Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Najlepsi obrońcy
Autor Wiadomość
sedzia DRED 
sir Rafcio



Wiek: 49
Dołączył: 01 Cze 2005

UP 3 / UP 0


Skąd: Zasiedmiogorogrod

Wysłany: 2006-04-04, 20:19   

Wilu i Kaktus to git obrońcy-bo wysocy i skoordynowani...
a żem mały chłopiec to nigdy tak daleko się nie zapuszczałem-za to na szpicy "NERWOWALI" mnie często ADYK i JACO POCIECHA-a w środku trumienki dobrze zachowuje się MARO SOROKA (zbiórka,zastawienie,dobra praca nóg, no i pierwsze ważne dłuuuugie podanie).
co do EKIP to ORBILUSZ - PIOMAR - i coraz lepiej MYSŁEK...reszta się konsoliduje i w przyszłości coś więcej będzie - dobrą ekipą jest też LEWIN(niezapominajcie)-niektórzy ich zlekceważyli-hehe i "KARA" jest-żartuje - chopaki też LUBIĄ tę grę-pozdrawiam i do... :evil: :wink: :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Sikas 



Wiek: 40
Dołączył: 07 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg(Wrocław)

Wysłany: 2006-04-05, 13:27   

Fajny temacik. Myśle ze Sorokajtis ma dużo racji. Obrona w BLK to drugi plan. Oczywiscie są mecze, w których ktoś gryzie akiet (te o najwyższe stawkę)Obroną można wygrywać, a co do innych lig to porównanie mam gdy czasami wejde w meczu uczelnianym. Mam za zadanie kogos kryć to raczej w ataku oddaje piły bo poprostu wszystkie siły idą na obronę. A co do najlepszych obrońców BLK: to na pewno trzreba wymienic Kaktusa (jak sie przyłozy), Wila bo on "chciał nie chciał" ma za mocne warunki (ściana nie do przejścia) no i pewnie pare osób jeszcze bym znalazł. Sam Marek Soroka kiedys nieźle bronił(moze znów zacznie:))

PS. Adyk masz racje co do obrony Kukiego w 100%
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2006-04-05, 14:25   

ja powiem tak - ciesze sie że adyk gra z nami a nie przeciwko bo ciezko kiedyś było.. myśle że teraz też potrafi przylepic się i nie odpuscić.. Moze mało zauwazalny Młody Duli - Kamil jest cholernie szybki na nogach i przewidujący - w kazdym meczu ma minimum trzy przechwyty.. Co do Wila - to fakt sciana od której nie miło sie odbijać... ale dzieki nie mu nauczyłem sie rzucać lobami.. :wink: ale nigdy nie zostałem przez niego w kontrolowany sposób otarty... :) a wrecz przeciwnie...(sorki wilu.. :wink: ) Kaktus i Piotrek R. pówniez potrafią świetnie przykryć a nawet zakryć ... :mrgreen: Natomist Kuki jest ciężki do przejscia i trzeba szybciutko nogami przebierać żeby sie urwać.. Jest jeszcze kilku chłopaków których możnaby wymienic ale zostawie pole do popisu innym wpisujacym... :mrgreen: pozdro dla wszystkich !!!!!
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-04-05, 17:01   

heeheh a o mnie nikt nie napisze :p kurde trzeba się mocniej starać w obronie : ):p :D
0 UP 0 DOWN
 
jancio 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: brzeg

Wysłany: 2006-04-05, 17:14   

Nie zapominajcie o Piechurze i Pachole oni rozdają czapy aż miło i pare zbiórek też uzbierają
0 UP 0 DOWN
 
sorokajtis 


Wiek: 48
Dołączył: 12 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-04-05, 17:18   

No tak, i tak jak widać niektórzy patrza na punkty czapy itd.
Pachoł wg mnie jest obrońcą takim sobie (łatwo go złapać na faul sprowokowac), natomiast Piechur rozdaje czapy bo jest wysoki i dlatego tez zbiera (biorądz pod uwage gabaryty ludzi BLK) ale jeżeli chodzi o obrone to raczej przeciętnie to robi.

Na tle ludzi BLK to generalnie cały OBC wypada super i wogole
0 UP 0 DOWN
 
jancio 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: brzeg

Wysłany: 2006-04-05, 17:30   

Teraz z innej beczki .Zapraszam wszystkich Formułowiczów na Mistrzostwa Województwa Opolskiego Policjantów w halowej piłce nożnej ,które wraz z qiero mamy przyjemność organizować w sobotę w hali MOSIR ul.Oławska od 8.00-15.30 i trzymajcie kciuki za brzeskich gliniarzy!!!!!!!!!!!!!
0 UP 0 DOWN
 
WILU 


Wiek: 47
Dołączył: 02 Kwi 2006

UP 16 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-04-05, 17:40   

wielu trenerow mowi, ze basket zaczyna sie i konczy na obronie a po drodze jest przyjemnosc zdobywania punktow. Ja mam takie doswiadczenia, ze jezeli druzyna dobrze broni to wygrywa. Najwazniejsze sa moim zdaniem przechwyty, łapanie na faul ofensywny, zbiorki i na koncu bloki ( bo one najczesciej nie daja pilki ). Czapa czesto oslabia psychike przeciwnika i powoduje ze traci pewnosc siebie, boi sie wchodzic i rzucac. Dobra obrona ma zmusic dobłędu przeciwnika, wyłączyć lidera - snajpera rywali. Sa zawodnicy ktorzy udaja ze bronia, oszczedzaja sily w obronie, pozwalaja tym samym latwo zdobywac punkty a potem sami chca szybko rzucic. Z BLK wartoby wyroznic takich graczy jak - Rosa, Kaktus, Pachol ( choc lapie duzo fauli ), Sikas, K.Dobrowolski ( teraz malo gra, ale pamietam ze kiedys tak bronil ze prawie na kazdej gierce byla bójka albo szarpanina )
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-04-05, 18:04   

No to ja radze wytypować najlepszego gracza w każdej drużynie, a następnie z tych 8 wybrać najlepszego :) co wy na to ? :>
0 UP 0 DOWN
 
Adyk 


Wiek: 24
Dołączył: 02 Cze 2005

UP 7 / UP 1



Wysłany: 2006-04-05, 18:10   

Tak mnie zastanawia jedna sprawa, w zasadzie wszyscy wymieniają graczy wysokich, wyjątkiem jest Piotrek i wspomniany przez 3 osoby Kuki. Skąd to sie bierze? wiadomo ze jak wysoki stanie ci na drodze pod kosz nie jest latwo rzucic, ale nie znaczy to ze dany osobnik dobrze broni, ze komus da czape tez nie wiele świadczy, mam tu na mysli, że w BLK niski zawodnik sam czesto pakuje sie pod blok bo nie umie go ominąc, sporadycznie blok jest spowodowany dobrą obroną.

Dla mnie najlepszym wyrazem umiejetnosci gry obronnej jest oczywiscie poruszanie sie na nogach, ale równiez dobra pomoc koledze czy przewidywanie sytuacji, w grze jeden na jeden zawsze przewage ma zawodnik z piłką, wiec ciezko jest tak bronic, zawze trzeba pomocy, a takich zagran u nas w BLK jest bardzo mało, czesto nawet nie wystepują one w danej kolejce



Wracjac do gry wysokich, a dokładniej do Wila, bywało cięzko z wejsciami bo wiadomo warunki fizyczne, jednak nigdy nie był to dla mnie jakis specjalny obronca (Pozdro Wilu :wink: :D ) ale jak zobaczylem w tym roku jak grał w obronie przeciwko Michałowi Praisnerowi (czy jakos tak mial na nazwisko) to zmienilem dlanie. Koleś bdb-y, na boisku w zasadzie nie istniał, dobrze szła obrona Wilowi.

Wnioskuje z tego ze ludzia po prostu czesto nie chce sie bronic, a jesli juz na prawde sie przyłoża to cos z tego wychodzi, czesto mecze obronne moga czyc ciekawsze niz ofensywne!
0 UP 0 DOWN
 
sedzia DRED 
sir Rafcio



Wiek: 49
Dołączył: 01 Cze 2005

UP 3 / UP 0


Skąd: Zasiedmiogorogrod

Wysłany: 2006-04-05, 20:17   

Adyk napisał/a:
Tak mnie zastanawia jedna sprawa, w zasadzie wszyscy wymieniają graczy wysokich, wyjątkiem jest Piotrek i wspomniany przez 3 osoby Kuki.


NIE czytasz dokładnie ADYKU - nie czytasz - to źle NU NU NU-wymieniłem "małych" - czyż nie?!?\
:evil: :wink: :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Adyk 


Wiek: 24
Dołączył: 02 Cze 2005

UP 7 / UP 1



Wysłany: 2006-04-05, 20:24   

sędzia DRED napisał/a:
Adyk napisał/a:
Tak mnie zastanawia jedna sprawa, w zasadzie wszyscy wymieniają graczy wysokich, wyjątkiem jest Piotrek i wspomniany przez 3 osoby Kuki.


NIE czytasz dokładnie ADYKU - nie czytasz - to źle NU NU NU-wymieniłem "małych" - czyż nie?!?\
:evil: :wink: :evil:

Oj dokładnie czytam dokładnie :-P
A powiedz masz tam transmisje live w tej anglii?? :evil: :D
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2006-04-05, 20:30   

sędzia DRED napisał/a:
NIE czytasz dokładnie ADYKU - nie czytasz - to źle NU NU NU-wymieniłem "małych" - czyż nie?!?


sorki ale ile meczy widziałeś żeby się wypowiadać...??? i kiedy był ostatni na którym byłeś...??? żeby zabrać głos trzeba mieć pojecie o sytuacjach które są w kazdej kolejce belki a z tego co wiem do anglii transmisji nie ma... chyba ze ktos ci opowiada... pozdr :)
0 UP 0 DOWN
 
WILU 


Wiek: 47
Dołączył: 02 Kwi 2006

UP 16 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-04-05, 21:27   

Masz racje Adyk. Gra o wysoka stawke z wymagajacymi przeciwnikami powoduje np. u mnie ze stararam sie pomoc druzynie bardziej niz naprawde moge i potrafie. I ta motywacja daje kopa a wyniki same przychodzą.
0 UP 0 DOWN
 
Pecik 
alias...Wapniak :D



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: pawłów

Wysłany: 2006-04-05, 22:28   

mysle ze lepiej sie kazdemu broni jezeli ma wsparcie od kolegow z tej samej druzynie,pamietajmy ze jedna osoba meczu nie wygra(choc w BLK jest to mozliwe)w obronie trzeba sie nawzajem wspierac wtedy lepiej sie broni....popieram przedmowcow:KAKTUS,WILU,ROSINSKI....to glownie najlepsi obroncy w lidze,do wyrozniajacych sie naleza jeszcze KUKI,SOROKAJTIS,ADYK,PACHOL....
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: najlepsi, obroncy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu