Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Brzeg już jest w metropolii
Autor Wiadomość
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2009-06-30, 06:03   Brzeg już jest w metropolii

I troszkę więcej szczegółów
http://miasta.gazeta.pl/o...metropolii.html
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-06-30, 07:21   

województwo opolskie to porażka, Brzeg od samego początku powinien należeć do województwa dolnośląskiego
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2009-06-30, 08:11   

właśnie przed chwilą dorwałem wyborczą i chciałem to napisać :d

Bezet pokłony ;)

ja studiuje w opolu bo wroc dla mnie za duzy ost czasy zycie sprawilo ze czasem jezdze do wroc :D czas mozna mile spedzic :D ale jakies takie duze :d
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-06-30, 08:15   

sikork, zgadzam się z Tobą. Lecz woj Opolskie (Opole) nie może sobie pozwolić na stracenie tak dużego miasta jak Brzeg, więc lipton :x
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-06-30, 08:35   

wiem, że jest jakaś inicjatywa przyłączenia Brzegu do województwa dolnośląskiego, poszukam w necie i dam link
0 UP 0 DOWN
 
lord 
antysikork



Wiek: 32
Dołączył: 20 Wrz 2008

UP 242 / UP 264



Wysłany: 2009-06-30, 09:28   

sikork napisał/a:
województwo opolskie to porażka, Brzeg od samego początku powinien należeć do województwa dolnośląskiego

z tego co wiem tak było przed wojną i trochę chyba po wojnie
0 UP 0 DOWN
 
gabryś 



Wiek: 106
Dołączył: 15 Lut 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-06-30, 11:03   

a dolnośląskie nie pozwoli sobie na przyjęcie miasta z tak duzym bezrobociem
0 UP 0 DOWN
 
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-06-30, 11:14   

Cytat:
a dolnośląskie nie pozwoli sobie na przyjęcie miasta z tak duzym bezrobociem


A ja bym tam chciał aby Brzeg dołączył do woj.dolnośląskiego ponieważ były by dla niego wtedy wieksze perspektywy rozwojowe itp :wink:
Aha i jeszce jedno :wink: dlaczego Brzeg należy do diecezji wrocławskiej skoro nie leży w woj dolnośląskim tylko w opolskim :wink:
Ostatnio zmieniony przez Lukasz10_2004 2009-06-30, 11:16, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



  Wysłany: 2009-06-30, 12:46   Cyt: Pracuję dla Brzegu, a nie dla Opola.

No proszę, jaka miła wiadomość na rozpoczęcie dnia :D
Wydaje mi się, iż właśnie takie inicjatywy są na potrzebne na dziś. Marzenia o oderwaniu się od obecnego województwa na rzie możemy odłożyć na przyszłe lata. Każda partia która zwycięży w wyborach do samorządu automatycznie wchodzi w koalicję z MN (partią wyjątkowo „obrotową”). Więc po co mieliby coś w tym układzie zmieniać? Musimy wiązać się na poziomie lokalnym z jednostkami samorządowymi w dolnośląskim. A kropla drąży skałę :wink:

Wrzucam linka do prezentacji dotyczącej Dolnośląskiej Kolei Dojazdowej
Klik

Panie Burmistrzu liczę że za słowem pójdą konkrety :)
Może np. dołączymy do już istniejącego programu biletu aglomeracyjnego (tańszy koszt dojazdu do Wrocka oraz poruszania się tam komunikacją miejską :D )
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-06-30, 13:41   

Lukasz10_2004 napisał/a:
Aha i jeszce jedno dlaczego Brzeg należy do diecezji wrocławskiej skoro nie leży w woj dolnośląskim tylko w opolskim

Bo to kościelny podział, który funkcjonuje od dawna.
lord napisał/a:
z tego co wiem tak było przed wojną i trochę chyba po wojnie

No z tego co mi wiadomo, to od 59 lat jesteśmy w woj. opolskim - jak dla mnie - o 59 za dużo.
sikork napisał/a:
województwo opolskie to porażka, Brzeg od samego początku powinien należeć do województwa dolnośląskiego

Popieram 100%
blaster napisał/a:
Lecz woj Opolskie (Opole) nie może sobie pozwolić na stracenie tak dużego miasta jak Brzeg, więc lipton

Geograficznie i tak jesteśmy na Dolnym Śląsku - wkurza mnie, jak w TV czy w radiu mówią o nas Opolszczyzna :twisted:
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2009-06-30, 14:21   

sikork napisał/a:
województwo opolskie to porażka, Brzeg od samego początku powinien należeć do województwa dolnośląskiego

:roll: dajcie jeszcze ankiete na forum na ten temat.
Nie jestem zwoleniikiem tego wojewodztwa ale widze jaka jest rzeczywistosc. I mowie wam, ze jeszcze dluuugo nic nie bedzie w kwestii separacji.
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-06-30, 15:14   

mówisz i masz :-P
http://www.forumbrzeg.pl/...pic.php?t=17085

chociaż i tam można przewidzieć wynik :D
Ostatnio zmieniony przez sikork 2009-06-30, 15:14, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-06-30, 18:05   

Po pierwsze "przysłowia mądrością narodu". A jedno z wielu to "pokorne cielę dwie matki ssie". Czyli z tym odłączeniem to tak bez wielkiego entuzjazmu.
Po drugie, to raczej Wrocław ma w tym interes aby się nami zainteresować. Koleje losu ustawy o metropoliach różnie wyglądają. Niektórzy o dwóch przebąkują, więc Wrocław może się nie załapać. Zgodnie z pomysłami na metropolię prof. Kuleszy
Cytat:
W propozycji przygotowywanej przez Kuleszę znajdzie się definicja obszaru metropolitalnego dla dużej aglomeracji miejskiej. Będzie on opisany szczegółowymi warunkami, których spełnienie powoduje, że na terenie tej aglomeracji powstanie obszar metropolitalny. I tak jej przestrzeń musi zamieszkiwać co najmniej milion osób, gęstość zaludnienia na całym obszarze musi wynosić 200 osób na kilometr kwadratowy. "System osadniczy" - by stać się obszarem metropolitalnym - musi się też charakteryzować ciągłością przestrzenną. Badane będzie też natężenie wymiany usług, transportu i ludzi na całym obszarze.
Wrocław nie w pełni spełnia warunki metropolii stąd zaproszenie naszego Burmistrza to nie kurtuazja a konieczność z ich strony. Z tego powodu cytowane przeze mnie przysłowie wydaje się bardzo aktualne.
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2009-06-30, 20:30   

Studiuję w Opolu i tak się stało, że jestem teraz związana z tym miastem ale bardzo dobrze się stało, cieszę się. Brzegowi zawsze bliżej było do Wrocławia, teraz otworzy się wiele możliwości. Przecież jesteśmy na Dolnym Ślasku a nie na Opolszczyźnie.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2009-06-30, 20:31, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
juru 



Wiek: 36
Dołączył: 12 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z internetu

Wysłany: 2009-07-01, 23:18   

Cytat:
Nie boi się Pan, że w Opolu jednak będzie Pan postrzegany jako burmistrz, który ciągnie miasto do innego województwa?

- To brzeżanie wyznaczają kierunki swojego działania, a ja mogę im to tylko ułatwiać...

No bardzo ładnie pan burmistrz to ujął aż miło się czyta.

Cytat:
bla bla bla... Szynobusy będą mogły jeździć z prędkością 160 km/godz. Czyli podróż z Opola do Wrocławia będzie trwała około 40 min., tyle ile dzisiaj do Brzegu.

Tak właściwie teraz to jeżdżą godzinę albo i dłużej...

Ciekaw jestem kiedy fizycznie zobaczymy cały ten projekt.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeg, jest, juz, metropolii


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu