Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Rodzima polityka zagraniczna
Autor Wiadomość
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2009-04-07, 10:48   Rodzima polityka zagraniczna

Proponuję rozmowę o polskiej polityce zagranicznej. Czy pod rządami polskiej centro-prawicy Polacy będą się wciąż wstydzić tego, w jaki sposób sa przez niedouczonych polityków reprezentowani na arenie miedzynarodowej? Czy gdy premierem jest nieskuteczny człowiek z PO, a prezydentem pisowiec zgłaszający bratu wykonanie politycznego zadania mieszkańcy kraju nad Wisłą będa musieli wysłuchiwac lekceważących komentarzy europejskich polityków i dziennikarzy? Czy satyryczne rysunki dotyczące polskich polityków w zagranicznych gazetach staną się codziennością? Czy w końcu pod rządami dwu obecnie najważniejszych a skłóconych nie wiedzieć czemu partii postsolidarnościowych dojdzie do porozumienia w dyplomatycznej materii, która przez tyle lat była jedyną dziedziną wyłączoną poza nawias wewnątrzkrajowych sporów? Wszak wydaje się, że od niedawna już tak nie jest. Szkoda tylko, że o tym decyduje, w moim przekonaniu, małostkowość, zacietrzewienie, germanofobia i rusofobia, ale także, i to najbardziej boli, dyplomatyczny analfabetyzm braci Kaczyńskich.
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-04-13, 17:09   

generalnie wszędzie tak jest . Polityk zresztą ma sztab ludzi którzy za niego myślą a że są przy tym ekscentryczni czy zapatrzeni tylko w jedną ideologie to przecież czymś muszą się wyróżniać.
Myślę że problem częściowo da sie rozwiązać wprowadzeniem okręgów jednomandatowych - ja nie chce glosować na partie chce glosować na człowieka którego później rozliczę w następnych wyborach.
Cenie Cimoszewicza ale nienawidzę za to SLD, które zamiast jak obiecywano opodatkować kościół opodatkowali ludzi podatkiem Belki - a jak słyszę od Ministra finansów że to podatek dla bogatych to nóż się w kieszeni otwiera, bo jak się ma pieniądze to łatwo to obejść, więc de facto podatek uderza w nas maluczkich, czym tak naprawdę jest oprocentowanie w banku?? bo na pewno nie dochodem gdy inflacja (ta rzeczywista ) jest wyższa od oprocentowania środków w banku.
Ludzie wybierają nie wg kryteriów merytorycznych wybierają krzykaczy czy tzw "" przystojniaków - Krzaklewski był tego przykładem nieraz byłem świadkiem zachwytów płci pięknej :D

Jednego nie mogę zrozumieć - jak łatwo ludzie dali sie zmanipulować i uwierzyć że PO i PIS się różnią?? i Tuskowi i Kaczyńskiemu zależy na wiecznych wojenkach z prostego powodu - mówi sie tylko o tych dwóch partiach a to jest juz przedsionek modelu amerykańskiego czyli czyli model dwupartyjny (republikanie i demokraci).

Dla mnie oczywistym jest głosowanie na partię która reprezentuje moje interesy więc dlaczego np emeryci zamiast glosować na partię, która walczy o prawa emerytów to głosują na PIS czy PO które ma to gdzieś??
Ostatnio zmieniony przez krt 2009-04-13, 17:11, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: polityka, rodzima, zagraniczna


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 20
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu