Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Dziennikarze PPB ujęli piajnego kierowcę!
Autor Wiadomość
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-04-11, 18:42   Dziennikarze PPB ujęli piajnego kierowcę!

Kilka minut po godzinie 21:00 przed oczami naszych redaktorów ukazał się pojazd, który kierowany był przez dziwnie zachowującego się mężczyznę. Kierowca poruszał się "pod prąd" ul. Poprzeczną, chwilę potem mało brakowało, a potrąciłby pieszych na przejściu. Poruszając się za podejrzanym pojazdem poinformowaliśmy o tym fakcie dyżurnego Komendy Policji w Brzegu. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali. Kierowca Audi widząc, że od dłuższego czasu jedziemy za nim zignorował czerwone światło na skrzyżowaniu. Kilkadziesiąt metrów dalej policjanci zatrzymali pojazd. Już pierwsze badanie wykazało, że kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu... kolejne badania pokazywały wzrost zawartości alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany - teraz odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu.

http://brzeg24.pl/index.p...d=1908&Itemid=1

Trzeba pogratulować dobrego wzroku :)
Brawo chłopaki!
0 UP 0 DOWN
 
sumienie


Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2006

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2009-04-11, 18:49   

nie ma sie promili w wydychanym powietrzu,
ewentualnie mg,
ale nie bede taki jak ty,
i ci wytykac jakis debilizm, czy glupote :)
0 UP 0 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-04-11, 19:56   

sumienie: w wielu relacjach telewizyjnych słyszałem zwrot: "kierowca miał x promili w wydychanym powietrzu" więc się nie czepiaj.


a co do tematu, to widać że niektórzy ludzie trochę zbyt wcześnie zaczęli świętować.

dobrze, że nikt przy tym nie ucierpiał
Ostatnio zmieniony przez iero10 2009-04-11, 19:56, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
sumienie


Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2006

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2009-04-11, 20:09   

poczytaj sobie synku kodeks karny,
a szczegolne art. 178,
moze wtedy nie bedziesz taki latwowierny :)

[ Dodano: 2009-04-11, 20:13 ]
W art. 178 mamy nadzwyczajne obostrzenie kary wobec sprawcy, który dopuścił się przestępstwa komunikacyjnego w stanie nietrzeźwości lub środka odurzającego lub zbiegł z miejsca zdarzenia po spowodowaniu tego wypadku. Artykuł ten nie wyszczególnia konkretnych typów przestępstw tam wymienionych. W związku z tym musimy przyjąć, że chodzi o art. 173 § od 1-4, art. 174 § od 1-2, art. 177 § od 1 –2. Nie jest rozstrzygnięta w doktrynie kwestia czy art. 178 k.k. to kwalifikowany typ wymienionych w nim przestępstw, czy tylko zawiera on ustawowe okoliczności zaostrzające odpowiedzialność karną.
http://prawoity.pl/wiadom...kodeksu-karnego
0 UP 0 DOWN
 
orson 
OJCIEC DYREKTOR



Wiek: 55
Dołączył: 28 Sie 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg / Zielęcice

Wysłany: 2009-04-11, 22:09   

Alfix - albo ja cośik nie kumam, albo Ty ostatnio masz nadmiar wrażeń...
Wytłumacz mi jak można jechać pod prąd ulicą dwukierunkową? - a takową jest ulica Poprzeczna.

pozdrawiam

Orson
0 UP 0 DOWN
 
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-04-11, 22:14   

orson, też się nad tym zastanawiałem :)

primo, tekstu nie pisałem :D
secundo - prawdopodobnie jechał lewą stroną jezdni :)
0 UP 0 DOWN
 
orson 
OJCIEC DYREKTOR



Wiek: 55
Dołączył: 28 Sie 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg / Zielęcice

Wysłany: 2009-04-11, 22:29   

No to należy w takim razie pogratulować redakcji PPB błyskotliwych dziennikarzy, zwłaszcza w posługiwaniu się piórem :-)

pozdrawiam

[ Dodano: 2009-04-11, 21:39 ]
A tak na marginesie - czy ktoś zwrócił uwagę, że strona brzeg24 jest kopią strony panoramy?

porównajcie sobie

http://panorama.info.pl

http://brzeg24.pl

O co tutaj KAMAN - może mnie ktoś oświecić?

pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-04-11, 22:54   

domena brzeg24.pl z przekierunkowaniem na macierzystą stronę PPB

a propos może on po prostu przyjechał na święta z UK i nie przestawił się na Polskę :wink:

sumienie czy Ty masz przypadkiem coś wspólnego ze słynnym panem errrr ??
bo Twoje docinki w tematach są równie cenzura jak jego
0 UP 0 DOWN
 
orson 
OJCIEC DYREKTOR



Wiek: 55
Dołączył: 28 Sie 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg / Zielęcice

Wysłany: 2009-04-11, 23:20   

To, że jest przekierowanie widzę ale nie wiedziałem, że Panorama jest właścicielem Brzeg24.pl.
0 UP 0 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-04-12, 00:46   

sumienie: po 1. nie mów do mnie synku
po 2. łatwowierny to sam jesteś
po 3. pisząc o pojawieniu się tego zwrotu w tv, chodziło mi o to, że jest to potoczne określenie "stanu wskazującego", czego ty nie zrozumiałeś i nigdzie nie napisałem, że jest to poprawne sformułowanie
po 4. po co wklejasz te artykuły, paragrafy itp.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-04-12, 11:31   Re: Dziennikarze PPB ujęli piajnego kierowcę!

alfix napisał/a:
Funkcjonariusze natychmiast zareagowali. Kierowca Audi widząc, że od dłuższego czasu jedziemy za nim zignorował czerwone światło na skrzyżowaniu. Kilkadziesiąt metrów dalej policjanci zatrzymali pojazd.
Czytając tytuł "dziennikarze ujęli" i mając w pamięci post alfixa jak to Pan Komendant ujął - nie pamiętam dokładnie kogo, natychmiast chciałem zadać pytanie co robią Ci, którzy powinni "ująć". Ale w dalszej części obecnego postu alfixa dowiedziałem się, że to nie dziennikarze "ujęli" a funkcjonariusze. Co prawda nie ujęli a zatrzymali, ale to chyba o to samo idzie. Przydałoby się trochę więcej precyzji w formułowaniu swoich spostrzeżeń i wniosków z nich wynikających choćby dlatego, że opisywane są zadania wykonywane przez funkcjonariuszy państwowych, a komentujący te wypaczone spostrzeżenia nie zawsze zwracają uwagę na brak logiki wynikający z treści postów. W ten sposób można redagować wiadomości wyłącznie do swojego prywatnego pamiętnika. Prowadzi to, przynajmniej w moim przypadku, do braku chęci skomentowania tego rodzaju nowinek.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2009-04-12, 11:33, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
zipi 



Wiek: 70
Dołączył: 20 Kwi 2005

UP 64 / UP 34


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-04-12, 13:13   

sumienie napisał/a:
nie ma sie promili w wydychanym powietrzu,ewentualnie mg, ale nie bede taki jak ty,i ci wytykac jakis debilizm, czy glupote :)


Jakiś Ty sumienie dokładne i zgryźliwe. czy mg czy promile zależy od sposobu badania i użytego urządzenia. Są alkomaty (szczególnie starszego typu) w których wynik badania podaje w promilach, nowsze urządzenia wyskalowane są w mg i wtedy należy wynik mg pomnożyć przez 2.1 i będzie wynik w promilach.

sumienie napisał/a:
poczytaj sobie synku kodeks karny, a szczegolne art. 178, moze wtedy nie bedziesz taki latwowierny


A tu już nie wiem dlaczego zabłysnąłeś intelektem podając art. 178 KK a nie art.Art. 178a.
art.178a § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi na drodze publicznej lub w strefie zamieszkania inny pojazd niż określony w § 1,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

ps. tak przy okazji Sumienie jesteś księdzem lub zakonnikiem? Tak mi się skojarzyło bo masz manierę do nieznajomych mówić synu, synku.
Pozdrawiam i życzę zdrowych świąt
ZiPi
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2009-04-12, 14:00   Re: Dziennikarze PPB ujęli piajnego kierowcę!

Roztropek napisał/a:
alfix napisał/a:
Funkcjonariusze natychmiast zareagowali. Kierowca Audi widząc, że od dłuższego czasu jedziemy za nim zignorował czerwone światło na skrzyżowaniu. Kilkadziesiąt metrów dalej policjanci zatrzymali pojazd.
Czytając tytuł "dziennikarze ujęli" i mając w pamięci post alfixa jak to Pan Komendant ujął - nie pamiętam dokładnie kogo, natychmiast chciałem zadać pytanie co robią Ci, którzy powinni "ująć". Ale w dalszej części obecnego postu alfixa dowiedziałem się, że to nie dziennikarze "ujęli" a funkcjonariusze. Co prawda nie ujęli a zatrzymali, ale to chyba o to samo idzie. Przydałoby się trochę więcej precyzji w formułowaniu swoich spostrzeżeń i wniosków z nich wynikających choćby dlatego, że opisywane są zadania wykonywane przez funkcjonariuszy państwowych, a komentujący te wypaczone spostrzeżenia nie zawsze zwracają uwagę na brak logiki wynikający z treści postów. W ten sposób można redagować wiadomości wyłącznie do swojego prywatnego pamiętnika. Prowadzi to, przynajmniej w moim przypadku, do braku chęci skomentowania tego rodzaju nowinek.


Mnie ten tytul w ogole nie dziwi. Tutaj jest podobny, taki w onetowym stajlu.
http://www.forumbrzeg.pl/...pic.php?t=13356
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-04-12, 18:00   

A oto cytat z owego linku
alfiks napisał/a:
Celem spotkania było podpisanie stanowiska związanego z sytuacją paraliżu komunikacyjnego na obszarze powiatów brzeskiego, oławskiego oraz namysłowskiego, dodatkowo pogłębioną katastrofą, która doprowadziła do zamknięcia przeprawy mostowej na rzece Odrze w Oławie
Oczywiście tylko ci, którzy nic nie piszą nie popełniają błędów, ale może czasami warto sprawdzić co się napisało i mieć na uwadze Art. 6. Prawa Prasowego
Cytat:
1. Prasa jest zobowiązana do prawdziwego przedstawiania omawianych zjawisk.
Cytowany artykuł prawa prasowego dotyczy również doboru tytułu stosownie do treści informacji.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2009-04-12, 18:25, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
zibi 


Wiek: 46
Dołączył: 12 Gru 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-04-12, 20:46   

Tak wszyscy się znacie. To jeden prawo cytuje, drugi jakieś linki wstawia.

Wystarczy wejść w napisany artykuł przeczytać go - to po pierwsze.
Następnie zobaczcie jaki jest tytuł na stronie panoramy "Czujność redaktorów - pijany kierowca zatrzymany" już na wstępie jest napisane "Dzięki redaktorom Panoramy Powiatu Brzeskiego, pijany kierowca został ujęty przez policjantów" więc nie miejcie jakichkolwiek uwag w stronę redaktorów PPB tylko uwagę kierujcie w stronę Alfix'a, który ubarwił trochę tytuł.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dziennikarze, kierowce, piajnego, ppb, ujeli


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu