś postanowiłam się podzielić moim specjałem: KROKIETAMI Z PIECZARKAMI I SEREM ŻÓŁTYM.


Ja też tak robiłem lecz to jest troche czasochłonne, wiec dostałem Opiekacz zwany Sandwicz.

Mój przepis:

Potrzebne:

Sandwich (urzadzenie nei kanapka)
ser mozzarella
wedlina
pieczarki
masło
chleb

Sposób przyrzadzeni: Chleb smarujemy masłem, i układamy ser-szynka-pieczarki-ser. Wkładamy do sandwicza i czekamy tak długo az sie ser roztopi. Pieczarki cienko pokrojone maja byc, nei smarzone.
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-02, 18:22   

Bajabajka, chyba jutro się skuszę na obiadek na taki ryżek :)
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2007-10-07, 16:17   

Ja to bym dodała tutaj mój magiczny przepis na placki ziemniaczane. Mianowicie polega on na tym, że ziemniaków nie ścieramy na papkę, tylko na największych oczkach tarki :) Wtedy placki są pychota :D

Do tego polecam zrobić magiczny sos z czerwonej fasoli, kukurydzy, cebuli, papryki, (może być mięsko lub kiełbaska jeśli ktoś lubi) i "pomysł na Kurczaka po chińsku" :oczko:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: forumowicze, kuchni, nasze, przepisy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu