Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
"Twój krok do lepszego jutra" - dyskusja
Autor Wiadomość
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-06-21, 21:59   "Twój krok do lepszego jutra" - dyskusja

Przeczytałem z uwagą właściwie nie wiadomo co. Na stronie do której prowadzi link napisano z czym projekt jest zgodny, a zgodny jest z wieloma innymi projektami i przedsięwzięciami zgodnymi z jeszcze innymi programami. Niestety nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na pytanie o co w tym projekcie chodzi. Jakaś kolejna nowomowa służąca samozadowoleniu urzędników opłacana z unijnych funduszy i częściowo naszych własnych. Ponawiam pytanie - na czym ten projekt ma polegać? Tak w dwóch zdaniach i bardziej zrozumiale. Wiem, że najtrudniejsze są odpowiedzi na proste pytania, ale może ktoś spróbuje?
Ostatnio zmieniony przez smooth 2009-06-22, 22:28, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-06-21, 22:15   

W samym temacie będzie się sukcesywnie pojawiały informacje o realizacji projektu.
Już w pierwszym poście napisane jest wyraźnie w dwóch zdaniach o co chodzi.

"Celem ogólnym projektu jest podniesienie aktywności mieszkańców 3 bloków przy ul. Konopnickiej w Brzegu - w kierunku samodzielnego rozwiązywania ważnych problemów społecznych, w szczególności problemów dotykających osoby dorosłe oraz dzieci i młodzież zagrożone wykluczeniem społecznym. "

No ok. w jednym :wink: ..myślę, że całkiem zrozumiałym. Na stronie jest wiele informacji w tym takich, dzięki którym można spróbować zadać już bardziej konstruktywne pytania.

Ja bynajmniej Panie Roztropku chyba nie umiem Panu odpowiedzieć także, żeby Pan czuł się odpowiednio poinformowany, ale postaram się jeśli Pan zada konkretne pytania, bo te dotychczas, które Pan zadaje, wcale mnie nie przekonują, że Pan się dokładnie i rzetelnie zapoznał z wszystkimi informacjami.
Szczera moja chęć odpowiedzi, ale też proszę o bardziej konstruktywne pytania. Póki co wszystko o co Pan pyta jest na stronie www.pokl.mops-brzeg.pl ... aha trzeba wybrać rok "2009"
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-06-22, 17:10   

Ponieważ mogę się jedynie domyślać kogo lub czego dotyczy sprawa chciałbym uzyskać odpowiedź jak te pozyskane środki mają być wydatkowane, ponieważ i część z naszej miejskiej kasy w nich się znajduje? Oczywiście dla adresatów tych środków najlepiej byłoby aby dostali gotówkę do ręki. Już prościej zapytać nie można.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2009-06-22, 17:25, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
basiek8 


Wiek: 56
Dołączyła: 06 Lis 2007

UP 7 / UP 1



Wysłany: 2009-06-22, 19:08   

Mnie osobiście pomysł MOPS Brzeg bardzo się podoba, odważna inicjatywa.Chodzi o wzrost aktywności mieszkańców zagrożonych marginalizacją, wzrost poczucia własnej wartości , odpowiedzialności. Krótko mówiąc chodzi o podjęcie takich działań aby ludziom chciało się chcieć. Aby sami zrobili coś dla swojego otoczenia, zaplanowali, zrealizowali,czuli się za to odpowiedzialni.
Z tego co przeczytałam to konkretne działania zostaną uruchomione po sporządzeniu lokalnej Mapy Zasobów i Potrzeb, czyli rozumiem że wspólnie z mieszkańcami zostanie ustalone co chcieliby zrobić na swoim terenie.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-06-22, 22:27   

basiek8 napisał/a:
czyli rozumiem że wspólnie z mieszkańcami zostanie ustalone co chcieliby zrobić na swoim terenie.


Takie ustalenia, wstępne, na zasadzie małej burzy mózgów, już miały miejsce, na pierwszym spotkaniu - organizacyjnym, które odbyło się 1 czerwca 2009 r.

Mapę Zasobów i Potrzeb, chcemy potraktować jako narzędzie pomocnicze wspierające działania pracowników socjalnych, asystentów rodziny, oraz tzw. pedagogów ulicy. Mapa, która jest w trakcie opracowywania) będzie się opierała na dość rozbudowanych ankietach, które zostały przeprowadzone przez wyżej wymienione zaangażowane w projekt osoby.

Odbyło się również 12 czerwca - spotkanie z dzielnicowym ul. Konopnickiej, na którym poruszano podstawowe problemy borykające mieszkańców, ale również podjęte zostały pierwsze kroki w stronę konstruktywnego dialogu między mieszkańcami a dzielnicowym.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-06-24, 17:04   

Zacząłem dyskusję w sposób być może niezbyt miły dla osób zaangażowanych w tą sprawę, ale po głębszym zastanowieniu się mam kilka refleksji.
1. Uzyskanie tych środków z Unii z pewnością nie było tak proste jak się to wydaje. Sprawa potwierdzenia wykluczenia społecznego osób zamieszkujących nawet trzy budynki wymaga stworzenia wielu tzw "kwitów". Znacznie łatwiej wygląda to w przypadku dużego miasta, gdzie są całe tzw. "gorsze "dzielnice. A jednak udało się. Dla władz miasta powinien być to sygnał, że jednak można.
2. Powinien to być również sygnał, że w przypadku kilku spraw poruszanych na forum (odnowa elewacji starych kamienic w ramach rewitalizacji wydzielonej części miasta, czy pozyskanie środków na dofinansowanie paneli słonecznych) i spraw, które nie poruszano, bo dyskutanci nie mieli pojęcia, że coś przemknęło nieodwracalnie, też było można. Ktoś zawinił, może tego kogoś wysłać na szkolenie do PUP?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-06-24, 19:51   

Ja dodam, że około godzinę temu rozmawiałem z kilkoma osobami - lokatorami i ponoć jest jakieś zainteresowanie. "Ponoć" wynika z faktu zapośredniczenia informacji, które uzyskałem od np męża jednej Pani, której akurat nie było.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-06-24, 23:54   

Franco Zarrazzo napisał/a:
jest jakieś zainteresowanie.


Ano jest ... i to daje nadzieje, jak nie pewność, że w przypadku tych osób działania przyniosą rezultaty.
Obecnie mieszkańcy łącznie z pracownikami MOPS przygotowują się do pikniku rodzinnego i w zasadzie można powiedzieć, że cieszą się że robią coś dla siebie, ale też dla innych...

Roztropek napisał/a:
Uzyskanie tych środków z Unii z pewnością nie było tak proste jak się to wydaje


Jeżeli chodzi o dostępność środków to nie jest tak źle ale faktycznie trochę tzw. kwitologi, w postaci odpowiednio przygotowanego wniosku o dofinansowanie, który raz, że musi ujmować, te wszystkie hasła .. z różnych programów itp.. czyli generalnie, coś na co Pan zwrócił uwagę, dwa że taki wniosek też musi pokazywać co i jak będzie robione i wszystko musi być zgodne z zasadami, kwalifikowane itp. itd… do tego terminy i brak płynności, które często dają popalić na każdym poziomie drabinki, przysparzają trochę nerwów .. zmiany, poprawki, papierologia.. więc w końcu jak dochodzi do kontaktu z człowiekiem ..kiedy widać, że to przynosi jakieś rezultaty.. to w końcu (bo sporo energii i pracy to kosztuje) przychodzi zadowolenie i satysfakcja… i taki bardziej namacalny sens działań
Troszeczkę szkoda, że projekt MOPSu nie ujrzał więcej światła rok temu.. bo tez było sporo wzmagań, które ostatecznie przyniosły zadowolenie, ale to w tym roku działania mają charakter bardziej społeczny i warto też, żeby działania spowodowały pozytywny wydźwięk społeczny, który na pewno może pozytywnie stymulować aktywność.
Ostatnio zmieniony przez smooth 2009-06-24, 23:56, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-07-16, 22:50   

No dobra. Minął ponad rok. Tak w skrócie. Jak daleko zaszliśmy? Już jest jutro? Zwłaszcza to lepsze? Co tam słychać u mieszkańców ul. Konopnickiej? Jak się mają autorzy projektu?

Jakaś relacja? Forum brało udział w organizacji igrzysk - a co teraz? Co dalej? Ile kasy zostało wydane i jakie są tego realne efekty? Ktoś... tfu!... czy któraś z osób posiadająca legitymację prasową Forum Brzeg potrafi być na tyle odważna i odwiedzić mieszkańców baraków?

Idą wybory :) Nasz krok do lepszego jutra - to także chwila refleksji nad "programami, funduszami i ich wydatkowaniem".

Pozdrawiam zodiakalnego towarzysza-oszołoma Roztropka :) .
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: do, dyskusja, jutraquot, krok, lepszego, quottwoj


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu