Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Dziecinnie proste hasło do serwerów
Autor Wiadomość
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-09, 22:20   Dziecinnie proste hasło do serwerów

NTO.PL

Dopiero po naszej interwencji urzędnicy brzeskiego starostwa zmienili hasło umożliwiające zarządzanie stroną internetową powiatu.

Na razie nic nie wiadomo by ktoś miał "namieszać" w serwerach i samej stronie internetowej powiatu. Można było podszyć się pod administratora sieci wpisując nazwę użytkownika "admin" i hasło "admin 1".

- Owszem, że grzebanie w czyjejś stronie jest przestępstwem, jednak każdy mógł np. przebrać się, pójść do kafejki internetowej i po prostu włożyć na tą stronę co chciał. Dajmy na to pozmieniać warunki przetargów opublikowanych na stronie jako ogłoszenia albo po prostu wstawić w witrynę wszystko co mu się podoba - komentuje Tomasz Sokół, projektant stron internetowych. - Przyznam szczerze, że byłem zaskoczony informacjami o tak dziecinnie prostym haśle w tak poważnym urzędzie jakim jest starostwo powiatowe. Zostawiając takie hasło ktoś po prostu wykazał się dużą lekkomyślnością.

Również zaskoczony jest starosta brzeski.

- Natychmiast polecę to zmienić - zapewnił Maciej Stefański.

więcej na http://www.nto.pl/apps/pb...IAT05/368203702

RADIO OPOLE

Strona internetowa starostwa w Brzegu stała się dostępna hakerów, bo nie została odpowiednio zabezpieczona. Odkryli to młodzi informatycy – którzy zgłosili problem.

Administrator witryny popełnił istotny błąd, ponieważ podczas logowania, czyli rejestrowania się na stronie wystarczyło wpisać jako nazwę użytkownika: admin, a jako hasło – admin1. I to było główne zabezpieczenie całej dokumentacji zawartej na stronie starostwa. Tomasz Sokół, projektant stron internetowych, wyjaśnia - takie zabezpieczenia nie są skuteczne.

więcej na http://radio.opole.pl/?ka...wiecej&id=32221
Ostatnio zmieniony przez Devon 2009-01-09, 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2009-01-09, 22:32   

OMG...widać, że przy instalacji tego CMS administrator pozostawił domyślne hasło :/
raaany...przecież to jest porażka
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-01-10, 09:09   

Tymcio napisał/a:
OMG...widać, że przy instalacji tego CMS administrator pozostawił domyślne hasło :/
raaany...przecież to jest porażka

Po stronach ich poznacie :-)
0 UP 0 DOWN
 
zibi 


Wiek: 46
Dołączył: 12 Gru 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-01-10, 11:58   

Naprawdę ? - heheheheehehhehehe usmiałem się hahaha h – sory

na poważnie, kto jest taki mądry żeby ustawić takie hasło ? Moja córka ma 14 lat i hasło ma zdecydowanie dłuższe od „admin1” nie no paranoja, jeszcze na stronie starostwa.

Tak swoją drogą przeglądałem BIP starostwa, tam nie ma nic o przetargu na stronę www ?
0 UP 0 DOWN
 
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-10, 12:30   

Moim zdaniem taka już poważniejsza strona powinna miec jak Zibi powiedział trudniejsze hasła :) bo z takim hasłem co było teraz każdy mógł wejsc i zrobić budrel na stronie :) Gdzie podziała sie osoba odpiwiedzialna za ta stronę :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Nuta 



Wiek: 32
Dołączyła: 02 Paź 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: a stad...!

Wysłany: 2009-01-10, 13:22   

trzeba byc malo inteligentnym,by ustawiac na powaznych stronach tak proste hasla-a pozniej sie dziwia,ze im sie wlamuja i robia burdel w czymkolwiek[w tym przypadku jest to strona www starostwa w naszym miescie]... :roll:
Lukasz10_2004 napisał/a:
Gdzie podziała sie osoba odpiwiedzialna za ta stronę :wink:

nie wiadomo,gdzie sie podziala,ale mozemy sie domyslec,ze albo chce uniknac odpowiedzialnosci albo sie boi przyznac,albo i jedno i drugie :-
0 UP 0 DOWN
 
R002 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Mar 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-01-10, 13:59   

Jak ma odwagę to się przyzna, mam nadzieje, ze każdy wie o kogo chodzi. Nawet testowo takich haseł się nie powinno wpisywać, ale zobaczymy co dalej, bo osoba która zrobiła tą stronę i ustawiła takie hasła, powinna ponieść tego konsekwencje.

zibi napisał/a:
Tak swoją drogą przeglądałem BIP starostwa, tam nie ma nic o przetargu na stronę www ?


Musi być
Ostatnio zmieniony przez R002 2009-01-10, 14:02, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2009-01-10, 14:04   

jak się cieszę, że Cię widzę tzn czytam :D mam nadzieje ze twoja nieobecność nie była spowodowana problemami zdrowotnymi...


ps. jakie według ciebie konsekwencje powinna poniesc ta osoba ?? w takich przypadkach ??
0 UP 0 DOWN
 
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-10, 14:20   

R002 napisał/a:
Jak ma odwagę to się przyzna, mam nadzieje, ze każdy wie o kogo chodzi. Nawet testowo takich haseł się nie powinno wpisywać, ale zobaczymy co dalej, bo osoba która zrobiła tą stronę i ustawiła takie hasła, powinna ponieść tego konsekwencje.


Skoro wywołałeś moją osobę to odpowiem Ci... Przy instalacji owszem było takie hasło, lecz potem konto zostało przekazana informatykowi Panu S. - więc nie tyczy się to mojej osoby

Znowu tym samym osobom zależy aby robić mi koło dupy to powiem, że znowu wam nie wyszło... :evil:
0 UP 0 DOWN
 
R002 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Mar 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-01-10, 14:29   

alfix napisał/a:
R002 napisał/a:
Jak ma odwagę to się przyzna, mam nadzieje, ze każdy wie o kogo chodzi. Nawet testowo takich haseł się nie powinno wpisywać, ale zobaczymy co dalej, bo osoba która zrobiła tą stronę i ustawiła takie hasła, powinna ponieść tego konsekwencje.


Skoro wywołałeś moją osobę to odpowiem Ci... Przy instalacji owszem było takie hasło, lecz potem konto zostało przekazana informatykowi Panu S. - więc nie tyczy się to mojej osoby

Znowu tym samym osobom zależy aby robić mi koło dupy to powiem, że znowu wam nie wyszło... :evil:


Co nie wyszło ?

Właśnie wyszło, kto robił im stronę ? Ty
Kto ustalił hasła ? Ty


więc nie pierdziel ze nie jesteś winny, bo jesteś.


I jeszcze pod nickiem napisał ze "informatyk" jesteś ? Dobre... Jak hasła nie potrafisz mocnego wymyśleć

screensx_14_34_57__10_01_2009.jpg
Plik ściągnięto 170 raz(y) 159,81 KB

Ostatnio zmieniony przez R002 2009-01-10, 14:41, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-10, 14:33   

Nie będę dyskutował z kimś kto nie zna sytuacji... a ty jej nie znasz więc nie odzywaj się!
Brawo Juni, w końcu ktoś oprócz mnie to zauważył...
Ostatnio zmieniony przez alfix 2009-01-10, 14:44, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Juni 



Wiek: 35
Dołączył: 14 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-10, 14:40   

Dalsze pyskówki będą nagradzane ostrzeżeniami. R002 tylko się pojawiasz na forum i znowu zaczynasz ambe robić.
Ostatnio zmieniony przez Juni 2009-01-10, 14:41, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Graham 



Wiek: 31
Dołączył: 20 Wrz 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-01-10, 14:53   

R002 napisał/a:
więc nie pierdziel ze nie jesteś winny, bo jesteś.


I jeszcze pod nickiem napisał ze "informatyk" jesteś ? Dobre... Jak hasła nie potrafisz mocnego wymyśleć


Jeżeli alfix miał wykonał tą stronę, to to zrobił i to całkiem fajnie...
Pewnie miał zrobić TYLKO to, a nie wymyślać skomplikowane hasła których sam nie powinien znać :!: Informatyk któremu to przekazał powinien tak zrobić, bo to on miał obsługiwać tą stronę! Chyba, że nie potrafił. :P

Cytat:
I jeszcze pod nickiem napisał ze "informatyk" jesteś ? Dobre... Jak hasła nie potrafisz mocnego wymyśleć

...a Ty masz pod nikim (przepraszam pomyłka NIKIEM :P ) avatara ,,POLICJA'' i niby jesteś? Dobre.
P.S. Nie wymyśleć, tylko wymyślić. Jak niektórzy ,,policjanci'' piszą raporty :?: :P :-P
Ostatnio zmieniony przez Graham 2009-01-10, 14:54, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-01-10, 15:03   

R002 napisał/a:
Co nie wyszło ?
Właśnie wyszło, kto robił im stronę ? Ty
Kto ustalił hasła ? Ty
więc nie pierdziel ze nie jesteś winny, bo jesteś.
A od kiedy to sprzedaje się komuś program (w tym wykonaną stronę) wymagając, aby kupujący wpisał takie a nie inne hasło? Jeśli doszukiwać się winy alfixa to tylko takiej, że w miejscu hasła nie zostawił pustego miejsca o ile było to możliwe, czyli nie zostawił strony jako ogólnodostępnej.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2009-01-10, 15:05, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Graham 



Wiek: 31
Dołączył: 20 Wrz 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-01-10, 15:07   

Roztropek napisał/a:
A od kiedy to sprzedaje się komuś program (w tym wykonaną stronę) wymagając, aby kupujący wpisał takie a nie inne hasło? Jeśli doszukiwać się winy alfixa to tylko takiej, że w miejscu hasła nie zostawił pustego miejsca o ile było to możliwe.

Popieram.
Z tym hasłem to taki standard, np. jak ktoś kupuje router to ma podany login i hasło które można zmienić, to ,,rozumowaniem'' R002 jeżeli ktoś się włamie na taki ruter, którego właściciel nie ma krzty pomyślunku, to wina producenta! :P Brak słów! Tak samo jest z wszystkim (telefony, karty...)!
Ostatnio zmieniony przez Graham 2009-01-10, 15:09, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: do, dziecinnie, haslo, proste, serwerow


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu