Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Pytanie do łowców sensacji i ich odbiorców

Komu to potrzebne (infa o wypadkach)?
Mi
44%
 44%  [ 19 ]
Komuś innemu
55%
 55%  [ 24 ]
Głosowań: 43
Wszystkich Głosów: 43

Autor Wiadomość
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-05-20, 16:00   Pytanie do łowców sensacji i ich odbiorców

Tak mnie od dlugiego juz czasu zastanawia, skad w naszym (i chyba nie tylko) narodzie bierze sie pociag do informacji o kazdej, nawet najglupszej stluczce na drodze, czy innego wydarzenia temu podobnemu? Poprawia nam humor, ze komus innemu powinela sie noga?

Przyznam szczerze, owe pytanie nachodzi mnie za kazdym razem, kiedy przegladam dwa nasze ulubione portale internetowe.

Mam wrazenie, ze gdybym opisal z odpowiednim namaszczeniem i obfotografowal wypdek, kiedy zlapalem gume, trafilby on do wydarzen, a nawet WYDARZEN! jako cos, czego nie warto przeoczyc czytajac serwisy...

Ktos to naprawde czyta? Z uwaga, czy moze z powodu, ze sie nic innego nie dzieje?
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-05-20, 16:23   

tak samo mogę powiedzieć ze łowcą sensacji jesteś Ty robiąc zdjęcia w BCKu na jakieś imprezie.

Społeczeństwo interesują wypadki i dramaty ludzkie - dwa najbardziej przyciągające nagłówki. Gdzie ludzie chętnie to czytają/oglądają w prasie czy telewizorni.

Nie wierze, ze Ty nie czytasz newsów tego typu. Każdy czyta.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-05-20, 16:42   

Devon napisał/a:
Nie wierze, ze Ty nie czytasz newsów tego typu. Każdy czyta.


Ja ignoruję w większości. Zwłaszcza, gdy news na dzień dobry robi mnie w bambuko oferując rzekomo więcej informacji po kliknięciu w link. Jeśli odczytałeś aluzję do siebie, to dobrze ją odczytałeś :) . Jeśli nie - patrz poprzednie zdanie.

Devon napisał/a:
Społeczeństwo interesują wypadki i dramaty ludzkie - dwa najbardziej przyciągające nagłówki.


I tu przechodzimy do istotnego i złożonego problemu - czy jest jakaś misja? Czy tylko pod publiczkę i przy okazji promocja wizerunku i manipulacja rzeczywistością?
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-05-20, 18:54   

Devon napisał/a:
tak samo mogę powiedzieć ze łowcą sensacji jesteś Ty robiąc zdjęcia w BCKu na jakieś imprezie.

Mozesz tak powiedziec, wiec zaczekam z odpowiedzia na powyzsze, az powiesz to.

Devon napisał/a:
Społeczeństwo interesują wypadki i dramaty ludzkie - dwa najbardziej przyciągające nagłówki. Gdzie ludzie chętnie to czytają/oglądają w prasie czy telewizorni.

No i wlasnie stad moje pytania, gdybys przeczytal uwazniej moj pierwszy post, najprawdopodobniej inaczej bys zredagowal swoja odpowiedz.

Ale skoro juz sie odezwales i stwierdzasz to, co powyzej, to bardzo chetnie uslyszalbym odpowiedz na pytanie Franca.

Devon napisał/a:
Nie wierze, ze Ty nie czytasz newsów tego typu. Każdy czyta.

Czego bym nie napisal, to i tak nie uwierzysz, bo przeciez "kazdy czyta".

A dla tych, ktorzy zechca wykazac sie odrobina wiary, zamiast z gory zakladac, ze cos "jest bo jest", odpowiadam:
Nie czytam i unikam, albo czytam wyjatkowo rzadko i to najczesciej przypadkowe artykuly (glownie jesli na forum wywiazuje sie dyskusja).
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2009-05-20, 20:13   

komentując wyniki (trwającej, choć tendencja się pewnie nie zmieni) sondy w tym temacie napiszę tak: nasi forumowicze nie stanowią przekroju społeczeństwa, w większości zaglądają tu ludzie, którzy lubią czytać i pisać, którzy czują się lokalnymi patriotami, którym nie jest wszystko jedno itp itd.

stąd nie możesz A.Mason spodziewać się, że tu znajdziesz odpowiedź na pytanie :)

pytania szukaj wśród czytelników faktu i super ekspresu, wśród ludzi, których rajcuje forum pod sensacyjnymi tekstami na onecie czy innym popularnym serwisie

może Franco jakąś naukową odpowiedź mógłby wynaleźć, ja prostym językiem powiem, że większość ludzi (widać to po nakładach tych wymienionych i podobnych gazet) po prostu takie wydarzenia rajcują i już :)
i nie pisałbym, że to dotyczy tylko naszego narodu - kiedyś ludzie w całej Europie lubowali się w oglądaniu publicznych egzekucji, teraz czytają o podobnych wydarzeniach w gazetach i oglądają w tv - im więcej krwi (albo tylko otarć po stłuczkach w skali brzeskiej :-P ) tym większy z tego biznes :(
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2009-05-22, 09:19   

pomijając sensację dobrze wiedzieć że był karambol na A4 i wybrać objazd
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-05-22, 09:23   

spiros napisał/a:
pomijając sensację dobrze wiedzieć że był karambol na A4 i wybrać objazd


Czy to znaczy, że podczas jazdy i kierowania pojazdem na bierząco śledzisz portale internetowe?
0 UP 0 DOWN
 
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-05-22, 09:33   

Franco Zarrazzo, nie koniecznie... może przecież mieć rodzinę lub znajomego, który poinformuje go o tym fakcie :)
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-05-22, 14:26   

spiros napisał/a:
pomijając sensację dobrze wiedzieć że był karambol na A4 i wybrać objazd


To fakt, taka informacja się przydaje, ale czy nie lepiej by się o tym dowiedzieć włączyć radio podczas jazdy? Są specjalne audycje, podczas których każdy, kto jest świadkiem wypadku może zadzwonić do radia i powiedzieć co, jak i gdzie, tym samym ułatwiając jazdę innym.
Pamiętam temat na tym forum, gdzie ktoś informował o stłuczce na parkingu. Oczywiście była ona potraktowana z pełną powagą, dołączone były zdjęcia uszkodzonego samochodu.
Dajcie sobie czasem na wstrzymanie.
0 UP 0 DOWN
 
ptak82 
Create WWW



Wiek: 41
Dołączył: 20 Lis 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: LA

Wysłany: 2009-05-22, 15:12   

A.Mason napisał/a:
Tak mnie od dlugiego juz czasu zastanawia, skad w naszym (i chyba nie tylko) narodzie bierze sie pociag do informacji o kazdej, nawet najglupszej stluczce na drodze, czy innego wydarzenia temu podobnemu?


Daleki byłbym od tego czy to nasz naród tylko odczuwa taki "pociąg" do wypadków, różnego rodzaju zdarzeń, bo taka już jest chyba natura ludzka, że ciekawi go to co szokuje. Poniekąd zdjęcia z wypadków, pożarów czy innych zdarzeń szokują, bo są czymś innym niż codzienna monotonia. Gdy ma się do czynienia z tym na co dzień zapewne ta "ciekawość" zanika.

A.Mason napisał/a:
Poprawia nam humor, ze komus innemu powinela sie noga?


J. w. zwykła ciekawość - chyba :]

A.Mason napisał/a:
Ktos to naprawde czyta? Z uwaga, czy moze z powodu, ze sie nic innego nie dzieje?


Hmm, czy ktoś to czyta? Ktoś na pewno, ale na pewno więcej ogląda niż czyta, bo samo oglądanie nie wymaga wysiłku :D .
Odnosząc się do drugiej części pytania, to jestem pewien, że ile by się nie działo rzeczy, wydarzeń w których na głównym planie nie ma tragedii ludzkiej to i tak nie miałoby takiego zainteresowania co temat związany z wypadkiem.

Franco Zarrazzo napisał/a:
I tu przechodzimy do istotnego i złożonego problemu - czy jest jakaś misja? Czy tylko pod publiczkę i przy okazji promocja wizerunku i manipulacja rzeczywistością?


To zwykły biznes! Pieniądze itd. choć w odniesieniu do brzeskich portali wątpię aby to generowało zysk, czy wielkie pieniądze, ale o to w rzeczywistości chodzi - o oglądalność, ilość odwiedzin i wyświetleń strony, foty itd. Zwykłe np. wydarzenia kulturalne nie wygenerują takiej oglądalności, co zatem idzie - aby mieć ruch na stronie trzeba go generować takimi sposobami.

Jak jest oglądalność, zaczynają się $, pojawiają się reklamodawcy płacący za reklamę i tak w koło. A powiem Wam przy dużej ilości odwiedzin, można na tym sporo zarobić! [sic!] :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: do, ich, lowcow, odbiorcow, pytanie, sensacji


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 25
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu