Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Lewicowa operacja na rodzinie
Autor Wiadomość
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-07-17, 10:54   Lewicowa operacja na rodzinie

Polecam przeczytanie zlinkowanego artykułu. Może co do poniektórych dotrze, do jakich patologii prowadzą lewicowe rządy.
http://www.rp.pl/artykul/..._rodzinie_.html
0 UP 0 DOWN
 
motomaniek77 


Wiek: 46
Dołączył: 31 Lip 2008

UP 39 / UP 22



Wysłany: 2009-07-17, 11:35   

A ja myślałem że można tak powiedzieć przed slubem bo po ślubie wydawało mi się oczywiste żę partnerka staje się żoną .Ale zmiany nie nadążam, ale co by nie było dla mnie moja partnerka będzie moją żoną :)
0 UP 0 DOWN
 
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-07-17, 12:20   

motomaniek77 napisał/a:
A ja myślałem że można tak powiedzieć przed slubem bo po ślubie wydawało mi się oczywiste żę partnerka staje się żoną .Ale zmiany nie nadążam, ale co by nie było dla mnie moja partnerka będzie moją żoną :)


No to uważaj chłopie, bo takich "homofobów" już nieługo będą na ulicach tropic nasi stróże prawa
http://wiadomosci.wp.pl/k...mosc_prasa.html
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2009-07-17, 12:29   

mnie się nie podoba to, że portal zastąpił określenia "mąż" i "żona" określeniami "partner" i "partnerka," powinien je "postawić" obok siebie dając użytkownikom możliwośc wyboru. I o to też chodzi autorowi artykułu.
do robina bezpośrednio (dot. Jego ostatniej wypowiedzi): wolałbyś, by policjanci nie byli przeszkoleni na wszelkie możliwe sposoby? Mnie się wydajhe, robinie, że Ty i Tobie podobni boicie się w ogóle słowa "homoseksualista." Wy wolelibyście, by nikt o tym nie mówił, by był to temat tabu, tak, jak niegdyś kościół rzymskokatolicki bronił wiernym dostepu do zdobyczy nauki. Zapewne Twój kościół rzymskokatolicki, prawda?
Ostatnio zmieniony przez Grzech 2009-07-17, 12:37, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
motomaniek77 


Wiek: 46
Dołączył: 31 Lip 2008

UP 39 / UP 22



Wysłany: 2009-07-17, 13:08   

Do Robina: Wytłumacz mi swojego posta bo nie rozumiem ,cytujesz mnie ,dodajesz temat z WP który nic nie ma wspólnego z toczącą się rozmową i walisz o homofobach coś nie jarzę .Tak dla wyjaśnienia http://pl.wikipedia.org/wiki/Homofobia
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2009-07-17, 13:33   

Szczególnie obrzydliwy jest ten lewicowiec Paetz (biskup) i jego partnerzy (mężowie?).
0 UP 0 DOWN
 
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-07-17, 13:55   

motomaniek77 napisał/a:
Do Robina: Wytłumacz mi swojego posta bo nie rozumiem ,cytujesz mnie ,dodajesz temat z WP który nic nie ma wspólnego z toczącą się rozmową i walisz o homofobach coś nie jarzę .Tak dla wyjaśnienia http://pl.wikipedia.org/wiki/Homofobia


Nie ma sprawy już tłumaczę :wink:
Napisałeś, że po ślubie będziesz nazywał swoją partnerkę żoną. Natomiast w myśl lewicowego równouprawnienia takie określenie (żona, mąż) jest krzywdzące dla mniejszości, no bo np. w małzęństwie homoseksulanym nie ma męża i żony tylko partnerzy, więc takimi stwierdzeniami "obrażasz" uciskaną z każdej strony mniejszość homoseksualną, kóra Twoje określenie "żona" uzna w takim przypadku za homofobiczne. Tak więc możesz zostać wytropiony przez specjalnie do tego celu przeszkolonego policjanta na ulicy i ponieść karę za swoje niepoprawne zachowanie :wink:
0 UP 0 DOWN
 
motomaniek77 


Wiek: 46
Dołączył: 31 Lip 2008

UP 39 / UP 22



Wysłany: 2009-07-17, 14:26   

Dzięki za odpowiedz tylko jest mały problem pary homoseksualne nie mogą zawierać w Polsce legalnych związków więc nie ma o co się obrażać :wink: Ja się na przykład nie obrażę jak żona nie powie mąż tylko partner i na odwrót.
0 UP 0 DOWN
 
sigalit 



Wiek: 38
Dołączyła: 13 Lis 2006

UP 0 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-07-20, 01:46   

cha! caly sek w tym, ze przed wojna byly tylko sluby wyznaniowe, nie istnialy sluby cywilne, stad niektorzy ludzie, wyznajacy inne religie, ktorzy nie chcieli przyjac wyznania swojego wybranka nie mieli slubu, nie byli wiec mezem i zona, chociaz mieli duzo dzieci i prowadzili wspolnie gospodarstwo.
Kolejna sprawa, zwiazana z malzenstwem wyznaniowym, nalezy pamietac, ze w katolicyzmie rozwodow nie bylo, ludzie, ktorzy rozstawali sie ze swoimi zonami/mezami i zakladali kolejna rodzine, w mysl istniejacego prawa nie byli dla siebie mezem i zona, mimo, ze wspolnie dozywali poznej starosci cieszac sie swoim potomstwem i swoimi wnukami. Tylko genealodzy wiedza jak czesto takie rzeczy mialy miejsce w zyciu, szkoda, ze publicysta kompletnie sie nie wysilil piszac swoj artykul i zaatakowal w tak malo wyszukany sposob. Smiesznota, jednym slowem.
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-07-20, 08:48   

sigalit napisał/a:
w katolicyzmie rozwodow nie bylo

I przecież nie ma.
Kurcze, ale do czego to wszystko zmierza - słyszałem, że gdzieś w Anglii nie ma toalet męskich i damskich - są z pisuarami i bez pisuarów...
Albo żeby słowa mama czy tata były uważane za homofobiczne - paranoja.
Ostatnio zmieniony przez przem 2009-07-20, 08:53, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2009-07-20, 10:24   

Ehh, bicie piany. Dyskryminowani byliby raczej żyjący w związkach pozamałżeńskich, którzy musieliby określać się na portalu mianem "mąż" i "żona". Wiadomo, że wyjściem z tej sytuacji mogłoby być umożliwienie wyboru pomiędzy określeniami "partner/partnerka" czy "mąż/żona" ale w końcu partnerstwo nie wyklucza małżeństwa więc za co tu się obrażać :?
Moim zdaniem nawiązanie do rzeczywistych patologii wymienionych w części "Walec postępu" cytowanego artykułu jest mocno przesadzone. Daleko nam do tego i niech tak pozostanie :wink:
0 UP 0 DOWN
 
sigalit 



Wiek: 38
Dołączyła: 13 Lis 2006

UP 0 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-07-20, 21:16   

przem, przekombinowales, czytaj ze zrozumieniem, w artykule nie ma mowy o zniesieniu pojec takich jak matka, ojciec, dziadek, babka, ciotka, wujek...etc, tylko o malzenstwach, zastapionych slowem partnerzy. I tak jak napisalam powyzej to zastapienie nie jest wcale pozbawione sensu, jesli budujac swoje drzewo cofamy sie do okresu przedwojennego.
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-07-21, 08:35   

sigalit napisał/a:
przem, przekombinowales, czytaj ze zrozumieniem, w artykule nie ma mowy o zniesieniu pojec takich jak matka, ojciec, dziadek, babka, ciotka, wujek...etc,

Coś teraz link mi nie chce się załadować, ale z tego co pamiętam, była tam wzmianka o tym, że w pewnym szpitalu (albo i szpitalach) w (chyba) Szkocji do dzieci nie używa się słów mama czy tata, bo są uznane przez nich za homofobiczne.
Owszem, tego z tymi toaletami nie widziałem w artykule, ale gdzieś indziej o tym czytałem.
Ostatnio zmieniony przez przem 2009-07-21, 08:37, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2009-07-21, 10:14   

przem napisał/a:
w (chyba) Szkocji do dzieci nie używa się słów mama czy tata, bo są uznane przez nich za homofobiczne.

Też tak się do dzieci nie zwracam. Z innych niż homofobiiczne powodów :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: lewicowa, na, operacja, rodzinie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu