Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Cyborg
2006-09-26, 22:11
Brzeski Cennnik Usług Sakramentalnych
Autor Wiadomość
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-01-12, 20:21   Brzeski Cennnik Usług Sakramentalnych

Jak wszyscy wiedzą, każdy chrześcijanin w swym życiu może dostąpić maksymalnie 7-miu sakramentów.

Proponuję zrobić Brzeski Cennik Usług Sakramentalnych, aby osoby, które pójdą do kancelarii parafialnej (lub księdza) nie były zaskoczone "co łaską".

Kod:
Kościół - Św. Mikołaja
Sakrament - Pogrzeb (odpowiednik namaszczenia chorych)
Usługa - Msza Poranna + Masza Żałobna
Cena - Co łaska nie mniej niz 200zł lub 150zł + transport ksiądza na cmentarz w obie strny we własnym zakresie.


P.S. Szczęka mi opadła i chciałbym się bardzie przygotować na "co łaskę" na chrzest dziecka, więc piszcie o innych "co łaskach"
Ostatnio zmieniony przez alferx 2006-01-12, 22:05, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Pecik 
alias...Wapniak :D



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: pawłów

Wysłany: 2006-01-12, 21:01   

wszystko zalezy od parafi.......i ksiedza.......kazdy z nich ma inne potrzeby....no i nowe modele samochodow wychodza a kazdy CZARNY Dj" musi byc na topie :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-01-12, 21:45   

WAPNIAK napisał/a:
i ksiedza


z tymi to bym się rozprawił
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-01-12, 22:03   

WAPNIAK napisał/a:
wszystko zalezy od parafi

Dlatego cennik powinien zawierać :
Kościół
Sakrament
Usługa
Cena - co łaska ....
(najlepiej w code, by się wyróżniało)


WAPNIAK napisał/a:
kazdy z nich ma inne potrzeby....no i nowe modele samochodow


No tak, za dojazd księdza (na paliwo) 50zł - taniej 2 x taksówka wyjdzie.
Ostatnio zmieniony przez alferx 2006-01-12, 22:08, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-01-12, 22:13   

Kod:
Kościół - Mikołaj
Sakrament - Ślub
Usługa - Organista
Cena - co łaska nie mniej jak 130 zł
0 UP 0 DOWN
 
Pecik 
alias...Wapniak :D



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: pawłów

Wysłany: 2006-01-12, 22:47   

kiedys w radiu slyszalem ze jakis ksiadz na mszy powiedzial parafianom zebe na tace nie wrzuzali monet tylko banknoty bo monety zaklucaja msze..............i gdzie tu wiara :?: :?: :?: i powolanie :?: :?: :?:
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2006-01-12, 23:02   

alfrex z tego co pamietam za chrzest "co łaska" w mikołaju nie mniej niz 100 albo 200 zl juz dokladnie nie pamietam ale w tych granicach wiec szykuj sie na taki wydatek
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-01-12, 23:12   

WAPNIAK napisał/a:
kiedys w radiu slyszalem ze jakis ksiadz na mszy powiedzial parafianom zebe na tace nie wrzuzali monet tylko banknoty bo monety zaklucaja msze..............i gdzie tu wiara :?: :?: :?: i powolanie :?: :?: :?:


Wiem, że jest pewna wioska w naszym województwie (teraz nazwy sobie nie przypomnę), gdzie ksiądz ustanowił prawo, że raz w miasącu są ciche msze. Ciche - bez brzęczącej kasy, czyli tylko banknoty. Liczba banknotów musi się równać liczbie parafian. :twisted:

Ostatni ma najlepiej. Może wrzucić monetę - nikt nie usłyszy :D


gosiaczek86 napisał/a:
alfrex z tego co pamietam za chrzest "co łaska" w mikołaju nie mniej niz 100 albo 200 zl


100 a 200 to duża różnica. Poza tym chrzest będzie w Krzyżu u chyba największego kosiarza portfeli - Robaczka.
0 UP 0 DOWN
 
Pecik 
alias...Wapniak :D



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: pawłów

Wysłany: 2006-01-12, 23:30   

nie no to juz pewne ze Robaczek niedlugo nowa Toyota Corolla bedzie sie wozil.....hehehe :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-01-19, 22:54   

yasiu napisał/a:
Kod:
Kościół - Mikołaj
Sakrament - Ślub
Usługa - Organista
Cena - co łaska nie mniej jak 130 zł


odemnie nic nie dostaną - co łaska masz piątaka(5zł) i czesc

dojazd księdza 50zł wow - jaki ten ksiądz musi być wygodny,

Alferx - taksówka on się nie pokaże bo to nie przystoi takiej eminecji

Kurde, rowerem- złodzieje :!:
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2006-01-20, 00:19   

hehe jeden ksiadz w mikolaju ma uno stare czerwone ... to wiem bo kiedys wychodzilam do szkoly o malo co mnie nie rozjechal:x
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-01-20, 08:42   

No właśnie z tymi cenami to przechlapane :x Jak ja i Kimi się chajtaliśmy doznaliśmy szoku (to było jeszcze w Parafii Miłosierdzia Bożego). Ceny wyrąbane w kosmos. Co prawda usłyszeliśmy co łaska, ale zaraz po tym konkretną kwotę, bo inaczej nie będzie.... i tu poleciała cała litania, m.in. organista, kwiaty, dywanik itp. Pomijam już fakt, iż kwota jaką daliśmy została zanotowana na naszej teczce z dokumentami. Zresztą każda z teczek, jakie widzieliśmy była w ten sposób opisana :? Na dodatek w trakcie jednej z takich rozmów podeszło dwóch bezdomnych pod dom parafialny i ksiądz przegonił ich mówiąc, że nie jest instytucją charytatywną... Po tych słowach stwierdziłam, że dał świetny przykład parafianom jeśli chodzi o miłość do bliźniego :?
Co do pogrzebów, hmmm... Jak zmarła mama, ksiądz został przywieziony na cmentarz przez syna zmarłej. Po pogrzebie delikatnie rzecz ujmując miał żal, że tak długo musiał czekać przy bramie cmentarza, aż ktoś łaskawie Go odwiezie, bo najbliższa rodzina stała przy grobie i odbierała kondolencje. Dobrze, że Kimi wtedy tego nie słyszał, bo wywiózłby Go daleko poza miasto i zostawił gdzieś w szczerym polu :wink:
A jeśli chodzi o chrzest przekonam się wkrótce, bo mam świeżo wyklutego bratanka :wink:
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2006-01-20, 09:02   

hm na pogrzebie mojego wujka ksiadz siedzial pozniej w kaplicy bo tam cieplo ... ale w sumie kuzyn szybko go odwiozl.. eh u nich co łaska a pozniej dziwia sie ze ludzie maja ich dosyc i frekfencja w kosciele spada ...
0 UP 0 DOWN
 
Pecik 
alias...Wapniak :D



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: pawłów

Wysłany: 2006-01-20, 16:24   

gosiaczek86 napisał/a:
frekfencja w kosciele spada ...


hahaha spada bo ludzie zaczynaja wierzyc ze BÓg jest wszedzie :evil:
0 UP 0 DOWN
 
kzaw 
www.k-system.com.pl



Wiek: 45
Dołączył: 05 Paź 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: BRZEG

Wysłany: 2006-07-12, 15:28   

Został tutaj poruszony bardzo ciekawy acz obszerny temat. Ja za udzielenie ślubu dałem 150 zł(uważam że to i tak za dużo) w miłosierdziu, za chrzest w mikołaju 100zł. Wspomne jeszcze że pani w kancelarii w Krzyżu chciała co łaska za wydanie świadectwa chrztu i jeszcze innych dokumentów.Nie zapłaciłem. Niestety religia stała sie bardzo dobrym źródłem dochodu, i nie mówię tutaj tylko o radiu maryja. Budowanie światyni w Licheniu za kilkadziesiąt milionów złotych to lekka przesada w dzisiejszych czasach. Typowa maszynka do robienia pieniędzy. Polecam dział na ich stronie Pamiatki z sanktuarium. ciekawe kiedy powstanie jakiś sklep internetowy. Pamiętam księdza który przybył na parafię do brzegu z jakiejś tam małej miejscowosci.Jak przybył jeździł starym vw polo, to był rok 98 a samochó to gdzieś tak 88. Po roku miał nową toyotę corollę. Jak go o to zapytałem powiedział ze zamienił sie z siostra bo siostra nie potrzebuje takiego dużego samochodu :D . Po 2 kolejnych latach miał toyote avensis + wiem z wiarygodnego źródła ok 80 000 na koncie we wrocławiu w city banku. Niech żyje skromność.Trochę odbiegłem od tematu. przepraszam ale temat ksiądz i pieniadz tak na mnie wpływa. Pozdrawiam tych prawdziwych księży z powołania, bo są na szczescie tacy.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeski, cennnik, sakramentalnych, uslug


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu