Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem z płytą DVD
Autor Wiadomość
kylo 



Wiek: 32
Dołączył: 22 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-02-05, 21:52   Problem z płytą DVD

Witam
Rok temu na płytki TDK wypaliłem film. Płytki działały w komputerze, odtwarzaczu dvd, wszystko było w porządku. Tym czasem po roku komputer, oraz inne urządzenia nie wykrywają w ogóle tych płytek. Próbowałem już wieloma programami cokolwiek z nich odczytać, jednak żaden sobie z tym nie poradził. Słyszałem, że nagrywarka blu-ray mogłaby sobie "dać radę" z odczytem danych z tych płytek. Macie jakieś propozycje ?
Ostatnio zmieniony przez kylo 2009-02-05, 21:55, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2009-02-05, 22:09   

jaka nagrywarka??
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2009-02-05, 22:09   

Płyty CD mają jakąś żywotność tylko u Ciebie nie chodzą czy wszędzie ?? być może płytka poszła się paść... i do wyrzucenia... ale mam nadzieję, że to nie to o czym myśle ;)


ps. czyscileś plyte ??
0 UP 0 DOWN
 
kylo 



Wiek: 32
Dołączył: 22 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-02-05, 22:16   

Płytka nie jest zarysowana, nie chodzi ani w odtwarzaczu dvd, w jednym i drugim napędzie w PC, na laptopie również :/ była wypalana z bardzo mała prędkością z tego co pamiętam to x4 na specjalnym sprzęcie do obróbki filmów/ nie wiem jak to się dokładnie nazywało..
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2009-02-05, 22:18   

robaczek napisał/a:
RaZoR, blue ray. nowy standard ;)
i??
Nie wiem czy wiesz ale każda nagrywarka jest śmieszna(moim zdaniem) podam przykład
Posiadam 2 nagrywarki DVD LG i Lite-on'a :) czasami mi LG nie odpala płyty(wcześniej ją czytał) to wkładam do lite-on'a i ją o dziwo widzi( podobnie jest na DVD)
0 UP 0 DOWN
 
biedronka 



Wiek: 34
Dołączyła: 01 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2009-02-05, 22:30   

RaZoR, nie wiem czy w tym momencie próbujesz ze mnie zrobić idiotkę, czy po prostu nie wiesz co to blue ray, więc zakończmy ten temat nim dojdzie do kłótni.

racja, każda nagrywarka jest 'śmieszna'. ba, każdy (uogólniając) sprzęt jest 'śmieszny'. taka istota i złośliwość rzeczy martwych.

wracając do płyty. spróbuj ją podsuszyć :P wiem, brzmi śmiesznie, ale weź suszarkę w łapkę, i z odpowiedniej odległości (tak aby nie zniszczyć delikatnych włókien poliwęglanowych, ale tak aby ciepło docierało do płytki) podsusz ją. czasem ciepło działa. wypróbuj jednak na płytce, na której mało ci zależy, aby 'wyczuć' bezpieczną odległość.

poza tym niektóre płytki po paru latach niestety nie są już do użytku :/ taka ich natura...
myślałam jednak, że TDK jest dobra i solidną firmą. a skoro płytki nie czyta ani odtwarzacz DVD ani inny sprzęt, śmiem sądzić, że blue ray tez sobie nie poradzi.
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2009-02-05, 22:35   

robaczek nie chce z nikogo robić idioty/idiotki ale chyba każdy wie że jest "blue ray":P

kylo jak chcesz to moge jutro zabrać tą płyte i zobaczyć czy działa u mnie
0 UP 0 DOWN
 
maaruda 



Wiek: 48
Dołączył: 23 Wrz 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2009-02-05, 23:16   

Kolega kupił jakieś pół roku temu 2 pudla TDK DVD-R. Po krotkim okresie czasu zapis zniknął z zapisanych płyt a nieazpisane nie daly się zapisać. Pewnie jakaś popsuta partia. I nic tego nie czytalo. NIestety
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2009-02-05, 23:40   

kylo, a gdzie kupiłeś te płyty? w jakimś markecie? Czy normalnym sklepie komputerowym?....bo nie wiem czy wiesz ale płyta np Verbatim ze sklepu komputerowego to co innego niż płyta Verbatim z marketu ;) ....jakość zupełnie inna i wytrzymałość też :]
0 UP 0 DOWN
 
kylo 



Wiek: 32
Dołączył: 22 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-02-06, 00:01   

Nie wiem gdzie dokładnie były kupowane ale pewnie nie w markecie.. no cóż pozostaje wierzyć w jakiś cud :P
0 UP 0 DOWN
 
OlaMania 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Sie 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-02-06, 00:02   

RaZoR napisał/a:
robaczek nie chce z nikogo robić idioty/idiotki ale chyba każdy wie że jest "blue ray":P

Płyty blue ray to są płyty o bardzo dużej pojemności, a nagrywarka blue ray służy do nagrywania takich płyt :)
0 UP 0 DOWN
 
Cuba 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2009-02-06, 13:07   

Spróbuj inaczej. Weź te płytki i sprawdź u kolegi( koleżanki) czy na ich sprzęcie ruszą. Jeśli tak to wówczas możesz sprawdzić programem Nero toolkit czy nie ma błędów. Jeśli są no cóż :? . A gdyby się okazało, że jednak nie ma błędów to znaczy, że palniki :D są już raczej leciwe i dożywają swych dni. Trochę miałem nagrywarek i z jakością i trwałością zapisu jest różnie. Jeśli chodzi o blue ray to wbrew pozorom istnieje szansa na odczyt "słabo" nagranych płyt-dlaczego to już na inny wykład:-))
0 UP 0 DOWN
 
biedronka 



Wiek: 34
Dołączyła: 01 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2009-02-06, 15:32   

Cuba napisał/a:
Jeśli tak to wówczas możesz sprawdzić programem Nero toolkit czy nie ma błędów. Jeśli są no cóż :? . A gdyby się okazało, że jednak nie ma błędów to znaczy, że palniki :D


jeżeli napęd nie widzi płyty to jak ma ją sprawdzić? :P
0 UP 0 DOWN
 
Cuba 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2009-02-06, 21:50   

@robaczek
Czytać ze zrozumieniem :-P

"Spróbuj inaczej. Weź te płytki i sprawdź u kolegi( koleżanki) czy na ich sprzęcie ruszą. Jeśli tak to wówczas możesz sprawdzić programem Nero toolkit czy nie ma błędów."

Jeszcze wracając do tematu. Warto aktualizować firmware nagrywarek, w wielu wypadkach czyni cuda.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dvd, plyta, problem


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu