Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Ortodonta w Brzegu
Autor Wiadomość
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-18, 18:37   Ortodonta w Brzegu

Mam pytanie dotyczące ortodonty, konkretnie chodzi o aparat stały, chciałabym poznać Wasze opinie, kogo polecacie, kogo odradzacie, Wasze uwagi, rady co do wyboru ortodonty - po prostu chcę wiedzieć wszystko co się da na ten temat :)
Z góry dziękuję za opinie.
0 UP 0 DOWN
 
torro 



Wiek: 47
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2009-03-18, 19:06   

Jesli chodzi o ort. w Brzegu, to wybor jest raczej niewielki. o ile wiem, poza p. Chimczak nie mamy wiecej dobrego ortodonty. A u p. Chimczak kolejki sa spore( ja w styczniu zapisalam sie na wrzesien z dzieckiem), szybciej jest prywatnie, ale tez sie czeka. jesli chodzi o aparat staly , to jest to niezly wynalazek -1,5 do dwoch lat i zabki nie do poznania:) czasem trzeba ktorys wyrwac , zeby zrobic miejsce dla pozostalych. koszt? mysle, ze trzeba sie liczyc z wydatkiem rzedu 2, 2,5 tys zl. ale warto.
0 UP 0 DOWN
 
windbag 



Wiek: 45
Dołączył: 21 Lut 2009

UP 74 / UP 41



Wysłany: 2009-03-18, 20:21   

Jest jeszcze z tego co pamiętam dr Dubowik (mogę pomylić nazwisko) i przyjmuje w przychodni koło akademii policyjnej. Z tego co pamiętam pani ta chyba jest adiunktem w Akademii Medycznej we Wrocławiu.
0 UP 0 DOWN
 
Vanilla Sky 
what's up?



Wiek: 38
Dołączyła: 14 Paź 2007

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-18, 20:32   

Ja chodziłam do dr Chimczak, założyła mi stały aparat przed nim wyrwała 4, aby zęby mogły się rozejść...6 lat temu go ściągnęłam i cofnęła mi się lekko 2...być może trzeba było wyrwać 2 4 aby wszystko grało...tym razem idę do dr Dubownik....
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2009-03-18, 21:31   

to i ja sie wypowiem jako osoba która nosiła ponad 2 lata stały...

aparat zakładalem u Pani Chimczak miałem strasznie krzywe zęby a teraz proste. Nie załuje ani chwili z "blachami" w buzi. po zdjęciu stałego dostałem zdejmowany do ustabilizowania zębów zeby nie przesuwały sie ;) i jest ok ;) z ręką na sercu moge polecic...

jak znajdę zdjęcie przed aparatem to Ci wyslę na maila ;)
0 UP 0 DOWN
 
jpeg 



Wiek: 39
Dołączył: 15 Lut 2009

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-19, 16:24   

ja tez zdecydowanie polecam dr Chimczak. super podjescie i co najwazniejsze zna sie na tym co robi.. recze za nią :) przyjmuje na Monte Cassino
0 UP 0 DOWN
 
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-19, 16:27   

jpeg, również polecam dr Chimczak, leczyła moje ząbki przez kilka dobrych latek :)
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-19, 18:08   

Dziękuję raz jeszcze wszystkim za opinie i rady - no to już wszystko wiem i niedługo będę Wam posyłała metaliczny uśmiech ;) :)
0 UP 0 DOWN
 
OlaMania 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Sie 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-19, 22:57   

jpeg napisał/a:
super podjescie i co najwazniejsze zna sie na tym co robi..

I to mogę również potwierdzić. Ja nosiłam aparat przez 3 lata. Zęby niestety mam krzywe bo niezakładałam później tego wkładanego aparatu ale aparat stały nosiłam po to, aby ustawić zęba, który utknął w żuchwie. Zwykle takiego czegoś nie robi się na dolnej szczęce, ponieważ jest twardsza niż górna, ale na szczęście się udało. Tak więc szczerze polecam dr Chimczak ;)
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-23, 16:54   

OlaMania napisał/a:
Zęby niestety mam krzywe bo niezakładałam później tego wkładanego aparatu

Ale to wystarczy parę dni, żeby zęby wróciły na swoje poprzednie pozycje... I tu niestety - nie wystarczą pieniądze - swoje trzeba wycierpieć, a potrzeba bardzo dużego samozaparcia i systematyki.

Nawiązując do tematu - również polecam p. Chimczak i podobnie jak Ula
jadore napisał/a:
niedługo będę Wam posyłała metaliczny uśmiech ;) :)
:evil:
Pani Chimczak - miła kobieta, widać, że zna się na rzeczy, wszystko na bieżąco mówi.

A temat był już poruszany tutaj -> http://www.forumbrzeg.pl/...pic.php?t=10629
0 UP 0 DOWN
 
marie 


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Paź 2011

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-10-19, 13:06   

Witam:) Dołączam się do starego tematu z pytaniem, bo może coś się zmieniło - czy Pani Dubowik (mam nadzieję, że nie przekręciłam) nadal przyjmuje? Czy ją polecacie/jest dobra? Chodzi mi o innego ortodontę poza panią Chimczak. A może w innym mieście korzystacie i polecacie? Z góry dziękuję za odpowiedzi:)
0 UP 0 DOWN
 
tekla 



Wiek: 55
Dołączyła: 20 Lut 2011

UP 11 / UP 5



Wysłany: 2011-10-19, 13:24   

Polecam Orto dent centrum ortodontyczno stomatologiczne we Wrocławiu.mimo ze jest to prywatna klinika to dziecko ma tam wszystko za darmo na kase chorych .Jeśli chodzi o osoby starsze trzeba płacic .
0 UP 0 DOWN
 
Gosiak 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Gru 2008

UP 4 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-10-19, 17:45   

Dokładnie! Orto - Dent we Wrocławiu to chyba najlepsze rozwiązanie! Leczyłam się tam ortodontycznie i wszystko pięknie, ładnie, terminowo. Jedyna wada to dojazdy. Zdecydowanie nie polecam Pani Chimczak, byłam u niej na dwóch wizytach, już miała zakładać mi aparat stały, ale chciała jeszcze gratis wyrwać 2 zęby, bo niby by się w zgryzie nie pomieściły.. Zrezygnowałam i słusznie, bo w Orto-Dencie bez usuwania dali radę wszystko idealnie ustawić. Ponadto sporo moich znajomych w tym czasie co ja miało aparat stały, niektórzy też u P. Chimczak, mimo, że mieli aparaty 3x dłużej ode mnie nadal efekty były mizerne, a wiadomo dłuższe noszenie aparatu = więcej pieniędzy, nie wspominam tu już o tym, że długość noszenia aparatu jest uzależniona od wady zgryzu, ale moi znajomi w porównaniu do mojej wady mieli je znikome, a mimo to P. Chimczak leczyła ich o dużo dłużej, bardzo narzekali. Tu podaję link do Orto - Dentu, może sie przyda:
http://ortodent.wroc.pl/
0 UP 0 DOWN
 
marie 


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Paź 2011

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-10-19, 18:52   

Dziękuję za odpowiedzi. Wrocław to chyba dużo większe koszty, na stronie cennika chyba nie ma. No i dojazdy. Czy jeszcze ktoś może się w wypowiedzieć? Co z tą drugą panią (Dubowik) przyjmującą w Brzegu, ktoś chodził?
0 UP 0 DOWN
 
marie 


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Paź 2011

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-10-21, 11:40   

Niestety pani Dubowik nie przyjmuje już w swoim dawnym gabinecie. Panie z recepcji nie wiedzą, czy przeniosła się gdzieś indziej czy całkiem z brzegu zrezygnowała. Podaję, gdyby kogoś interesowało.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, ortodonta


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu