Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
czy zna ktoś sposób...?
Autor Wiadomość
amadea007 
#amadea007#



Wiek: 33
Dołączyła: 16 Lut 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-13, 19:14   czy zna ktoś sposób...?

czy zna ktoś sposób aby podłączyć dwa telewizory do cyfrowego polsatu i odbierać na nich inne kanały w tym samym czasie?
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2009-01-13, 20:14   

amadea007 napisał/a:
czy zna ktoś sposób aby podłączyć dwa telewizory do cyfrowego polsatu i odbierać na nich inne kanały w tym samym czasie?


kupić 2 dekoder z Cyfrowym Polsatem :-P

z tego co się orientuje jest to niemożliwe...pewnie Yashin jak zaglądnie to to potwierdzi
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-13, 20:36   Re: czy zna ktoś sposób...?

amadea007 napisał/a:
czy zna ktoś sposób aby podłączyć dwa telewizory do cyfrowego polsatu i odbierać na nich inne kanały w tym samym czasie?


Też mnie ostatnio to zastanawiało tylko że zastanawiałem się nad N'ką? a mam 4tv w domu? czy tylko na jednym bede miał telewizje czy na wszystkich?
0 UP 0 DOWN
 
yashin 


Wiek: 35
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-01-13, 20:48   

Jeśli chodzi o rozdzielenie CP to jest to do zrobienia. Potrzeba ci BoxKey i IRD. Jeśli owe rzeczy posiadasz najlepiej zainwestować w dekoder z Linuxem na pokładzie. To tak w roli wyjaśnienia. Osobiście nie polecam rozdzielania CP, nie opłaca się. Telewizja N, będzie oferowała usługę tzw "MULTIROOM", Będzie to zasada podobna do splitterów stosowanych w C+. Jedyne co można szybko i bezproblemowo rozdzielić to C+.
0 UP 0 DOWN
 
zalev 
szyderca


Wiek: 33
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 7 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-13, 20:55   

na cyfrowy polsacik można zarzucić splitter i dokupić drugi dekoder, ale to nielegalne i fuj. (sprzęt na allegro, opisy na forach o tematyce tv-sat) :P
z N'ką chyba tak nie zabajerujesz

edit: yashin mnie ubiegł ;)
Ostatnio zmieniony przez zalev 2009-01-13, 20:56, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yashin 


Wiek: 35
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-01-13, 21:00   

zalev napisał/a:
na cyfrowy polsacik można zarzucić splitter i dokupić drugi dekoder, ale to nielegalne i fuj. (sprzęt na allegro, opisy na forach o tematyce tv-sat) :P
z N'ką chyba tak nie zabajerujesz

Masz coś z łokciem czy co?
Polsat paruje karty z dekoderem, N'ka tak samo. zalev, nie udawaj, że się znasz bo i tak się nie znasz. To że potrafisz wgrać soft do tunera to nic nie oznacza. Czytanie for też nic nie daje, bo zamknięte grupy nie publikują swoich projektów. Dla mnie twoja wiedza o tematyce SAT wygląda tak jak byś "słyszał dzwony ale nie wiedział w którym kościele dzwonią".
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2009-01-21, 00:22   

yashin napisał/a:
Telewizja N, będzie oferowała usługę tzw "MULTIROOM", Będzie to zasada podobna do splitterów stosowanych w C+.

Można poznać jakieś szczegóły tego przedsięwzięcia? Datę (przynajmniej przybliżoną), jakieś rozwiązania techniczne (przewodowe czy bezprzewodowe rozprowadzenie) oraz oczywiście cena (powiedzmy na dodatkowe 2 odbiorniki).
Mam nadzieje, że nie będą to jakieś horrendalne (np. zbliżona do drugiego abonamentu) ceny za tą usługę. Może mała opłata jednorazowa :P
0 UP 0 DOWN
 
Graham 



Wiek: 31
Dołączył: 20 Wrz 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-01-21, 18:20   

Krakonos napisał/a:
yashin napisał/a:
Telewizja N, będzie oferowała usługę tzw "MULTIROOM", Będzie to zasada podobna do splitterów stosowanych w C+.

Można poznać jakieś szczegóły tego przedsięwzięcia? Datę (przynajmniej przybliżoną), jakieś rozwiązania techniczne (przewodowe czy bezprzewodowe rozprowadzenie) oraz oczywiście cena (powiedzmy na dodatkowe 2 odbiorniki).
Mam nadzieje, że nie będą to jakieś horrendalne (np. zbliżona do drugiego abonamentu) ceny za tą usługę. Może mała opłata jednorazowa :P


Z tego co pamiętam:
przewodowy ok. 120 zł + kabel (taki sam jak telefoniczny)
bezprzewodowy 400 zł (rozdział na 2 TV, każdy dodatkowy to koszt ,,karto-odbiornika'' -60 zł)
do tego trzeba dokupić dekoder. Dobre rozwiązanie dla osób które już takowy mają (x2).
Więc jest to rozwiązanie które przy droższym abonamencie zwraca się po ok. roku.
0 UP 0 DOWN
 
yashin 


Wiek: 35
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-01-21, 19:30   

Graham123 napisał/a:
Z tego co pamiętam:
przewodowy ok. 120 zł + kabel (taki sam jak telefoniczny)
bezprzewodowy 400 zł (rozdział na 2 TV, każdy dodatkowy to koszt ,,karto-odbiornika'' -60 zł)
do tego trzeba dokupić dekoder. Dobre rozwiązanie dla osób które już takowy mają (x2).
Więc jest to rozwiązanie które przy droższym abonamencie zwraca się po ok. roku.


Telewizji N tak nie rozdzielisz ponieważ karta jest parowana z dekoderem. Rozwiązanie które podałeś sprawdza się przy Cyfrze +. Zrozumcie "splittery" stosowane są tylko i wyłącznie do kart Cyfry +. Co do usługi "multiroom" niebawem opiszę bo aktualnie nie jest to dostępne. Idąc dalej wiele ludzi myśli, że "splitterem" rozdzieli wszystko a jest to bzdurą. Spotykałem już takich "magików" bo niby coś tam słyszeli... Jeszcze jakieś pytania?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: czy, ktos, sposob, zna


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu