Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Zamknięty przez: yasiu
2008-12-27, 10:18
"Ustawiony" konkurs w UM Brzeg
Autor Wiadomość
lakikol 


Wiek: 46
Dołączył: 19 Gru 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-12-19, 12:40   "Ustawiony" konkurs w UM Brzeg

Witam,

Wiem co piszę w tytule i wiem jakie niesie to konsekwencje, lecz nie wszystkie sprawy można przemilczeć w Naszym mieście.
W ostatnim czasie w UM ogłoszono konkurs na stanowisko w dziale kadr. Znajoma łudziła się że w związku z ostatnimi nieprawidłowościami z rozstrzygniętymi konkursami ten może okazać się uczciwy. Była naiwna. Okazało się że pracę otrzymała osoba z "dobrymi plecami". Skąd to mogę wiedzieć. Osoba która otrzymała tą pracę nie należała do powściągliwych i przypadkiem wygadała się na temat znajomości całego testu jaki został przeprowadzony w trakcie aplikacji.
Mogę to nazwać po imieni.
W Naszym UM wciąż rządzi kumoterstwo i sitwa.
Szkoda Naszych starań! W tej instytucji nigdy nie będzie dobrze ze szkodą dla Nas.
Ludzi powinno się zatrudniać wg kwalifikacji i doświadczenia zawodowego a nie wg przysłowia: " Mierny ale wierny"

Dziękuje
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-12-19, 13:35   Re: "Ustawiony" konkurs w UM Brzeg

lakikol napisał/a:
W Naszym UM wciąż rządzi kumoterstwo i sitwa.
Szkoda Naszych starań! W tej instytucji nigdy nie będzie dobrze ze szkodą dla Nas.
Ludzi powinno się zatrudniać wg kwalifikacji i doświadczenia zawodowego a nie wg przysłowia: " Mierny ale wierny"
Ale tak dzieje się w całym kraju. Nie jest to jakaś cecha wyróżniająca właśnie ten urząd i właśnie w naszym mieście, jeśli to oczywiście prawda.
http://nfajw.wordpress.co...-na-uczelniach/
http://www.pardon.pl/arty...akurat_zobacz/1
http://prawdaoplatformie....ufcw-pracy.html
To jeden z głównych powodów wyjazdu młodych specjalistów bez koneksji rodzinnych z kraju. Zostają ci, co mają wejścia i to odbija się na efekcie pracy różnych firm i urzędów.
0 UP 0 DOWN
 
lakikol 


Wiek: 46
Dołączył: 19 Gru 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-12-19, 14:15   

Zgadzam się z Tobą. Jest to proceder prawie zaakceptowany w Naszym kraju, ale czy nie należy o tym pisać, mówić i krzyczeć. Może kiedyś się to zmieni. W końcu chodzi tu o Nasz standard życia. Dość mam niekompetencji i głupoty naszych urzędników!!! Wiem że tego nie zmienię lecz lepiej się czuję kiedy mogę na ten temat "głośno" mówić. Niech władza wie że patrzymy im na ręce. A te ręce są coraz bardziej brudne!!
0 UP 0 DOWN
 
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-12-19, 15:09   Re: "Ustawiony" konkurs w UM Brzeg

lakikol napisał/a:
Witam,

Wiem co piszę w tytule i wiem jakie niesie to konsekwencje, lecz nie wszystkie sprawy można przemilczeć w Naszym mieście.
W ostatnim czasie w UM ogłoszono konkurs na stanowisko w dziale kadr. Znajoma łudziła się że w związku z ostatnimi nieprawidłowościami z rozstrzygniętymi konkursami ten może okazać się uczciwy. Była naiwna. Okazało się że pracę otrzymała osoba z "dobrymi plecami". Skąd to mogę wiedzieć. Osoba która otrzymała tą pracę nie należała do powściągliwych i przypadkiem wygadała się na temat znajomości całego testu jaki został przeprowadzony w trakcie aplikacji.
Mogę to nazwać po imieni.
W Naszym UM wciąż rządzi kumoterstwo i sitwa.
Szkoda Naszych starań! W tej instytucji nigdy nie będzie dobrze ze szkodą dla Nas.
Ludzi powinno się zatrudniać wg kwalifikacji i doświadczenia zawodowego a nie wg przysłowia: " Mierny ale wierny"

Dziękuje


Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego co napisałaś. Tak naprawdę stawiasz poważne zarzuty pod adresem konkretnej osoby (gdyż każdy może sobie wejść na BIPa UM i sprawdzić kto wygrał ten konkurs). W tym momencie narażasz się na podobne reperkusje, jakie uświadczył jedne z forumowiczów, oskarżając P. Starostę.
Więc jeżeli nie masz na to żadnych dowodów, oprócz jakiejś plotki, to lepiej złóż sporstowanie do swojego postu. :!:
0 UP 0 DOWN
 
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-19, 17:25   

robin, Prokuratura sama powinna zająć się tym tekstem... Na podstawie doniesień prasowym powinna sama rozpocząć śledztwo, ale jest jeden haczyk - wpis na forum nie jest donosem prasowym, więc ktoś musiałby "podkapować" prokuraturze o tym wpisie...
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2008-12-19, 20:44   

robin...
przecież napisał, iż ma dowód...może nie taki, który można dotknąć, ale ma...
Cytat:
Osoba która otrzymała tą pracę nie należała do powściągliwych i przypadkiem wygadała się na temat znajomości całego testu jaki został przeprowadzony w trakcie aplikacji.


ale niestety tak nie jest tylko w naszym urzędzie, ale w całym kraju :(
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-19, 23:23   

Tymcio napisał/a:
robin...
przecież napisał, iż ma dowód...może nie taki, który można dotknąć, ale ma...
Cytat:
Osoba która otrzymała tą pracę nie należała do powściągliwych i przypadkiem wygadała się na temat znajomości całego testu jaki został przeprowadzony w trakcie aplikacji.


ale niestety tak nie jest tylko w naszym urzędzie, ale w całym kraju :(

Tak to być może dowód przekonujący na poziomie rozmowy "jedna pani drugiej pani" ale nie sądzę by ta osoba podtrzymała swoje zeznania w prokuraturze czy w sądzie a nagranie bez uprzedzenia że rozmowa jest nagrywana nie może służyć z tego co wiem za główny dowód. Niezależnie od złości radzę dobrze pilnować się bo za nieuzasadnione pomówienie można nieźle zabulić - patrz casus Ziobry.
Co innego wyrażać swoją opinię i formułować ją jako opinię ('moim zdaniem coś było nie tak") a co innego formułować oskarżenie. Trzeba mieć wtedy mocne dowody. Bo póki co jest tak, że to skarżący musi ponad wszelka wątpliwość udowodnić że miało miejsce naruszenie prawa.
W opisywanym przypadku - jest to prawie że nie możliwe.
0 UP 0 DOWN
 
zipi 



Wiek: 70
Dołączył: 20 Kwi 2005

UP 64 / UP 34


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-19, 23:46   

Radek W. napisał/a:
nagranie bez uprzedzenia że rozmowa jest nagrywana nie może służyć z tego co wiem za główny dowód.

Polska to nie USA i tylko od sędziego zależy czy takie nagranie może być uznane za dowód w sprawie. Przecież Michnik jak nagrywał Rywina to go nie informował o tym :) .
Nawet nagranie z podsłuchu, mimo, że zdobyte nielegalnie też może być uznane jako dowód w sprawie.
0 UP 0 DOWN
 
zibi 


Wiek: 46
Dołączył: 12 Gru 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-12-20, 13:25   Re: "Ustawiony" konkurs w UM Brzeg

lakikol napisał/a:
Witam,

Wiem co piszę w tytule i wiem jakie niesie to konsekwencje, lecz nie wszystkie sprawy można przemilczeć w Naszym mieście.
W ostatnim czasie w UM ogłoszono konkurs na stanowisko w dziale kadr. Znajoma łudziła się że w związku z ostatnimi nieprawidłowościami z rozstrzygniętymi konkursami ten może okazać się uczciwy. Była naiwna. Okazało się że pracę otrzymała osoba z "dobrymi plecami". Skąd to mogę wiedzieć. Osoba która otrzymała tą pracę nie należała do powściągliwych i przypadkiem wygadała się na temat znajomości całego testu jaki został przeprowadzony w trakcie aplikacji.
Mogę to nazwać po imieni.
W Naszym UM wciąż rządzi kumoterstwo i sitwa.
Szkoda Naszych starań! W tej instytucji nigdy nie będzie dobrze ze szkodą dla Nas.
Ludzi powinno się zatrudniać wg kwalifikacji i doświadczenia zawodowego a nie wg przysłowia: " Mierny ale wierny"

Dziękuje


Kurde no nie rozumie, gościu jak coś Ci nie pasuje, masz jakiekolwiek wątpliwości dot. działania swojego miejsca pracy, zgłoś to gdzie trzeba i tyle.

Teraz za komputera cwaniakujesz bo coś Ci nie gra, bo „a tata Marcina powiedział” Dobra powiedział to powiedział to zostaje między Wami (Urzędem) i tyle. Ale tak jak mówię, coś Ci się nie podoba, wiesz o czym czego inni nie powinni wiedzieć siedź cicho.

Na miejscu Urzędu za takie pomówienie, zapewne brak dowodów, kto pomawia, dążyłbym do ustalenia i założył sprawę.
0 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2008-12-20, 17:56   

zibi napisał/a:
Kurde no nie rozumie, gościu jak coś Ci nie pasuje, masz jakiekolwiek wątpliwości dot. działania swojego miejsca pracy, zgłoś to gdzie trzeba i tyle.

tak, zgłoś i pożegnaj się z pracą :)


@lakikol:
swoją drogą... taki stary już jesteś i dopiero teraz się dziwisz? :P
ale na pocieszenie ci powiem, że to nie tylko w brzegu tak jest...

kiedyś będąc na teście w jednym z urzędów w naszym lub w sąsiednim (:P) województwie widziałem fajną scenkę - już po napisaniu testu, każdy dostał herbatkę i tak siedzieliśmy poza jedną panią, która poszła odwiedzić swoją ciocię kilka pokoi dalej :P
Oczywiście miała najlepszy wynik na teście bo nam podziękowano... no ale nie chcę nic sugerować, może po prostu była najlepiej z 15 osobowej grupy przygotowana ;)
Ostatnio zmieniony przez Emill 2008-12-20, 18:06, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-12-20, 18:55   

Emill napisał/a:
kiedyś będąc na teście w jednym z urzędów w naszym lub w sąsiednim (:P) województwie widziałem fajną scenkę - już po napisaniu testu, każdy dostał herbatkę i tak siedzieliśmy poza jedną panią, która poszła odwiedzić swoją ciocię kilka pokoi dalej :P
Oczywiście miała najlepszy wynik na teście bo nam podziękowano...
Większość osób biorących udział w tzw. konkursach ma podobne doświadczenia. Niestety mówiąc o tym głośno i ze szczegółami trzeba udowodnić, że nie jest się wielbłądem.
0 UP 0 DOWN
 
Bochen 


Wiek: 33
Dołączył: 18 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-12-20, 21:39   

Roztropek napisał/a:
Ale tak dzieje się w całym kraju.


Tymcio napisał/a:
ale niestety tak nie jest tylko w naszym urzędzie, ale w całym kraju


Emill napisał/a:
ale na pocieszenie ci powiem, że to nie tylko w brzegu tak jest...


Ale to chyba nie usprawiedliwia tego. Mówienie typu " I co z tego, w całej Polsce tak jest" nie usprawiedliwia ww przestępstwa. Takie gadanie, tylko jeszcze bardziej kompromituje nasz kraj, a nawet cały świat. Drugie biada.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-12-20, 21:52   

Bochen napisał/a:
Ale to chyba nie usprawiedliwia tego. Mówienie typu " I co z tego, w całej Polsce tak jest" nie usprawiedliwia ww przestępstwa. Takie gadanie, tylko jeszcze bardziej kompromituje nasz kraj,
Słowo "jeszcze bardziej" w tym wypadku nie istnieje
Cytat:
W rankingu "przejrzystości" w którym ocenia się czystość relacji społecznych Polska zajmuje niechlubne przedostatnie miejsce w UE ( przed Rumunią ).
źródło: http://www.cmumk.pl/nepotyzm.htm polecam całość. Możemy tylko Rumunię przegonić i ściana. Biorąc powyższe pod uwagę powinno się natychmiast zrezygnować z wszelkich konkursów przy obsadzaniu stanowisk. A na koniec najciekawsze zdanie z przedstawionego artykułu
Cytat:
Ofiarami nepotyzmu stają się również osoby które z niego korzystają. Ich osiągnięcia nigdy nie są tak samo doceniane, jak rówieśników nie będących w układzie korupcyjnym. Zawsze noszą na sobie piętno nepoty, pomimo że cześć mogła by mieć jednakowe osiągniecie nie korzystając z rodzinnego uprzywilejowania.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2008-12-20, 22:00, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Rzecznik UM Brzeg 


Wiek: 51
Dołączył: 08 Maj 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-12-23, 14:19   

OŚWIADCZENIE URZĘDU MIASTA BRZEG
Informujemy, że w związku z zamieszczonym na www.forumbrzeg.pl wpisem internauty o nicku „lakikol” dotyczącym rzekomych nieprawidłowości podczas przeprowadzania konkursu na stanowisko podinspektora w Biurze Organizacyjno – Prawnym w brzeskim Urzędzie Miasta polegających na tym, iż osoba, która ww. konkurs wygrała, miała poinformować, że wcześniej znała treść testu konkursowego, w wyniku wewnętrznej procedury wyjaśniającej nie stwierdzono jakichkolwiek nieprawidłowości w ww. sprawie.
Burmistrz Brzegu o sprawie poinformuje Prokuraturę Rejonową w Brzegu.
Jednocześnie prosimy autora wpisu lub inne osoby posiadające stosowną wiedzę o przedstawienie ewentualnych dowodów w ww. sprawie Urzędowi Miasta Brzeg lub Prokuraturze Rejonowej w Brzegu – zgodnie z art. 304 k.p.k. każdy, kto posiada wiedzę o możliwości popełnienia przestępstwa ma obowiązek powiadomić o tym organa ścigania.
Urząd Miasta Brzeg
0 UP 0 DOWN
 
ktos5 


Wiek: 46
Dołączył: 23 Lip 2008

UP 26 / UP 60



Wysłany: 2008-12-23, 15:06   

Ale to proste :o Nie wiedziałem? Teraz tylko wystarczy, że osoba, która wygrała konkurs jeszcze raz- tym razem przed sądem wyzna szczerze, że znała treść testu i po sprawie.
O co tyle szumu :roll:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeg, konkurs, quotustawionyquot, um


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu