Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dla mnie to jest skandal!
Autor Wiadomość
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2009-01-18, 11:45   

do HS-R - określasz się jako "homofob," potem stwierdzasz, że jednak rozmawiałbyś z dzieckiem o tym zjawisku. Homofob bedzie raczej ukrywał przed swym potomkiem istnienie homoseksualizmu, stąd wszak jest włąsnie homofobem. A Ty po prostu jesteś obywatelem/ką, który/a pragnie przedłużać gatunek w sposób naturalny, czyli w zwiazku różnopłciowym. Z homofobią ma to niewiele wspólnego, ma za to z preferencją seksualną.
0 UP 0 DOWN
 
szeryfix 



Wiek: 37
Dołączył: 12 Sty 2009

UP 0 / UP 0


Skąd: 49-300

Wysłany: 2009-01-18, 11:54   

HS-R a co powiesz dziecku, gdy powie Ci: Mamo, chyba jestem gejem/lesbijką?
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2009-01-18, 20:31   

szeryfix napisał/a:
HS-R a co powiesz dziecku, gdy powie Ci: Mamo, chyba jestem gejem/lesbijką?


Będę się wtedy martwiła, ale sądzę, że tak nie będzie. Bo mój ośmiomiesięczny syn już łapie za piersi kobiece u której cioci i "cioci" by nie był na rękach :wink:

Ale chyba robimy tu :offtopic:

Acha, definicja homofobii zakłada, że :
Osobę uprzedzoną wobec osób o orientacji homoseksualnej nazywa się homofobem
http://pl.wikipedia.org/wiki/Homofobia - więc chyba jednak jestem hih.
Ostatnio zmieniony przez HS-R 2009-01-18, 20:35, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
szeryfix 



Wiek: 37
Dołączył: 12 Sty 2009

UP 0 / UP 0


Skąd: 49-300

Wysłany: 2009-01-18, 21:25   

A jak będzie? Hipotetycznie oczywiście. Co wtedy zrobisz? Zabijesz syna, czy radykalnie zmienisz poglądy? "Zamkniesz w piwnicy"? Wyślesz do lekarza, czy po prostu zaakceptujesz jego "inność"? Nim wypowiesz się, że czegoś nie lubisz, postaw się w sytuacji zmienionej o 180stopni. Nie lubię gejów bo nie jestem gejem, ale gdyby moje dziecko było gejem zabiłbym je czy został miłośnikiem homoseksualistów. Podejście typu "Kali".

:offtopic: x2 :-P
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-18, 21:34   

Panowie i Panie, prosiłabym mimo wszystko o powrócenie do tematu. ;)
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2009-01-18, 21:46   

HS-R napisał/a:
Bo mój ośmiomiesięczny syn już łapie za piersi kobiece u której cioci i "cioci" by nie był na rękach

Jeśli tak to rozumiesz, to jednoczesnie stwierdzasz, ze każda osmiomiesięczna dziewczynka łapiąca za piersi mamy jest lesbijką;-)

Moderowany przez Yvvone:
Ponownie proszę o powrócenie do tematu. Poprawiono cytowanie.
Ostatnio zmieniony przez Yvvone 2009-01-18, 21:54, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-01-19, 14:59   

Robię ostatni wpis w tym temacie, bo widzę, że nie ma najmniejszego sensu dyskutować na te tematy z osobami, które choć tak mocno się deklarują jako Tolerancyjne to jednak ta ich tolerencja kończy się w momencie, gdy ktoś odważy się wychylic z odmiennym poglądem na dany temat.
Na koniec powiem tak, moje poglądy sa moimi poglądami i jak się komuś nie podobają to jest to jego, a nie mój problem. I pomimo tego, że zostałem tu zjechany przez większość to dla mnie nadal aborcja=morderstwo, małżeństwo homoseksualne=nieporozumienie (niech sobie legalizują te związki, ale nie nazywają tego małżeństwem), adopcja dzieci przez takie pary=niedopuszczalne!

:offtopic:

[ Dodano: 2009-01-30, 08:58 ]
Muszę złamac swoje postanowienie o nie pisaniu już w tym wątku, bo akurat to co wkleję pasuje jak ulał do tego tematu.
"Zabrali dzieci dziadkom, dali gejom
Opieka społeczna uznała, że para gejów lepiej wychowa dzieci niż dziadkowie opiekujący się nimi od urodzenia - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Małżeństwo z Edynburga opiekowało się pięcioletnim chłopcem i czteroletnią dziewczynką – dziećmi uzależnionej od heroiny córki – od ich urodzenia. Dwa lata temu opieka społeczna odebrała im wnuki i umieściła w rodzinie zastępczej. Zdaniem urzędników ci ludzie są zbyt biedni i chorzy, by się nimi opiekować.

59-letni rolnik cierpi na chorobę serca, a jego 46-letnia żona na cukrzycę. Przez ponad dwa lata walczyli przed sądem o to, by dzieci zostały z nimi. Musieli jednak z walki zrezygnować ze względu na zbyt wysokie koszty procesów. Sądzili, że wnuki trafią do kochającej rodziny zastępczej. Dopiero teraz dowiedzieli się, że tą rodziną ma być para gejów.
Pracownicy opieki społecznej ostrzegli ich jednak, że jeśli będą protestować, nigdy więcej nie zobaczą dzieci. –Nie mamy uprzedzeń, ale niech nam ktoś wyjaśni, jak można uznać wychowanie dzieci przez dwóch mężczyzn za najlepsze rozwiązanie? – denerwuje się mężczyzna. Jego zdaniem styl życia par homoseksualnych jest niewłaściwy, a dzieci mogą być wyśmiewane przez rówieśników za to, że mają dwóch tatusiów.
Władze uważają jednak, że to dobra decyzja. Adopcja dzieci przez pary gejowskie jest w Szkocji legalna od 2006 roku."
Źródło wp.pl
0 UP 0 DOWN
 
Maniana 


Wiek: 46
Dołączył: 10 Paź 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-01-30, 09:20   

Jestem w stanie zaakceptować odebranie dzieci starcom, jeżeli faktycznie tak było, że ich stan zdrowia nie pozwalał na "normalną" opiekę nad dziećmi. Ale do cholery czy nie ma już normalnych rodzin adopcyjnych, tj. składających się z kobiety i mężczyzny. Czy urzędnik który wydał ta decyzję brał pod uwagę sytuację w jakiej postawił dzieci? Przecież taka sytuacja wpłynie na ich dalsze całe życie. Kto wie może ten urzędnik sam był homo i chciał dać prezent swoim uciskanym bratańcom.
Mimo, iż oólnie jestem toleranycjny to moja tolerancja ma swoje granice i mam nadzieję, że w Polsce podobna sytuacja nigdy się nie powtórzy (bo wtedy chyba zostanę homofobem :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2009-02-01, 08:49   pod rozwagę

jeden z dyskutantów martwi się, że instytucje unijne starają się wywierać wpływ na kraje członkowskie. Można by zripostować, że przy takiej logice istnienie administracji unijnej nie ma sensu. Ale to byłoby zbyt proste. Dyskutantowi chodzi o to, by te europejskie gremia nie ingerowały w prawodawstwo dotyczące sfery osobistej Polaków. Dlaczego ów dyskutant tak się tego boi? Bo w Polsce, po szczycie w latach 70. i 80. całkiem jeszcze spory wpływ na całkiem jeszcze sporą grupę Polaków ma kościół kat. Mam tu na myśli stosunek tej organizacji społecznej do takich spraw, jak aborcja, eutanazja, kara śmierci, homoseksualizm, in vitro. Rzeczony dyskutant jest zwolennikiem wszelakiego zabraniania wyżej wymienionych praktyk, czy to medycznych, czy to rodzinnych. Człowiek ten uważą, że należy zabronić kobiecie przerywania ciąży, gdyż, jego zdaniem, jest to morderstwo. Pragnie, by zabronić stosowania metody in vitro, gdyż, jak twierdzi, zabija się zamrożone zarodki. Itd, itp. Wspomniany dyskutant ma prawo do takich poglądów i niechaj ich broni, jeśli to uważa za stosowne. Niechaj wprowadza je w czyn w swoim własnym życiu, ewentualnie swej najbliższej rodziny, jeśli posiada. Niechaj jednak ów młody człowiek nie próbuje ograniczać wolności światopoglądowej swych rodaków myślących inaczej.
I jeszcze krótki argument - stosując logikę kościoła kat., w której hierarchowie stwierdzają, iż "nie wolno ingerować w dzieło boże" (mając, jeśli dobrze rozumiem purpuratów, na mysli to, iż nie wolno in vitro, nie wolno aborcji, nie wolno eutanazji). Stosując tę samą logikę nalezy stwierdzić, iż wierny trzymający się takiej zasady nie powinien korzystać z usług służby zdrowia, nawet nie powinien łykać witaminy C, bo przecież "nie wolno ingerować w dzieło boże."
Podaję pod rozwagę dyskutantowi.
0 UP 0 DOWN
 
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-02-03, 09:54   Re: pod rozwagę

Grzech napisał/a:
Bo w Polsce, po szczycie w latach 70. i 80. całkiem jeszcze spory wpływ na całkiem jeszcze sporą grupę Polaków ma kościół kat.


Właśnie trafiłeś w samo sedno, pewnie żal duszę ściska, że Twoi dawni ieolodzy nie wykończyli raz na zawsze tej "bandy wierzących katolików". No cóż nie udało się wtedy to próbujemy dalej teraz. Zmieniły się tylko metody, ale cel jest wciąż ten sam. Wcześniej nazywali się Komunistami i toczyli otwartą walkę z KK, teraz zwią się ateustami, racjonalistami, agnostykami itp. i również metody się zmieniły. Teraz w dobie demokracji nie mogą już toczyć otwartej wojny, bo wtedy zrazili by do siebie wielu, więc wybierają bardziej wyrafinowane metody, a to głoszenie, że katolicy to zacofane pały, które sa strasznie nie toleranycjne, bo mówią, że małżeństwo pedałów jest be i adopcja dzieci przez pedały jest również be, no i krzyczą, żeby nie zabijać nienarodzone dzieci, no i wogóle najlepiej to zaszufladkować ich do jednego moherowego wora i utożsamiać z guru sekty Ojcem Tadeuszem.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-02-03, 09:57   

robin napisał/a:
Zmieniły się tylko metody, ale cel jest wciąż ten sam. Wcześniej nazywali się Komunistami i toczyli otwartą walkę z KK, teraz zwią się ateustami, racjonalistami, agnostykami itp. i również metody się zmieniły. Teraz w dobie demokracji nie mogą już toczyć otwartej wojny, bo wtedy zrazili by do siebie wielu, więc wybierają bardziej wyrafinowane metody

Chcesz kogos obrazic?
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2009-02-03, 10:10   

Robinie. Dobry chrześcijanin kocha bliźnich. Nawet agnostyków, racjonalistów i homoseksualistów. Weź przykład z księdza Andrzeja D. Jak on potrafił kochać dzieci. W całej rozciągłości znaczenia słowa "kochać" :wink:
http://wyborcza.pl/1,7524...edawniony_.html
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2009-02-03, 10:38   Paparatzi - guru???

a ja sądziłem, że guru Twojej sekty, robinie, to Joseph Ratzinger
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-02-03, 12:01   

robin napisał/a:
No cóż nie udało się wtedy to próbujemy dalej teraz. Zmieniły się tylko metody, ale cel jest wciąż ten sam.


Mówisz? Hmmmm. A ja czytałem niedawno, że jest dokładnie odwrotnie z tymi próbami narzucania wszystkim swoich przekonań:

Posłowie sprawdzą, czy prawo jest zgodne z nauką Kościoła.

Polscy politycy chcą sprawdzić prawo pod kątem jego zgodności ze społeczną nauką Kościoła - informuje serwis newsweek.pl.

http://wiadomosci.onet.pl/1908822,11,item.html
0 UP 0 DOWN
 
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-02-03, 14:16   

Bartek T. napisał/a:


Mówisz? Hmmmm. A ja czytałem niedawno, że jest dokładnie odwrotnie z tymi próbami narzucania wszystkim swoich przekonań:

Posłowie sprawdzą, czy prawo jest zgodne z nauką Kościoła.



Niech za komentarz do tego posłuży cytat do poprzedniej zbliżonej inicjatywy:
"Niech murarz buduje mieszkania, krawiec szyje ubrania, a posłowie niech nie wtrącają się do tego, na czym się nie znają." - Tak abp Sławoj Leszek Głódź skomentował pomysł nadania przez Sejm Jezusowi Chrystusowi tytuł Króla Polski."

[ Dodano: 2009-02-03, 14:28 ]
Dla Grzecha i Marcina B. pewnie jest to najskrytsze marzenie , aby tak tez było w naszej laickiej i antyklerykalnej Polsce -nieprawdaz?

Pielęgniarka może zostać zwolniona z pracy albo nawet pozbawiona praw wykonywania zawodu za proponowanie starszym pacjentom modlitwy w ich intencji - podaje brytyjski dziennik "Daily Mail". Pielęgniarka Caroline Petrie została zawieszona za rzekome naruszenie kodeksu postępowania "w sprawie równości i różnorodności".

Na razie w jej sprawie toczy się postępowanie dyscyplinarne, mimo że pacjent nawet nie złożył formalnej skargi. Sprawą jest oburzona Wspólnota Chrześcijańska, która ostrzega, że jej członkowie stają się "najbardziej dyskryminowanymi ludźmi w społeczeństwie", powołując się na wcześniejsze podobne przypadki. Wspólnota przypomina kazus pracowniczki odpraw na lotnisku Heathrow, Nadii Eweida, która w 2006 roku dostała zakaz noszenia krzyżyka na szyi w czasie pracy.
Caroline Petrie podkreśla, że nie stara się zmieniać przekonań innych osób, lecz oferuje im duchową pomoc. - Mam problem ze zrozumieniem, jak oferta modlitwy może komuś sprawiać przykrość. Myślę, że miło jest dać komuś nadzieję - powiedziała pielęgniarka.
Propozycję modlitwy złożyła w grudniu May Phippen, 79- letniej kobiecie, podczas domowej wizyty. Pani Phippen, wdowa, która mieszka z rodziną, zmieniła pielęgniarkę następnego dnia. Petrie zaprzecza, by zmuszała staruszkę do wiary, jedyne co proponowała, to modlitwę w intencji pacjenta. - Nie zmartwiło mnie to, wydało mi się tylko dziwne, że pielęgniarka mi to proponuje. Przykryła mi nogi i gdy już wychodziła, zapytała mnie, czy chciałabym, by odmówiła za mnie modlitwę. Odpowiedziałam: "nie, dziękuję", a ona wyszła - zrelacjonowała Phippen. - To był pierwszy raz, kiedy ją widziałam. Była miłą kobietą, a pracę wykonywała odpowiednio. Osobiście nie chciałabym, by została zwolniona za coś takiego - dodaje.
Następnego dnia do Caroline Petrie zadzwonił przełożony z informacją, że w jej sprawie zostanie wszczęte postępowanie dyscyplinarne. Pielęgniarka zgłosiła się o pomoc prawną do Chrześcijańskiego Centrum Prawnego, a Paul Diamond, czołowy obrońca praw religijnych w Wielkiej Brytanii, obiecał, że zajmie się tą sprawą. Diamonda w ubiegłym roku wynajął Gary Mcfarlane z Bristolu, który został zwolniony z poradni lekarskiej za odmowę udzielania porad seksualnych gejom. Jak pisze "Daily Mail", chrześcijanie są najbardziej dyskryminowaną grupą w społeczeństwie. "Jest to przerażające i zaczyna wymykać się z rąk" - stwierdza gazeta.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dla, jest, mnie, skandal, to


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu